Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odnowione budziki Slava

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1037 odpowiedzi w tym temacie

#1 kroootki

kroootki
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 23:36

Witam,
przedstawiam odnowiony budzik Slava. Niestety zakupiłem bardzo słabą farbę i efekt nie jest satysfakcjonujący, przynajmniej mnie. Ale oceńcie sami ;-). Jutro odbieram drugi egzemplarz od zegarmistrza. Obudowa wyszła dużo ładniej, jednak farba tej samej marki, więc obawiam się, że końcowy efekt może być znów niezadowalający. No ale zobaczymy jutro :-)

Załączone miniatury

• IMG_1613.JPG
  • IMG_1622.JPG
  • IMG_1623.JPG

• 0

#2 Robnyc

Robnyc
  • Użytkownik
  • 1115 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 17:52

Na zdjeciach wyglada calkiem dobrze....
  • 0

#3 sthool

sthool
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 29 lipiec 2011 - 17:25

Fajny :) A z czego wykonana jest podstawa? Plastik czy kamień?
  • 0

#4 kroootki

kroootki
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 13:33

Przedstawiam kolejny budzik Slava. Miał być wcześniej, ale okazało się, że mechanizm był w opłakanym stanie. Malowanie wyszło dużo lepiej jednak zegarmistrz zarysował obudowę przy przycisku od budzenia. Ale tak to wygląda całkiem fajnie ;-) Oprócz Slavy przedstawiam budzik Zaria kupiony na targu. O dziwo mechanizm był w bardzo dobrym stanie, obudowa była po prostu brudna. Wyczyściłem ją, wypolerowałem szkiełko i taki jest efekt.

Jeżeli chodzi o tą podstawkę to jest ona niestety plastikowa. W ogóle to ten czerwony budzik ma wymieniony mechanizm z inną tarczą. Chyba takie nie wychodziły, ale tu wszystko do wszystkiego pasuje, więc można robić mnóstwo modyfikacji.

Załączone miniatury

• Slava2 (2).JPG
  • Slava2 (3).JPG
  • Slava2 (1).JPG
  • Zaria.JPG

• 0

#5 kroootki

kroootki
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 10 sierpień 2011 - 22:57

Przedstawiam kolejne budziki. Na razie zdjęcia tych, za które się wziąłem. Żółty jest już w naprawie, biały już odmalowany. Jak tylko zostanie naprawiony to zamieszczę jego zdjęcia.

Załączone miniatury

• IMG_1630.JPG
  • IMG_1631.JPG
  • IMG_1634.JPG
  • IMG_1636.JPG
  • IMG_1637.JPG
  • IMG_1638.JPG

• 0

#6 kroootki

kroootki
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 10 sierpień 2011 - 22:59

Ten odmalowałem dzisiaj, do naprawy pójdzie w przyszłym tygodniu wraz z białym z powyższego zdjęcia.

Załączone miniatury

• IMG_1639.JPG
  • IMG_1640.JPG

• 0

#7 sthool

sthool
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:56

Gdybyś potrzebował jakichś części do tych budzików, to mam prawie wszystkie elementy (oprócz przycisków wyłączania dzwonka, bo te były niezwykle nietrwałe) :rolleyes:
  • 0

#8 kroootki

kroootki
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 12 sierpień 2011 - 00:41

Dzięki, na pewno skorzystam :rolleyes: Muszę porozmawiać z zegarmistrzem. Z tego co pamiętam to brakuje nam sprężyn, ale to czego dokładnie brak zapytam w poniedziałek i na pewno dam znać.
  • 0

#9 kroootki

kroootki
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 15 sierpień 2011 - 22:15

Potrzebuję sprężyn chodu, mogą być z bębnami lub bez.
  • 0

#10 kroootki

kroootki
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 14:29

Witam,
odebrałem dzisiaj kolejne zegarki. Te zamieszczone poszły do naprawy i będą gotowe 8 września, wtedy wrzucę ich zdjęcia. Oto ten żółty ze zdjęcia w plastikowej obudowie. Oceniajcie :)

Załączone miniatury

• IMG_1646.JPG
  • IMG_1647.JPG

• 0

#11 kroootki

kroootki
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 14:30

Trzy kolejne :)

Załączone miniatury

• IMG_1648.JPG
  • IMG_1649.JPG
  • IMG_1650.JPG

• 0

#12 kroootki

kroootki
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 14:32

No i wisienka na torcie :) Rok wybity na mechanizmie: 1956. Nigdy takiego jeszcze nie spotkałem. Odmalowałem mu tylko dekielek i skleiłem obudowę, bo była połamana :)

Załączone miniatury

• IMG_1651.JPG
  • IMG_1652.JPG

• 0

#13 suchotnik7

suchotnik7
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 18:01

Ładne te Sławy, urokliwe :)
  • 0

#14 sthool

sthool
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 18:29

No i wisienka na torcie :D Rok wybity na mechanizmie: 1956. Nigdy takiego jeszcze nie spotkałem. Odmalowałem mu tylko dekielek i skleiłem obudowę, bo była połamana :)

Fajna ta Slava! Jeśli mechanizm pochodzi z 1956r, to ma jeszcze nieco inną konstrukcję - mianowicie ma dwa mostki przy przekładni chodu (jeden "nakrywa" osie kół zębatych, drugi łożyskuje bęben sprężyny) :) Inne elementy tych starszych mechanizmów też się nieco różniły - spotkałem np. balans z "białym" wieńcem czy też mosiężną (niechromowaną) kotwicę.
  • 0

#15 corn86

corn86
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 08:43

No i wisienka na torcie :D Rok wybity na mechanizmie: 1956...

można zobaczyć mechanizm tej Slavy'56 ?
  • 0

#16 zeg.49

zeg.49
  • Nowy Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 20:24

No i wisienka na torcie :D Rok wybity na mechanizmie: 1956. Nigdy takiego jeszcze nie spotkałem. Odmalowałem mu tylko dekielek i skleiłem obudowę, bo była połamana :)

Sorry stary ale z tym rokiem coś mi nie pasuje :D .W tamtych latach nie było jeszcze SŁAW ale MIRY!!!!!!Ten twój egzemplarz wygląda mi na początek lat osiemdziesiątych!!!Musze jeszcze dodać że w tamtych czasach nie stosowano plastykowych obudów i w takim kształcie!!Mam budzik z tego okresu postaram sie załączyć fotki.

Użytkownik zeg.49 edytował ten post 27 sierpień 2011 - 09:55

• 0

#17 sthool

sthool
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 20:41

Na tych starszych mechanizmach 5671 (bo takie jest ich oznaczenie) występowały też budziki Drużba. Natomiast budzik kolegi kroootki to pewnie przekładka - stylistyka faktycznie za młoda jak na lata 50-te. Co nie zmienia faktu, że wygląda fajnie :D
  • 0

#18 kroootki

kroootki
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 22:23

Witam, jak wrócę z urlopu to postaram się zamieścić zdjecie mechanizmu. Napisałem to co powiedział mi zegarmistrz, a faktycznie czytałem kiedyś taką krótką historię tych zegarków i te lata się nie zgadzają. Mogę tylko przeprosić za ewentualne nieprawdziwe informacje, ale proszę o wyrozumiałość.
  • 0

#19 kroootki

kroootki
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 22:25

Jak upadał ZSRR miałem dopiero 7 lat :D
  • 0

#20 kroootki

kroootki
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 14:49

Witam,
w weekend byłem w Sopocie i nie mogłem sobie odpuścić takiej okazji, żeby nie przejść się na jakiś bazar. No i wylądowałem na targowisku na Przymorzu w Gdańsku i udało mi się kupić jedną Slavę ( do odnowy więc na razie nie zamieszczam, bo nie wiem kiedy ją zrobię ) i jedną Rakietę ( podobno naprawiona - info od sprzedającego ). Chodzi punktualnie, obudowa także nie zniszczona. Poniżej zdjęcie :)

PS. Zdjęcie tego mechanizmu postaram się wrzucić wieczorkiem. Aha i jeszcze jedno pytanie: czy ktoś się orientuje dlaczego w większości budzików Slava czy Mir jest napisane " 11 jewels ", a na niektórych w dużej mniejszości " 11 rubis ". Czy to chodziło o to na jaki rynek były te zegarki eksportowane?

Załączone miniatury

• IMG_1659.JPG

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych