Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kroootki

Odnowione budziki Slava

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak znalazłem u siebie 30B, on ma swoje własne mineralne szkiełko, czy pasuje od 17B "Mir'a"?

 

 

Moim zdaniem (co zazwyczaj staram się zaznaczać) to szyba z budzika MIR powinna pasować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy prócz niebieskiego i czerwonego był jeszcze jakiś inny kolor w olimpijskich?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy prócz niebieskiego i czerwonego był jeszcze jakiś inny kolor w olimpijskich?

 

Moim zdaniem (co zazwyczaj staram się zaznaczać) "kolorów" innych nie było. Natomiast mogły być różne odcienie tych kolorów na tarczach od jasnych do bardzo ciemnych. Ozdobne elementy mogły być w kolorach: srebrnym i złotym. Ramie klucza w starszych modelach było metalowe natomiast w nowszych były już plastikowe co mnie osobiście dziwi bo olimpiada była dawno, a budziki wyglądają tak jakby były wykonane dopiero co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta, święta i po świętach . Wynudziłem się  jak zwykle w tym okresie. Z powodu nudy zacząłem liczyć jelenie. Wyszło mi , że mam  7 jeleni z różnymi tarczami.

post-42128-0-75038300-1545931858_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. Siedem różnych to już kolekcja sama w sobie. Gdybyś miał któryś z modeli jako podwójny, to pamiętaj, że ja jestem chętny do zakupu. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero drugi raz widzę jelenia w lewo :) Zestaw zaiste imponujący. Gratuluję. Zastanawiam się, czy tworzywo tarczy nie ma obrzydliwego zwyczaju ciemnienia pod wpływem światła. Mój jeleń jest całkiem ciemny - ponadto trochę niekompletny, bo miał przerdzewiałe etui (skóra na metalu). Myślę o założeniu etui z późniejszej Sławy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. Siedem różnych to już kolekcja sama w sobie. Gdybyś miał któryś z modeli jako podwójny, to pamiętaj, że ja jestem chętny do zakupu. :)

 

Sprawa jest tego tupu, że ja mam jeszcze kilka takich budzików ale będę je musiał jeszcze dokładnie poprzeglądać i "przestudiować" . Nawet dzisiaj w trakcie przeglądania trafiła mi się jeszcze jedna tarcza w  rozwalonym budziku bez szyby. Jest nieco inna od tych które pokazywałem wczoraj. Trochę mnie to zaskoczyło ale po odpyleniu okazało się , że na tarczy tej nie ma nadruku z napisem "11 kamieni" i " SDJEŁANO W SSSR". Początkowo byłem przekonany że nadruk zlazł z tarczy tak jak to się często spotyka. Jednak w takich wypadkach jakieś ślady zazwyczaj zostają a tu nic takiego nie dało się zauważyć . Pozostałe nadruki trzymają się dobrze. Różnica jest też w kształcie indeksów minutowych, które na tej tarczy mają kształt zbliżony do prostokątów, a w pozostałych tarczach raczej do kwadratów.

post-42128-0-07597700-1545982418_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, że kolekcja "jelonków"piękna i warto ją rozwijać w poszukiwaniu kolejnych różniących się modeli. Jeśli natomiast trafi Ci się już posiadamy model i będziesz chciał się go pozbyć, to chętnie przygarnę.

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero drugi raz widzę jelenia w lewo :) Zestaw zaiste imponujący. Gratuluję. Zastanawiam się, czy tworzywo tarczy nie ma obrzydliwego zwyczaju ciemnienia pod wpływem światła. Mój jeleń jest całkiem ciemny - ponadto trochę niekompletny, bo miał przerdzewiałe etui (skóra na metalu). Myślę o założeniu etui z późniejszej Sławy. 

Było używane różne tworzywo, te takie mocno białe miały jakiś inny skład i UV nie działa na nie.

Sprawa jest tego tupu, że ja mam jeszcze kilka takich budzików ale będę je musiał jeszcze dokładnie poprzeglądać i "przestudiować" . Nawet dzisiaj w trakcie przeglądania trafiła mi się jeszcze jedna tarcza w  rozwalonym budziku bez szyby. Jest nieco inna od tych które pokazywałem wczoraj. Trochę mnie to zaskoczyło ale po odpyleniu okazało się , że na tarczy tej nie ma nadruku z napisem "11 kamieni" i " SDJEŁANO W SSSR". Początkowo byłem przekonany że nadruk zlazł z tarczy tak jak to się często spotyka. Jednak w takich wypadkach jakieś ślady zazwyczaj zostają a tu nic takiego nie dało się zauważyć . Pozostałe nadruki trzymają się dobrze. Różnica jest też w kształcie indeksów minutowych, które na tej tarczy mają kształt zbliżony do prostokątów, a w pozostałych tarczach raczej do kwadratów.

Analogicznie u 18B Druzb, mam wersję ze słoniem i bez "11 kamieni" i " SDJEŁANO W SSSR".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero drugi raz widzę jelenia w lewo :) Zestaw zaiste imponujący. Gratuluję. Zastanawiam się, czy tworzywo tarczy nie ma obrzydliwego zwyczaju ciemnienia pod wpływem światła. Mój jeleń jest całkiem ciemny - ponadto trochę niekompletny, bo miał przerdzewiałe etui (skóra na metalu). Myślę o założeniu etui z późniejszej Sławy. 

 

 

Było używane różne tworzywo, te takie mocno białe miały jakiś inny skład i UV nie działa na nie.

Analogicznie u 18B Druzb, mam wersję ze słoniem i bez "11 kamieni" i " SDJEŁANO W SSSR".

 

Moim zdanie ( co zazwyczaj staram się podkreślać) to Diabeł Polny  zastanawia się nad tarczą wykonaną z "miedzi". Tarcze takie w nieodpowiednich warunkach wchodzą w reakcje z tłuszczami i na ich powierzchni pojawia się ciemny nalot lub plamy . Nieodpowiednio prowadzone naprawy, przesadne oliwienie mechanizmu , dotykanie gołymi palcami  lub wycieranie takiej tarczy na przykład zaoliwioną szmatką może doprowadzić do nieodwracalnych zmian na powierzchni tarczy. Jego wypowiedź dotyczy tarczy z jeleniem skierowanym w lewo a ja nie spotkałem do tej pory takiego budzika z tarczą wykonaną z plastiku. 

 

Co do Drużby to faktycznie są rodzaje tarcz na których nie występuje nadruk "11 kamieni" i Drużby na których nie występuje nadruk " 11 kamieni" i " SDJEŁANO W SSSR" . Ale są też takie budziki MIR , SYGNAŁ,  gdzie na ich tarczach też nie ma takich napisów. Ja zwróciłem uwagę na tą tarczę bo to już jest 8 różna od pozostałych tarcza SLAVA z jeleniem . Wcześniej jej nie zauważyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem trafił mi się Slava "klucz" lecz w późniejszym, uboższym wykonaniu. Zastanawia mnie tylko czy podstawka jest oryginalna czy od poprzedniej wersji, bo klucz jest jakby inaczej mocowany ( nie dotyka do podstawy). Ma ktoś z was podobną może?

post-57210-0-22885500-1546181512_thumb.jpg

post-57210-0-14101200-1546181522_thumb.jpg

post-57210-0-35538400-1546181536_thumb.jpg

post-57210-0-74757900-1546181551_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza mojego jelenia (bo dopiero bede go remontować) jest ewidentnie z tworzywa i prawdopodobnie stale była wystawiona na działanie Słońca. Stąd jest przekolorowanie. Jest możliwe, że w poczatkach produkcji tworzywo było bardziej wrażliwe na światło, bo w późniejszych Sławach z plastikowymi tarczami nie widać tego efektu. Zresztą po obserwacji różnych tarcz przypuszczam, że te wrażliwe na światło były tylko w tej najwcześniejszej produkcji. Moja tarcza ma komplet napisów:

 

post-32080-0-21486300-1546367763_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może w początkach produkcji tarcz plastykowych Rosjanie jeszcze nie używali stabilizatora UV, który ma chronić kolor przed działaniem promieni słonecznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Późny plastik, ale fajna tarcza.

post-57210-0-16106900-1546589670_thumb.jpg

post-57210-0-00915500-1546589679_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że poprzedni to składak, tarcza nie od tego modelu, wobec tego poszukiwania będą spokojnie kontynuowane. 

Chociaż pokazana poniżej Слава to już wersja elektroniczna budzika, ale tak wiele w nim elementów mechanicznych i zawsze to budzik Слава. Oczywiście na chodzie, pozostaje tylko regulacja dokładności. Jest jeden element chyba nie z tego modelu ale pasujący to pokrywka gniazda baterii. 

post-57210-0-80578600-1546765757_thumb.jpg

post-57210-0-49267400-1546765765_thumb.jpg

post-57210-0-74009900-1546765773_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, że kolekcja "jelonków"piękna i warto ją rozwijać w poszukiwaniu kolejnych różniących się modeli. Jeśli natomiast trafi Ci się już posiadamy model i będziesz chciał się go pozbyć, to chętnie przygarnę.

 

Wysłane z mojego HTC

 

Trafił mi się jeszcze jeden " jeleń biegnący na zachód". Różni się od tego poprzedniego tylną pokrywą . Na tym pierwszym nie było wybite 20B a na tym jest taki numer. 

post-42128-0-91256900-1547717442_thumb.jpg

post-42128-0-22456400-1547717448_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylną pokrywę z 20B zawsze mają te ЧАС 2 З-Д МОСКВА, widzocznie pierwsze jelenie otrzymały takie pokrywy po swoich przodkach:

 

post-105856-0-29844900-1547740449_thumb.jpg

post-105856-0-30044200-1547740452_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylną pokrywę z 20B zawsze mają te ЧАС 2 З-Д МОСКВА, widzocznie pierwsze jelenie otrzymały takie pokrywy po swoich przodkach:

 

 

 

Moim zdanie ( co zazwyczaj staram się podkreślać) jest to prawdopodobne .  Sprawdziłem datowanie na mostkach mechanizmów moich budzików. Ten z napisem: 

MOSKWA    - 55-2,

Jeleń z 20B - 56-3,

Jeleń bez napisu 20B -  57-1 

Wszystkie mają niklowane i chromowana tylne pokrywy i przelotowy otwór w prochówce.

post-42128-0-53532700-1547827317_thumb.jpg

post-42128-0-29248200-1547827329_thumb.jpg

post-42128-0-95638900-1547827338_thumb.jpg

post-42128-0-89724600-1547827345_thumb.jpg

post-42128-0-99671200-1547827351_thumb.jpg

post-42128-0-11656400-1547827359_thumb.jpg

post-42128-0-04852300-1547827365_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imponujące. Gratuluję takiej kolekcji. Ja z kolei mało ostatnio zdobywam, ale jeden z tuningowanych (1179  ) wystawiłem na WOŚP.Ciekaw jestem, czy znajdzie się nabywca. Na razie ćwiczę naprawianie balansów. Dla moich połamańców to niezbędna umiejętność.

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny budzik z górnym koluszkiem  i rozetą na tarczy . Tym razem w kolorze niebiaeskim i złotym. Napisy łacińskie , napis 11 JEWELS u góry. Kiedyś pokazywałem inne z tej serii.

post-42128-0-55072200-1548778825_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, gdzież to mu się schowała wskazówka ustawiania budzenia? :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, gdzież to mu się schowała wskazówka ustawiania budzenia? :D

 

Nie zwróciłem na to uwagi. Jest pod wskazówką godzinową . To jest taki krótki model wskazówki która sięga tylko do pierścienia indeksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze zakupy:

 post-105856-0-86283700-1549106772_thumb.jpg

Edytowane przez jankazas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze zakupy:

 

 

Ta  pierwsza z prawej,  rosyjska ?  Fajna tarcza  i u nas rzadko spotykana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.