Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

calmdabtuz

Sprzedam - ilość postów czy czas na Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Wydaję mi się że w dziale sprzedaży nie powinien odgrywać roli licznik ilości postów tylko czas spędzony na "studiowaniu" Forum.

6 miesięcy powinno zastąpić 50 postów ( które są pisane szybko i nie zawsze na temat - jedyne kryterium - jak najszybciej dobić 50-tki. )

Sam w dziale sprzedam nic nie wystawiłem ( i jak znam siebie nie wystawię ) , kupiłem natomiast ustrojstwo do zmiany paska za circa about 20 zł pl. Więc tak naprawdę chodzi mi o pewnego rodzaju sprawiedliwość - nic więcej.

Druga sprawa.

Mam wrażenie że w dziale sprzedam jest za mało demokracji. Każdy powinien mieć prawo wypowiedzenia się co sądzi na temat oferty.

Powinny być kasowane tylko posty obraźliwe. Bo jeśli nie kasuje się postów w rodzaju:

1 - jest piękny, dziwię się że nikt go jeszcze nie kupił

2 - szkoda że nie mam teraz pieniędzy - to co można sądzić o tym ? , że na Forum działa jakieś "Towarzystwo - Popierajmy się "

 

Dlaczego kasuję się inne posty.

Jeśli człowiek kupił zegarek miesiąc temu i teraz sprzedaje go za połowę ceny - to chyba coś nie jest w porządku.

Ktoś napiszę bo taki ma kaprys , ale osoby nawet średnio rozgarnięte w to nie uwierzą.

Pewne osoby w dziale "Sprzedam " wstawiają po parę zegarków miesięcznie, tłumacząc naiwnie że choroba postępuję itd., itp.

Czy nie odbywa to się czasem za cichym przyzwoleniem najwyższych władz.

Niech każdy ma prawo napisać np: czy zegarek ten nie był kupiony w Stanach, noszony rok czasu a teraz sprzedajesz drożej niż kupiłeś . To moim zdanie jest jest O.K. - kto taką rzecz kupi jego sprawa,

Poddaję te sprawy pod dyskusję.

Piszemy opinię i wnioski jakie chcemy i jeśli to nie zawiera wulgaryzmów , pomówień i obraźliwości - moderatorzy niech siedzą spokojnie i czekają na rozwój wypadków - a broń Boże nie wykorzystują dziwnych narzędzi którymi zostali obdarowani - nie wiadomo dlaczego ?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już sobie spokój z tym działem, bo co chwilę ktoś wyskakuje z nowymi wnioskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że w dziale "rynek" u niektórych Kolegów kwitnie handel, trudno czasem rozgraniczyć wymianę od komercyjnej sprzedaży większej ilości zegarków, kiedyś w regulaminie był zapis o używanych zegarkach - jednak i tak nikt tego zapisu nie respektował. Ingerencja moderatora w komentarze - zazwyczaj jest w przypadku ich nadmiernej ilości lub bezsensownego bicia piany, czy nadmiernych zachwytów podbijających ofertę. Jeśli potrafisz wskazać konkretne przypadki łamania regulaminu - pisz PW , a drastyczne środki które czasem są stosowane są jedynie wyrazem bezradności moderatora przy wykorzystaniu dostępnych opcji regulaminowych. Przypomnę może, że w większości jesteśmy tutaj dla przyjemności i jest to nasze hobby a nie praca polegająca na całodobowej kontroli czy aby ktoś nie napisał jednego postu niezgodnego z regulaminem. Reasumując jak napiszę w temacie o zablokowaniu czasowym konta - to nikt tego nie chce i jest to zrozumiałe, a gdy kilka osób otrzyma po jednym upomnieniu - to dyskusja dopiero zaczyna się rozkręcać i dlatego czasem nie ma wyboru, ale jak juz wspomniałem to jednostkowe przypadki. Zawsze można zwrócić się do Administratora lub Moderatora zgodnie z regulaminem w tej czy innej sprawie i odwołać się od decyzji - również zgodnie z regulaminem.

 

EDIT: regulamin mówi, ze do kontaktu z Osobą wystawiającą ofertę służą PW , wiec można wnioskować o zmianę regulaminu - jest demokracja .

EDIT 2: jeśli jakieś informacje wazne są do przekazania na temat danej oferty - zawsze zostają - nie są usuwane , tak było juz przy podróbkach ktore zostały nawet podwieszone jako przestroga i tak było w przypadku odnawiania o czym sprzedający nie poinformował i mam nadzieję , ze jeśli jest coś ważnego to tak też będzie w przyszłości ale mówimy o ważnych sprawach a nie komentarzach w stylu "jaki piękny zegarek "


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calmdabtuz, uczciwości potencjalnego sprzedawcy nie zastąpią jakieś "komenty" pisane do jego oferty. Każdy wpis podbija ofertę, umieszczając ją na górze - wg mnie rozwiązanie powinno iść w stronę WUSa - kontakt ze sprzedawcą wyłącznie przez PW, a posty do oferty zablokowane.

Od wyrażania swoich opinii co do sprzedawcy jest np. jego profil, można założyć oddzielny temat na forum odnośnie oferty itp.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w mięsnym stoisz i informujesz potencjalnych nabywców, że w twojej opinii, karczek pochodzi ze świni, która odeszła z tego świata na tyle dawno, że trudno mówić o świezości?

 

A w temacie, jeśłi ktos kupił zegarek w Stanach a po roku chce za niego więcej - to ....jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też się wypowiem bo po ponad roku użytkowania forum chciałem wystawić zakupiony wcześniej zegarek na bazarze i o dziwo okazało się, że muszę napisać 50 postów. Tak więc pisze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle z sensem :D


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w mięsnym stoisz i informujesz potencjalnych nabywców, że w twojej opinii, karczek pochodzi ze świni, która odeszła z tego świata na tyle dawno, że trudno mówić o świezości?A w temacie, jeśłi ktos kupił zegarek w Stanach a po roku chce za niego więcej - to ....jego sprawa.

 

 

Adi, często się z Twoimi poglądami nie zgadzam, ale tu utrafiłeś w sedno sprawy ;)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te 50 postów to dobry pomysł, tym bardziej teraz, gdy posty doliczają się tylko za pisanie w działach merytorycznych. Osobiście nie kupiłbym zegarka od kogoś kogo nie znam, tym bardziej że na naszym forum transakcje dokonywane są w sposób czysto koleżeński, bo gdy wysyłamy komuś kilkaset złotych za zegarek który ten ktoś twierdzi, że ma, możemy polegać tylko na zaufaniu do tej osoby, mając nadzieje, że dostaniemy od niej cokolwiek. Markę na forum można wyrobić sobie tylko i wyłącznie dzięki aktywnemu uczestnictwu w jego życiu i tylko tak da się zdobyć zaufanie.

Oczywiście ilość postów nie zawsze gwarantuje, że ktoś jest uczciwy. Niektórzy na pewno pamiętają jeszcze mającego chyba z tysiąc postów kolegę Iwasikowskiego, który wystawił na sprzedaż podróbkę IWC. Na szczęście oszustwo zostało zdemaskowane już po paru minutach, właśnie przez osoby godne zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam że 50 postów to dobry temat na forach w innych krajach też tak mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno być połączone, np 3 miesiące i 20 postów, albo miesiąc i np 50 postów,

tak żeby nie było też sytuacji bezsensownych, że ktoś dołączył do forum godzinę temu i wali posty gdzie się da, byle tylko mieć te 50 :)

 

Bo jeśli nie kasuje się postów w rodzaju:

1 - jest piękny, dziwię się że nikt go jeszcze nie kupił

2 - szkoda że nie mam teraz pieniędzy

...

a tego też nie rozumiem i lekko mnie to drażni- jeśli cokolwiek powinno się w temacie znajdować to tylko ewentualne rezerwacje/biorę aby była jasność

i konkretne pytania o przedmiot sprzedaży- jeśli coś zostało niesprecyzowane, a reszty absolutnie nie powinno być, bo potem zaczynają się pogaduszki,

a później ktoś coś dopisze, potem wypada odpisać itp itd(samemu zresztą też mi się zdarzało, a nie powinno mieć to miejsca- od razu powinno być usuwane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno być połączone, np 3 miesiące i 20 postów, albo miesiąc i np 50 postów,

 

 

Zdecydowanie popieram, ale moim zdaniem 3 miesiące to zdecydowanie zbyt krótko. Powinno być 6 m + 50 merytorycznych postów.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam odmienne zdanie ( wiem zaraz mi ktoś napisze, że dopiero co dołączyłem a już mam swoje zdanie i pewnie tylko chce coś sprzedać). A myślę, że nie ilość postów i nie czas na forum robi z człowieka uczciwego sprzedawcę i sztuczne narzucanie kryteriów właśnie wymusza pisanie postów bezsensownych aby mieć .....upragnionych postów. Dodam jeszcze , że jestem również na innym forum gdzie nie ma ograniczeń i jakoś nie ma oszustw i obaw większych niż na forach z ograniczeniami, pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest zarejestrowanych 12982 użytkowników, a aktywnych jest może 100. Jak wyłapać która z tych 12882 pozostałych osób jest uczciwa? Dodam że są to właśnie osoby rejestrujące się tylko po to, żeby coś sprzedać, najczęściej jest to podróbka, albo jakaś tandeta.

Jestem i zawsze byłem zdania, że na wszystko w życiu trzeba sobie zasłużyć. Chcesz dostępu do działu SPRZEDAM? Pokaż że jesteś tego wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniach uważam, że powinien decydować czas spędzony na forum. Liczba postów nie musi być wielka. np. 3 miesiące plus 30 merytorycznych postów. Proponuję też przemyśleć ograniczenie prawa sprzedaży dla nieprofesjonalnych sprzedawców np. do 4 zegarków miesięcznie.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie popieram, ale moim zdaniem 3 miesiące to zdecydowanie zbyt krótko. Powinno być 6 m + 50 merytorycznych postów.

 

Pozdrawiam

Iko

..... i dokładnie mi mi o to chodziło......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 postów ok ale zamiast tego powinno się umożliwić sprzedaż osobom będącym od 6 miesięcy na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że koledze brakowało do tych 50 postów i dlatego dziś taki aktywny jest B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

NIe pisze namiętnie na forum ale ostatnio chciałem sprzedac zegarek który kupiłem właśnie na dziale sprzedam.

Niestety musiałem sprzedawac przez allegro.

Nie przyzwyczjam sie do zegarków i zmieniam tak raz na pół roku tracąc na nich za każdym razem i uważam że powinienem móc sprzedac zegarek na forum ludziom którzy mają pojęcie o temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasady są proste, jeśli chcesz sprzedawać na forum, musisz uczestniczyć w jego życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

NIe pisze namiętnie na forum ale ostatnio chciałem sprzedac zegarek który kupiłem właśnie na dziale sprzedam.

Niestety musiałem sprzedawac przez allegro.

Nie przyzwyczjam sie do zegarków i zmieniam tak raz na pół roku tracąc na nich za każdym razem i uważam że powinienem móc sprzedac zegarek na forum ludziom którzy mają pojęcie o temacie.

 

Były też wyjątki od zasady 50 postów... trzeba pisać do modeeratora/administratora to może umożliwi Ci w tej sytuacji sprzedaż na bazarku.


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przychylam się do opinii, że nie tylko posty, ale również czas.

 

To jest przecież żaden problem napisać 50 postów nawet w 1-2 dni, jeśli ktoś chce się dostać do działu - sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było kiedyś,kiedy posty doliczały się w każdym dziale, ale teraz doliczają się tylko w działach merytorycznych,więc przywitaniem się z pięćdziesięcioma osobami postów nie nabijesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz jedynym zabezpieczeniem transakcji na forum jest kredyt zaufania do Sprzedawcy to moim zdaniem wazny jest zarowno staz jak i sensowna aktywnosc umozliwiajaca poznanie czlonka Forum. Ma to tym wieksze znaczenie, ze w gre wchodza czesto znaczace kwoty tak wiec wole, zeby ten proces byl dluzszy, ale prawdopodobienstwo natkniecia sie na nieuczciwego sprzedawce zminimalizowane.


Sprzedam Omega Speedmaster Professional 3570.50.00 z 06/2011, 10/10 na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem od pół roku w klubie niestety nie zauważyłem wcześniej tego warunku że trzeba mieć 50 postów . Chociaż stoi to jak byk na pierwszej stronie :rolleyes:

Uważam że 50 postów to trochę sporo jeśli zegarkami zainteresowałem się od niedawna i nie jestem specjalistą.

Ale przepis to przepis :(

Trzeba nabijać te 50 .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.