Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP


MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Co chciałbym zmienić w treści regulaminu i dlaczego.

propozycje

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
 • Użytkownik
 • 9809 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Poznań

Napisano 03 sierpień 2011 - 07:01

W związku z wysypem w tym dziale wątków na temat jacy to moderatorzy są źli, proponuję jednak zająć się czymś konkretnym. Nie dyskutujmy tutaj czy moderatorzy są potrzebni czy nie, tylko starajmy się tak poprawić regulamin, żeby spełniał swoje zadanie, ale żeby jak najmniej bolał, to może umilkną wreszcie głosy, że forum to już nie jest takie jak kiedyś i że trzeba zrobić tu porządek. Super liberalne podejście typu"rubta co chceta" - moderacja jest niepotrzebna, nie wchodzi tu w grę, bo niestety gdy ktoś robi co chce, to najczęściej wtedy przeszkadza innym robić to co chcą, czyli jest tu potrzebny jednak kompromis i na straży tego kompromisu muszą niestety stać paragrafy regulaminu, a moderator ma tylko i wyłącznie dopilnować ich przestrzegania nic więcej. Niedawne zmiany regulaminu nastąpiły po wielu głosach, że regulamin jest za liberalny, teraz znowu mamy głosy, że regulamin jest zbyt restrykcyjny, wiadomo trudno wszystkim dogodzić, ale nie możemy przecież zmieniać regulaminu co chwilę, na podstawie tego, że kilku userom nie podoba się to, że moderator usunął ich wątki czy posty. Dlatego posty typu: moderacja jest niepotrzebna bo Ratyński usunął mi wątek, pójdą do kosza. Prosiłbym zamieszczać tutaj konkretne propozycje w postaci: chciałbym zmienić ten to punkt regulaminu, na taki a taki, z krótkim wyjaśnieniem dlaczego uważam że tak będzie lepiej i pod takim postem dobrze by było, żeby znalazły się głosy poparcia (lub sprzeciwu), bo brane pod uwagę będą tylko zmiany poparte przez większą grupę userów, a pojedyncze propozycje niestety... Demokracja nie polega na tym, żeby dogodzić wszystkim (bo się nie da), a jedynie tylko większości.

Użytkownik Piotr Ratyński edytował ten post 03 sierpień 2011 - 07:06
poprawa błądów

 • 0

#2 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
 • Gość

Napisano 04 sierpień 2011 - 18:58

2. Administrator i Moderatorzy mają prawo do usuwania Postów niezwiązanych z tematyką Forum.

- Tematyką forum i celem powołania Stowarzyszenia jest promocja zegarków i zegarmistrzostwa. Zgodnie z tym punktem, każdy temat odbiegający o zegarków powinien być usunięty.

7. Decyzje Moderatorów nie podlegają dyskusji na Forum. Wszelkie wątpliwości można dyskutować jedynie na PW. Ewentualne skargi na działalność Moderatora należy kierować bezpośrednio do Administratora forum, którego głos jest decydujący i ostateczny.

- Bzdura. Osoby biorące udział w dyskusji mają prawo wiedzieć dlaczego ich posty zostały usunięte. I to przed usunięciem, a nie po. To pozwoli uniknąć podejrzeń o złą wolę moderatora.

11. Nie wytykać innym Użytkownikom niezgodności zamieszczanych przez nich treści z Regulaminem i nie prowadzić dyskusji na ten temat na Forum. Do zgłaszania treści niezgodnych z Regulaminem służy przycisk ?raportuj?.

- Punkt martwy. Wiele osób publicznie wali autorowi, że nie w tym miejscu założył wątek. Przydałaby się też jakaś forma komunikacji z klubowiczami. Po przeniesieniu wątku niech będzie informacja, gdzie temat został przeniesiony. Chociażby w formie jakiegoś komunikatu dostępnego z pozycji profilu usera.

Zabrania się:

3. Umieszczanie materiałów tekstowych, graficznych czy dźwiękowych, naruszających prawa lub prawem chronione dobra osób trzecich;

- Kolejny martwy punkt. Co z E-Książką roku ?. Mieliśmy do czynienia ze złamaniem prawa autorskiego. Czyli jak to jest ?. W przypadku jednych zapisów regulaminu dzielony jest włos na czworo, a w przypadku innych pełna zgoda na łamanie ?.

5. Prowadzenia dyskusji na tematy polityczne;

- Dlaczego nie ?. Temat jak każdy inny. Dodatkowo ogranicza, bo nie można pogadać np. o Powstaniu Warszawskim żeby nie zejść na politykę. Bez sensu.

Ponadto proponuję:

- przerzucenie "Po godzinach" na dół forum,
- danie możliwości moderowania własnych tematów użytkownikom, którzy mają więcej niż 1000 postów,
- umożliwienie wyboru podfor, które chce się oglądać, opcja ta mogłaby być umieszczona w profilu użytkownika,
- spłaszczenie struktury forum służącej promocji tematów zegarkowych, a przesuwaniu na dalszy plan wszystkich pozostałych wątków.
 • 0

#3 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
 • Stowarzyszenie
 • 7872 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 sierpień 2011 - 20:25

mają to być propozycje zmian - czyli zapisów , nie na zasadzie "nie podoba mi się "
zaznaczam ,ze forum jest wlasnościa stowarzyszenia KMZiZ , i ostateczny ksztalt regulaminu ma być zatwierdzony przez stowarzyszenie

szkoda , ze przy ostatniej zmianie , jakoś nikt nie zgłaszał uwag ...
 • 0

#4 Jimi Jump

Jimi Jump
 • Użytkownik
 • 1566 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 sierpień 2011 - 21:45

Jeśli chodzi o rozmowy o polityce ... to z jednej strony jestem ZA zezwoleniem, ale z 2 strony będąc świadkiem paru tematów o polityce jakie miały miejsce na forum w 99% kończą się one zwadami i podniesieniem ciśnienia. Wydaje mi się że niektórzy nie są w stanie ROZMAWIAĆ/ DYSKUTOWAĆ o polityce, bo zaraz zaczyna się : "Moja prawda jest mojsza niż twojsza" a tego nie jesteśmy w stanie weryfikować przy zakładaniu wątku. I zaczyna się taka mała wojenka .

Przepraszam za porównanie, ale to jak dać małpie do łapy brzytwę. Jest małpa, jest brzytwa, ale po co ich łączyć ze sobą ?

Zgadzam się, że dział Po Godzinach mógł by być na samym dole strony.
Zostawić te wszystkie mniej lub bardziej głupawe tematy typu : (kto to wymyślił ;) ?!?!?)
" Co wyciągnąłeś sobie dzisiaj z nosa" , ale niech będą w tle rozważań o zegarkach.

To że KMZiZ jest właścicielem forum to ok, ale wydaje mi się że forum tworzymy też my, zwykli userzy i nasze zdanie też powinno być brane pod uwagę. (Oczywiście mowa o tych wartościowych propozycjach)

Jak coś mi się nasunie na myśl... podzielę się z Wami co by można było zmienić by żyło się lepiej.

Użytkownik Jimi Jump edytował ten post 04 sierpień 2011 - 21:52

 • 0

#5 sergserg

sergserg

  High-End Quartz user

 • Użytkownik
 • 2970 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 04 sierpień 2011 - 23:19

Zmiana techniczna, lepiej odzwierciedlająca stosowaną praktykę:

Jest:

§ 6 Moderacja
7. Decyzje Moderatorów nie podlegają dyskusji na Forum. Wszelkie wątpliwości można dyskutować jedynie na PW. Ewentualne skargi na działalność Moderatora należy kierować bezpośrednio do Administratora forum, którego głos jest decydujący i ostateczny.


Propozycja:

§ 6 Moderacja
7. Osoby Moderatorów i/lub ich działanie nie mogą być przedmiotem postów na Forum. O Moderatorach można publicznie pisać tylko w kontekście powszechnie odbieranym pozytywnie. Wszelkie negatywne uwagi i wątpliwości można pisać jedynie na PW. Ewentualne skargi na działalność Moderatora należy kierować bezpośrednio do Administratora forum, którego głos jest decydujący i ostateczny.


Proponuję nadal nie podawać w żadnym miejscu wyżej wspomnianego adresu Administratora forum.

Przyjecie poprawki spowoduje zniknięcie większości pobocznych wątków i część kłopotu będzie z głowy.

Użytkownik sergserg edytował ten post 04 sierpień 2011 - 23:20

 • 0

#6 tarant

tarant

  Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

 • Moderator
 • 16181 postów
 • Płeć:Nie określona
 • Lokalizacja:Neverwhere

Napisano 04 sierpień 2011 - 23:53

Tematy jakby nieco się dublują, więc dodam także tutaj moją wypowiedź z wersji "bis":


Od 2008 roku pisuję na forum NAWCC, a całkiem niedawno zostałem członkiem tego klubu. Nie jestem całkiem pewien, od kiedy działa (zarchiwizowane biuletyny zaczynają się od 1944 roku). Działa nader stabilnie. Na forum dyskusyjnym (message board) w ogóle nie ma działu poświęconego skargom, wnioskom, żalom. Wiele razy obserwowałem tam obecność różnych dziwnych osobników. Wszystko, co wyglądało na OT - po prostu znikało bez śladu. Pseudo demokracja w amerykańskim wydaniu powiedzą jedni. Pełen komfort pisania i czytania tylko o tym co najważniejsze - stwierdzą inni. Quod libet. Jeszcze jedno. Nie ma na forum działu sprzedam. Czasem aż żal, ale...prawdopodobnie jest to jeden z czynników uspokajających forum. O wycenie - nie ma mowy.
I na koniec - przytoczę główny punkt regulaminu:

The Number One Rule The most important rule all NAWCC message board members and forum visitors must remember is that the judgment of the NAWCC Internet Message Board Review Committee is final, and supersedes the word of any rule stated on this page. Committee members will make all attempts to be fair and will entertain all reasonable appeals regarding decisions they make. Ultimately, their decisions will stand, however. This effectively closes any loophole or shortsightedness within the forum rules.

Please note: forum rules may be modified and additional rules may be made at anytime as deemed appropriate by site administrators. New and modified rules are enforceable retroactively at the time of their posting.

Nie ma możliwość uprawiania demokracji bezpośredniej. To oczywiście moje zdanie, oparte na trzyletniej obserwacji NAWCC.
 • 0

#7 Jimi Jump

Jimi Jump
 • Użytkownik
 • 1566 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 sierpień 2011 - 01:01

Ehhh ... No nie jest to zły pomysł, ale chyba nie na warunki tego forum, aczkolwiek godne do pozazdroszczenia :)

Nie wiem czy to było ale warto wprowadzić Noob Zone. Coś takiego gdzie WSZYSTKO dokładnie będzie opisane dla świeżych userów.

W jednym miejscu zamieścić swojego rodzaju niezbędnik poruszania się po forum. Kto nie zatrybi, nie doczyta, jego wina.

Info że NIE WYCENIAMY do jasnej cholery zegarków i "replik".

Chyba że wprowadzić jakąś tabelę kursu skupu złomu ;)

Użytkownik Jimi Jump edytował ten post 05 sierpień 2011 - 01:05

 • 0

#8 ricardo216

ricardo216

  po prostu lubię :)

 • Użytkownik
 • 3703 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 05 sierpień 2011 - 10:48

Żeby nie przepisywać powtórzę za Kolegami:

Przydałaby się też jakaś forma komunikacji z klubowiczami. Po przeniesieniu wątku niech będzie informacja, gdzie temat został przeniesiony. Chociażby w formie jakiegoś komunikatu dostępnego z pozycji profilu usera.

jeśli systemowo dałoby się to zrobić, to byłoby pożądane

- przerzucenie "Po godzinach" na dół forum,

tak- jako dział poboczny tam powinno być jego miejsce

- danie możliwości moderowania własnych tematów użytkownikom, którzy mają więcej niż 1000 postów,

nie jestem przekonany czy nie zaczną się sytuacje z "twórczym układaniem" własnych tematów- chyba nie o to chodzi,
a nie wiem czy wszyscy podejdą do tego tak jak powinno się czyli jednak w miarę obiektywnie

