Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kroootki

Odnowione budziki Slava

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiąc szczerze to u  mnie znalazłem  tylko jeden model ze znakiem paczota na tylnej pokrywie i to jest chyba taki sam co twój  - z przodu jest srebrna arabeska , napis cyrylicą . Kurczak ma na tylnej plastikowej obudowie a inne modele  zazwyczaj znak ten mają drukowany na tarczy . Zaciekawiło mnie to co podajesz  - że na pokrywach były też jakieś małe znaki. Napisz w jakich modelach tego szukać. Znak paczota w Związku Sowieckim przyznawano niektórym wyrobom i to tylko na jakiś okres ( prawdopodobnie  2 lata) więc jest możliwość , że stosowano go na różnych modelach budzików SLAVA tylko, że w różnych okresach.

Moje pokazane olimpijskie prawie wszystkie mają taki mały znaczkek na pokrywie, myślę że to z powodu rysunku tarcz, na których nie było możliwości umieścic znaczka, ale muszę sprawdzić jeszcze kilka modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pokazane olimpijskie prawie wszystkie mają taki mały znaczkek na pokrywie, myślę że to z powodu rysunku tarcz, na których nie było możliwości umieścic znaczka, ale muszę sprawdzić jeszcze kilka modeli.

 

Faktycznie. Moje niektóre olimpijskie i jeden klucz z tarczą typu arabeska też  mają małe znaki  paczota . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z białą tarczą to mam takie ( od lewej) : 

- z białą podstawą , tarcza z "przetłoczeniem" , wyłącznik budzenia górny 

- z czarną podstawą , tarcza z "przetłoczeniem" , wyłącznik budzenia górny

z czarną podstawą , tarcza z płaska  , wyłącznik budzenia języczek z tyłu

post-42128-0-92476800-1553666379_thumb.jpg

post-42128-0-75799800-1553666394_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten budzik z białą  podstawą już dość dawno. Nie mam pewności czy jest ona oryginalna , czy nie jest to jakiś wyrób rzemieślniczy. Podstawa nie jest wykonana z białego ebonitu ale z plastiku podobnego do tego z którego produkowano budziki SEVANI lub późne NAIRI. Wymiary są zbliżone do czarnej , ale nie identyczne. Brak od spodu radzieckich sygnaturek takich jak na sowieckich czarnych podstawach.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze zakupy z giełdy staroci. Na razie tylko przeglądnąłem pobieżnie. Slava kwadrat  coś blokuje wskazówkę godzinową ok. godz. 12 .  Sława z dzwonkami i plastikowa - chodzą ale wymagają delikatnej regulacji. Rakieta  brak nakrętek i poprzeczki mocującej dzwonki - mechanizm sprawny. 

post-42128-0-07373600-1554665273_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł, mam już podobny, ale na miedzianej tarczy. Obudowa malowana. Jakieś uwagi, sugestie? post-57210-1554905813,5158_thumb.jpgpost-57210-1554905824,009_thumb.jpgpost-57210-1554905831,5495_thumb.jpgpost-57210-1554905843,2149_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł, mam już podobny, ale na miedzianej tarczy. Obudowa malowana. Jakieś uwagi, sugestie?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

Ktoś sobie zadał trud malowania farbą młotkową. Ten wybór to kwestia tego co się komu podoba.  Przynajmniej w jakiś sposób oszczędził od farby nit i chyba całą prochówkę. W większości moich tego typu MIR-ów prochówka jest dziurawa, ale mam też jakieś takie z prochówką bez dziury, więc nie mogę wykluczyć , że były i takie.  To stara tarcza więc przez lata mogło się wydarzyć dużo różnych zdarzeń z udziałem tego budzika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dołączył zielony. Specjalnie jakoś nie zbieram tego modelu, ale sam się potrafi powielać :D

post-105856-0-38417200-1554913067_thumb.jpg

post-105856-0-63259200-1554913080_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy były jeszcze inne kolory?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy były jeszcze inne kolory?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

Ja u siebie, na razie znalazłem tyle.

post-42128-0-12455700-1554963138_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, Tomku zaskakujesz nas potencjałem swojej kolekcji.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj takie budziki SLAVA turystyczne, z kółkiem w podstawie, z  cyframi rzymskimi na tarczy. Wszystkie mają szyby z plexi, górny wyłącznik budzenia . Różnice są w opisach na poszczególnych tarczach. Dawniej widziałem jeszcze jedną taką tarczę okolicznościową z okazji " 200 lat goroda Tomska " ( może Omska), ale wtedy nie udało mi się kupić tego budzika. 

Fajnie , że robiono takie odmienne napisy na tarczach , bo przynajmniej dzisiaj można takie odmiany zbierać, ale ciekawi mnie jaki mógł być rzeczywisty  powód wprowadzania takich zmian w grafice tarczy. Czyżby za takimi zmianami szły jakieś premie dla grafików za wkład w urozmaicenie asortymentu ?

post-42128-0-95827200-1555511725_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw dzisiaj, co ciekawe, że w kilku katalogach możno zobaczyć niebieski, czerwony i szary, ale zawsze są pokazane bez zielonego:

post-105856-0-89391500-1555742265_thumb.jpg

post-105856-0-45908900-1555742276_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wzór na tej rosyjskiej tarczy.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wzór na tej rosyjskiej tarczy.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

Budzik z tą tarczą był już kiedyś na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę EChZ dobrze się wyczyściła :)

 

Tarcza ECZ wyszła super . 

 

Czarna tarcza z zielonkawym nadrukiem z 2 MCZ,  jako uzupełnienie zbiorów też jest fajna. Moim zdaniem to już chyba wszystkie nadruki w tym rodzaju MIR-a:

- bez napisu 11 kamieniej, napis 2 mosk. czas.z-d

- z napisem 11 kamieniej ,  napis 2 mosk. czas.z-d

- z napisem 11 kamieniej , logo 2MCZ i napis Sdjełanow w SSSR

post-42128-0-05380600-1556011168_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten z logo najtrudniejszy do zdobycia.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.