Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Dyskusja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
776 odpowiedzi w tym temacie

#761 mandaryn44

mandaryn44
  • Użytkownik
  • 1678 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 19:20

A czemu to ma służyć ? Co złego że ktoś się udziela a ktoś mniej ?
  • 0

#762 Sebak

Sebak
  • Użytkownik
  • 838 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 19:27

Więc Twoim zdaniem udziela się w celu nabijania licznika postów?
Chyba nie temu ma to służyć.
  • 0

#763 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 15465 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 19:58

Ja tylko dlatego jestem na tym forum. Czy jest w tym coś złego?

• 0

#764 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 1818 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:13

Ja tylko dlatego jestem na tym forum. Czy jest w tym coś złego?

Szczerze mówiąc to "trochę" denerwujące, kiedy wchodzę na forum i widzę, że mam powiadomienie o 40 nowych postach, a kiedy je odczytam to okazuje się, że to rozmówka dwóch jegomościów w typie:

- taki na pasku

- gratki

- dzięki dzięki

- no świetny

- tak, fantastyczny

- z czarną tarczą też jest fajny

- no, albo z musztardową

- raz jeszcze gratuluję zakupu (zegar ogólnodostępny, żaden biały kruk, cały problem z zakupem polega na wyjęciu cebulionów z portfela) 

- dzięki dzięki

- a jeszcze ile on ma średnicy? (wiadomo jaka to marka i model, wystarczy klik w Google i masz pełną informację, że 42mm)

- no 42mm

- aha, dzięki

- no taki męski standard

- to zależy, miałem Pykpykcena 44 i leżał dobrze, ale z Bumbumzonem 40 czułem się nie bardzo

- no, to zależy

- no, dzięki

- a na bransie jak

- świetnie świetnie

- no to super, to gratki raz jeszcze

- dzięki dzięki 

I tak 4 strony...

Użytkownik 4palce edytował ten post 30 styczeń 2019 - 20:13

• 4

#765 tarant

tarant

• Moderator
  • 15465 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:15

Rany! Nie powyłączałeś powiadomień? Ja je mam tylko z kilku tematów.

• 0

#766 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 1818 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:22

No ja też... to jest przykładowy dialog z klubu nurasów albo z japońskich zakupów... jak tam ktoś zamieści 40 postów, to mam 40 powiadomień. bardzo byłbym zainteresowany tym, żeby było jedno. Da się?

• 0

#767 mandaryn44

mandaryn44
  • Użytkownik
  • 1678 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 22:45

No ludzie rozmawiają. Po prostu. Forum od tego jest. Moim zdaniem nie jest to problem
  • 0

#768 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 1818 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 11:11

Moim zdaniem forum winno służyć wymianie ciekawych informacji i szerzeniu wiedzy. 

• 0

#769 hrabia

hrabia
  • Zbanowany
  • 3479 postów

Napisano 21 luty 2019 - 22:21

Proponowałbym przyjrzeć się moderowaniu forum chińskiego, bo moderacja nie polega na kasowaniu/zamykaniu wszystkiego, co się nie podoba. Nie polega też na wlepianiu banów za słowa delikatnej krytyki. Tyle.

• 2

#770 oszolom

oszolom
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 luty 2019 - 20:48

No więc niejaki tarant postanowił mnie (jako tego wyżej) zbanować, gdyż nie zgodziłem się z nazywaniem krytyki jego niezbyt udanej działalności "trolowaniem". Teraz nazwał mnie nawet oszołomem. Gratuluję. Powód bana: inny. Śmieszna sprawa, po kilku latach bezkonfliktowego pisania na forum jakiś dziwny człowiek zaczyna mieć do mnie pretensje, bo mam inne zdanie, a potem wywala mnie z forum. Jak największe dziecko ze starszaków w piaskownicy.

I to by było na tyle.Kiedy na forum nie było szanownego kolegi i kilku jeszcze oszołomów nic nie trzeba było zamykać.

Proponuję, tarancie, żebyś pisał na forum sam, dobierz może ze trzech kolegów. Wtedy każdy będzie się z twoim zdaniem zgadzał.

Nara, miło było, ale są i inne miejsca do pisania o zegarkach, a w zakładanie kolejnych kont bawić się nie będę. Bo ze starszaków już wyrosłem.

• 0

#771 tarant

tarant

• Moderator
  • 15465 postów

Napisano 22 luty 2019 - 21:09

Wystarczy mi poparcie Zarządu tego forum i Stowarzyszenia KMZiZ.

• 0

#772 oszolom

oszolom
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 luty 2019 - 21:21

Cieszę się. Choć uważam, że robiąc czystki, zwyczajnie szkodzisz forum. Akurat ja koronki w chińskich marinach czy platformy do handlu tego typu wynalazkami nie broniłem. Broniłem za to forum chińskiego jako takiego, bo to ciekawy dział. Wycinając w pień wszystko, co ci nie leży, szkodzisz. Ale to już nie mój biznes, tylko zarządu tego forum i Stowarzyszenia, jak to ująłeś. Wyrzuciłeś mnie z forum za JEDEN niemerytoryczny, lekko złośliwy post (bo zrobiłeś czystkę na forum, wykasowując także i swoje posty) i JEDNĄ krytykę twojej działalności. Serio, jest to bardzo słabe, ale skoro takie tu standardy, to spoko. Nie spodziewałem się, ale człowiek jest widocznie naiwny.

• 0

#773 tarant

tarant

• Moderator
  • 15465 postów

Napisano 22 luty 2019 - 21:31

A ja samotnie walczyłem przed kilku laty o to, żeby to forum powstało. I udało się. Pozbierałem i przeniosłem tam porozrzucane i pochowane po całym forum  tematy. I poprosiłem o jedno. W podwieszonym temacie.

Co do innych Twoich uwag. Znasz regulamin. Mogłeś reklamować i zamykanie tematów, i ukrywanie postów i otrzymywane ostrzeżenia. Zrobiłeś to? Jeżeli tak i nic się nie stało, to widać uznano że mam rację. Nie miałeś prawa do publicznego krytykowania, bo takie są reguły, na które się zgodziłeś rejestrując się na tym forum. Wyleciałeś (nie myl tego z czasowymi zawieszeniami) za kolejną, nie pierwszą publiczną krytykę.

• 0

#774 oszolom

oszolom
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 luty 2019 - 21:58

Tak, wyleciałem za niepierwszą publiczną krytykę twojego postępowania. Konkretnie za drugą. Rób, co chcesz, jeśli masz poparcie - jak pisałem, nie mój to biznes. Być może gdybyś na delikatną (bo inaczej jej chyba nie nazwiesz) krytykę odpowiedział, zamiast kasować posty i od razu zawieszać konto, to byś mnie w jakiś sposób przekonał. Ale ty wolałeś zabrać mi grabki. Tak, widziałem regulamin. Tak, widzę, jaka jest w nim pozycja moderatora. I tak, uważam, że źle moderujesz. I tak, być może trzeba było "reklamować" to 14-dniowe zawieszenie, kasowanie postów, zamykanie wątków. Ale stwierdziłem, że jest też dział pt. proponowane zmiany. Zaproponowałem więc tu - otwarcie - rozważenie zmian w moderacji na forum chińskim. Cieszę się, że zadbałeś o jego powstanie. Natomiast smuci mnie, że traktujesz je troszkę jak piaskownicę, w której tylko Ty masz rację.

Użytkownik oszolom edytował ten post 22 luty 2019 - 22:00

• 0

#775 tarant

tarant

• Moderator
  • 15465 postów

Napisano 22 luty 2019 - 22:05

Masz prawo do tego zdania. I zgłaszania go w sposób przewidziany regulaminem tego forum.

• 0

#776 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 2235 postów

Napisano 23 luty 2019 - 00:18

Szczerze mówiąc to "trochę" denerwujące, kiedy wchodzę na forum i widzę, że mam powiadomienie o 40 nowych postach, a kiedy je odczytam to okazuje się, że to rozmówka dwóch jegomościów w typie:

- taki na pasku

- gratki

- dzięki dzięki

- no świetny

- tak, fantastyczny

- z czarną tarczą też jest fajny

- no, albo z musztardową

- raz jeszcze gratuluję zakupu (zegar ogólnodostępny, żaden biały kruk, cały problem z zakupem polega na wyjęciu cebulionów z portfela) 

- dzięki dzięki

- a jeszcze ile on ma średnicy? (wiadomo jaka to marka i model, wystarczy klik w Google i masz pełną informację, że 42mm)

- no 42mm

- aha, dzięki

- no taki męski standard

- to zależy, miałem Pykpykcena 44 i leżał dobrze, ale z Bumbumzonem 40 czułem się nie bardzo

- no, to zależy

- no, dzięki

- a na bransie jak

- świetnie świetnie

- no to super, to gratki raz jeszcze

- dzięki dzięki 

I tak 4 strony...

Hehe, celne spostrzeżenie, od siebie dodam że po takiej rozmowie często dodawany jest nowy temat pod tytułem " Policzmy.....(i tu dowolny model zegarka)" :D

Czytanie takich tematów jest tak pasjonujące i zajmujące jak...głaskanie kota ;)

• 0

#777 PiotrX

PiotrX
  • Użytkownik
  • 2390 postów

Napisano 23 luty 2019 - 00:22

Albo tak: :P :D

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych