Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pajak80

Jaki adapter [gramofon] kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Szczoteczka antystatyczna i płyn do igły to podstawa. Kup sobie Melodikę purple rain phono z uziemieniem - może nie ma szału, ale to tani i przyzwoity kabel.

Edytowane przez Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt do czyszczenia oczywiście będzie, bez problemu lokalnie kupię specjalną szczoteczkę. O wadze pomyślę, ale początkowo będę trzymał się zaleceń producenta.

O kable zapytałem, bo niestety w dużych sklepach z elektroniką zauważyłem tendencje do wyciskania najgorszego badziewia za pieniądza odpowiednie dla produktu średniej klasy. Jeszcze poszukam w okolicy jakiegoś małego sklepiku dla audiofili prowadzonego przez ludzi z pasją ale może być ciężko.

Jeszcze raz wielkie dzięki za podpowiedzi. Jak już sprzęt będzie rozłożony i uruchomiony to pochwalę się zdjęciem i podzielę pierwszym wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej dobrze, że zrezygnowałeś z BT. Jakoś nie wyobrażam sobie wprowadzenia do analogowego toru audio, przetwornika cyfrowego w postaci Bluetooth'a i to jeszcze o dość sporej kompresji. Chyba nie po to kupujemy gramofon, żeby później masakrować sygnał mocno inwazyjnym cyfrowym transferem. Względy higieny audiofilskiej... pomijam.  :lol:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako laik napaliłem się na brak kabli, później zdałem sobie sprawę jaką głupotą byłoby pójście w tym kierunku. Teraz utwierdzam się w przekonaniu, że postąpiłem rozsądnie tym bardziej, że zapłaciłem stosunkowo małe pieniądze.

Dzisiaj dotarł zestaw do czyszczenia płyt i igły, fajny singiel oraz waga. Przy okazji odkryłem świetny sklep dla DJów z genialnym cenami. Szkoda tylko, że wczoraj kurier DPD mnie olał i gramofon dostanę najszybciej w poniedziałek. Moja wściekłość jest trudna do opisania a epitety które padły pod adresem tego kuriera zdecydowanie nie nadają się do publikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dotarło, zostało poskładane i co najważniejsze działa wywołując szeroki uśmiech na mojej twarzy. Szczoteczka do czyszczenia się przydała bo nawet nowe płyty były zabrudzone. Waga również pokazała odchyłke rzędu 0.2 grama.

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie rady.

post-106248-0-97935600-1569854998_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super, gratuluję i życzę dużo radości z użytkowania.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylowo się prezentuje :)

Radochy z analogu życzę!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Nowy sprzęt wciągnął mnie bez reszty, powoli zbieram różne ciekawe krążki i stopniowo pojawiają się nowe pytania. Pewnie jeszcze nie raz będę zmuszony spytać o radę bardziej doświadczonych kolegów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.