Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odnowione budziki Slava

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1024 odpowiedzi w tym temacie

#1021 Diabeł Polny

Diabeł Polny
  • Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 09:41

Московский Совет Народного хозяйства - Moskiewska Rada Gospodarki Ludowej

Resztę oceniłbym jako, z grubsza, prawidłowe. Dziękuję, za zdjęcia mechanizmów. Wyróżnia sie (na pierwszy rzut oka) pełna podkładka pod dekiel (wcześniejsze datowanie) oraz okrągła podkładka dodana w celu dopasowania dekla (mostek chodu ma większe wycięcia w najstarszych budzikach). Ja też zakładam podobną podkładkę, gdy brakuje mi oryginalnej..

Użytkownik Diabeł Polny edytował ten post 11 grudzień 2017 - 09:48

• 0

#1022 Tomasz ZZ

Tomasz ZZ
  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 14:25

Może ktoś wie jak zrobić teraz porządek z tym bałaganem? Przyznaje się , że i ja również trochę jestem winny.

Mamy tutaj  temat dotyczący budzików SLAVA a zaczyna się robić temat o wszystkich  budzikach radzieckich i rosyjskich. Przecież na forum jest już temat RADZIECKIE BUDZIKI  i ostatnie posty  należałoby umieścić w tamtym temacie  gdyż niewiele mają wspólnego z budzikiem SLAVA.

• 0

#1023 zasadas

zasadas
  • Użytkownik
  • 13397 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 14:29

Spróbuję dotrzeć do moderatora, ale musiałbyś wypisać które posty przenieść do wątku o budzikach radzieckich.

• 0

#1024 Tomasz ZZ

Tomasz ZZ
  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 15:51

Założono, że ten budzik został zebrany w fabryce w Iżewsku, sklepie z narzędziami. Mechanizm ma znak ИЧ, kwartał i rok emisji. Mam kilka budzików tego typu: 3МЧЗ (trzecia moskiewska fabryka zegarków), РЧЗ (Fabryka zegarków Rostov), 2МЧЗ (druga fabryka zegarków w Moskwie), ОЧЗ (Orlovsky Watch Factory), ИЧ.

Nie mam wiarygodnych informacji na temat budzika z logo IC.

attachicon.gifDSC03954.JPGattachicon.gifDSC03957.JPGattachicon.gifDSC03958.JPGattachicon.gifDSC03959.JPG

Twoje posty są bardzo wartościowe bo pokazujesz bardzo ciekawe i mało u nas znane egzemplarze budzików . Jednak ten  temat dotyczy głównie budzików SLAVA i podobnych z takim mechanizmem  Lepiej jest te  starsze lub większe budziki jak JANTAR, WITEŹ,  itp. lub mniejsze budziki   takie jak RAKETA , ZARIA i podobne pokazywać w temacie RADZIECKIE BUDZIKI. 

Załączone miniatury

• Klub MZiZ Radzieckie budziki.jpg

• 0

#1025 Diabeł Polny

Diabeł Polny
  • Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 17:06

Może ktoś wie jak zrobić teraz porządek z tym bałaganem? Przyznaje się , że i ja również trochę jestem winny.

Mamy tutaj  temat dotyczący budzików SLAVA a zaczyna się robić temat o wszystkich  budzikach radzieckich i rosyjskich. Przecież na forum jest już temat RADZIECKIE BUDZIKI  i ostatnie posty  należałoby umieścić w tamtym temacie  gdyż niewiele mają wspólnego z budzikiem SLAVA.

Zgoda, Myślę o mechanizmie takim jak pokazany przez kolegę Feliksdonskoi w sekwencji budzików od  MOSKWY do SŁAWY (także tych bez specjalnej nazwy, ale z tym mechanizmem), a także wszystkie Miry, Pioniery , Drużby i Sygnały (i może jeszcze jakieś, które do nas nie dotarły). Podejrzewam, że będą to budziki zaczynające się od normy zakończonej -51.

Użytkownik Diabeł Polny edytował ten post 11 grudzień 2017 - 17:08

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych