Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Jakie marki zegarkow przoduja .... ??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_condor81_*

Gość_condor81_*
  • Gość

Napisano 27 styczeń 2005 - 20:51

Dzien dobry. Witam wszystkich. Mam takie pytanko: chcialem sie zapytac jakie marki zegarkow sa dobre lub bardzo dobre - najlepiej w kolejnosci - oczywiscie to jest subiektywne pojecie... Niedawno np dowiedzielem sie ze jest zegarek marki Zenith - ktory jest bardzo dobry - a ja wogole o nim nieslyszalem, wiec moze jeszcze inne mniej znane sa bardzo dobre a nie tylko Rolexy i inne... Rozmawialem takze z zegarmistrzem ktory polecal starsze zegarki angielskie - bodajze - ktore byly takze (podobno) bardzo dobre.. Co o tym sadzicie?? Czy tylko szwajcarskie przoduja?? a jesli tak to jakie marki a co z reszta panstw?? (niemcy podobno sa bardzo dokladni wiec moze takze robia jakies zegarki dobre...). Dziekuje bardzo za odpowiedzi !! Wiem ze Wam to niesprawi zadnych problemow bo jestecie Fachowcami a ja znam tylko jakies podstawowe marki : Rolexy, Pateki, Omegi, IWC - Shaffausen (tez sie dowiedzialem o nim od zegarmistrza niedawno), Doxy i inne.. Pozdrawiam
  • 0

#2 Yargoth

Yargoth

Xeper

• Użytkownik
  • 3785 postów

Napisano 27 styczeń 2005 - 21:01

Polecam tematy:
http://zegarkiclub.p...topic.php?t=604
http://zegarkiclub.p...topic.php?t=539
  • 0

#3 Gość__*

Gość__*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2005 - 00:16

Witam.
Bardzo dobrze, że Yargoth podał te linki. Myślę jednak condor81, że powinieneś zadać sobie przede wszystkim kilka istotnych pytań, a mianowicie:
- ile pieniędzy mogę przeznaczyć na czasomierz :?:
- jaki chcę kupić zegarek: kwarcowy czy mechaniczny :?:
- czy zegarek ma być utrzymany w stylistyce sportowej czy też ma posiadać klasyczny design :?:
- jaką markę wybrać :?:

Ze sportowych zegarków masz doskonały wybór wśród takich firm jak: Omega, Fortis, Breitling, Rolex itd. Z kolei piękne klasyczne modele posiada w swojej ofercie Omega, IWC, Vacheron Constantin, Ulysse Nardin i jeszcze wiele innych firm. Wszystko jednak uwarunkowane jest ilością pieniędzy jakie możesz przeznaczyć na tego typu zakup. Piramida prestiżu może być przy wyborze pomocna, ale nie należy traktować naszego rankingu w kategoriach jakiejś wyroczni. Ja jestem szczęśliwym "nosicielem" czasomierza marki IWC, którego nie oddałbym nawet za zegarek Patek Philippe pomimo tego, że mój IWC ma mechanizm ETA w środku, pomimo tego, że IWC jest na 6 miejscu w naszym rankingu itd. Każdy z nas ma swoje własne preferencje: jedni będą polecać Jaeger-LeCoultre, inni Zenith, a jeszcze inni Girard-Perregaux. Każda z tych firm to marka z najwyższej półki. To wszystko są istotne elementy, ale przede wszystkim zegarek musi się Tobie podobać. Co z tego, że kupisz prestiżowy czasomierz jak jego wygląd będzie dla Ciebie nie do zniesienia. Efekt będzie taki, że bardzo szybko będziesz chciał się go pozbyć. Uff, to chyba tyle. O szczegółach technicznych może napisze już ktoś mądrzejszy ode mnie.
Pozdrawiam
Mariusz
  • 0

#4 Gość_condor81_*

Gość_condor81_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2005 - 11:29

Dziekuje za odpowiedzi. No ja jak pisalem niedawno sie dowiedzialem o IWC i Zenithcie. Moze sa jakies mniej znane marki ale dobre waszym zdaniem ?? A swoja droga myslalem ze IWC robi wlasne mechanizmy a niewklada ETA do srodka :-/. No wlanie marki ktore niewkladaja czyjejs roboty do swoich zegarkow tylko robia wlasne mechanizmy.. Pozdrawiam
  • 0

#5 michalop

michalop
  • Stowarzyszenie
  • 3954 postów

Napisano 28 styczeń 2005 - 12:47

jest ich wiele - tu moje ulubiene:

www.jaquet-droz.com
www.lange-soehne.com
www.dornblueth.com

... naprawdę jest ważne za ile.

pozdrawiam
piotrek
  • 0

#6 Gość__*

Gość__*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2005 - 13:29

Condor81 napisał

A swoja droga myslalem ze IWC robi wlasne mechanizmy a niewklada ETA do srodka :-/.

Oczywiście, że IWC wykonuje własne mechanizmy. Jeżeli przy niektórych modelach posiłkuje się ETĄ, to nie jest to mechanizm seryjny, ale dość mocno przetworzony (zmieniony) w stosunku do pierwowzoru. Dość powiedzieć, że normy jakościowe stosowane przez IWC są na bardzo mocno wyśrubowanym poziomie. Swoją drogą, ETA to naprawdę bardzo dobra marka i nie ma co tutaj marudzić. Prawie wszystkie (są oczywiście wyjątki) z najlepszych zegarkowych firm świata stosują mechanizmy ETA w swoich czasomierzach. To tyle. Poza tym, wszystkie te rozważania co lepsze ? są już czysto teoretyczne i do tego subiektywne. Co do naszych zachodnich sąsiadów, to mają znakomitą markę A.Lange&Sohne.
Condor81, napisz, czemu właściwie miało służyć to Twoje pytanie o firmy zegarkowe :?:
Mariusz
  • 0

#7 Gość_condor81_*

Gość_condor81_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2005 - 13:39

Mariusz:

Pytam sie o marki bo sam poszukuje czegos na reke.. Na razie sie zastanawiam nad omegami jakimis starszymi (bo na nowe mnie niestac) no i cena do 1200 zl - wiecej niemam, a w tym zegarku chce na codzien chodzic wiec musi byc sprawny !! A co do firm to nieznam wiele dlatego sie pytam bo czesto oprocz takich znanych jak Rolex czy inne sa marki o ktorych nieslyszelismy albo malo wiemy a sa jakosciowi porownywalne z dobrymi zegarkami :). Pozdrawiam a na oku mam : (juz wysylalem te linki w innym poscie)
http://allegro.pl/sh...p?item=39951069
http://allegro.pl/sh...p?item=39972128

Oba odpowiadaja mi pod wzgledem wygladu i ceny i mysle ze niesa najgorsze - chociaz sie na tym nieznam zbyt dobrze - jak TY. Szukam jeszcze czegos..
  • 0

#8 Gość_condor81_*

Gość_condor81_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2005 - 14:00

HURRA !!! Wlasnie zdlaem egzamin ! :-D. Aaaa wiem ze mi tu zaraz wkleicie linka z zegarkiem ktory ma z 60 lat i powiecie ze jest lepszy od tych na ktore ja patrze.. - ale moze jakies mlodsze?? Czy tylko antyczne sa dobre i wytrzymale :) ?
  • 0

#9 Yargoth

Yargoth

Xeper

• Użytkownik
  • 3785 postów

Napisano 28 styczeń 2005 - 14:22

http://allegro.pl/sh...p?item=39955592

Bardzo przyjemna firma mimo ze wciaz wole Cosmica :)
  • 0

#10 Gość__*

Gość__*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2005 - 19:08

condor81 napisał

Oba odpowiadaja mi pod wzgledem wygladu i ceny i mysle ze niesa najgorsze - chociaz sie na tym nieznam zbyt dobrze - jak TY.

Cóż, nigdy nie twierdziłem, że jestem super znawcą tematu zegarkowego, ale kompletnym 100% laikiem też nie jestem. Co do nabycia czasomierza, Cosmic faktycznie wygląda bardzo dobrze. W naszym rankingu Omega znalazła się wysoko i chyba słusznie. Ale ten mechanizm zegarka to najprawdopodobniej jakaś modyfikowana ETA więc musisz się pogodzić z faktem jej posiadania o ile zdecydujesz się na ten zakup.
Pozdrawiam
Mariusz
  • 0

#11 Yargoth

Yargoth

Xeper

• Użytkownik
  • 3785 postów

Napisano 28 styczeń 2005 - 19:23

Ale ten mechanizm zegarka to najprawdopodobniej jakaś modyfikowana ETA więc musisz się pogodzić z faktem jej posiadania o ile zdecydujesz się na ten zakup

http://home.xnet.com.....d ETA/Lemania

No ja nie widze aby to byla ETA :)
  • 0

#12 Gość__*

Gość__*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2005 - 20:42

Yargoth,
Omega stosuje w swoich zegarkach zarówno mechanizmy ETA jak i Lemania. Czy mógłbyś wskazać kilka zalet i wad obu mechanizmów :?:
  • 0

#13 Yargoth

Yargoth

Xeper

• Użytkownik
  • 3785 postów

Napisano 28 styczeń 2005 - 20:50

Jako amator nie jestem odpowiedni by rozprawiac o ich zaletach i wadach (prosze ktoregos z doswiadczonych kolegow o pomoc). Moje zdanie jest takie ze Firmy stosuja w bazie ETĘ lub inne mechanizmy bo wiadomo ze to dobra podstawa na ktorej mozna budowac swoja bardziej zaawasowana konstrukcje. Popatrzmy np w Moonwatchu jest mechanizm oparty o Lemania 1873. Niby nic specjalnego a jakos to wlasnie Omega wygrala w konkursie NASA.
  • 0

#14 Gość_condor81_*

Gość_condor81_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2005 - 11:15

A czzy to nieprzeszkadza ze mechanizm jest wkladany przez szkielko ?? Bo niewidizlem nigdy takiej konstrukcji - ale niedawno sie dowiedzialem ze tak tez moze byc... Czy sa jakies wady i zalety tegop?? a co jezeli rozbije szkielko ?? To potem niedopasuje odpowiedniego zeby zakryc tarcze ?? no i jak to szkielko jest wkladane ?? - na wcisk, wkrecane czy na jakis silikon czy cos takiego - uszczelniajacego... ?? Dzikuje - duzo sobie czytam jak podajecie linki - dzieki wielkie (bo trudno mi cos znalezdz na necie do poczytania bo niewidzialem fachowej literatury.. )
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych