Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Zegary słoneczne i kwiatowe

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni

 

 

Polskie Radio Program Iszy zwróciło się do nas z prosbą o kontakt do osoby ( z Warszawy ) z którą mogliby przeprowadzić wywiad w sprawie zegarów słonecznych i kwiatowych. Sprawa pilna , jak to zwykle bywa w radio ;)

 

proszę o wpisywanie się , jeśli ktoś spełnia powyższe warunki i jest chetny do udzielenia wywiadu. Ja skontaktuje go z radiem

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę, iż klubowicz Braciszek Di jest z Warszawy....;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też znam Go tylko z postów na Forum i z Jego własnej strony o zegarach słonecznych. Jest PW i GG...(napisałem zapytanie na PW)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy piszemy o tym samym człowieku ale na forum fantastycznie wyjaśnił działanie zegara słonecznego w Sieradzu, o którym było tak głośno w mediach, że usytuowany został w złym miejscu ;) Niżej podaje link do jego strony:

http://gnomonika.pl/kontakt.php

Tak to ta sama osoba.

Przy okazji. Coś znowu nie działa wyszukiwarka :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

O niniejszym wątku dowiedziałem się od Piotra (tarant) i wszystko wskazuje na to, że mnie szukacie. Faktycznie z Panem prezesem nie miałem przyjemności się spotkać, za to parokrotnie widziałem się z Włodkiem Mellerem. Jestem autorem serwisu Gnomonika.pl (http://gnomonika.pl). Zegary słoneczne to moja pasja, jednak o zegarach kwiatowych wiem niewiele. Udzielałem już kilku wywiadów na ten temat (TVN24, TVN Warszawa, Radio dla Ciebie), więc jeśli mogę w czymś pomóc, to jestem otwarty.

 

Pozdrawiam

Braciszek Di (Darek Oczki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Braciszku Di

 

wysłałem maila do Pani z radia do Ciebie dw ( adres mailowy wziąłem z Twojej strony )

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nikt się nie odezwał, czyli pewnie sprawa była strasznie pilna i minął już oczekiwany termin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, pani zadzwoniła i umówiliśmy się na nagranie (miało miejsce w ostatnią środę). Rzecz zasadniczo polegała na opisaniu możliwie szczegółowo 3ch najciekawszych polskich zegarów słonecznych, a każdy miał być z innego miasta. Ostatecznie opowiedziałem o pięciu, z czego i tak połowa miała odpaść. Pani ma to pokroić i poukładać jakoś sensownie. Mają to być tzw. dźwięki do audycji Magazyn turystyczny Sławy Bieńczyckiej nadawanej ok 10 rano w Lecie z radiem. Nie jestem pewien, ale to chyba leci codziennie.

 

Dzisiaj otrzymałem informację, że pani Bieńczyckiej spodobały się te dźwięki i dlatego zrobi dwa programy o zegarach, które zostaną wyemitowane w najbliższy poniedziałek i wtorek, czyli 18 i 19.07.2011 (dla przypomnienia ok. 10:00). Nie wiem co z tego wyjdzie, bo na pewno moje wypowiedzi mocno pokrojono, ale chętnych zapraszam do słuchania Programu 1 Polskiego Radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłuchałem właśnie pierwszą część. Nawet dano się Darkowi kilka razy wypowiedzieć :rolleyes:

Gratuluję !


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga część wyemitowana dzisiaj jest już również dostępna pod tym samym adresem, co wyżej ;) Zapraszam do słuchania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w lecie z radiem. Podobało się, pozdrawiam ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna audycja, szkoda że taka krótka....(pocieli trochę co?)

Dobrze że zamieściłeś Darek link

Podobało mi się;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braciszku Di, wysłuchałem w radio i obejrzałem Twoją stronę i powiem nieskromnie, profesjonalizm w każdym calu. Nie znam się na zegarach słonecznych i nigdy się nimi nie interesowałem. Ale zaciekawiło mnie to na tyle, że w niedziele pojadę do Wilanowa i obejrzę je dokładnie. Aż wstyd się przyznać, mieszkam tak blisko a ostatni raz byłem tam chyba z dziesięć lat temu. Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wszystkie wypowiedzi zostały dość mocno pokrojone, ale taka już specyfika radia - gadasz, gadasz, a co z tego wykorzystają, to już zależy od realizatora. Nagrywając swoje kwestie nie wiedziałem jednak, co będzie mówiła prowadząca i tym samym wkradło się tak parę drobiazgów, ale to szczegóły. Zasadniczo uważam, że pomimo kilku dziur logicznych w tym co mówiłem, wyszło całkiem nieźle :) Liczy się, że poszło i oczywiście to, że udało się to nagrać ;) Dziękuję za miłe słowa - następnym razem będzie jeszcze lepiej :) No a skoro Dziadek i być może parę innych osób wybiera się obejrzeć kilka słoneczników, to audycja odniosła sukces :) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.