Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vcore

Propozycja utworzenia działu "Sprzedam - inne"


Rekomendowane odpowiedzi

Moja propozycja jest prosta, i myślę że wiadomo o co chodzi. Dział ten byłby podrzędny działowi ?Sprzedam? tak samo jak dział ?Poszukuję?. Wiem że wiele osób uważać będzie że taki dział zamieni forum w tablice ogłoszeniową ale moim zdaniem jest to wyjście znacznie lepsze niż temat zbiorczy z takimi ofertami (Tym bardziej że oferty te nie będą widoczne od razu po wejściu do działu ?Sprzedam?) kilka powodów dlaczego tak twierdzę:

 

  • Temat zbiorczy często ładuje się kilkadziesiąt sekund - ze względu na ilość zdjęć oraz ich wagę. Prócz tego podczas ładowania zdjęć ?skacze? co uniemożliwia przeglądanie ofert do czasu pełnego załadowania wszystkich zdjęć.
  • Po uaktualnieniu oferty inni użytkownicy zostaną o tym poinformowani (Gdy sprzedający napisze nowy post, a temat ?wskoczy? na górę.) - W przypadku tematu zbiorczego wygląda to tak, że nawet po uaktualnieniu oferta pozostaje tam gdzie była od początku - a często dodatkowo zostaje poprzedzona kilkunastoma nowymi postami, i całkowicie ginie - bo użytkownicy którzy widzieli wszystkie oferty interesują się tylko najnowszymi.
  • Znacznie ułatwi to przeglądanie ofert - bo obecnie jest to bardzo utrudnione.
  • Umożliwiłoby to zainteresowanym zadawanie pytań w konkretnym temacie - bez potrzeby wysyłania PW (Pytania takie są często zadawane w temacie zbiorczym, a następnie kasowane przez moderatorów).
  • Poza tym posty z tematu zbiorczego są często usuwane ?na uznanie? (Przedawnienie?) - w ten sposób zostały usunięte dwa moje posty z ofertą, podczas gdy ta była ciągle aktualna.

Ja osobiście nie uważam aby taki dział wpłynąłby negatywnie na forum, sam często ?sprzedaję? różne rzeczy tylko i wyłącznie na tym forum - bo wolę sprzedać coś w gronie zaufanych osób, nie wystawiam ich np. na Allegro. Prócz tego uważam że nie ma sensu trzymać wszystkich ofert w jednym temacie - bo niby w jakim celu?


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już mamy iść w uproszczenie struktury forum (taki był pomysł) to bezsensowne jest tworzenie kolejnego działu.

Moim zdaniem najlepszym wyjściem byłoby zezwolenie na wstawianie wszystkich ofert, zarówno zegarkowych jak i niezegarkowych w jednym dziale, czyli dziale "Sprzedam"

Dla mnie podział na zegarkowe i niezegarkowe jest niepotrzebny, ale szczerze mówiąc nie przeszkadza mi tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już miałoby być razem to powinno się to jakoś wyróżnić chociażby dając na początku ogłoszenia opis- [iNNE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu? Przecież jak widzisz w tytule: "Rower" albo "Telefon" to chyba oczywiste, że to niezegarkowa oferta jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest przyjęte na wielu forach polskich i zagranicznych,nie tylko tych o zegarkach.I uważam że to dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że oferty zegarkowe i niezegarkowe powinny być jednak oddzielone, bo jeżeli interesuje mnie zakup zegarka, to z jakiej racji mam się przedzierać też przez oferty niezegarkowe? Przy dużej ilości ofert może być to męczące.

 

Natomiast co do propozycji Kolegi vcore to jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Nie róbmy z forum zegarkowego zbiorowego bazaru. W dziale sprzedam po primo muszą być wyszczególnione oferty zegarkowe. Odrębny dział "Inne" jest oczywiście też potrzebne i pomysł vcora jest bardzo dobry - stanie się przez to bardziej przejrzysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za tym żeby oddzielić oferty zegarkowe od innych, pomieszanie ich w jednym dziale to jeszcze gorsze wyjście niż temat zbiorczy (Szczególnie że jest ich sporo). Tym bardziej że subskrybując dział ?Sprzedam? na forum poświęconym zegarkom nie chciałbym otrzymywać powiadomień o nowym temacie ?Sprzedam rower? czy ?Sprzedam latarkę? :P

 

Dodałem ankietę, może to pomoże administratorom w podjęciu decyzji


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłoby to subforum w dziale SPRZEDAM to jestem jak najbardziej za.


Seiko SNM033 | Casio EF-524SP-1AVDF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że połączenie ofert zegarkowych i niezegarkowych w jedno zrobiłoby tylko zamęt na forum. Tak jak pisał "vcore", nie chciałbym otrzymywać ofert dot. sprzedaży zegarków wymieszanych z nożami, latarkami itp.

Jestem ZA utworzeniem działu " SPRZEDAM- INNE" w/g propozycji "vcore".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam , że oferty zegarkowe powinny mieć swój osobny temat tak jak jest teraz ( bo w końcu to jest forum zegarkowe )denerwuje mnie to na innych forach jak czegoś konkretnego szukam (związanego z tematyką forum) i przewijam rowery siodełka pióra pisuary wanny i niejednokrotnie ominę szukaną rzecz , aczkolwiek dział sprzedam inne ma sens z punktu estetycznego i tak jak kolega wspomniał szybkości wczytywania ofert ( przy słabszym łączu jest to bardzo istotne) - więc jestem za ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore - jestem jak najbardziej za pomysłem kolegi - może wstawmy ankietę do działu sprzedam więcej ludzi się wypowie

 

Pozdrawiam


Są ludzie, którzy przez całe życie spoglądają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten temat znajduje się w odpowiednim dziale (Choć faktycznie tutaj raczej mała frekwencja), gdyby jednak administratorzy uznali że można go przykleić w dziale ?Sprzedam? to byłoby fajnie


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zbiorczy poświęcony "sprzedam inne" moim zdaniem się nie sprawdza pod wieloma względami.

Pomysł stworzenia subforum "sprzedam inne" jest super. Wcale nie powoduje to puchnięcia forum, a wprowadza porządany ład.


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ogólnie nie jest zły, tylko czy jest na prawe taka potrzeba?

Temat nie przekracza 2 stron, i jakby zgodnie z moją prośbą wstawiać jedno zdjęcie 800x600 to i ładował by się szybko i nie byłoby śmieci.

 

Po za tym Panowie, i ofertach zegarkowych i niezegrkowych realnie aby coś kupić - ja przynajmniej mam ustawioną notyfikację o nowym temacie + w mailu treść oferty.

 

Używanie - pokaż nową zawartość - zabiera zbyt dużo czasu, a z kolei przeglądanie podforum strona po stronie to masochizm.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjęcie zazwyczaj nie wystarcza do przedstawienia sprzedawanego przedmiotu w sposób zadowalający, oczywiście można dodać linki do większej ilości zdjęć, ale to znacznie mniej komfortowe dla potencjalnego zainteresowanego. Aktualna forma ofert nie jest wygodna ani dla wystawiających ani dla przeglądających, pisałem o tym w pierwszym poście - mnie najbardziej razi brak możliwości aktualizowania oferty w sposób jawny.

 

Znacznie lepiej by to wyglądało gdyby sprzedaż takich przedmiotów odbywała się identycznie jak sprzedaż zegarków i rzeczy z nimi związanych, czyli po prostu każda oferta w osobnym temacie - od razu wiadomo co nas interesuje a co nie, i nie ma potrzeby za każdym razem brnąć przez posty (oferty) które już znamy, lub takie które nas po prostu nie interesują.

 

Każdy mógłby w sposób widoczny aktualizować swój temat, odpowiadać na pytania, a zainteresowani mogliby przeprowadzać rezerwacje lub proponować wymianę, jak to często ma miejsce w ofertach zegarkowych. Nie widzę absolutnie żadnych powodów aby temat zbiorczy z takimi ofertami istniał jako alternatywa osobnego działu (To jest ledwo substytut) - rozumiem że takie oferty nie są na tyle ważne aby zajmowały miejsce na równi z ofertami zegarkowymi - ale podrzędny dział byłby niewątpliwie lepszym wyjściem niż temat zbiorczy.


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjęcie zazwyczaj nie wystarcza do przedstawienia sprzedawanego przedmiotu w sposób zadowalający, oczywiście można dodać linki do większej ilości zdjęć, ale to znacznie mniej komfortowe dla potencjalnego zainteresowanego.

 

Czemu?

Nie umie kliknąc?

 

 

Aktualna forma ofert nie jest wygodna ani dla wystawiających ani dla przeglądających, pisałem o tym w pierwszym poście - mnie najbardziej razi brak możliwości aktualizowania oferty w sposób jawny.

 

 

Przycisku EDIT/EDYTUJ nie masz?

 

Znacznie lepiej by to wyglądało gdyby sprzedaż takich przedmiotów odbywała się identycznie jak sprzedaż zegarków i rzeczy z nimi związanych, czyli po prostu każda oferta w osobnym temacie - od razu wiadomo co nas interesuje a co nie, i nie ma potrzeby za każdym razem brnąć przez posty (oferty) które już znamy, lub takie które nas po prostu nie interesują.

 

 

Włącz sobie notyfikację o nowych odpowiedziach w temacie

 

Każdy mógłby w sposób widoczny aktualizować swój temat, odpowiadać na pytania, a zainteresowani mogliby przeprowadzać rezerwacje lub proponować wymianę, jak to często ma miejsce w ofertach zegarkowych.

 

Ale po co?

Tych przedmiotów jest raptem 6-10

 

Nie widzę absolutnie żadnych powodów aby temat zbiorczy z takimi ofertami istniał jako alternatywa osobnego działu (To jest ledwo substytut) - rozumiem że takie oferty nie są na tyle ważne aby zajmowały miejsce na równi z ofertami zegarkowymi - ale podrzędny dział byłby niewątpliwie lepszym wyjściem niż temat zbiorczy.

 

Pisz do zarządu.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-30462-0-26580000-1331846180.png

Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jest wszystko jedno choć zagłosowałem przeciw , podejrzewam,że Administracja moze być przeciw, KMZiZ to forum poświęcone zegarkom i naszej pasji . Mozna zrobić drugi "bazar" tylko jak się to ma do naszej pasji ? Jak rozgraniczymy sprzedawców profesjonalnych? Inne działalności typu usługi etc. ? Wiele Osób było przeciwnych tworzeniu działu "po godzinach" gdyż jest to dział na tematy lużne nie związane z zegarkami, kiedyś był temat jedynie o aukcjach ebay i allegro - teraz jest cały dział itd.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jest teraz jest dobrze. Jestem przeciw tworzeniu kolejnego działu - szczególnie, że "niezegarkowego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

He he, niezły numer. A ja w ogóle bazaru nie widzę i jakoś mi go nie brakuje. Nawet nie chce mi się pisać do Admina o uprawnienia. Czyli da się bez tego funkcjonować na Forum :angry:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - bo Ty nowicjusz jesteś :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.