Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

login_87

Warsztaty Zegarmistrzowskie

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście wystarczy napisać do mnie maila.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki byłby orjętacyjny koszt bo byłbym zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy "orjętacyjny"? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt wstępu na wykłady (wynajęcie sali koszty organizacyjne itp jakoś trzeba to pokryć) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo sie i od wrzesnia startujemy z programem w poszerzonej formule tzn z miniszkołą - najpierw do stopnia czeladnika

szczegoły wkrótce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest mało związane z rzeczonymi warsztatami zegarmistrzowskimi, ale może komus się przyda...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może już wyznaczony jakiś kolejny termin warsztatów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością tak. Chciałbym aby warsztaty stały się standardowym, cyklicznym i stałym elementem działalności klubu. Tak jak są takim stałym elementem nasze spotkania roczne. Do tej pory warsztaty to taka trochę prowizorka gdzie nie do końca wiadomo czy się uda /sala, wyposażenie itp /. Jest kilka pomysłów które należy przepracowac. Ostatnio dzięki Władkowi pojawił się pomysł nawiązania współpracy z Cechem Zegarmistrzów. Jeśli okaże się to sensowne to ruszymy z dalszą częścią warsztatów. Jeden z kolegów zaproponował pomoc w zakresie sali wykładowej w swojej firmie - serdeczne dzięki za to :) ale poczekajmy jeszcze trochę. Chyba trzeba będzie stworzyć od nowa program zajęć warsztatów, uzupełnić tematykę itd. tak żeby było bardziej profesjonalnie i na lata, a nie akcyjnie.  

 

W ten czwartek ma się odbyć spotkanie 'warszawskie' przy ul. Grzybowskiej w El Grecko. Będę okolo 18:00. Jeśli ktoś ma chęć i czas to zapraszam. Bedzie okazja do porozmawiania również o warsztatach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam nadzieje ze w koncu termin przyszlych warsztatów bedzie mi sprzyjał.. a pojawie sie napewno.. :)


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś już wiadomo w sprawie terminu warsztatów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś już wiadomo w sprawie terminu warsztatów?

 

 

 

Witajcie !!!

Właśnie, właśnie...wakacje minęły - pora spotkać się na warsztatach :) 

Czekam na wieści !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku w październiku były prowadzone przez dr Sergiusza Łuczaka, wykłady na Politechnice Warszawskiej na tematy zegarmistrzowskie. My klubowicze byliśmy na te zajęcia zaproszeni i kilku naszych kolegów brało w nich udział.

 

W tym roku w najbliższym czasie dr Sergiusz Łuczak będzie również prowadził wykłady i tak jak poprzednio jesteśmy na nie zaproszeni. Wstęp wolny ! Jednak ze względów organizacyjnych proszę o deklaracje uczestnictwa w formie wpisów na forum.

Informację o wykładach zamieszczam w tym wątku, dotyczącym warsztatów bo tematyka wykładów to praktycznie teoretyczne zajęcia warsztatowe i dobrze będzię gdy ta iformacja znajdzie się własnie tutaj.

 

Wykłady odbędą się:

 

w dniu 08-11-2013r /piątek/ w godz 10:15 do 12:00 Temat - budowa i podstawowe elementy zegarków mechanicznych,

 

w dniu 22-11-2013r /piątek/ w godz 10:15 do 12:00 Temat - budowa i podstawowe elementy zegarków elektromechanicznych i elektronicznych, zegarki hybrydowe (Seiko Kinetic, Autoquarz, Seiko Spring Drive) oryginalne rozwiązania zespołów mechanicznych (Microtimer, Pendulum, wychwyt elektromagnetyczny, wychwyt stałosiłowy), komplikacje w zegarkach.

 

Miejsce: Wydział Mechatroniki PW, sala 603 ( VI piętro ) ul. Boboli 8

 

Wykłady z uwagi na tematykę odbędą się w ramach Warsztatów Zegarmistrzowskich. Zapraszam wszystkich chętnych w imieniu dr Sergiusza Łuczaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawko - a zatem to Ty pomogłeś mi nawinąć sprężynę :)

No tak, byliśmy sąsiadami przy stole warsztatowym.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde te wyklady 22 beda ciekawe.. ale ja w listopadzie nie dam rady.. w nast roku na nasze wekendowe sie pisze na bank!! - panowie co sie boicie ? kto byl kto? :D  anda_7.. :D 


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat na tym zdjęciu grupowym to widać tylko rękę w górze, a na drugim tylko głowę... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę na wykładzie 22 listopada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 listopada będę, natomiast 8 listopada jest problemik. W tym momencie nie mam pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety uczestnictwo w warsztatach w dni robocze nie jest możliwe :(. Ponieważ wykłady dr Sergiusza Łuczaka są nieocenioną skarbnicą bezcennej wiedzy, mam prośbę aby zrobić zapis chociaż audio (oczywiście za zgodą dra Sergiusza Łuczaka) i fotki z ewentualnych schematów itp. Liczę na kolegów. Pomarańczowa bluza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'witia' proszę nie płacz ! Wykłady będą rejestrowane. Myślę że jedna kopia znajdzie się dla Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.