Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sergserg

Moderator może wszystko?

Rekomendowane odpowiedzi

Kusisz ;)

Powiem Ci Staruszku więcej, jest tam jeszcze jedna zasada, tym razem dla moderatorów, która brzmi: "nigdy, ale to przenigdy nie tłumacz się ze swojej moderki publicznie". Na PW możesz sobie dyskutować z forumowiczem godzinami, możesz się tłumaczyć, usprawiedliwiać, wyjaśniać.. ale nigdy w wątku publicznym, bo to zawsze się kończy flejmem gigantem :)

 

 

Taktic, póki co, to nie jest dyskusja o moderatorach, ale o zasadach "dobrej moderacji". Myślę, że na WUSie żaden z moderatorów nie uprawiałby takiej prywaty.

No to spróbuj sobie założyć na WUS temat "The principles of good moderation"

Powodzenia. :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wywaliłem ale przywróciłem.." - czyli przemyślaleś postępowanie ;) Lux. Teraz my zróbmy to samo i powinno być lepiej.

Zdrowia

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby masz rację w sumie, jesteśmy w Polsce przynajmniej ja jestem niedouczony ale juz nadrabiam zaległości - zaczynam się bujać w rytm amerykańskiej muzy tak jak to czynią czarni bracia za oceanem i z nich zamierzam brać przykład :) w moderowaniu, aby spełnić standardy zagranicznych for . Temat skierowany do Zarządu - wiec tutaj jestem jedynie forumowiczem ;)

Tak na poważnie - czasem niech taki temat powisi trochę kilka osób może się wyżyć , wystukać w klawisze swoje żale - to też jest czasem potrzebne aby napięcie nie narastało.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic, co do WUSa, to przeczytaj oprócz samego regulaminu jeszcze to:

http://www.watchuseek.com/site/lookbehindthescenes.htm

 

Dość dokładnie są opisane zasady moderacji, zachowania moderatorów i ich struktura. Jakoś nie widać w tym samodzielnych, swobodnie uznaniowych decyzji, a już zupełnie nie w temacie wyrażania własnych opinii.

Jeśli WUS ma być wzorcem, to niekoniecznie wybiórczo.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic, póki co, to nie jest dyskusja o moderatorach, ale o zasadach "dobrej moderacji". Myślę, że na WUSie żaden z moderatorów nie uprawiałby takiej prywaty.

 

Wszyscy WUS podają za przykład wspaniałej moderacji, a już nie pamiętają jak wątek o Doxie na tamtym forum został zamknięty, bo uderzał faktami w firmę.

 

Niemniej faktycznie, ten temat niczego nie rozwiąże, jeśli ma być pożywką dla trolla (a jeden wyraźnie nie potrafi trzymać się z daleka ;), to nie ma sensu go ciągnąć.

Prosiłbym moderatorów o nieusuwanie tematu, aby czynniki wyższe mogły się z nim zapoznać.

 

Co do trollowania, to Ty zakładasz trollowe tematy i nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie, czy akceptowałeś regulamin w tej formie?, a skoro akceptowałeś, to o co teraz masz żal trollu?

 

Edit: Zapomniałem dodać..... EOT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do trollowania, to Ty zakładasz trollowe tematy i nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie, czy akceptowałeś regulamin w tej formie?, a skoro akceptowałeś, to o co teraz masz żal trollu?

 

Jak się do kogoś zwracasz, to napisz to na początku, albo wklej cytat z czyjegoś posta. Odebrałem post #17 jako Twoją "rozmowę wewnętrzną" i nie chciałem przerywać, jeśli uwagę przeniosłeś "do środka" zamiast do tego tematu. Szkoda, że na tak krótko :)

 

Krystekomega, podjąłem decyzję, nie będę Ci się tłumaczył ;)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystekomega, podjąłem decyzję, nie będę Ci się tłumaczył ;)

 

Ależ skąd, nie tłumacz się, po co masz się ośmieszyć do końca odpowiadając na te zasadnicze pytania :)

Teraz już na prawdę EOT :)

 

Edit: Spokojnej nocy i mniej trollowych tematów (takich jak ten :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo pomijam temat tej dyskusji, podajecie za przykład WUS , wobec tego zacznijmy przekładać realia tamtejsze na nasze forum - jeśli jest taka potrzeba, ja zawsze zastanawiałem się nad tym jak to jest, że gdzieś np. na WUS moderator reaguje prawie natychmiast - widać albo jest Ich wielu albo to Ich zajęcie- wszyscy w perfekcyjnym stopniu wyposażeni w wiedzę, nienagannie obiektywni etc. Normalnie jak w pracy, gdyż czym innym może być podyktowane takie zachowanie ? Chęci to jedno a czas i pozostałe sprawy to drugie.

 

EDIT : to co czas do kosza ?

 

EDIT 2 : zamykamy


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.