Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kroootki

Odnowione budziki Slava

Rekomendowane odpowiedzi

Śliczniutkie, kompletne. Czarnego mam tylko jednego i to składaka, więc muszę zapolować na takie. Gratulacje, kolekcja się rozrasta. Ile masz teraz wszystkich?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szesnaście Mirów, Sław, jeden Sygnał, jeden Pionier oraz pięć "tuningów". Wszystkie ze złomu. Często Miry okazują się składakami. Dzisiaj trafiłem na datowanego na  1957 rok (ramka szkła, prawdziwe szkło, obudowa bardzo wytarta) ale jakaś dziwna samoróbka przy przycisku wyłącznika budzika. Tarcza z kratką (chyba późniejsza). ciekawe, że koło balansowe nie jest mosiężne. Czy to coś mówi ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, różne koła balansowe, bez jakichś prawidłowości. Ważną sprawą jest czy balans i koło wychwytowe miały czopy starego typu (cienkie) czy już po modyfikacji o większej średnicy.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, różne koła balansowe, bez jakichś prawidłowości. Ważną sprawą jest czy balans i koło wychwytowe miały czopy starego typu (cienkie) czy już po modyfikacji o większej średnicy.

Stary typ - da się chyba coś odtworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ten budzik jeszcze przed renowacja. Szczególnie tarczę i szkło.

 

Wysłane z mojego HTC One A9 przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To były dwa różne, acz stare budziki - pomerdało mi się :) . Ale wyglądają tak. Ten z lewej ma metalowe nóżki:

post-32080-0-05714500-1498063923_thumb.jpg

 

pokazuję od lewej:

 

post-32080-0-11234700-1498063983_thumb.jpgpost-32080-0-92739600-1498064001_thumb.jpg

 

drugi:

 

post-32080-0-29942700-1498064044_thumb.jpg

 

i słonik w lewo, niewyraźnie ale jest tam 3-56. Nie mam pojęcia jak ratować jego tarczę:

 

post-32080-0-82907800-1498064085_thumb.jpg

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bez nóżek ma bardzo fajna tarczę, przejściówkę pomiędzy miedziana a plastykową. Już plastykowa, ale wzór nadruku z miedzianej.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bez nóżek ma bardzo fajna tarczę, przejściówkę pomiędzy miedziana a plastykową. Już plastykowa, ale wzór nadruku z miedzianej.

A czy z tarczą miedzianą (słonik) da się coś zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie trudno, Na miedziany podkład nałożona jest papierowa tarcza. Mycie zniszczy ja zupełnie, można przetrzeć wilgotną ściereczką, ale rozważnie by nie rozmazać. Nie znam innego sposobu, a wybielaniu pozbawi tarczę charakteru. Ja bym zostawił. Gdybyś chciał sie pozbyć tego bez nóżek lub miał dwa jednakowe, to chętnie przygarnę. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niebawem dostać trochę złomu - może tam się coś pojawi to na pewno się podzielę :) . Zmontowałem kolejnego "tuninga"., ale będe musiał poprawić kolory (malowanie nie bardzo wyszło):

 

post-32080-0-84165700-1498151900_thumb.jpgpost-32080-0-44817600-1498152076_thumb.jpg

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłeś na całość. Tuning objął również wskazówki. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu nie za bardzo widać różnice pomiędzy tymi dwoma tarczami. Mógł byś pokazać szczegóły różniące? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnic między tarczami - są identyczne. Punkty indeksów i liczby są pokryte warstwą fosforyzującą. Różnią się tylko  typem okuć - jeden na złoto drugi na srebrno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, czarna tarcza w Mirze jest prawdopodobnie tylko w jednym wzorze, różnice mogą wynikać z różnych obudów i sposobie wykończenia. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że bez proszku fosforyzującego i z dopisanymi  jedenastoma kamieniami i znaczkiem fabryki. Z taką tarczą też pewnie istnieją w dwie wersje (srebrna i złota)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rzeczywiście jest inna, ciekawe czy pokażą się jeszcze jakieś?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nadzwyczajnego, ale kolejny inny.

post-57210-0-80869200-1498383367_thumb.jpg

post-57210-0-63273000-1498383369_thumb.jpg

post-57210-0-60987900-1498383371_thumb.jpg

post-57210-0-61984200-1498383373_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, czarna tarcza w Mirze jest prawdopodobnie tylko w jednym wzorze, różnice mogą wynikać z różnych obudów i sposobie wykończenia. 

Moim zdaniem wszystkie tarcze budzika MIR miały swoje odpowiedniki w kolorze czarnym. Ten wzór którzy pokazali Diabeł Polny i Kris2 są na metalowej tarczy pomalowanej na czarno. Różnice były w kolorach farby z nadrukiem opisu tarczy - były - zielony od jasnego do ciemnego oraz żółty. Wcześniejsze modele Mir-a z lat 50-tych miały tarcze z czarnego plastiku z jasnym nadrukiem. Tarcze te były odpowiednikami białych tarcz plastikowych z czarnym nadrukiem. Te "ostatnie "Miry z małym gołębiem  oraz te z indeksami cyfrowymi na godzinach  3,6, 9 i 12 też miały tarcze czarne z białymi nadrukami. Z uwagi na łatwość wymiany oryginalnych elementów oraz trudności w uzyskaniu rzetelnych informacji i katalogów ( o ile istnieją) obecnie trudno jest wypowiadać się co do koloru złotego  lub srebrnego elementów obudów. Można jednak przyjąć , że zachowywano jednolitość w poszczególnych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nadzwyczajnego, ale kolejny inny.

Nieprawda, że nic nadzwyczajnego - to jest ładna parka. Zapytam jak koneser win: który rocznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz

Jak zwykle ciekawe informacje. Spróbujmy pokazać wszystkie Miry z czarnymi tarczami jakie posiadamy, lub zdjęcia jeśli takowe posiadacie, stworzymy swój własny katalog (czarnych tarcz Mira). Zgadzam się całkowicie z Tomaszem, że ze względu na brak katalogów z tamtych lat należałoby przyjąć istnienie wersji obudów i dodatków w kompletach jak przy "białych" egzemplarzach. Natomiast zaciekawiła mnie informacja o tarczach. Czyżby pierwsze wychodziły tarcze plastykowe, a później zastąpiono je metalowymi pomalowanymi na czarno?

Na pokazanym przez @Kris2 jest srebrny pierścień dociskający szkło. Czy właściwym będzie założenie, że był to model z wypukłym szkłem, a nie pleksi, wiec jeden z pierwszych modeli z czarną tarczą, wobec tego ciekawe jaką ma tarczę, plastykową czy metalową?

 

@Diabeł Polny

lata osiemdziesiąte. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam trzy czarne tarcze. Właściwie identyczne. Dwa pokazałem a trzecia ma nieco bardziej żółty kolor cyfr (raczej wyblakły), bo oryginalny budzik był w szczątkowym stanie a czarna obudowa dedykowana jest szklanej szybie  - srebrne okucie (szkła i obręczy nie miał). Miał tylko mechanizm dzwonka. Na zdjęciu wszystkie tarcze razem. Niebawem ożyje :)

post-32080-0-43110600-1498402212_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że moja jest z tego samego typu.

post-57210-0-24151500-1498411223_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nadzwyczajnego, ale kolejny inny.

Czy nie wydaje Ci się, że ten budzik z zielonymi cyframi powinien mieć inną obręcz? Taką jak ten drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.