Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

login_87

Warsztaty Zegarmistrzowskie

Rekomendowane odpowiedzi

Doskonała wiadomość. Mimo obecności na wykładzie, taka rejestracja będzie pomocna. Super :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję być w dniu 8 listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też poproszę o kopie jedna :-) jeśli można..


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również będę wdzięczny jeśli ktoś zrobi rejestracje audio,niestety dni robocze w moim wypadku całkowicie odpadaja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też niestety nie będzie,ale pisze sie na kopie nagrania :)

 

Tapnięte z SGS3

 

 


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będę na wykładach.

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o dopisanie na 08-11-2013r /piątek/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykład dr Sergiusza Łuczaka oczywiście odbył się. Na sali było sporo studentów ostatniego roku / Oni raczej muszą !/ natomiast nas klubowiczów tylko dwóch ! 'Fajne' to nie było :(

 

Mam pytanie: 

czy byliby chętni na zajęcia w ramach warsztatów zegarmistrzowskich - tylko teoria /zegarki mechaniczne i elektroniczne, budowa/, w terminie jeszcze  listopad, albo początek grudnia ? Miejsce to siedziba Cechu, ilość osób to min 12, odpłatność w granicach 35 może max 40 zł. Zajęcia byłyby prowadzone przez dr Sergiusza Łuczaka z asystą Władka Mellera. W ramach spotkania wizyta w sali muzealnej Cechu - to obowiązkowe :)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tylko dwóch klubowiczów.....

Chętni na zajęcia są jeżeli tylko termin będzie odpowiadał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nie tylko ja jestem w takiej sytuacji, że praca zawodowa musi znaleźć się na pierwszym miejscu, przed studiowaniem. W przeciwieństwie do studentów, którzy obecność na wykładach mogą zaliczyc do obowiązków. Dlatego, pomimo że całym sercem i duszą byłem na wykładzie dr Sergiusza Łuczaka, fizycznie musiałem wypełniać swoje obowiązki, które zapewniają mi, poza utrzymaniem, możliwość posiadania pasji pozazawodowych.  

Natomiast na następnym wykładzie, zgodnie z deklaracją, będę. Już zarezerwowałem sobie wolny czas.

Co do zajęć w Cechu, to jestem nie tylko chętny. Jestem bardzo chętny. Dobrze byłoby jednak, gdyby była mozliwość dokonania uzgodnień terminów z udziałem zainteresowanych. Wtedy "szanowna frekwencja" z całą pewnościa dopisze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nie tylko ja jestem w takiej sytuacji, że praca zawodowa musi znaleźć się na pierwszym miejscu.

Z czegoś trzeba żyć spłacać kredyt i mieć kasę na zegarkowe zakupy ;)

 

Na zajęcia w dzień wolny od pracy oczywiście się piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłem na wykładzie z powodu złośliwości rzeczy martwych - samochód mi nie zapalił... :(

Na następnę się piszę.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście piszę się na zajęcia - jeśli będą w sobotę :). Pod koniec listopada początek grudnie mam rezerwację w szpitalu. Mam nadzieję że zajęcia wypadną wcześniej ? i nie będzie kolizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jutro :)

 

W dniu 22-11-2013r /piątek/ w godz 10:15 do 12:00 Temat - budowa i podstawowe elementy zegarków elektromechanicznych i elektronicznych, zegarki hybrydowe (Seiko Kinetic, Autoquarz, Seiko Spring Drive) oryginalne rozwiązania zespołów mechanicznych (Microtimer, Pendulum, wychwyt elektromagnetyczny, wychwyt stałosiłowy), komplikacje w zegarkach.

 

Miejsce: Wydział Mechatroniki PW, sala 603 ( VI piętro ) ul. Boboli 8

 

Wykłady z uwagi na tematykę odbędą się w ramach Warsztatów Zegarmistrzowskich. Zapraszam wszystkich chętnych w imieniu dr Sergiusza Łuczaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było naukowo ! Sporo teorii, taka wiedza systematyzująca to o czym gdzieś, kiedyś być może słyszeliśmy.  

Dziekuję za obecność Władkowi, Markowi i Bogumiłowi :) Sergiuszowi zawsze jest miło gdy ma na swoim wykładzie gości z KMZiZ

Na początku grudnia mam w planie zajęcia w siedzibie Cechu na Starym Mieście, Sergiusz wyraził zgodę na poprowadzenie ich więc będzie okazja aby sobie wiele rzeczy z teori budowy zegarów przypomnieć. Szczegóły wkrótce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykład dotyczył zegarków elektromechanicznych. Po krótkim przypomnieniu elementów i działania, wykładowca przedstawił niektóre, co ciekawsze, rozwiązania w tej dziedzinie: TAG - Mikrotimer i Pendulum, wychwyt stałomomentowy u Girarda Perregaux, Seiko Kinetic, ETA Autoqartz w Tissocie oraz Seiko Spring Drive. Omówił także dwa rodzime rozwiązania pochodzace z PW. Na zakończenie omówione zostały wszystkie rodzaje komplikacji występujacych w zegarach. Pojawił sie także wątek dotyczący miniaturyzacji w mechanice. Wykład bardzo ciekawy, systematyzujący wiedzę. Dr Sergiusz Łuczak interesujaco ujął wszystkie przedstawione zagadnienia, Zadbał również o atrakcje w postaci prezentacji graficznej. Bardzo dziękujemy i prosimy o jeszcze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna lista:

 

 

1. ksylo1

2. witia

3. Diego04

4.yorki_man

5. niet

6. Stawko

7. ooo00ooo

8. nowicjuszka

9. anda_7

10. kocie_ruchy

11. Budrys0

12. KrzychuS

13. mareksw

14. probus

 

Czekam do końca tygodnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna lista:

 

 

1. ksylo1

2. witia

3. Diego04

4.yorki_man

5. niet

6. Stawko

7. ooo00ooo

8. ooo00ooo + jedna osoba

9. nowicjuszka

10. anda_7

11. kocie_ruchy

12. Budrys0

13. KrzychuS

14. mareksw

15. probus

16. damiance

 

Czekam do końca tygodnia :)

 

Proszę jeszcze nie dokonywać wpłat !

Wpłacać będziemy w przyszłym tygodniu. W poniedziałek przypomnę nr rachunku stowarzyszenia i wymaganą kwotę. Proszę o cierpliwość :) Jest już 16 osób. Może jeszcze ktoś się zdecyduje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak tylko się wszystko dobrze ułoży to będę w kwietniu. Dla mnie wykład P. dr Sergiusza Łuczaka Temat - budowa i podstawowe elementy zegarków mechanicznych. Dane poszły na pw. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są chetni na zajęcia w kwietniu.  :D Dobra teoria i praktyka również. Praktyka czyni mistrza, a teoria z praktyką razem - arcymistrza. :D . Czego wszystkim i sobie  życzę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.