Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Wolałbym nie bać za przykład FB. 

Jak dla mnie to tam trochę dziki zachód jest, tutaj ma być bezpiecznie i rzetelnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie bać za przykład FB.

Jak dla mnie to tam trochę dziki zachód jest, tutaj ma być bezpiecznie i rzetelnie.

Rozumiem ale jak też zrozumiałem z wcześniejszych dyskusji, użytkownicy ponoć odchodzą z forum na rzecz grup Facebookowych. Ok. To jak jest na uhrforum lub watchuseek?

 

Co do opłat, to raczej utrudnienie organizacyjne niż finansowe. Dla moderatorów i księgowych ale i dla forumowiczów.

 

Jeśli osoby biorące na siebie te obowiązki podejmą taką decyzję, to warto jednak zrobić jakąś konsultację publiczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Rozumiem ale jak też zrozumiałem z wcześniejszych dyskusji, użytkownicy ponoć odchodzą z forum na rzecz grup Facebookowych. Ok. To jak jest na uhrforum lub watchuseek?

 

Co do opłat, to raczej utrudnienie organizacyjne niż finansowe. Dla moderatorów i księgowych ale i dla forumowiczów.

 

Jeśli osoby biorące na siebie te obowiązki podejmą taką decyzję, to warto jednak zrobić jakąś konsultację publiczną.

Ja uważam, że grupy PB nie mają żadnego wkładu merytorycznego. Są, bo są, głównie wyceny zegarków ze strychu i handel.

Jeśli ktoś ma taką potrzebę nie można go oczywiście zatrzymać.

 

Na zagranicznych forach "bazarki" są bardzo restrykcyjne, i regulamin jest bardzo przestrzegany i pilnowany. 

Co do opłat, również jestem za tym aby utworzyć jakąś ankietę publiczną może... to już do dogadania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też uważam, że grupy Facebookowi to tylko wartość towarzyskich spotkań i nie są żadną konkurencją.

 

Skoro jest regulamin, to już tylko Twoja decyzja i dobra wola. Dziel i rządź bądź ułaskawiaj ostrzeżeniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta publiczna?, kilka decyzyjnych osób powinno przegadać sprawę i odgórnie narzucić warunki.

Doświadczenie podpowiada że w większości ankiet dysputy ciągną się w nieskończoność, a finalnie brak konkretnych ustaleń.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
Napisano (edytowane)

W ciągu kilku tygodni wszystko zamkniemy! 

Póki co możemy sobie pogadać,na razie to jest tylko luźna rozmowa, może ktoś będzie miał jakieś wolne wnioski.

Teraz tylko debatujemy, nie podejmujemy żadnych decyzji jeszcze.

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje sugestie wyraziłem :)

Można by opracować i "wymusić " zamieszczanie w każdym ogłoszeniu tabelki w której by były wpisywane wszystkie informacje na temat zegarka, plus oczywiście zdjęcia:

 

_Marka

_Stan

_Wielkość

_Historia serwisowa

_Dowód zakupu

_Wiek

Itd....

 

Mogę przygotować......

  

Pomysł dobry.

Ale moim zdaniem by móc to przeprowadzić trzeba by zablokować bazarek (wystawianie ofert).

Po wpłynięciu opłaty administrator znosi blokadę dla użytkownika na opłacony okres.

W innym przypadku zapanuje bałagan.

Inną, myślę ważniejszą sprawą jest "wyjątkowość, elitarność" bazarku.

W swoim założeniu ma to być platforma wymiany pomiędzy pasjonatami.

Szczycimy się tym że oferowane przedmioty są oryginalne, a oferty rzetelne (wiem z doswiadczenia że by tak było mnóstwo ludzi poświęca mnóstwo energii, mam na myśli zespół administracyjny).

Jednak ostatnimi czasy pojawia się mnóstwo ofert od "anonimowych użytkowników" a za nimi pojawiają się tematy o braku rzetelności..

Reasumując, bazarek jest zbyt łatwo dostępny, i w mojej opinii powinno to ulec jakimś delikatnym zmianom.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferty sprzedażowe powinny spełniać regulaminowe wymagania a sam bazarek powinien mimo wszystko pozostać bezpłatny.

 

To jest oczywiście moje zdanie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony skala forumowa być może jest zbyt restrykcyjna?. Jeśli 9/10 (jeśli dobrze pamiętam) oceniamy zegarek nowy ze zdjętą bransoletą, to większość osób kupujących, podkreślam kupujących,  tego nie wie.

 

Zegarek 9/10 (czyli inaczej 90%)  to dla mnie już używany. Dlatego często w opisie, robię skalę szkolną z plusami i minusami. Jest to bardziej intuicyjne.

 

Może warto to odświeżyć? 


Ankieta publiczna?, kilka decyzyjnych osób powinno przegadać sprawę i odgórnie narzucić warunki.
Doświadczenie podpowiada że w większości ankiet dysputy ciągną się w nieskończoność, a finalnie brak konkretnych ustaleń.

 

Konsultacje są właśnie po to, aby kilka osób decyzyjnych mogło poznać opinie ogółu, a nie tylko swoje własne. I na koniec samodzielnie podjąć decyzję, za które ponoszą odpowiedzialność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się spełniać kryteria, ale nieraz w trakcie opisywania i robienia zdjęć na bazarku coś mi umknie.

Np. ostatnio dostawałem maile, że nie wypisałem dokładności chodu zegarków celowo, jakbym chciał coś utaić - a ja w ogóle tego np. nie sprawdzam i w ogóle mnie to nie interesuje dopóki nie robi +/-minutę dziennie (codziennie inny zegarek i rozkręcany od nowa więc nie  jestem w stanie nawet odchyłki zarejestrować). Oczywiście na prośbę sprawdziłem i odpisałem, ale nie wpadłem na pomysł , że komuś się to przyda:D

 

Z mojej perspektywy, gdyby kliknięcie "nowy temat" w dziale sprzedam, pozwalało otworzyć szablon, który należy wypełnić to byłoby to spore ułatwienie - nie wiem czy takie coś jest możliwe. Stworzenie takiego template. 

I wtedy zmusza mnie to do dokładniejszego opisania - zmierzenia L2L jeżeli go nie znam itd

 

Co do opłat to nie jestem przeciwny, ale z kontrolą może być faktycznie ciężko.

 

Co do osób noname wystawiających i powodujących problemy (wposminał o tym Yoda) to chyba trzebaby podnieść próg wymaganych postów - zamiast 50 dać 500:P przy czym umożliwić wystawianie grzecznościowe (teraz jest to formalnie chyba zakazane) - ale wówczas ta odpowiedzialność za ewentualne błędy w opisie i zatajanie stanu zegarka niech spoczywa na wystawiającym w czyimś imieniu - czyli byłaby naturalna weryfikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jak ktoś sprzeda zegarek a minie się z prawdą co do stanu zegarka to powinien ponieść jakieś konsekwencje.Jakiś zakaz do korzystania z bazarku? Bo jak na razie to można kupić zegarek nie taki jak w opisie.Tak na słowo honoru.Mnie to na razie nie spotkało ale trzeba być czujny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A jak miałby w takim wypadku wyglądać proces weryfikacji stanu zegarka? Bo przecież trzeba by badać, jak on wyglądał w momencie wystawiania na bazarek... I kto miałby się tym zajmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak miałby w takim wypadku wyglądać proces weryfikacji stanu zegarka? Bo przecież trzeba by badać, jak on wyglądał w momencie wystawiania na bazarek... I kto miałby się tym zajmować?

 

chodziło mi o sytuację gdy próg wejścia na bazar podnosimy z 50 na 500, ale Nowy123 (<500) chce wystawić - i ma dobrego kolegę denver47, który wystawiać może i prosi go o wystawienie. Denver47 to robi ale jak wklei badziew od Nowy123 to jest jego (denvera) odpowiedzialność - tylko i  wyłącznie o taką weryfikację mi chodziło - czyli dopuszczenie grzecznościowych ofert (bo obecenie zakazane regulaminem - i raczej nieprzestrzegane) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sobie pomyślałem.Ktoś napisze stan zegarka np.8/10 a kupujący stwierdzi że jest 6/10.Więc ciężki temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
Napisano (edytowane)

Też tak sobie pomyślałem.Ktoś napisze stan zegarka np.8/10 a kupujący stwierdzi że jest 6/10.Więc ciężki temat.

Tu zgoda, bo takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Ja sam dokładnie opisuję sprzedawane zegarki, zgodnie z rzeczywistym stanem rzeczy i tego samego oczekuję od innych. Obawiam się tylko, że to nie jest taki prosty temat, bo przecież nikt tu nie będzie prowadził dochodzenia zmierzającego do ustalenia, jaki był rzeczywisty stan zegarka...

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu zgoda, bo takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Ja sam dokładnie opisuję sprzedawane zegarki, zgodnie z rzeczywistym stanem rzeczy i tego samego oczekuję od innych. Obawiam się tylko, że to nie jest taki prosty temat, bo przecież nikt tu nie będzie prowadził dochodzenia zmierzającego do ustalenia, jaki był rzeczywisty stan zegarka...

Rafał, wejdź teraz na bazarek i zobacz, jak niektórzy wiekowi stażem forumowicze z tysiącami postów opisują swoje oferty. Cena, nazwa, zdjęcie i dalej...pocałuj psa w nos! Nowi z 50 postami to widzą i robią dokładnie to samo. No chyba, że komus bardziej zależy na szybkiej sprzedaży.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ja bym numerowanie stanów zegarka w ogóle wywalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Rafał, wejdź teraz na bazarek i zobacz, jak niektórzy wiekowi stażem forumowicze z tysiącami postów opisują swoje oferty. Cena, nazwa, zdjęcie i dalej...pocałuj psa w nos! Nowi z 50 postami to widzą i robią dokładnie to samo. No chyba, że komus bardziej zależy na szybkiej sprzedaży.

Mariusz, ja bym chyba zaczął od tego, o czym pisałeś, skoro są jakieś zasady dotyczące wystawiania zegarków na bazarku, związane z opisem, itp., to po prostu trzeba egzekwować ich stosowanie. Albo robisz to tak, jak trzeba, zgodnie z Biblią, Talmudem, Koranem i Regulaminem albo nie i wówczas oferta jest zdejmowana. To tak na początek :-)

 

Ja bym numerowanie stanów zegarka w ogóle wywalił.

Ja ciągle się tym posiłkuję, ale mimo tego robię "opisówkę" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ja bym chyba zaczął od tego, o czym pisałeś, skoro są jakieś zasady dotyczące wystawiania zegarków na bazarku, związane z opisem, itp., to po prostu trzeba egzekwować ich stosowanie. Albo robisz to tak, jak trzeba, zgodnie z Biblią, Talmudem, Koranem i Regulaminem albo nie i wówczas oferta jest zdejmowana. To tak na początek :-)

100% racji :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda, ale jak administrator usunie niezgodna ofertę to zaczyna się "domaganie praw i demokracja".

Usunął, koniec dyskusji, nie spełniała wytycznych, a nie 30 postów że inni robią to samo itd..

I bez owijania w bawełnę, "rozbestwilo się koleżeństwo" i tyle :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zgoda, bo życie pokazuje, że czasami także siekiera to narzędzie precyzyjne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda, ale jak administrator usunie niezgodna ofertę to zaczyna się "domaganie praw i demokracja".

Usunął, koniec dyskusji, nie spełniała wytycznych, a nie 30 postów że inni robią to samo itd..

I bez owijania w bawełnę, "rozbestwilo się koleżeństwo" i tyle :)

Marku, pięciu wspaniałych wypisuje tu sobie słodkie życzenia a stu innych ładuje niezgodne z regulaminem oferty na bazarku. Demokracja jest po ich stronie ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To co, moderacjo do dzieła? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co, moderacjo do dzieła? :-)

Moderacja to władza absolutna. Tylko czy nie przestraszy się ewentualnej rebelii?

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.