Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Dyskusja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
886 odpowiedzi w tym temacie

#821 DawPi

DawPi
  • Tech Admin
  • Moderator
  • 1507 postów

Napisano 24 maj 2019 - 09:58

Stała opłata miesięczna/roczna za wystawianie ofert w bazarku wg regulaminu.

• 0

#822 mirek 1969

mirek 1969
  • Użytkownik
  • 1691 postów

Napisano 24 maj 2019 - 09:58

Jestem za :)

.Jeżeli sprzedajemy zegarek używany i to już zegarek jest z którejś ręki to z historią serwisową może być ciężko.Myślę o vintage.
  • 0

#823 mario1971

mario1971
  • Użytkownik
  • 4961 postów

Napisano 24 maj 2019 - 10:14

.Jeżeli sprzedajemy zegarek używany i to już zegarek jest z którejś ręki to z historią serwisową może być ciężko.Myślę o vintage.

Przy vintage można np. podać: historia serwisowa nieznana, rok produkcji: szacowany na 1940, itd.

• 0

#824 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 24 maj 2019 - 12:21

Co Wy na to?

Stała opłata miesięczna/roczna za wystawianie ofert w bazarku wg regulaminu.

Pomysł dobry.
Ale moim zdaniem by móc to przeprowadzić trzeba by zablokować bazarek (wystawianie ofert).
Po wpłynięciu opłaty administrator znosi blokadę dla użytkownika na opłacony okres.
W innym przypadku zapanuje bałagan.

Inną, myślę ważniejszą sprawą jest "wyjątkowość, elitarność" bazarku.
W swoim założeniu ma to być platforma wymiany pomiędzy pasjonatami.
Szczycimy się tym że oferowane przedmioty są oryginalne, a oferty rzetelne (wiem z doswiadczenia że by tak było mnóstwo ludzi poświęca mnóstwo energii, mam na myśli zespół administracyjny).
Jednak ostatnimi czasy pojawia się mnóstwo ofert od "anonimowych użytkowników" a za nimi pojawiają się tematy o braku rzetelności..
Reasumując, bazarek jest zbyt łatwo dostępny, i w mojej opinii powinno to ulec jakimś delikatnym zmianom.
  • 0

#825 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3239 postów

Napisano 24 maj 2019 - 12:34

A na grupach Facebooka jak jest?
  • 0

#826 _Kwiatek_

_Kwiatek_
  • Moderator
  • 7536 postów

Napisano 24 maj 2019 - 12:36

Wolałbym nie bać za przykład FB. 

Jak dla mnie to tam trochę dziki zachód jest, tutaj ma być bezpiecznie i rzetelnie.

• 0

#827 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3239 postów

Napisano 24 maj 2019 - 13:18

Wolałbym nie bać za przykład FB.
Jak dla mnie to tam trochę dziki zachód jest, tutaj ma być bezpiecznie i rzetelnie.

Rozumiem ale jak też zrozumiałem z wcześniejszych dyskusji, użytkownicy ponoć odchodzą z forum na rzecz grup Facebookowych. Ok. To jak jest na uhrforum lub watchuseek?

Co do opłat, to raczej utrudnienie organizacyjne niż finansowe. Dla moderatorów i księgowych ale i dla forumowiczów.

Jeśli osoby biorące na siebie te obowiązki podejmą taką decyzję, to warto jednak zrobić jakąś konsultację publiczną.
  • 0

#828 _Kwiatek_

_Kwiatek_
  • Moderator
  • 7536 postów

Napisano 24 maj 2019 - 13:22

Rozumiem ale jak też zrozumiałem z wcześniejszych dyskusji, użytkownicy ponoć odchodzą z forum na rzecz grup Facebookowych. Ok. To jak jest na uhrforum lub watchuseek?

Co do opłat, to raczej utrudnienie organizacyjne niż finansowe. Dla moderatorów i księgowych ale i dla forumowiczów.

Jeśli osoby biorące na siebie te obowiązki podejmą taką decyzję, to warto jednak zrobić jakąś konsultację publiczną.

Ja uważam, że grupy PB nie mają żadnego wkładu merytorycznego. Są, bo są, głównie wyceny zegarków ze strychu i handel.

Jeśli ktoś ma taką potrzebę nie można go oczywiście zatrzymać.

Na zagranicznych forach "bazarki" są bardzo restrykcyjne, i regulamin jest bardzo przestrzegany i pilnowany. 

Co do opłat, również jestem za tym aby utworzyć jakąś ankietę publiczną może... to już do dogadania. 

• 0

#829 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3239 postów

Napisano 24 maj 2019 - 13:31

Osobiście też uważam, że grupy Facebookowi to tylko wartość towarzyskich spotkań i nie są żadną konkurencją.

Skoro jest regulamin, to już tylko Twoja decyzja i dobra wola. Dziel i rządź bądź ułaskawiaj ostrzeżeniami ;)
  • 1

#830 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 24 maj 2019 - 13:35

Ankieta publiczna?, kilka decyzyjnych osób powinno przegadać sprawę i odgórnie narzucić warunki.
Doświadczenie podpowiada że w większości ankiet dysputy ciągną się w nieskończoność, a finalnie brak konkretnych ustaleń.
  • 0

#831 _Kwiatek_

_Kwiatek_
  • Moderator
  • 7536 postów

Napisano 24 maj 2019 - 13:36

W ciągu kilku tygodni wszystko zamkniemy! 

Póki co możemy sobie pogadać,na razie to jest tylko luźna rozmowa, może ktoś będzie miał jakieś wolne wnioski.

Teraz tylko debatujemy, nie podejmujemy żadnych decyzji jeszcze.

Użytkownik _Kwiatek_ edytował ten post 24 maj 2019 - 13:37

• 0

#832 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 24 maj 2019 - 13:43

Ja swoje sugestie wyraziłem :)

Można by opracować i "wymusić " zamieszczanie w każdym ogłoszeniu tabelki w której by były wpisywane wszystkie informacje na temat zegarka, plus oczywiście zdjęcia:

_Marka
_Stan
_Wielkość
_Historia serwisowa
_Dowód zakupu
_Wiek
Itd....

Mogę przygotować......

Pomysł dobry.
Ale moim zdaniem by móc to przeprowadzić trzeba by zablokować bazarek (wystawianie ofert).
Po wpłynięciu opłaty administrator znosi blokadę dla użytkownika na opłacony okres.
W innym przypadku zapanuje bałagan.
Inną, myślę ważniejszą sprawą jest "wyjątkowość, elitarność" bazarku.
W swoim założeniu ma to być platforma wymiany pomiędzy pasjonatami.
Szczycimy się tym że oferowane przedmioty są oryginalne, a oferty rzetelne (wiem z doswiadczenia że by tak było mnóstwo ludzi poświęca mnóstwo energii, mam na myśli zespół administracyjny).
Jednak ostatnimi czasy pojawia się mnóstwo ofert od "anonimowych użytkowników" a za nimi pojawiają się tematy o braku rzetelności..
Reasumując, bazarek jest zbyt łatwo dostępny, i w mojej opinii powinno to ulec jakimś delikatnym zmianom.

• 0

#833 mario1971

mario1971
  • Użytkownik
  • 4961 postów

Napisano 24 maj 2019 - 13:58

Oferty sprzedażowe powinny spełniać regulaminowe wymagania a sam bazarek powinien mimo wszystko pozostać bezpłatny.

To jest oczywiście moje zdanie.

• 0

#834 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3239 postów

Napisano 24 maj 2019 - 14:12

Z drugiej strony skala forumowa być może jest zbyt restrykcyjna?. Jeśli 9/10 (jeśli dobrze pamiętam) oceniamy zegarek nowy ze zdjętą bransoletą, to większość osób kupujących, podkreślam kupujących,  tego nie wie.

Zegarek 9/10 (czyli inaczej 90%)  to dla mnie już używany. Dlatego często w opisie, robię skalę szkolną z plusami i minusami. Jest to bardziej intuicyjne.

Może warto to odświeżyć? 

Ankieta publiczna?, kilka decyzyjnych osób powinno przegadać sprawę i odgórnie narzucić warunki.
Doświadczenie podpowiada że w większości ankiet dysputy ciągną się w nieskończoność, a finalnie brak konkretnych ustaleń.

Konsultacje są właśnie po to, aby kilka osób decyzyjnych mogło poznać opinie ogółu, a nie tylko swoje własne. I na koniec samodzielnie podjąć decyzję, za które ponoszą odpowiedzialność ;)

• 0

#835 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 24 maj 2019 - 14:15

Ależ nie musisz mi tego tłumaczyć :)
  • 0

#836 denver47

denver47
  • Użytkownik
  • 2902 postów

Napisano 24 maj 2019 - 14:16

Staram się spełniać kryteria, ale nieraz w trakcie opisywania i robienia zdjęć na bazarku coś mi umknie.

Np. ostatnio dostawałem maile, że nie wypisałem dokładności chodu zegarków celowo, jakbym chciał coś utaić - a ja w ogóle tego np. nie sprawdzam i w ogóle mnie to nie interesuje dopóki nie robi +/-minutę dziennie (codziennie inny zegarek i rozkręcany od nowa więc nie  jestem w stanie nawet odchyłki zarejestrować). Oczywiście na prośbę sprawdziłem i odpisałem, ale nie wpadłem na pomysł , że komuś się to przyda:D

Z mojej perspektywy, gdyby kliknięcie "nowy temat" w dziale sprzedam, pozwalało otworzyć szablon, który należy wypełnić to byłoby to spore ułatwienie - nie wiem czy takie coś jest możliwe. Stworzenie takiego template. 

I wtedy zmusza mnie to do dokładniejszego opisania - zmierzenia L2L jeżeli go nie znam itd

Co do opłat to nie jestem przeciwny, ale z kontrolą może być faktycznie ciężko.

Co do osób noname wystawiających i powodujących problemy (wposminał o tym Yoda) to chyba trzebaby podnieść próg wymaganych postów - zamiast 50 dać 500:P przy czym umożliwić wystawianie grzecznościowe (teraz jest to formalnie chyba zakazane) - ale wówczas ta odpowiedzialność za ewentualne błędy w opisie i zatajanie stanu zegarka niech spoczywa na wystawiającym w czyimś imieniu - czyli byłaby naturalna weryfikacja.

• 1

#837 mirek 1969

mirek 1969
  • Użytkownik
  • 1691 postów

Napisano 24 maj 2019 - 14:22

A może jak ktoś sprzeda zegarek a minie się z prawdą co do stanu zegarka to powinien ponieść jakieś konsekwencje.Jakiś zakaz do korzystania z bazarku? Bo jak na razie to można kupić zegarek nie taki jak w opisie.Tak na słowo honoru.Mnie to na razie nie spotkało ale trzeba być czujny.
  • 0

#838 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19196 postów

Napisano 24 maj 2019 - 14:27

A jak miałby w takim wypadku wyglądać proces weryfikacji stanu zegarka? Bo przecież trzeba by badać, jak on wyglądał w momencie wystawiania na bazarek... I kto miałby się tym zajmować?
  • 0

#839 denver47

denver47
  • Użytkownik
  • 2902 postów

Napisano 24 maj 2019 - 14:33

A jak miałby w takim wypadku wyglądać proces weryfikacji stanu zegarka? Bo przecież trzeba by badać, jak on wyglądał w momencie wystawiania na bazarek... I kto miałby się tym zajmować?

chodziło mi o sytuację gdy próg wejścia na bazar podnosimy z 50 na 500, ale Nowy123 (<500) chce wystawić - i ma dobrego kolegę denver47, który wystawiać może i prosi go o wystawienie. Denver47 to robi ale jak wklei badziew od Nowy123 to jest jego (denvera) odpowiedzialność - tylko i  wyłącznie o taką weryfikację mi chodziło - czyli dopuszczenie grzecznościowych ofert (bo obecenie zakazane regulaminem - i raczej nieprzestrzegane) 

• 0

#840 mirek 1969

mirek 1969
  • Użytkownik
  • 1691 postów

Napisano 24 maj 2019 - 14:34

Też tak sobie pomyślałem.Ktoś napisze stan zegarka np.8/10 a kupujący stwierdzi że jest 6/10.Więc ciężki temat.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych