Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tschaya

Jacques Lemans

Rekomendowane odpowiedzi

A Costnera kasowe sukcesy omijają od lat.

Choć też go lubię, szczególnie za Wodny Świat.

Czy to kasowy film to nie wiem, ale ostatnio oglądałem bardzo dobry nowy film z Costnerem "3 Days to Kill", polecam. To tak na marginesie...  :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że "gwiezdność" gwiazdy Hollywood jest mocno związana z zyskiem jaki filmy tej gwiazdy przynoszą.

A Costnera kasowe sukcesy omijają od lat.

Choć też go lubię, szczególnie za Wodny Świat.

 

Wiec mimo że jest dobrym aktorem z kilkoma świetnymi filmami na koncie to dziś reklamuje JL a nie JLC.

 

KJ

Tak BTW "Wodny Świat" nie był hitem kasowym, nie wiem dlaczego, bo zawsze jak leci w tv oglądam go "od deski do deski".


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat. Wpadł mi w ręce za śmieszne pieniądze zegarek JACQUES LEMANS E-223 z serii promujących film "niezniszczalni". Lichtiwaldm trochę bez przekonania, ale okazało się że poszedł tanio i był tylko rozpakowany, nigdy nie noszony.

2b3d98c92b6526a672b551e0e3f967f3.jpg

 

W sumie miał być na prezent bo obawiałem się tego napisu na tarczy, jednak założyłem go dziś na rękę i chyba u mnie zostanie. Zegarek ma niesamowity fun factor, od razu po założeniu pojawił się uśmiech na twarzy, a o to u mnie o 6 rano raczej ciezko

Co do samego zegarka, to ładnie wykonany, wielopoziomowy tarcza, ciekawy pasek. Jednak ceny zadanej przez salony nigdy bym za niego nie zapłacił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje 3 grosze dodam, mam zegarek z tej "stajni"  i przyznam że jak na zegar za stosunkowo małą kasę dostajemy zegar dobrze wykonany (naprawdę nie ma się do czego przyczepić), serce - claro semag cl888, szafirowe szkło, design - kwestia gustu.

Zdjęcie z sieci - mam identycznego  :D

_DSC0075.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten sam model co Kolega Klik Klak i występował w nim dokładnie ten sam efekt. Jako, że jest to wół roboczy i poważnie traktuję informację o jego wodoszczelności zegarek przechodzi regularne testy tejże z sukcesem. W przypadku wilgoci byłby jeszcze jeden objaw, czyli w zależności od warunków drobna skaza na wewnętrznej stronie szkła vel śnieżynka by znikała, a ona była cały czas taka sama, w tym samym miejscu widoczna pod pewnym kątem. Obejrzałem dokładnie szkło i wyglądało to jak skaza na nim od wewnętrznej strony. Niestety zagadki nie rozwiązałem, bo zegarek zaliczył upadek zakończony wymianą szkła.

Też już nie mam tych śnieżynek. Otworzyłem zegarek, wyjąłem koronkę, wytarłem, złożyłem.

 

Działa. Mimo że na początku wykręciłem nieco śrubek więcej niż potrzeba.

 

KJ adept pierwszego kroku zegarmistrzowskiego w kwarcach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może jaki mechanizm posiada ten zegarek: JACQUES LEMANS nostalgie n-210c ?

Nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat :(

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki. :)

Masz może wiedzę albo czy mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego mechanizmu ?

Mam hamiego z etą 2824-2, może można je jakoś porównać ?

 

Pozdrawiam.

 

Zawsze można. ;) Poza parametrami tech, które możesz sam porównać, należałoby sprawdzić jakie są grade tych werków w obu zegarkach. W Hamiltonie stawiam, że będzie to standard zatem najprostsza wersja. Nie wiem jak jest JL - proponuję wyguglać i zobaczyć na opinie (jak się sprawuje w praktyce) na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 5 miesięcy noszę 1-1672C:

 

Dalej się łapię na tym że się na niego gapie, taki jest ładny:D

 

Czas podsumować po prawie 3.5roku noszenia. Padł pasek, ale i tak mnie zaskoczył, byłem pewien, że guma pęknie szybciej;) Odkleiła się 2 od dwunastki :/ ale po pewnie setce gruchnięć o podłogę powinienem się cieszyć że to tylko to. Cały czas chodzi sprawnie, nawet baterii nie zmieniałem.

 

Szkiełko porysowane jak diabli, przy okazji przyklejania "2" zapytam o możliwą zmianę na twardsze szkiełko.

 

Zegar nadal cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś koło 2007roku Jacquesa Lemansa takiego:

post-76120-0-68053900-1463769046.jpg

Służył mi do roku 2014.Pasek jest słaby.Druga szlufka pękła.Pasek się rozwarstwia.Wykonanie samej koperty było ok.Taka klasa jak Azortin.Werk to Miyota Quartz-bardzo dokładna.Minus to dekiel wciskany i nie każdy zegarmistrz umiał go wcisnąć.Tak ciasno spasowany.Zegarek ogólnie ładny,przyzwoity,nie szwajcarski i tyle.Sprzedałem i mam innego teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam podobny model tylko z białą tarczą i podobne problemy. Pierwszy zegar wybrany na życzenie, niestety nie miałem wtedy jeszcze wiedzy nawet podstawowej jeżeli chodzi o miechanizmy itd. Problemy podobne jak u kolegi. Pasek oryginalny po roku do d... Koronka wypadła sama po 2 latach,  wymieniona na nie oryginalną  (nie była dostępna akurat a mi nie chciało się czekać).  Jedyny plus że to pierwszy zegar wiec jest sentyment,  no i jest całkiem ładny.

post-88484-0-13293300-1475135549_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój niedawno wrócił z przyklejania indeksu i wymiany szkiełka, wskoczył też na nowy pasek.

 

Dodatkowo mieli poprawić datownik, słabo reaguje na koronkę. Okazało się, że uszkodzony jest mechanizm, a niestety ten model jest mało popularny, więc i drogi i się wymiana nie opłaca;)

 

Bardzo go lubię, bardzo mi się podoba, ale czy wydałbym drugi raz prawie tysiaka?

 

Raczej nie, ale nie ma co porównywać stanu na teraz ze stanem na kiedyś. Poza tym często go noszę, więc porażka to nie jest.

post-62413-0-51029800-1475240453.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka takich zegarków osobiście i nie narzekam na nie :) 

Jedyny minus to to, że szafirowe szkiełko jakie dodają do swoich zegarków nie jest najwyższej jakości jak by się wydawało no ale napewno lepiej niż mineralne!

Szczerze mogę polecić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam :)  f5021

 

Pierwszy kupiony tak bez wiedzy i ogarnięcia tematu.. Całkeim fajny wizualnie, a na pasku Andrzeja G to już całkiem super.  Mój egzemplarz ma troszkę km, od serwisu do mnie i tak kilka razy, na karku  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.