Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Dzień dobry jako że "Szwajcary" nie są moją mocną stroną to przyszedłem z zapytaniem. Może ktoś z Was może mi powiedzieć coś więcej o niej? Wskazówka jedna prawdopodobnie wymieniona. Interesują mnie lata produkcji zegarka, oryginalność innych części typu koronka i co sądzicie ogólnie o nim? Pozdrawiam

 

Witajcie. Dzień dobry jako że "Szwajcary" nie są moją mocną stroną to przyszedłem z zapytaniem. Może ktoś z Was może mi powiedzieć coś więcej o niej? Wskazówka jedna prawdopodobnie wymieniona. Interesują mnie lata produkcji zegarka, oryginalność innych części typu koronka i co sądzicie ogólnie o nim? Pozdrawiam

IMG-20240416-WA0004.jpg

IMG-20240416-WA0008.jpg

IMG-20240416-WA0006.jpg

IMG-20240416-WA0005.jpg

IMG-20240416-WA0010.jpg

Edytowane przez Moskal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy i nie często występujący model.

Ładna równomierna patyna. Koperta, sam widzisz, w nie najlepszym stanie, choć tragedii nie ma. Koronka nieoryginalna i kiepsko dobrana. Powinna być z grzybkiem. Popatrz sobie na wcześniejsze zdjęcia.

Co do wskazówek masz rację. Jedna została wymieniona. Problem w tym, że nie wiadomo która ;)

Obie są Delbanowe. Mam kilka egzemplarzy tego modelu i dwóch mam takie jak godzinowa, w dwóch jak minutowa i w jednej jeszcze inne, węższe i z większą kopertą.

Taka była właśnie Delbana w tamtych latach. Pełna niespodzianek :)

Produkcja lata pięćdziesiąte.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę siostrzaną wersję tego modelu tzn. z kremową tarczą, obstawiam wskazówki takiego kształtu jak godzinowa.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, mam między innymi dwie białe i dwie czarne. I te i te występują  w obu konfiguracjach wskazówek. 


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to się nie będę upierał 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź i rozjaśnienie mi nieco co czeka mnie do odszukania i ewentualnej zmiany. Korzystając z tego że jestem wśród ludzi, którzy mają szeroką wiedzę zapytam jeszcze z ciekawości o pewien fakt który zauważyłem. Dekiel z tyłu zachowuje się jak wieczko od słoika i przy nacisku się wciska do środka czy one były może hermetycznie zamykane czy poprostu zegarek uległ zmiażdżeniu i jest najzwyczajniej przekoszony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbany nie były hermetyczne. Najwyżej wilgocioszczelne, choć i to pozostawiało wiele do życzenia. Pod deklem powinna być gumowa uszczelka. Koperta jest sztywna, dekiel stalowy. Jeśli gwint dobrze załapał i dekiel jest dokręcony nic nie powinno się dziać


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel powinien się zakręcać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.