Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chopin

Zaria diver 17 jewels ?!

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie zakupiłem dziwny, malutki damski zegarek, o którym chciałbym się więcej dowiedziec :rolleyes:

Z tego co wyczytałem, zegarek oparty jest na 17 kamieniowym mechaniźmie 1509B.1, produkowany przez Zarię w latach 80.

 

Budowa zegarka ma specyficzne cechy:

 

- posiada zakręcaną koronkę, którą zakręca się w odwrotnym kierunku niż w amfibiach,

- obrotowy pierścień z podziałką minutową,

- stalową kopertę,

- grube akrylowe szkło,

- niewielkie rozmiary ,

- ochrona antymagnetyczna mechanizmu,

- gruba uszczelka pod puszką zakrywającą mechanizm,

- w orginale były ze stalową branzoletką.

 

Wymiary ? średnica bez koronki : 25 mm,

wysokość:33 mm

 

Czy ktokolwiek spotkał się z takim zegarkiem? Może macie jakieś spostrzeżenia, w jakim zastosowaniu mógł słuzyć zegarek? Czy może projektantom fabryki w Pensie zależało na wyprodukowaniu wodoszczelnego damskiego zegarka? Czy to rzadki zegarek?

 

Mile widziane informacje na temat tego modelu :)

Poniżej zamieszczam fotki:

post-32983-0-70685900-1331848737.jpg

post-32983-0-29975800-1331848742.jpg

post-32983-0-01427200-1331848744.jpg

post-32983-0-00707500-1331848746.jpg

post-32983-0-89912200-1331848747.jpg

post-32983-0-61348400-1331848749.jpg

 

W katalogu Marka Gordona (nr 0538 i 0537) widoczna jest m.in. wersja z białą i niebieską tarczą:

 

post-32983-0-23681700-1331848751.jpg

post-32983-0-17373200-1331848753.jpg

post-32983-0-10200800-1331848755.jpg

post-32983-0-24770300-1331848758.jpg

 

Taka sama Zaria ze strony http://www.netgrafik.ch/russiantimes.htm

 

post-32983-0-48743400-1331848760.jpg

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje :rolleyes:

 

Te Zarie są trudne do kupienia, choć znam kilka osób które je mają (w tym i ja).

 

Myslę, że miał to być zegarek "amfibiopodobny" dla kobiet, a nie typowy nurek - zegarek technicznie to coś w stylu komandirskiego lub damskiego wostoka / minikomandirskiego (zwanego czasami mała amfibią) - wodoszczelna jest, ale raczej do popluskania się w jeziorze w ciepły letni dzień a nie do poważnego nurkowania.

 

Co na to wskazuje?

 

Dekiel jest delikatny - za delikatny na to by nie odkształcił się pod wpływem duzego cisnienia (analogiczny jest w komandirach), przylgi uszczelki raż są zbyt "delikatne".

 

Na tarczy nie ma lumy - tylko typowa tarcza - to za mało dla nurka. Trzeba jednak przyznac, że starali sie jak mogli by przy uzyciu dostepnych części uzyskać mozliwie duzą czytelnośc i kontrastowość.

 

Ten zegarek oceniam na odpowiednik komandira z lat '80 z zakręcanymi koronkami czyli ~WR 50. Wyglad niewatpliwie atrakcyjny i nieprzypadkowo nawiazujący do amfibii beczki, ale technicznie to jeszcze nie było to.

 

Koronka o odwrotnym kierunku zakręcania imho jest nieprzypadkowo :)

W ruskich damkach dotąd nie stosowano zakręcanych koronek... a koronka jest malutka i łatwo ja zerwać - nowa włascicielka "z przyzwyczajenia" nakrecajaca zegarek go nie uszkodzi - zastosowany układ powoduje, ze pośpieszne "nakręcanie" odkręci koronke i faktycznie bedziemy nakręcać, bez ryzyka zerwania gwintu. W normalnej amfibii w takim wypadku dociagniemy koronke "doszczelniając" bo takie jest podstawowe przeznaczenie amfibii - ta zaria miała byc w wodzie okazjonalnie wiec wygrała "wygoda przyzwyczajeń" i załozono, ze jak zegarek bedzie miał trafic do wody to ktos bedzie pamietał co i jak.

 

Jeszcze raz pogratuluję - mało osób ma te zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak kupiłem bratu na 18 urodziny Wostoka amfę w stanie nos z papierami, a sam nakręcony poszukiwaniami, gadam w kółko o ministerce - moja dziewczyna zaczęła narzekać, że jak zwykle nie ma amfibii dla kobiet. :wub: W sumie są te małe, wostokowe - jednak to chyba bardziej wersja chłopięca, niż skierowana na nadgarstki dam.  ;)

Jednak proszę - wystarczyła weryfikacja tematu na forum i szczęśliwy zbieg okoliczności, bo na allegro Zaria-amfibia była do kupienia za 29zł.  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

No pacz Pan jaki zbieg okoliczności. Ja dzisiaj wyciągnąłem ze skrzynki taki prezent-niespodziankę od kolegi z forum. :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Jacek, no kto jak kto, ale Ty lubiciel amfibii musisz mieć taką  :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

:) Zgadza się, właśnie nie wiem dlaczego jeszcze jej nie miałem. Dziwne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Pokazałem żonie... i muszę taką dla niej znaleźć. :D   Było  kilka damek dla niej, ale żadna nie była wodoszczelna, a w jej pracy to priorytet, więc skończyły na znanym wszystkim portalu.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Rafał

Jak nie znajdziesz to Ci ją wyślę. Nie to żebym jej nie chciał, pewnie, że chcę, bo nie często się trafia, ale...

Mnie ktoś zrobił miłą niespodziankę, to i ja mogę komuś zrobić przyjemność :)

 

(Myślę, że Grzesiek się nie obrazi ? ;) )

 

Tylko trzeba nad nią trochę popracować, ale w zestawie wyślę Ci dawcę, a i gregch pewnie pomoże :)

 

Jakby co to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się nie obrażę :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Super informacja.To się szykuje niespodzianka dla żony.  :)

Idzie PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Zaria amfibia? Prezent? Hmmm.....

Niemozliwe.....

 

 

Oto moja w stanie NOS

Co ciekawe jest to prezent od kolegi z forum :)

 

post-47356-0-77032900-1473406956_thumb.jpg

 

post-47356-0-35602300-1473406988_thumb.jpg

 

post-47356-0-98325200-1473407016_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mignęła mi kiedyś taka niebieska na allegro, tylko przez brak wiedzy mam opóźniony zapłon i ktoś ją szybko pociągnął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezły traf. Dzięki za info.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.