Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miki6236

Jacques Lemans 1-1125 (Malaga) instrukcja obsługi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,

 

poszukuję instrukcji do powyższego zegarka, ewentualnie ktoś mógłby napisać w jaki sposób korzystać z chronografa.

 

jl1125d0092hj.jpg

 

 

z góry dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie górny przycisk chronografu startuje i stopuje wskazówkę sekundową stopera, a dolny przycisk mierzy międzyczasy? /tak to się zwie :roll: / oraz resetuje stoper. Daj znać czy tak faktycznie jest.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś nie tak - też tak początkowo myślałem na podstawie używania dotychczasowego zegarka, jednak nie bardzi wiem, gdzie są pokazywane sekundy, ponieważ wskazówki cały czas "chodzą" na dużej tarczy i na małej (dolna obok wskażnika daty). Wnioskuję, że na niej dział cały czas sekundnik od godziny, na górnej prawej pokazywany jest czas 24h, natomiast górna lewa odlicza minuty w chronografie + na dużym cyferblacie sekundnika wyznacza sekundy + 1/100 sekundy - lecz kwestia jak to zrestartować - nie mogę doprowadzić do sytuacji, w której sekundnik na cyferblacie zatrzymał się na 12h, czyli odmierzanie czasu od początku :P[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafię pomóc, ale myślę, że prawdziwy zegarmistrz pomoże Ci w kilka chwil- powodzenia :P

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie..... a byłem, żeby pasek wymienić i .....gapa ze mnie.....

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieć/napisać...

Górny przycisk jest do startu i zatrzymywania stopera, dolny tylko od resetowania (nie mierzy międzyczasów).

Co do totalizatorów (małych tarcz):

  • przy godz. 2 - mamy wskazanie czasu w formacie 24h

[*]przy godz. 6 - mamy sekundnik zegarka (mała sekunda)

[*]przy godz. 10 - mamy wskazanie minut odmierzonych przez stoper (do godziny)

[*]centralnie osadzony jest sekundnik stopera

 

Gdyby się zdarzyło, że po resecie stopera, któraś ze wskazówek nie zatrzymuje się no pozycji zerowej, należy wyciągnąć koronkę jak do ustawiania godziny (pozycja 2) i operować przyciskami, ustawiając wskazówki na pozycję zerową (12 i 60)

 

Mam nadzieję, że pomogłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się zdarzyło, że po resecie stopera, któraś ze wskazówek nie zatrzymuje się no pozycji zerowej, należy wyciągnąć koronkę jak do ustawiania godziny (pozycja 2) i operować przyciskami, ustawiając wskazówki na pozycję zerową (12 i 60)

Mam nadzieję, że pomogłem :D

 

witam,

 

zatem opis jużtrochę rozjaśnił, lecz po próbie restartu wskazówka przeskakuje o kolejne 30s., a nie wraca do pozycji zerowej, nawet po wcześniejszym wyzerowaniu ręcznym..... czy to awaria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem zmęczony tym wspaniałym słoneczkiem, albo już kompletnie mi padło na mózg od alkoholu, bo wcale nie rozumiem o czym piszesz... :roll:

 

Restart - ponowne uruchomienie stopera, bez wcześniejszego wyzerowania

Wyzerowanie (reset) - skasowanie wyniku odmierzonego czasu

 

I teraz - czy reset kończy się po przeskoczeniu kolejnych 30 sekund, czy restart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restart - ponowne uruchomienie stopera, bez wcześniejszego wyzerowania

 

Czyli naciśnięcie górnego przycisku ponownie - i to jest OK.

 

Wyzerowanie (reset) - skasowanie wyniku odmierzonego czasu

 

i tego właśnie brakuje

 

czy reset kończy się po przeskoczeniu kolejnych 30 sekund, czy restart?

 

po naciśnięciu dolnego przycisku, wg mnie, powinien nastąpić reset, czyli wyzerowanie, ale tu sekundnik przeskakuje o kolejne 30 sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sekundnik przeskakuje o kolejne 30 sekund

 

Jeśli dzieje się tak z jakiejkolwiek wartości, na jakiej zatrzymał się sekundnik (15, 27 czy 42 sekundy), i wskazówka po resecie odlicza 30 sekund w trybie resetu (porusza się wtedy szybciej niż odliczając czas) i się zatrzymuje, to jest to błąd i wymaga ingerencji zegarmistrza.

Ale, jeśli z wartości podanych poprzednio, po resecie wskazówka przechodzi zawsze do jednej, np.: 59, to jest to błąd resetowania do zera.

Należy powtórzyć reser do zera (z wyciągniętą koronką), i gdy go uzyskamy koronkę wciskamy z powrotem. Po tym, jeśli mechanizm jest sprawny, wszystko będzie oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się zastanawiam, czy dawać do apartu jako realizacja gwrancji, ale oni to i tak do Poznania wysyłają, czy skorzysać z usług zegarmistrza, ale z drugiej strony, jak zegarmistrz coś..... to po gwarancji to chybe lepiej oddać na gwarancje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.