Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kroootki

Odnowione budziki Slava

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba ten z logo najtrudniejszy do zdobycia.

 

Moim zdaniem nadruk najtrudniejszy do zdobycia jest ten z pozycji  2,  bo go do niedawna nie miałem . Pozostałe trafiały się wielokrotnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dwa identyczne, czy były też inne kolory?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dwa identyczne, czy były też inne kolory?

Kolory raczej nie, tylko te pokrycie na tarczy było złote lub srebrne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie . Budzik z dzwonkami ,  bez gongu zewnętrznego,  z tarczą z niebieskim nadrukiem, cyfry zwykłe ( nie gotyckie), cyrylica, znak jakości. Ten drugi miałem już wcześniej. Z takimi cyframi brakuje jeszcze na pewno takiego z małymi literami słowa "jewels" i być może jeszcze jakichś innych , których istnienia można się tylko domyślać.

post-42128-0-19105500-1556617621_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że możliwe są także modele z identycznymi niebieskimi indeksami (także inne wzorce) ale na żółtym tle. Mam taki z prawdziwym dzwonkiem.

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że możliwe są także modele z identycznymi niebieskimi indeksami (także inne wzorce) ale nas żółtym tle. Mam taki z prawdziwym dzwonkiem.

 

W prawym dolnym rogu posta jest prostokąt z napisem ODPOWIEDZ. Proponuje klikać w ten prostokąt przed napisaniem swojego posta . Wtedy będziemy mieli jasność do czego odnosi się twoja wypowiedź.

Mogę podejrzewać, że do moich zdjęć ale pewności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie . Budzik z dzwonkami ,  bez gongu zewnętrznego,  z tarczą z niebieskim nadrukiem, cyfry zwykłe ( nie gotyckie), cyrylica, znak jakości. Ten drugi miałem już wcześniej. Z takimi cyframi brakuje jeszcze na pewno takiego z małymi literami słowa "jewels" i być może jeszcze jakichś innych , których istnienia można się tylko domyślać.

 

Tak, chodziło mi o post #1380. Ciekawostkę znalazłem na Allegro. Budzik Sława-Insa produkowany w Jugosławii:

post-32080-0-58930700-1557515478_thumb.jpgpost-32080-0-05454000-1557515492_thumb.jpg

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła mi się Drużba, choć mam taką, trudno mi było się powstrzymać, 3-56,szkoda tylko, że brakuje "prochówki".post-57210-1557669157,1915_thumb.jpgpost-57210-1557669170,8018_thumb.jpgpost-57210-1557669178,4469_thumb.jpgpost-57210-1557669183,4423_thumb.jpgpost-57210-1557669188,8153_thumb.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku masz najstarszą?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z 2-56 i z 3-56. Kolega Tomasz ma chyba starsze.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na temat najstarszych Drużb:

attachicon.gifIMG_20190331_113324.jpg

 

Pomijając Drużby widywane w Internecie takie jak te:  z Mamutem , z jakimiś arabskimi dopiskami to u mnie brakuje tylko tych z tarczami takimi jak twoja pierwsza z lewej. Te tarcze mam tylko na plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaką masz najstarszą lub też jakie były najstarsze?

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaką masz najstarszą lub też jakie były najstarsze?

 

U mnie Drużby ze słoniem skierowanym w lewo to 2-56 i 3-56, Moskwy to 4-55 i 1-56.  Tych późniejszych ze słoniem w prawo nie sprawdzałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę poszukać Moskwy, nie mam żadnej. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo złomu z tego okresu - przymierzam sie do rekonstrukcji. Zaciekawił mnie ten na zdjęciach poniżej. Jest to jakaś luksusowa wersja, prawdopodobnie po jakichś naprawach. Części srebrne, to wysokogatunkowa gruba i porządnie chromowana stal. Dekiel podwójny, sygnowany normą z 51 roku, ale mechanizm jest zdecydowanie późniejszy (3-59). Ogranicznik na mostku balansu też raczej późniejszy (te najstarsze mają na końcu zamek - była kiedyś o nim mowa). Balans (co mnie zaskoczyło), jest sprawny.Tarcza jest z tworzywa, ale rysunek na tarczy wygląda na bardzo precyzyjny (duża rozdzielczość - jak w tarczach miedzianych). Powinien mieć jednak podwójny mostek chodu. Dostałem go rozłożonego. Pewnie ktoś nie mógł założyć obydwu dekli. Przy podwójnym mostku podcięcie na wpasowanie obudowy jest trochę dłuższe. Ciekaw jestem, czy mógł mieć też jakąś nietypową podstawę. Może ktoś z kolegów wie coś na ten temat?

post-32080-0-72425700-1557845160_thumb.jpgpost-32080-0-72848400-1557845211_thumb.jpgpost-32080-0-84690300-1557845257_thumb.jpg

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drużbę z 1959 roku o podobnym dekielku, ale tarcza starsza.

post-57210-0-99617400-1557860667_thumb.jpg

post-57210-0-10758100-1557860677_thumb.jpg

post-57210-0-77843700-1557860693_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drużbę z 1959 roku o podobnym dekielku, ale tarcza starsza.

Zwróć uwagę, że w mojej płyta pod tarczę też jest chromowana. Mam niejasne przeczucie, że obydwa zegarki są nieco "łaciate". Jaki  jest w Twoim mechanizm? Mam na myśli ilość mostków chodu? Mam oddzielną tarczę ze słonikiem w lewo i jak znajdę mostek datowany przed 57 rokiem, to będzie odtworzony elegancki staruszek. Mój nie ma znaku 18B.

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną z takim dekielkiem.

post-57210-0-76525000-1557868619_thumb.jpg

post-57210-0-07262000-1557868637_thumb.jpg

post-57210-0-46045900-1557868654_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną z takim dekielkiem.

Ta jest bez znaku 18B. Tak jak moja...  Widzę też podstawkę. Niestety nie mam takiej podstawki (dwuczęściowej). NO...na razie nie mam... prędzej czy później trafię na taką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dziwna jest płyta pod tarczę, u Drużb ona zawsze była malowana na srebrny kolor. 

 

Chromowany dekiel z 18B miały pierwsze modele, te bez słonia, podejrzewam jakis czas mogły być montowane na drużby ze słoniem na lewo, chociaż tutaj zazwyczaj tylny dekiel był w kolorze podstawy, brązowy do brązowaj albo czarny do czarnej (nie wiem jaki był do białej). 

 

Na zdjęciu złota wersja ma czarną podstawę i czarny dekiel, srebrna ma brązową podstawę i taki sam dekiel (w obu wypadkach przycisk budzika jest rozklepany na stałe w deklu). 

 

post-105856-0-89962300-1557872242_thumb.jpg

Edytowane przez jankazas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dziwna jest płyta pod tarczę, u Drużb ona zawsze była malowana na srebrny kolor. 

Całość jest dość ciężka. Nie zdziwił bym się gdyby obręcz też była z innego metalu. Może kolega Tomasz wie coś więcej. Nie ukrywam, że bardzo mnie to interesuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.