Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kroootki

Odnowione budziki Slava

Rekomendowane odpowiedzi

No to już wiemy czego dalej szukać. ;)  Mam jeszcze jeden budzik podobny do tej serii. Zapewne też występuje w podobnych konfiguracjach kolorystycznych i oznaczenia tarczy. Masz może i takie też?

Ten po prawo.

 

Mam. Z tych modeli brakuje mi właśnie takiej tarczy jak twoja ale na plastikowej "prostokątnej" podstawie. Kiedyś pewnie się trafi. Nawet dobrze się złożyło , że temat tych modeli został ruszony bo okazało się, że niektóre moje wymagają dość poważnych napraw. 

post-42128-0-74193200-1539416790_thumb.jpg

post-42128-0-22894500-1539416799_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat kolorów, bywa jeszcze taki zestaw:

 

Edytowane przez jankazas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki . Ogólnie, prawdopodobnie od lat 70-tych  było dużo różnych modeli budzików SLAVA w których stosowano kolorowe napisy i tła na tarczach lub obudowy w różnych kolorach. 

post-42128-0-47806700-1539434614_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat kolorów, bywa jeszcze taki zestaw:

 

Teraz patrzyłem na watch.ru ( nie mam tam konta - tylko obserwuję)  i widziałem, że "vvbryus" miał jakieś wątpliwości co do zielonego budzika . Ja nie wiem co znaczy " т.е. поплавки и корпус под поплавки ". Czyżby sugerował, że powinieneś dokonać zmian. Moim zdaniem zielony i niebieski jest prawidłowy, ale pochodzą one z innego zestawu niż czerwony . Były i takie i takie zestawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz patrzyłem na watch.ru ( nie mam tam konta - tylko obserwuję)  i widziałem, że "vvbryus" miał jakieś wątpliwości co do zielonego budzika . Ja nie wiem co znaczy " т.е. поплавки и корпус под поплавки ". Czyżby sugerował, że powinieneś dokonać zmian. Moim zdaniem zielony i niebieski jest prawidłowy, ale pochodzą one z innego zestawu niż czerwony . Były i takie i takie zestawy.

 

Na watch.ru były 2 zdjęcia, pierwsze gdzie zielony Slava na łacinie, drugie Slava już cyrylicą :)

 

 "vvbryus" może miał na myśli, że Slava na łacinie był tylko na nóżkach takich jak u Mir'a?

 

W katalogu widziałem tylko zestaw, gdzie Slava na cyrylice:

post-105856-0-60903300-1539467615_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na watch.ru były 2 zdjęcia, pierwsze gdzie zielony Slava na łacinie, drugie Slava już cyrylicą :)

 

 "vvbryus" może miał na myśli, że Slava na łacinie był tylko na nóżkach takich jak u Mir'a?

 

W katalogu widziałem tylko zestaw, gdzie Slava na cyrylice:

 

 

Faktycznie dałem się zwieść tym, że są dwa różne zdjęcia. Patrzyłem tylko na to drugie - takie jak w naszym poście 1227. Miał racje "vvbryus"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy nabytek z giełdy. Kupiłem bo myślałem, że takiego nie mam. Chodziło mi  o sposób mocowania ramki trzymającej tarczę. Okazało się, że zdublowałem bo mam już taki sam. 

post-42128-0-21374500-1539513260_thumb.jpg

post-42128-0-09215500-1539513266_thumb.jpg

post-42128-0-13307600-1539513273_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na temat kolorowych tarcz (brakuje mi niebieskiego):

Moim zdaniem (co zazwyczaj staram się zaznaczać)

Kolory indeksów i cyfr godzinowych były cztery : czarny, niebieski, czerwony i zielony ( nie licząc odcieni tych podstawowych). Napisy na tarczy mogły być w czterech formach : litery łacińskie, litery łacińskie z napisem Made in Ussr, litery cyrylica, litery cyrylica z napisem Sdjełano w SSSR.

kolory rozety ozdobnej  były dwa : srebrny i złoty.

Przyjmując , że w realu były wyprodukowane wszystkie  formy wychodzi, że budzików tych było ( mogło być) 4 X 4 X 2 =32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki zestaw (niestety mam tylko niebieskiego):

Moim zdaniem (co zazwyczaj staram się zaznaczać) .

Był taki zestaw, związany prawdopodobnie z olimpiadą Moskwa 80. Były przynajmniej trzy kolory tarcz ze znaczkami dyscyplin olimpijskich :

niebieska - piłka nożna, wskazówki ażurowe, czarne,  wypełnione na biało 

czerwona - hokej na trawie , wskazówki proste, czarne 

czarna - łucznictwo, wskazówki ażurowe, czarne,  wypełnione na biało 

Do tego zestawu  zaliczam też budziki z tarczami wykonano prawdopodobnie w czterech kolorach podstawowych które w miejscu znaczka dyscypliny sportowej mają wpisany w okrąg mniej oficjalny znak olimpiady w Moskwie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy nabytek z giełdy. Kupiłem bo myślałem, że takiego nie mam. Chodziło mi  o sposób mocowania ramki trzymającej tarczę. Okazało się, że zdublowałem bo mam już taki sam. 

Chętnie odkupię ten egzemplarz. Wiadomość na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem budzik z uszkodzona podstawą, a właściwie jej nie było. Dołożyłem podstawkę od Slavy ale tylko do czasu znalezienia nowej obudowy lub całego budzika tego typu. 

post-57210-0-89777300-1540209320_thumb.jpg

post-57210-0-73341900-1540209332_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belka i Strelka nareszcie w przyzwoitym krystalicie :)

 

 

 

Moim zdaniem (co zazwyczaj staram się zaznaczać) wskazówki powinny być od MIR-a - ażurowe , bardziej prostokątne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojej są takie, ale czy prawidłowe, to też nie wiem.

post-57210-0-18543200-1540752009_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem wszystkie Belki&Strelni na watch.ru, praktycznie wszystkie mają różne strzałki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dubel, ale szkoda było nie brać. Brakuje mi jednej śrubki, ale może kiedyś.

post-57210-0-60066900-1540834697_thumb.jpg

post-57210-0-67121800-1540834714_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.