Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość condor81

Jakie marki zegarkow przoduja .... ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość condor81

Dzien dobry. Witam wszystkich. Mam takie pytanko: chcialem sie zapytac jakie marki zegarkow sa dobre lub bardzo dobre - najlepiej w kolejnosci - oczywiscie to jest subiektywne pojecie... Niedawno np dowiedzielem sie ze jest zegarek marki Zenith - ktory jest bardzo dobry - a ja wogole o nim nieslyszalem, wiec moze jeszcze inne mniej znane sa bardzo dobre a nie tylko Rolexy i inne... Rozmawialem takze z zegarmistrzem ktory polecal starsze zegarki angielskie - bodajze - ktore byly takze (podobno) bardzo dobre.. Co o tym sadzicie?? Czy tylko szwajcarskie przoduja?? a jesli tak to jakie marki a co z reszta panstw?? (niemcy podobno sa bardzo dokladni wiec moze takze robia jakies zegarki dobre...). Dziekuje bardzo za odpowiedzi !! Wiem ze Wam to niesprawi zadnych problemow bo jestecie Fachowcami a ja znam tylko jakies podstawowe marki : Rolexy, Pateki, Omegi, IWC - Shaffausen (tez sie dowiedzialem o nim od zegarmistrza niedawno), Doxy i inne.. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.

Bardzo dobrze, że Yargoth podał te linki. Myślę jednak condor81, że powinieneś zadać sobie przede wszystkim kilka istotnych pytań, a mianowicie:

- ile pieniędzy mogę przeznaczyć na czasomierz :?:

- jaki chcę kupić zegarek: kwarcowy czy mechaniczny :?:

- czy zegarek ma być utrzymany w stylistyce sportowej czy też ma posiadać klasyczny design :?:

- jaką markę wybrać :?:

 

Ze sportowych zegarków masz doskonały wybór wśród takich firm jak: Omega, Fortis, Breitling, Rolex itd. Z kolei piękne klasyczne modele posiada w swojej ofercie Omega, IWC, Vacheron Constantin, Ulysse Nardin i jeszcze wiele innych firm. Wszystko jednak uwarunkowane jest ilością pieniędzy jakie możesz przeznaczyć na tego typu zakup. Piramida prestiżu może być przy wyborze pomocna, ale nie należy traktować naszego rankingu w kategoriach jakiejś wyroczni. Ja jestem szczęśliwym "nosicielem" czasomierza marki IWC, którego nie oddałbym nawet za zegarek Patek Philippe pomimo tego, że mój IWC ma mechanizm ETA w środku, pomimo tego, że IWC jest na 6 miejscu w naszym rankingu itd. Każdy z nas ma swoje własne preferencje: jedni będą polecać Jaeger-LeCoultre, inni Zenith, a jeszcze inni Girard-Perregaux. Każda z tych firm to marka z najwyższej półki. To wszystko są istotne elementy, ale przede wszystkim zegarek musi się Tobie podobać. Co z tego, że kupisz prestiżowy czasomierz jak jego wygląd będzie dla Ciebie nie do zniesienia. Efekt będzie taki, że bardzo szybko będziesz chciał się go pozbyć. Uff, to chyba tyle. O szczegółach technicznych może napisze już ktoś mądrzejszy ode mnie.

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość condor81

Dziekuje za odpowiedzi. No ja jak pisalem niedawno sie dowiedzialem o IWC i Zenithcie. Moze sa jakies mniej znane marki ale dobre waszym zdaniem ?? A swoja droga myslalem ze IWC robi wlasne mechanizmy a niewklada ETA do srodka :-/. No wlanie marki ktore niewkladaja czyjejs roboty do swoich zegarkow tylko robia wlasne mechanizmy.. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Condor81 napisał

A swoja droga myslalem ze IWC robi wlasne mechanizmy a niewklada ETA do srodka :-/.

Oczywiście, że IWC wykonuje własne mechanizmy. Jeżeli przy niektórych modelach posiłkuje się ETĄ, to nie jest to mechanizm seryjny, ale dość mocno przetworzony (zmieniony) w stosunku do pierwowzoru. Dość powiedzieć, że normy jakościowe stosowane przez IWC są na bardzo mocno wyśrubowanym poziomie. Swoją drogą, ETA to naprawdę bardzo dobra marka i nie ma co tutaj marudzić. Prawie wszystkie (są oczywiście wyjątki) z najlepszych zegarkowych firm świata stosują mechanizmy ETA w swoich czasomierzach. To tyle. Poza tym, wszystkie te rozważania co lepsze ? są już czysto teoretyczne i do tego subiektywne. Co do naszych zachodnich sąsiadów, to mają znakomitą markę A.Lange&Sohne.

Condor81, napisz, czemu właściwie miało służyć to Twoje pytanie o firmy zegarkowe :?:

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość condor81

Mariusz:

 

Pytam sie o marki bo sam poszukuje czegos na reke.. Na razie sie zastanawiam nad omegami jakimis starszymi (bo na nowe mnie niestac) no i cena do 1200 zl - wiecej niemam, a w tym zegarku chce na codzien chodzic wiec musi byc sprawny !! A co do firm to nieznam wiele dlatego sie pytam bo czesto oprocz takich znanych jak Rolex czy inne sa marki o ktorych nieslyszelismy albo malo wiemy a sa jakosciowi porownywalne z dobrymi zegarkami :). Pozdrawiam a na oku mam : (juz wysylalem te linki w innym poscie)

http://allegro.pl/show_item.php?item=39951069

http://allegro.pl/show_item.php?item=39972128

 

Oba odpowiadaja mi pod wzgledem wygladu i ceny i mysle ze niesa najgorsze - chociaz sie na tym nieznam zbyt dobrze - jak TY. Szukam jeszcze czegos..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość condor81

HURRA !!! Wlasnie zdlaem egzamin ! :-D. Aaaa wiem ze mi tu zaraz wkleicie linka z zegarkiem ktory ma z 60 lat i powiecie ze jest lepszy od tych na ktore ja patrze.. - ale moze jakies mlodsze?? Czy tylko antyczne sa dobre i wytrzymale :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

condor81 napisał

Oba odpowiadaja mi pod wzgledem wygladu i ceny i mysle ze niesa najgorsze - chociaz sie na tym nieznam zbyt dobrze - jak TY.

Cóż, nigdy nie twierdziłem, że jestem super znawcą tematu zegarkowego, ale kompletnym 100% laikiem też nie jestem. Co do nabycia czasomierza, Cosmic faktycznie wygląda bardzo dobrze. W naszym rankingu Omega znalazła się wysoko i chyba słusznie. Ale ten mechanizm zegarka to najprawdopodobniej jakaś modyfikowana ETA więc musisz się pogodzić z faktem jej posiadania o ile zdecydujesz się na ten zakup.

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Yargoth,

Omega stosuje w swoich zegarkach zarówno mechanizmy ETA jak i Lemania. Czy mógłbyś wskazać kilka zalet i wad obu mechanizmów :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako amator nie jestem odpowiedni by rozprawiac o ich zaletach i wadach (prosze ktoregos z doswiadczonych kolegow o pomoc). Moje zdanie jest takie ze Firmy stosuja w bazie ETĘ lub inne mechanizmy bo wiadomo ze to dobra podstawa na ktorej mozna budowac swoja bardziej zaawasowana konstrukcje. Popatrzmy np w Moonwatchu jest mechanizm oparty o Lemania 1873. Niby nic specjalnego a jakos to wlasnie Omega wygrala w konkursie NASA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość condor81

A czzy to nieprzeszkadza ze mechanizm jest wkladany przez szkielko ?? Bo niewidizlem nigdy takiej konstrukcji - ale niedawno sie dowiedzialem ze tak tez moze byc... Czy sa jakies wady i zalety tegop?? a co jezeli rozbije szkielko ?? To potem niedopasuje odpowiedniego zeby zakryc tarcze ?? no i jak to szkielko jest wkladane ?? - na wcisk, wkrecane czy na jakis silikon czy cos takiego - uszczelniajacego... ?? Dzikuje - duzo sobie czytam jak podajecie linki - dzieki wielkie (bo trudno mi cos znalezdz na necie do poczytania bo niewidzialem fachowej literatury.. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.