Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mury

Paketa - zegarek po dziadku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post i zapytać o zegarek PAKETA.

Zegarek mam po dziadku, który odszedł w 97 roku, od tamtego czasu leżał w szufladzie. Jeszcze jako mały chopaczek pamiętam, że dziadek ubierał go tyklo w niedziele do kościoła.

Na mechaniźmie jest wybite 2614.H SU, z forum wyczytałem, że to dość popularne mechanizmy.

Mnie interesuje, jaki pasek założyć, żeby wyglądał jak oryginał i z którego roku może być ten zegarek. Na pewno początek lat 90 bo to pamiętam, może starszy?

Pozdrawiam

post-39752-0-11188100-1309722693_thumb.jpg

post-39752-0-66531800-1309722702_thumb.jpg

post-39752-0-84409000-1309722709_thumb.jpg

post-39752-0-17487400-1309722715_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisane cyrylicą PAKIETA czyta się "rakieta" (i to samo oznacza, co analogiczny wyraz w j. polskim). Popularna marka zegarków radzieckich.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpiwiedź. To też już zdołałem ustalić, na tym forum.

Chciałbym oddać ten zegarek do specjalisty, i zanim to zrobię, chcę dowiedzieć się jak najwięcej o tym zegarku, żeby zegarmistrz nie wcisną tego, co ma akurat najwięcej na zbyciu. Nie zależy mi na wartości finansowej.Chciałbym, żeby przez następne lata działał tak jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Mnie interesuje, jaki pasek założyć, żeby wyglądał jak oryginał (...)

 

 

Zegarki radzieckie najczęściej sprzedawane były bez pasków i to by właśnie był "oryginał".

 

Dobierz sobie pasek wg porad sklepów internetowych sprzedających paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek pochodzi właśnie z pierwszej połowy lat '90. Sprzedawano je bez paska, w niewielkim pudełeczku. Pasek.. jaki Ci się podoba - typowe uszy "18" dają duży wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. A czy te zegarki były wytrzymałe? tzn. można go używać na co dzień, czy lepiej schować w szufladzie na następne 20 lat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm ma system antywstrząsowy, więc przy normalny użytkowaniu nic mu raczej nie grozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie ta rakieta to "solidny wół roboczy" więc prawidłowo eksploatowana powinna bez problemu przepracowac te najbliższe 20 lat. Musisz jednak miec swiadomość, że koperta tego zegarka jest mosiezna z pokryciem galwanicznym i będzie sie przecierać - zegarek jest dość młody - jakość tych powłok jest gorsza niż np. 20 lat wcześniej. Po kilku latach koperta zauważalnie straci na wyglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm ma system antywstrząsowy, więc przy normalny użytkowaniu nic mu raczej nie grozi.

Ten zegarek ma nawet podwójny system antywstrząsowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.