- umożliwienie wyboru podfor, które chce się oglądać, opcja ta mogłaby być umieszczona w profilu użytkownika,

absolutnie tak- tu podpisuję się wszystkim czym się da

- spłaszczenie struktury forum służącej promocji tematów zegarkowych, a przesuwaniu na dalszy plan wszystkich pozostałych wątków.

tak


i propozycja Krystka bardzo mi się podoba:

Nie znam się na możliwościach technicznych bo informatykiem nie jestem, ale proponuję następujące zmiany:
- Ponieważ 50 postów się nie sprawdziło proponuję wprowadzić subforum dla nowych użytkowników np. dla osób ze stażem krótszym niż 3 miesiące.
Osoba ze stażem do 3 miesięcy będzie mogła przeglądać całe forum, ale wypowiadać się tylko w tym jednym jedynym "śmieciowym" subforum.
Będzie to miejsce na zapytania, "czy Rolex od babci jest oryginalny" lub "jaki zegarek mam kupić byleby był szacun na dzielni" itp.
Tematy w tym subforum byłyby automatycznie usuwane np. po 2 tygodniach od założenia (nie widzę sensu ich przetrzymywania).
Plusy tego rozwiązania:
a ) nie będzie zaśmiecania całego forum
b ) śmieci po 2 tygodniach będą lądowały w koszu
c ) handlarze chcący na szybko sprzedać zegarek nie będą już mieli takiej możliwości, bo wątpię żeby ktoś chciał czekać 3 miesiące żeby dostać się na bazar
- Wprowadzić czas aktywności na forum w działach zegarkowych i dopiero po np. 10 godzinach aktywnego przeglądania tych działów odblokowuje się "Bazar" (połączyć to z pierwszym rozwiązaniem)
Plusy:
a ) Likwidujemy "Zapytania i sugestie przed zakupem" i wszystko przenosi się do ww. subforum
b ) dostęp do bazaru będą miały osoby, które interesują się zegarkami
- Możliwość wyłączenia poszczególnych subfor w nowej zawartości (np. jeżeli ktoś nie chce odpowiadać na pytania o Rolexach od babci, wyłączy subforum dla nowych i nie będzie z niego otrzymywał wiadomości.
W tym przypadku o plusach chyba nie trzeba wspominać ;)

proste i skuteczne- mi się bardzo podoba
 • 0

#9 Bartosz 86

Bartosz 86
 • Użytkownik
 • 1628 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kraków

Napisano 05 sierpień 2011 - 10:54

2. Administrator i Moderatorzy mają prawo do usuwania Postów niezwiązanych z tematyką Forum.

- Tematyką forum i celem powołania Stowarzyszenia jest promocja zegarków i zegarmistrzostwa. Zgodnie z tym punktem, każdy temat odbiegający o zegarków powinien być usunięty.

7. Decyzje Moderatorów nie podlegają dyskusji na Forum. Wszelkie wątpliwości można dyskutować jedynie na PW. Ewentualne skargi na działalność Moderatora należy kierować bezpośrednio do Administratora forum, którego głos jest decydujący i ostateczny.

- Bzdura. Osoby biorące udział w dyskusji mają prawo wiedzieć dlaczego ich posty zostały usunięte. I to przed usunięciem, a nie po. To pozwoli uniknąć podejrzeń o złą wolę moderatora.

11. Nie wytykać innym Użytkownikom niezgodności zamieszczanych przez nich treści z Regulaminem i nie prowadzić dyskusji na ten temat na Forum. Do zgłaszania treści niezgodnych z Regulaminem służy przycisk ?raportuj?.

- Punkt martwy. Wiele osób publicznie wali autorowi, że nie w tym miejscu założył wątek. Przydałaby się też jakaś forma komunikacji z klubowiczami. Po przeniesieniu wątku niech będzie informacja, gdzie temat został przeniesiony. Chociażby w formie jakiegoś komunikatu dostępnego z pozycji profilu usera.

Zabrania się:

3. Umieszczanie materiałów tekstowych, graficznych czy dźwiękowych, naruszających prawa lub prawem chronione dobra osób trzecich;

- Kolejny martwy punkt. Co z E-Książką roku ?. Mieliśmy do czynienia ze złamaniem prawa autorskiego. Czyli jak to jest ?. W przypadku jednych zapisów regulaminu dzielony jest włos na czworo, a w przypadku innych pełna zgoda na łamanie ?.

5. Prowadzenia dyskusji na tematy polityczne;

- Dlaczego nie ?. Temat jak każdy inny. Dodatkowo ogranicza, bo nie można pogadać np. o Powstaniu Warszawskim żeby nie zejść na politykę. Bez sensu.

Ponadto proponuję:

- przerzucenie "Po godzinach" na dół forum,
- danie możliwości moderowania własnych tematów użytkownikom, którzy mają więcej niż 1000 postów,
- umożliwienie wyboru podfor, które chce się oglądać, opcja ta mogłaby być umieszczona w profilu użytkownika,
- spłaszczenie struktury forum służącej promocji tematów zegarkowych, a przesuwaniu na dalszy plan wszystkich pozostałych wątków.


ad 2 Warto dopisać 'z wyjątkiem działu "po godzinach" czy "hyde park"' i wyrzucić go na dół forum.

ad 7 popieram żeby osoby których posty, tematy zostały edytowane, usunięte, moderowane otrzymywały informację i były pouczane (element edukacji który może sprawi że ktoś zrozumie dlaczego czegoś nie wolno) najlepiej z przytoczeniem złamanego paragrafu. Jeśli nie to chociaż jakieś automatyczne powiadomienie informujące u którego moderatora mozna zasięgnąć informacji o powodach np. usunięcia tematu. (tak żeby naturalna i bezpośrednią drogą było załatwienie sprawy na PW a nie na forum).

ad 11 zgadzam się, tutaj wiele razy widzimy lekceważenie tego punktu. Może np. temat załozony w złym miejscu niech zostanie zamknięty z dopisaną
informacja gdzie został przeniesiony i powiedzmy że po określonym czasie zostaje usunięty.

ad 5 może warto dopisać 'z wyjątkiem działu "po godzinach" ' chociaż te dyskusje nigdy nie kończą się dobrze.

Użytkownik Bartosz 86 edytował ten post 05 sierpień 2011 - 16:02

 • 0

#10 ricardo216

ricardo216

  po prostu lubię :)

 • Użytkownik
 • 3703 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 05 sierpień 2011 - 11:03

ad 3 może warto dopisać 'z wyjątkiem działu "po godzinach" ' chociaż te dyskusje nigdy nie kończą się dobrze.

Chyba chodziło Ci nie o 3 a 5? Ale to chyba nie jest najlepszy pomysł- jest tyle miejsc gdzie o polityce można pogadać,
że może wystarczy- szczególnie, że jak sam napisałeś te dyskusje często nie kończą się tak jak powinny ;)
 • 0

#11 Bartosz 86

Bartosz 86
 • Użytkownik
 • 1628 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kraków

Napisano 05 sierpień 2011 - 16:01

Chyba chodziło Ci nie o 3 a 5? Ale to chyba nie jest najlepszy pomysł- jest tyle miejsc gdzie o polityce można pogadać,
że może wystarczy- szczególnie, że jak sam napisałeś te dyskusje często nie kończą się tak jak powinny B)


Tak, chodziło o 5.
Zgadzam się, tematy polityczne są ryzykowne z wiadomych przyczyn. Jeśli już to w "hyde parku" czy "po godzinach".
 • 0

#12 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
 • Gość

Napisano 05 sierpień 2011 - 16:08

Chyba chodziło Ci nie o 3 a 5? Ale to chyba nie jest najlepszy pomysł- jest tyle miejsc gdzie o polityce można pogadać,
że może wystarczy- szczególnie, że jak sam napisałeś te dyskusje często nie kończą się tak jak powinny B)


Punkt 3 jest nie mniej istotny. Ciekawe jak długo jeszcze Zarząd / Moderatorzy będą chowali głowy w piach. Jakbyście się czuli, gdyby KMZiZ wydał książkę, ktoś tę książkę zeskanował, nagrał na płytę i sprzedawał po kilka złotych sztuka. I jeszcze opowiadał brednie, że to wszystko po to, aby szerzyć wiedzę zegarkową. Zacznijcie wreszcie myśleć i nie aprobujecie piractwa na naszym Forum !.

Użytkownik McIntosh edytował ten post 05 sierpień 2011 - 16:27

 • 0

#13 Piotr K

Piotr K
 • Użytkownik
 • 108 postów

Napisano 07 sierpień 2011 - 09:46

Dla czego w dziale sprzedam trzeba mieć 50 postów aby dać ogłoszenie ?
 • 0

#14 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
 • Użytkownik
 • 9809 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Poznań

Napisano 07 sierpień 2011 - 09:55

Dla czego w dziale sprzedam trzeba mieć 50 postów aby dać ogłoszenie ?

Dlatego, że dział sprzedam, jest pomocą dla użytkowników forum, którzy chcą handlować między sobą, a nie dla dla "jednopostowców" którzy wpadli tu tylko po to żeby sprzedać zegarek. Dla tylko sprzedających są serwisy aukcyjne.
 • 0

#15 Robson01

Robson01
 • Użytkownik
 • 483 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kielce

Napisano 07 sierpień 2011 - 10:03

Piotr właśnie "dobiłeś" do 50 postów B) , więc możesz już przestać "narzekać" na ograniczenia giełdowe.
 • 0

#16 Uzytkownik_W-wa.Wola

Uzytkownik_W-wa.Wola
 • Użytkownik
 • 29 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:W-wa Wola

Napisano 07 sierpień 2011 - 10:28

czyli sprzedawać mogą gaduły, a czytający nie:)
 • 0

#17 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
 • Stowarzyszenie
 • 7872 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 sierpień 2011 - 10:32

Zamysl był taki , aby ograniczyć wejścia pseudoallegrowiczów , którzy zaraz po rejestracji bedą się pchali z ogłoszeniami sprzedaży , czesto podróbek .
Oczywiście w regulaminie jest rownież inne obostrzenie , pod ktore właśnie podpadł użytkownik nabijający sobie posty , które i tak nic nie dadzą w tym wypadku


DLATEGO ( pisane razem ) właśnie potrzebne są obostrzenia
 • 0

#18 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
 • Użytkownik
 • 9809 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Poznań

Napisano 07 sierpień 2011 - 10:37

czyli sprzedawać mogą gaduły, a czytający nie:)

Użytkownik, to jest ktoś kto uczestniczy, a jak sprawdzić, że ktoś czyta, a nie że zapisał się tylko i czeka na możliwość sprzedaży?
 • 0

#19 Krystian

Krystian
 • Użytkownik
 • 6513 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 07 sierpień 2011 - 11:16

Poprzez zastosowanie licznika aktywnego przebywania na forum (w działach zegarkowych) tak jak pisałem w propozycjach zmian.
 • 0

#20 TeJot

TeJot
 • Użytkownik
 • 4191 postów
 • Lokalizacja:Kraków

Napisano 10 sierpień 2011 - 19:15

Zwiększające się natężenie nie związanej z zegarkami "prywaty" w Po Godzinach, która kwalifikuje się raczej do rubryki w "Przyjaciółce" przelało czarę mojej goryczy.

Uważam, że nawet dział "po godzinach" winien być powiązany z teamtyką klubową i pasją tu krzewioną. Jestem za zmianami, które będą skutkować zakazem, moderacją i usuwaniem postów wykraczających poza formułę forum i klubu.

Rozumiem, że internet i fora społecznościowe pozwalają szybko pozyskać i/lub skonfrontować posiadaną wiedzę na każdy temat, lecz forum KMZiZ nie jest miejscem do tego celu.

Użytkownik TeJot edytował ten post 10 sierpień 2011 - 19:16

 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych