Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

calmdabtuz

Sprzedam - ilość postów czy czas na Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm zamysł jest dobry ale uderza w tych co są długo w temacie ale nie są maniakami internetowymi. 50 postów to trochę za dużo lepiej zrobić limit czasowy np. miesiąc od zarejestrowania. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ryzyka to najlepiej finalizować tranzakcję z w miarę świeżym użytkownikiem telefonicznie + Allegro. Niech będę przykładem na forum od nie dawna na allegro 300 samych pozytywnych komentarzy. Dodatkowo można mnie spotkać na różnych forach gdzie kredyt zaufania mam wyrobiony.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja ze swojej strony powiem ze nie mam mam ciśnienia na te 50 postów ale podzielam zdanie kolegi ze 6 miesięcy i 50 postów to jest optymalny czas na poznanie kogoś i nabranie jako takiego zaufania do człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym to przynajmniej 2 miesiące i 70 postów.

 

 

A jak ktoś ma wątpliwości co do sprzedającego to wystarczy poprosić, żeby wystawił towar na allegro i tam jest już troche bezpeczniej. Nie widze problemu..


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Xpovoc...bazarek to miejsce gdzie forumowicze mogą bezpiecznie, nabyć coś ciekawego, niebanalnego lub po prostu okazyjnie kupić popularny zegarek...bezpiecznie ponieważ: oferty są prześwietlane przez doświadczonych forumowiczow - chociażby pod wzgledem oryginalności, często również pojawiają się opinie na temat sprzedawanego przedmiotu co rowniez może być dobrą wskazówką dla kupującego...

Tak więc chyba najlepiej byłoby dla wszystkich gdyby na bazarku pojawiało się jak najwięcej ofert wtedy więcej ludzi mogłoby znaleźć coś dla siebie i na dodatek otrzymałoby od razu rzetelną pomoc dotyczącą danego egzemplarza...

Jeśli chodzi o zaufanie do sprzedającego to rzeczywiście dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie w postaci aukcji na portalu aukcyjnych, tam można ocenić sprzedającego chociażby po komentarzach...

Nie zapominajmy, że fachowe forum to bardzo dobre miejsce przepływu informacji także tych dotyczących ofert sprzedaży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te 50 postów to dobry pomysł, tym bardziej teraz, gdy posty doliczają się tylko za pisanie w działach merytorycznych. Osobiście nie kupiłbym zegarka od kogoś kogo nie znam.

Oczywiście ilość postów nie zawsze gwarantuje, że ktoś jest uczciwy.

 

Wszyscy poza jednym piszacym skoncentrowali sie na blokadzie zakladania postow w dziale sprzedam. Taki jest regulamin ale dla mnie osiagniecie 50 czy 20 postow nie ma znaczenia dla uczciwosci sprzedajacego. Chcialbym jednak zapytac czemu ma sluzyc niemozliwosc pisania w w/w dziale? Ostatnio kupilem zegarek i chcialem napisac proste "biore" :D

Codziennie przegladam forum, ale zdaje sobie sprawe ze zakres mojej wiedzy na temat zegarkow jest znikomy, wiec mam pisac bzdury i osiagnac 50 watpliwej jakosci postow zeby byc uznanym za uczciwego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a..nikt nie pisze o kupowaiu, czy aby nie dziala to na wspolna szkode? no i powinno byc demokratycznie , jak nie mozesz sprzedawac to i nie mozesz kupowac, prawo musi dzialac w obie strony.

A tak BTW to w czyim interesie sa te zmiany i komu co one dadza? bo jakos nie łapie kto na tym zyska, kto straci? Nic gorszego niz proby sztucznego regulowania. rynku....starsi koledzy wiedza jak to dzialalo w przeszlosci..:D


żarliwy wyznawca systemow korporacyjnych :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie mozesz sprzedawac to i nie mozesz kupowac, prawo musi dzialac w obie strony.

 

Nie mogę sprzedawać alkoholu, gdyż nie mam koncesji - ale mogę go kupić! Czy to znaczy, że prawo nie działa w obie strony w takim przypadku?

 

Podzielam wątpliwości kolegi Edorio. Zakładanie tematów w dziale sprzedam to jedno, a możliwość wpisywania postów to drugie - wg mnie, nie powinno być blokowane.


Kupię garniturowca z jasną tarczą, 38mm-41mm, do 5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sprzedawać alkoholu, gdyż nie mam koncesji - ale mogę go kupić! Czy to znaczy, że prawo nie działa w obie strony w takim przypadku?

 

Podzielam wątpliwości kolegi Edorio. Zakładanie tematów w dziale sprzedam to jedno, a możliwość wpisywania postów to drugie - wg mnie, nie powinno być blokowane.

 

nie , nie dziala, to sa sztuczne regulacje


żarliwy wyznawca systemow korporacyjnych :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musimy sobie odpowiedziec, co to komu da ? musi byc z tego jakas wartosc dodana, a nie tylko sztuka dla sztuki


żarliwy wyznawca systemow korporacyjnych :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wtrącę swoje 3 grosze.

Też uważam, że 50 postów to trochę sporo. Jestem na forum 4 lata i nie "nabiłem" takiej liczby postów. Na bazarku kupiłem sporo sprzętu. Teraz w przypadku chęci sprzedaży nie mam możliwości.

Nie jestem maniakiem ani specjalistą, nie chcę innych raczyć moją mizerną wiedzą. Wiem tylko, które zegarki mi się podobają :)

Moim zdaniem wystarczyło by 50 postów lub np. pół roku. Nie widzę potrzeby aby łączyć te 2 zmienne.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wydaje sie bardziej racjonalne ze czas na forum powinien byc wazniejszy. Jesli dobrze rozumiem nabicie 50 postow komus sprawnemu zajmie jeden dzien amoze jak jest bardzo szybki to jeszcze szybciej. Chyba nie taka jest intencja. Dodam swoj glos gdyz ostatnio kupowalem cos na bazarku i fakt nie moglem normalnie. Bardzo mi to w sumie nie przeszkadza ale to jednak troche bez sensu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że nadal jest aktualna opcja indywidualnej prośby do adminów (nie moderatorów - np ja nic w tej kwestii nie mogę zrobić) o wcześniejsze "dopuszczenie" do tego działu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się dwoma rękami pod pierwszym postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do kupowania to może rzeczywiście byłbym za zmniejszeniem wymagań. Większe powinny być rzecz jasna dla sprzedających.

 

Ktoś wcześniej pytał czy 50 postów zapewnia uczciwość... Niestety żyjemy w czasach, gdzie uczicwość można spotkać w słowniku pod "u". Nawet 1000 postów nie daje 100% uczciwości. Dlatego jak ktoś nie ma zaufania do sprzedającego to może (jak już było wyżej) poprosić o wystawienie na alledrogo. Jak uczicwy to wystawi, jak nie... wiadomo ;)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to szalony pomysl...ale moze trzeba zrobic system oceny jak na "znienawidzonym" portalu ?

wtedy uczciowosc czyli to czego tu oczekujemy, sama zostanie zwryfikowana.

Nie ma potrzeby wtedy sztucznego ograniczania dostepu, wystarczy utrzymac te 50 postow jako juz zastana tradycje, i tyle.


żarliwy wyznawca systemow korporacyjnych :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że nadal jest aktualna opcja indywidualnej prośby do adminów (nie moderatorów - np ja nic w tej kwestii nie mogę zrobić) o wcześniejsze "dopuszczenie" do tego działu.

 

Podejrzewam, ze gdyby takie prosby pojawialy sie codziennie od kilku uzytkownikow szybko admini wycofaliby sie z tego.

Wydaje mi sie ze nalezy rozgraniczyc dwie kwestie: pisanie w dziale i zakladanie postow. O ile zakladanie postu tzn. sprzedaz zegarka wymaga jakiegos stazu na forum, o tyle pisanie w nim nie powinno byc warunkowane. Chyba ze optujemy ze wersja -totalny brak komentarzy w zalozonym watku: bez rezerwacji (sprawa dyskutowana w inny poscie), brak slowa biore itp., brak ochow i zachwytow na temat zegarka itd itd. Wtedy w watkach nie pisze nikt (brak rowniez codziennego podbijania).

Staz czy zaufanie moznaby uwarunkowac okresem pobytu na forum lub np. moze lacznie staz i referencje aktywnego kolegi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja wrzucę swoje 3 grosze do całej dyskusji na forum jestem już od jakiegoś czasu sporo czytam ale pisać zacząłem od niedawna i jestem zdania że te 50 postów to nie jest dużo moim zdaniem żeby sprzedawać ważniejszy jest czas spędzony na forum, uważam że powinno się być na forum od minimum 3 a optymalnie 6 miesięcy żeby sprzedawać jeżeli chodzi o głosy że ktoś coś na bazarku kupił i chce też sprzedać a nie może nie mają tu raczej racji bytu bo wątpię żeby komuś znudził się zegarek w ciągu 3 miesięcy.

Podsumowując imo aby sprzedawać:

- 3-6 miesięcy

- 50 postów

 

A robiąc mały offtop to jak się klika w rozwijane opcje swojego profilu dobrze by było gdyby lista rozwijała się nad reklamą a nie pod bo jest to kompletnie nieczytelne i trzeba sprawdzać czy to akurat to co chcemy kliknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o głosy że ktoś coś na bazarku kupił i chce też sprzedać a nie może nie mają tu raczej racji bytu bo wątpię żeby komuś znudził się zegarek w ciągu 3 miesięcy.

Zdarza się tak. Bywa, że zegarek dochodzi do kupca i już po założeniu na rękę okazuje się, że nie są sobie "przeznaczeni" ;)

Oczywiście nie jest tak zbyt często, ale jest to możliwe i zdarzało się już u nas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się tak. Bywa, że zegarek dochodzi do kupca i już po założeniu na rękę okazuje się, że nie są sobie "przeznaczeni" :lol:

Oczywiście nie jest tak zbyt często, ale jest to możliwe i zdarzało się już u nas :)

 

No tak pod tym względem możesz mieć rację jednak tak jak było napisane w szczególnych wypadkach można się zwrócić do admina o umożliwienie wystawienia takiego zegarka więc myślę że jest wyjście z takiej sytuacji bez kłopotu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak pod tym względem możesz mieć rację jednak tak jak było napisane w szczególnych wypadkach można się zwrócić do admina o umożliwienie wystawienia takiego zegarka więc myślę że jest wyjście z takiej sytuacji bez kłopotu ;)

Teoretycznie można. Tylko czy admin w ogóle z tego swojego "olimpu" zerka?

Mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można. Tylko czy admin w ogóle z tego swojego "olimpu" zerka?

Mam wątpliwości.

 

No w sumie to też prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy to jest jakaś inna przyczyna , ale nie mogę składac ofert zakupu w dziale sprzedam .

Ja odebrałem to jako restrykcję dla " młodych " zegarko- maniaków .

Wygląda to tak że giełda - sprzedam - jest tylko dla swoich , którzy niejako mają pierwszeństwo w zakupach przed resztą " sfołoczy " .

Wydatnie ograniczy to napływ nowych i ruch w interesie co odbiję się de facto na " starych ".

Przeniesie ten ruch w dziale sprzedam w sferę "podstolikową ", bez szans na jaką kolwiek jawność, która podnosi bezpieczeństwo.

W pełni popieram wymóg 50 postów. 0K jesteśmy gośćmi przy czyimś stole i mamy uznawać reguły, ale zakaz składanie ofert jest przesadą .

Ja nic nie chcę sprzedawać , ale kupować bym chciał / kupiłem już kilka rzeczy .

No chyba że ja mam jakiś szlaban prywatny - to proszę o zrozumienie moich powyższych uwag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w regulaminie.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w regulaminie.

 

Pozdrawiam

Iko

Witam,

Iko co mówi zatem regulamin lub inaczej jak z interpretować taką sytuację:

" kolega Waldii sprzedał dzisiaj Seiko OM. Wysłałem mu na PW maila o 12.07 że biorę i proszę o podanie numeru konta. w ogłoszeniu nie zaznaczył informacji o rezerwacjach, magicznym słowu biorę itd. o Godz 12.53 na forum "sprzedam" w ogłoszeniu waldii-ego, wpisał Sirtom, że bierze zegarek i oczywiście zegarek został sprzedany do niego.

Wg mnie pierwszy zgłosiłem chęć zakupu.

Bardzo mi przykro, że dział sprzedam w wyniku granicy 50 wpisów i takich przykrych incydentów powoduje, że niestety ja mam mieszane uczucia co do forum. Prosze niech będzie 50 wpisów ale regulamin powinien określać takie sytuacje i podobne bardzo jednoznacznie (kto pierwszy ten lepszy) nieważny czy na PW czy w ogłoszeniu - powinna się liczyc godzina - jeden warunek, który rozwiązuje wszyskie spory. Wpisów na forum "sprzedam" nie mogę robić - czyli mam problem żeby kupić, ale żeby zrobić fajne foty i umieścić w dziale "galeria" to oczywiście jak najbardziej.

Równie dobrze mógłbym zadać 50 pytań o treści "jaki zegarek do 100 do 200 do 300 itd. czy takie bezsensowne posty cokolwiek wnoszę w to naprawdę fajne forum? Ja nie wiedziałem nic o zegarkach a po lekturze tego forum, na którym jestem chyba codziennie, wyedukowałem się bardzo mocno.

Z wyrazami szacunku (mimo wszystko)

Mariusz Z. Plewiska /k Poznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.