Skocz do zawartości


MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Dyskusja

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
899 odpowiedzi w tym temacie

#1 dorian g.

dorian g.
 • Użytkownik
 • 51 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 12:35

Człowiek czyta, pisze, dyskutuje, ubiera myśli w słowa, poświęca swój czas, uważa, żeby kogoś nie urazić, spiera się, ale zgodnie z dobrymi zasadami, czasami oftopuje, ale w zdroworozsądkowym zakresie...żyje po prostu życiem forum. I nagle to wszystko znika, ląduje w niewidzialnym koszu jak ochłap.

Wydawało mi się, że fora stworzone są po to, żeby wymieniać poglądy. Czasami nawet dawać ponosić się emocjom, jeśli rozmowa jest tego warta. Poglądy na wszystko. Nawet na forach tematycznych (w tym i tym), są miejsca do luźnych rozmów. Jak widzę, łatwiej jest jednak usuwać i zamykać, niż przenosić po wcześniejszym poinformowaniu zainteresowanych zwykłą notką w temacie. Dziwne to i nie rozumiem tego. Co więcej, bardzo mi się to nie podoba. Nie chodzi już o samą dyskusję, ona nie ma tu nic do rzeczy, może i miejscami była niepotrzebnie rozemocjonowana. Chodzi mi o zasady. Na naszym forum zasada jest moim zdaniem najgorsza z możliwych, ociera się o cenzurę i świadomie piszę kolejny raz to straszne słowo :D

A można przecież inaczej, łagodniej, kulturalniej, z dobrym smakiem. Pisałem już o tym kilkukrotnie, można poszperać w koszu.

Pozdrawiam,
dorian g.

PS Kiedy w końcu wyzwolicie swoje umysły z tych zaszłych animozji? One wciąż rzutują negatywnie na to, co dzieje się dziś na forum. Czas już chyba wydorośleć, zapomnieć, wybaczyć, z uśmiechem i dystansem podchodzić do dawnej, zupełnie głupiej i niepotrzebnej, jak mi się wydaje, wojenki...

Użytkownik kaido2 edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 20:54

 • 0

#2 wojtekimarco

wojtekimarco
 • Użytkownik
 • 483 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2011 - 12:45

Ja nie za bardzo orientuję się w "zaszłych animozjach" i nie specjalnie mnie one interesują.
Jeżeli mają wpływ na stan obecny to fatalnie.
Wczoraj zaraz po zamknięciu tematu "różne fora zegarkowe", wstawiłem podobny temat do Twojego. Celem miała być dyskusja, która w moim zamyśle miała prowadzić do poprawy forumowej sytuacji.
Temat został usunięty po 15 minutach.
 • 0

#3 sergserg

sergserg

  High-End Quartz user

 • Użytkownik
 • 2970 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 27 czerwiec 2011 - 12:53

Wg mnie, Koledzy, Wasze wysiłki nie mają sensu. Bez uczestnictwa "drugiej strony" to będzie tylko monolog. Musiałby się znaleźć ktoś odważny z Zarządu, aby faktycznie porozmawiać i być może wprowadzić zmiany w zasady funkcjonowania forum.
 • 0

#4 bEEf

bEEf

  Trąba nie żaden "Mistrz"

 • Użytkownik
 • 1253 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Łódź

Napisano 27 czerwiec 2011 - 13:14

Jeśli dało by się to jakoś usprawnić, to moja propozycja jest taka: dodać (o ile tego nie ma) automatyczne powiadamianie autora posta, co się z nim stało - że został przeniesiony / usunięty / wyedytowany. Na większości forum to jest i załatwia w ten sposób "politykę informacyjną". Po takiej informacji można skontaktować sie via PW z administracją i dopytać w razie potrzeby, o co poszło.

Druga sprawa - robiąc czystkę w temacie warto dopisać posta w stylu "Wątek został wyczyszczony z przepychanek - proszę trzymać się tematu i nie odpowiadać na tę wiadomość". Jeśli jest taka możliwość w silniku, można dać temu postowi 1-dniowy termin ważności.

A teraz ogólnie:

Biorąc udział w forum dyskusyjnym musicie liczyć się z tym, że Wasze wpisy wylądują w koszu. Po prostu. Zasada nie jest "najgorsza z możliwych" tylko "jedyna możliwa". Cieszę się, że w końcu moderacja działa nieco bardziej raźno. Oczywiście, że lepiej przenieść, niż wywalić, ale pod warunkiem, że dana treść mieści się nadal w dopuszczalnych ramach. Wątek, o którym mówimy, skręcił w stronę przepychanek i nie było sensu tego przenosić. Tak, wycięło się hurtem również z "niewinnymi" postami, ale musicie się pogodzić z faktem, że moderatorzy to też ludzie, którzy odwalają tą pracę po godzinach i zwyczajnie nie będą ślęczeć i oddzielać "ziarna od plew" post po poście, bo nie mają na to czasu. Nieważne, ile wzniosłych słów tutaj użyjecie - to się nie stanie. Koniec tematu.

Dodatkowo - taki wyczyszczony i "pocięty" wątek, w którym posty częściowo zawierają odniesienia do siebie nawzajem jest z reguły zupełnie nieczytelny i tak czy inaczej nadaje się później do kosza. Więc lepiej ciąć po całości od razu - szkoda zbędnej roboty.

Piszę to nie w obronie tutejszych moderatorów, których osobiście nie znam, tylko jako moderator na innym forum, któremu sprawa jest dokładnie znana od drugiej strony. Na tamtym forum, dodatkowo, nie pozwalamy sobie na żadne publiczne dyskusje z decyzjami moderatorów. Jeśli ktoś się nie chce podporządkować do tego punktu w regulaminie, dostaje ostrzeżenie, a w końcu bana.


Jeśli chcecie porządku na forum - po prostu nie odpowiadajcie na zaczepki i prowokacje. Z obu stron barykady. Nie liczcie na to, że moderator cudownie swoją obecnością zapewni dobrą atmosferę, bo za atmosferę odpowiadamy my - użytkownicy. A jeśli chcecie swoje dzieła literackie zachować dla potomności i boli Was ich usunięcie - załóżcie bloga.

Przepraszam za twarde, żołnierskie słowa, ale tak to wygląda :D

Kiedy w końcu wyzwolicie swoje umysły z tych zaszłych animozji? One wciąż rzutują negatywnie na to, co dzieje się dziś na forum. Czas już chyba wydorośleć, zapomnieć, wybaczyć, z uśmiechem i dystansem podchodzić do dawnej, zupełnie głupiej i niepotrzebnej, jak mi się wydaje, wojenki

Z tym zgadzam się w 100% Po obu stronach barykady są "gorące głowy" i osobiste urazy. Po prostu przestańmy takie jednorazowe wybuchy emocji (mniej lub bardziej uzasadnione) traktować jako wykopanie topora wojennego. Każdy piszę jedynie w swoim imieniu. 99.9% członków wielu forów chciało by zapomnieć o tym wszystkim.

Użytkownik bEEf edytował ten post 27 czerwiec 2011 - 13:28

 • 0

#5 Klod100

Klod100
 • Stowarzyszenie
 • Moderator
 • 4363 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 27 czerwiec 2011 - 13:42

Wg mnie, Koledzy, Wasze wysiłki nie mają sensu. Bez uczestnictwa "drugiej strony" ...


Oczywiście, że nie mają sensu. Czy oczekujecie od Zarządu, aby przeprowadził pranie mózgu użytkownikom for?
Zupełnie nie rozumiem parcia za wszelką cenę do integracji for zegarkowych. Dopóki dyskusje kręcą się wokół naszej pasji oraz nie przeradzają w pełne (mniej lub bardziej zakamuflowanych ) epitetów i dogryzań nikt nie ingeruje w dyskusje. Jest swobodne przenikanie zainteresowanych oraz informacji pomiędzy forami, które jak wszyscy wiemy są mają swoją specyfikę.
Jeśli oczekujecie na powrót "starych dobrych czasów' to niewykonalne, ponieważ jest to forum największe i najbardziej pozycjonowane w wyszukiwarkach oraz mediach - co skutkuje ciągłym napływem nowych użytkowników ( którzy muszą się otrzaskać aby się zadomowić). Urzędowo zdobić się tego nie da - możemy podjąć uchwałę że od tej pory jest tak jak kiedyś - ale co to da. Dawni użytkownicy też nie są już tacy jak na początku swojej pasji: jedni przestali pisać, inni wyczerpali akumulatory inni po prostu zajęli się czymś innym. Sorry, ale taki jest naturalny cykl życia for. To jaki będzie forum zależy od użytkowników. Zarząd wyznacza ramy ( a wcale regulaminy nie są zbyt rygorystyczne ani super sztywne ich respektowanie ) ale to użytkownicy tworzą forum.

Duch starych czasów jest ciągle żywy - ale na spotkaniach rocznych, czy tzw pod-stolików.

I nie jest tak, że kogokolwiek tępimy czy dyskryminujemy bo np nie lubi szwajcarskich zegarków - tępimy formę dyskusji ( a raczej jej brak), pyskówki oraz chamskie zachowania czy docinki. I to niezależnie z której strony pochodzą, bowiem nadgorliwa obrona ( po trupach) np "szwajcarskości" jest równie zła jak jakakolwiek inna.

Bardzo ważnym aspektem naszego forum, który determinuje regulamin i brak akceptacji dla całkowitej swobody językowej, obyczajowej i politycznej jest fakt iż jesteśmy Stowarzyszeniem działającym w świecie realnym i mającym interakcję z tymże światem np z branżą zegarmistrzowską.
Chcąc organizować w dalszym ciągu dla członków i forumowiczów atrakcyjne spotkania na wysokim poziomie merytorycznym czy tez wycieczki do manufaktur ( w niedalekiej przyszłości finansowane przez Stowarzyszenie) musimy byś dla producentów partnerem. A to znaczy iż ważny jest poziom merytoryczny i kulturalny na forum, interakcja z mediami etc. Nie możemy też np promować podróbek ani przemysłu z nimi związanego.

Reasumując - Zarząd nie jest w stanie bez chęci samych forumowiczów wpływać na zachowania samych forumowiczów. Moderatorzy z kolei wykonują swoje obowiązki wg naszej oceny OK - nie dopuszczając do zaognień i niesnasek.
 • 1

#6 dorian g.

dorian g.
 • Użytkownik
 • 51 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 13:52

Do mnie niestety proste, żółnierskie słowa nie trafiają. Nie byłem we wojsku :)

Moim skromnym zdaniem inkryminowany temat (wisi wciąż, pocięty i zamknięty), nadawał się co najwyżej do przeniesienia. Demonizujecie. I nie piszę wzniosłych słów, nie uważam swojego pisania za wyjątkowe i warte uwiecznienia, po prostu wydaje mi się, że można lepiej. I że tak jak się robi, jest niefachowo, niekonsekwentnie, niekulturalnie. Propozycje zmian, nie tylko z mojej strony, nie są znowu jakieś rewolucyjne. To bardziej apel do moderatorów, żeby postępowali nieco inaczej, w granicach regulaminu przecież i dobrych obyczajów. Nic nikomu się nie stanie, nic nie zostanie wywrócone do góry nogami. Czy wszędzie musi być żołnierski dryl? Czy ma być tak, że "gęby strach będzie otworzyć"? :D Nie chciałbym być użytkownikiem takiego forum (no i zaraz ktoś napisze, żebym się wypisał...ale ja się nie obrażam i na razie nie zamierzam tego czynić :) )

Pozdrawiam,
dorian g.
 • 0

#7 sergserg

sergserg

  High-End Quartz user

 • Użytkownik
 • 2970 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 27 czerwiec 2011 - 14:07

Klod100, dzięki za pojawienie się :)

Nie czytałem wyciętego wątku, nie zdążyłem :D


Jeśli Zarząd by się do tego przychylił, to myślę, że znajdzie się grupa zainteresowanych userów, którzy wypracowaliby poprawki do Regulaminu .

Użytkownik kaido2 edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 18:24
Zasady moderingu proszę zostawic moderatorom.Od zgłaszania uwag odnośnie tej tematyki służa inne środki.

 • 0

#8 bEEf

bEEf

  Trąba nie żaden "Mistrz"

 • Użytkownik
 • 1253 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Łódź

Napisano 27 czerwiec 2011 - 14:10

Do mnie niestety proste, żółnierskie słowa nie trafiają. Nie byłem we wojsku


To był taki chwyt retoryczny, ja też nie byłem w wojsku i się nie wybieram :D Swoje argumenty podtrzymuję.

Nic nikomu się nie stanie, nic nie zostanie wywrócone do góry nogami.


Stanie się - skiepści się ponownie atmosfera i podziały jedynie będą narastały. Takimi prawami rządzą się społeczności internetowe. Posty usuwa się nie bez przyczyny. Najważniejsze - taki "zamordyzm" działa i w ogólnym rozrachunku cała społeczność na tym korzysta. Regulamin jest jasny - osobiste wycieczki lecą do kosza. To, że lecą razem z okolicznymi postami, to już kwestia przeniesienia tej zasady w realny świat, co trzeba zaakceptować.

Użytkownik bEEf edytował ten post 27 czerwiec 2011 - 14:22

 • 0

#9 Klod100

Klod100
 • Stowarzyszenie
 • Moderator
 • 4363 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 27 czerwiec 2011 - 15:31

Klod100, dzięki za pojawienie się :D


Jeśli Zarząd by się do tego przychylił, to myślę, że znajdzie się grupa zainteresowanych userów, którzy wypracowaliby poprawki do Regulaminu.


Moim zdaniem jest to jak najbardziej do przeprowadzenia, podobnie jak sprawa podawania powodu osunięcia postu czy wątku. Techniczne te pola są do wypełnienia - ale nie trafiają chyba do zainteresowanych ale są widoczne tylko dla innych moderatorów - skonsultuję z Adminem jak to wygląda.
Myślę, że nawet biorąc pod uwagę fakt iż moderatorzy mają swoje życie prywatne, (oraz chcą być też użytkownikami forum - nie tylko cerberami) możliwe jest wypracowanie jakiegoś wspólnego z użytkownikami kodeksu - wytycznych w sprawie moderacji.

Uważam, że to dobry pomysł. Ale jak się do tego zabrać?

Dyskutować publicznie, czy powołać grupę moderatorów i użytkowników ( chętnych ) aby wspólnie wypracowali zasady i - dopiero wtedy poddać je dyskusji ( lub opublikować ) na forum?

Nikt z Zarządu - myślę, że mogę mówić nie tylko za siebie - nie uważa, że ma monopol na najlepsze rozwiązania. Bardzo podoba mi się Twoja propozycja, ponieważ jest to realna propozycja zrobienia czegoś. W odróżnieniu od narzekań - bo jak na nie reagować?
Wszelkie inicjatywy forumowiczów mające na celu podniesienie jakości forum znajdą poparcie Zarządu.

Użytkownik kaido2 edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 18:25
Post poprawiony dla zachowania spójności

 • 0

#10 bEEf

bEEf

  Trąba nie żaden "Mistrz"

 • Użytkownik
 • 1253 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Łódź

Napisano 27 czerwiec 2011 - 16:00

Dyskutować publicznie, czy powołać grupę moderatorów i użytkowników ( chętnych ) aby wspólnie wypracowali zasady i - dopiero wtedy poddać je dyskusji ( lub opublikować ) na forum?


To drugie, a w zasadzie trzecie - wypracować zasady we własnym gronie, wsłuchując się w "głos ludu", ale kierując dobrem forum, a nie "głosem". Rozumiem Twoje intencje, publiczna burze mózgów jest ok, ale jeśli przychodzi do konkretnych decyzji, to lepiej sprawdzą się męskie rozmowy w gronie samych decydentów. Jak w każdym większym projekcie, idealna jest "demokracja stosowana". Czyli - wysłuchujemy różnych opinii, a potem robimy, jak uważamy za słuszne* :D
Tak na marginesie - w publicznej dyskusji naturalną większość będą mieli zwolennicy poluzowania moderki , ponieważ punkt widzenia zależy silnie od punktu siedzenia, a mało kto ma doświadczenie w zarządzaniu forum dyskusyjnym. Bycie w większości i posiadanie dobrych intencji nie przekłada się jednak na racje.

* Nie pamiętam dokładnie, kto tak mawiał, ale był to chyba jakiś słynny reżyser, który w ten sposób odpowiadał na pytanie o sposób pracy w zespole. Utkwiło mi to w pamięci i muszę powiedzieć, że ta zasada jest świetna Dołączona grafika

Użytkownik kaido2 edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 18:28
Post poprawiony w celu zachowania spójności

 • 0

#11 Adi

Adi

  mr

 • Użytkownik
 • 5965 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:tu i teraz

Napisano 27 czerwiec 2011 - 16:47

Tematy cięte, zamykane, lub usuwane są po zajściach. Dodam, że zwykle mało przyjemnymi, i także zwykle rozpoczętymi przez jakiegoś niezawodnego siepacza - to tylko ciąć. Jak pisałem kilka razy - na prawo i lewo rozdawać ostrzeżenia. Dziwię się, że nikt nie lamentuje, że ich nie było. Wypada koledzy zamiast lamentować, pisząc o cenzurze, uważać, że personalne wycieczki są zgodne z dobrymi zasadami! to cóż - ja mam inne pojęcie na temat dobrych zasad, - podziękować komu uważacie - że jest co ciąć. Łagodzić - nie ma czego - a automatyczny mechanizm powiadamiający o wycięciu/ edytowaniu - czemu nie - tak jest na wielu forach, ale nie by po każdym usuniętym/zmienionym poście - bywa kilkadziesiąt - moderator tłumaczył się z decyzji. Są fora zegarkowe, gdzie wycina się za kilka postów niezgodnych z linią towarzystwa. Tu tylko offtop, personalne przepychanki i chamstwo tniemy.

Użytkownik kaido2 edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 18:42
Post poprawiony dla zachowania spójności

 • 0

#12 Klod100

Klod100
 • Stowarzyszenie
 • Moderator
 • 4363 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 27 czerwiec 2011 - 16:54

Oczywiście nie chodzi o to aby moderator się tłumaczył, to już przerabialiśmy. Podobnie jak długie dyskusje nawołujące do ostej moderatorki, bo i takie były - a był to głos większości forumowiczów.

Zresztą mamy lato i jak widać tematów zegarkowych brakuje :D

W ciągu kilku dni mam nadzieję dać inny powód do dyskusji, ponieważ postanowiliśmy radykalnie zmienić - uprościć strukturę i liczbę for przekierowując 80% ruchu na forum główne, ktróre będzie głównym nurtem dyskusji i zapytań. Wkrótce opublikuję propozycję nowej struktury for.

Uprości to też nieco moderowanie - moim zdaniem.
 • 0

#13 dorian g.

dorian g.
 • Użytkownik
 • 51 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 17:26

Adi, sorry, może się nie wczytałem dokładnie w to, co napisałeś, ale nie zgadzam się z Tobą.
W pociętym i zamkniętym temacie nie było chyba aż tak źle, wystarczyło go przenieść. Po uprzednim - krótkim i treściwym - uprzedzeniu. Co to by przeszkadzało? Uwierzcie, większości nie interesują dawne spory i ich emanacje na niektórych użytkowników. Nie jesteśmy nawet w stanie zauważyć, że dyskusja już jest na manowcach. A tu ciach, po wszystkim.
Od dawna proponowałem wprowadzenie pewnych, moim zdaniem, usprawnień. To, co napisał Sergserg, nie odbiega od moich propozycji.Pozdrawiam,
dorian g.

Użytkownik kaido2 edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 18:57
Tak, to miejsce jest wyjątkowe i o pewnych rzeeczach powinno rozmawiać sie w zamkniętych dyskusjach.

 • 0

#14 sergserg

sergserg

  High-End Quartz user

 • Użytkownik
 • 2970 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 27 czerwiec 2011 - 21:33

Spróbuję zerknąć w kilka for i na początek coś zaproponować. Uważam, że należy zebrać potencjalne propozycje, a potem faktycznie w mniejszym gronie nad tym materiałem popracować.

Użytkownik kaido2 edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 19:05
Sposób i zasadę moderacji proszę zostawić moderatorom.

 • 0

#15 wojtekimarco

wojtekimarco
 • Użytkownik
 • 483 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2011 - 21:55

Dorian G rozpoczął dyskusję, która ma służyć poprawie forum.Weź pod uwagę fakt, iż wielu użytkowników (włącznie ze mną) korzysta z forum z chęci zdobywania wiedzy w temacie wspólnej pasji, zaczynając forumowe życie na różnych etapach zegarkowej edukacji. Nie każdy nowy user posiada wiedzę i doświadczenie zegarkowe równe Twojemu. Ale wypadałoby szansę mu dać, również wypowiedzenia się w temacie poprawy jakości forum.

Użytkownik kaido2 edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 19:10
Osobiste wywwody prosze kierowac na dyskusje zamkniete lub PW

 • 0

#16 sergserg

sergserg

  High-End Quartz user

 • Użytkownik
 • 2970 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 27 czerwiec 2011 - 22:17

bEEf, nie chcę z Tobą teraz dyskutować, bo pewnie i tak Cię nie przekonam do niczego. Proponuję zrobić to, co Klod zaproponował:
1. zebrać pomysły, postulaty i wnioski
2. przekazać wąskiej, wyznaczonej grupie do dalszej obróbki

Z tego co poruszyłeś, kilka rzeczy:
- obrażony człowiek sam zgłosi problem, nie trzeba moda do tego.

Użytkownik kaido2 edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 19:21
Sposoby i zasady moderowania proszę o pozostawienie moderatorom.

 • 0

#17 dorian g.

dorian g.
 • Użytkownik
 • 51 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 22:18

Klod100, wojtekimarco wszystko pięknie wyjaśnił, nie mam nic do dodania...

bEEf, nie zgadzam się...chyba się nie dogadamy, chyba nie chcecie mnie zrozumieć.

Sergserg ? masz jakiś autorytet, może Ci się uda. Ja zostałem pouczony i pozostaje mi przeprosić.

Pozdrawiam serdecznie,
dorian g. :D

Użytkownik kaido2 edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 19:24
Osobiste wywody.Post poprawiony w celu zachowania spójności.

 • 0

#18 Adi

Adi

  mr

 • Użytkownik
 • 5965 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:tu i teraz

Napisano 28 czerwiec 2011 - 10:25

Regulamin posiada zapisy o kasowaniu poza postami obraźliwymi, atakami personalnymi - także postów nie na temat - czyli offtop.
Smutne jest to, co powiedział Darek - bo bywa tak - choć od razu zastrzegam, ze nie w każdym przypadku - że najwięcej do powiedzenia na temat funkcjonowania forum, maja osoby, które jakoś niewiele maja chęci do dyskusji w tematach merytorycznych. To nie dyskredytacja , a fakt, na który nie ma sie co obrażać.
Uczestnicze w kilku dużych i poważnych forach, poza zaegarkowymi. Dodam, że na tych forach jest mniej bajdurzenia bez sensu (jak ktoś ma takie zapędy by pisać wiele i nieraz o niczym - może założyć bloga na dowolny temat i psioczyc na świat - demokracja teraz można) i nie ma personalnych wojenek - jak są - jeśłi mod zauważy - bez słowa i natychmist wrzód wycinany jest z naddatkiem by sie nie miał szans odrodzić.
Demokracja nie polega na tym, że ogół decyduje jak ma być moderowane forum, ale na tym, że każdy może wybrać i uczestniczyć lub nie w takim forum jak ma ochotę. Może też założyć swoje.

Użytkownik kaido2 edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 19:38
Post poprawiony dla zachowania spóności treści.

 • 0

#19 Degustatorr Noir

Degustatorr Noir

  Ad Absurdum

 • Użytkownik
 • 2588 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano 28 czerwiec 2011 - 11:36

Moim skromnym zdaniem można znaleźć jakiś rosądny kompromis między propozycjami zmian przedstawionymi przez Sergserga, czy Doriana, a linią reprezentowaną przez Adiego i bEEfa. Osobiście bliżej mi do tego drugiego stanowiska.

W kwestii zamykania wątków, których temat się wyczerpał - ma to sens w przypadku zapytań o oryginalność zegarka - jeżeli dziesięć osób stwierdzi, że zegarek jest podróbą i nie ma wątpliwości, to po co dalej klepać identyczne odpowiedzi?

Na Forum, które ma kilkanaście tysięcy użytkowników moderowanie musi być IMO jednak stanowcze, bo w innym wypadku nietrudno o bałagan.

Użytkownik Degustatorr del Monsterro edytował ten post 12 lipiec 2011 - 22:27
Post poprawiony dla zachowania spójnosci poprzednich wypowiedzi.

 • 0

#20 dorian g.

dorian g.
 • Użytkownik
 • 51 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 16:08

Mogę się mylić, mogę też mieć rację. Po to są dyskusje, żeby do czegoś tam mądrego dochodzić.

Naprawdę żadna korona nie spadnie z żadnej szacownej głowy, jeśli do dobrego obyczaju wejdzie część tego, o co postulowałem .

Dla mnie liczy się jedynie to, jakim kto jest człowiekiem. Świadczy o tym także umiejętność wymiany zdań i szacunek do ludzi o poglądach odmiennych. Ja się z Wami przynajmniej częściowo nie zgadzam, ale dzięki tej dyskusji staram się Was odrobinę zrozumieć.


Pozdrawiam serdecznie,
dorian g.

Użytkownik kaido2 edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 19:55
Usunięta treść nie nadaję sie na publikację na forum otwartym.

 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych