Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Co chciałbym zmienić w treści regulaminu i dlaczego.

propozycje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 vpyr

vpyr
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 16 wrzesień 2011 - 19:26

Demokracja nie polega na tym, żeby dogodzić wszystkim (bo się nie da), a jedynie tylko większości.

:) Kpisz sobie? :) Obecnie w demokracji hołubi się właśnie mniejszości,różnej maści(etniczne,narodowe,seksualne itp. ,itd.).Ponadto forum nie jest własnością forumowiczów a Stowarzyszenia,więc nie pisz tu o demokracji a raczej o autokracji ... kolejny paradoks: Stowarzyszenie jest mniejszością,która chce dogodzic większości :) Czego Wy w sumie chcecie ???

Użytkownik, to jest ktoś kto uczestniczy, a jak sprawdzić, że ktoś czyta, a nie że zapisał się tylko i czeka na możliwość sprzedaży?

O! Taka wiedza to dopiero by się przydała!Bo to czekanie na możliwośc sprzedaży to okropna jest :) :) :) Na razie to wróżyc jedynie pozostaje: kto się zapisał,aby coś sprzedac? :D A w międzyczasie jeszcze cholernik normalnie se poczyta to i owo!
Rady dobrej Panowie Wam nie dam...ot jedynie chciałem trochę pouczestniczyc, bo poczytałem niechcący :D
Ps.Sorry,ale c z kreseczką to mój komp Wam nie zrobi,więc wybaczcie.

Użytkownik vpyr edytował ten post 16 wrzesień 2011 - 19:45

• 0

#22 Chorwat

Chorwat
  • Użytkownik
  • 1510 postów

Napisano 17 wrzesień 2011 - 01:09

Zwiększające się natężenie nie związanej z zegarkami "prywaty" w Po Godzinach, która kwalifikuje się raczej do rubryki w "Przyjaciółce" przelało czarę mojej goryczy.

Uważam, że nawet dział "po godzinach" winien być powiązany z teamtyką klubową i pasją tu krzewioną. Jestem za zmianami, które będą skutkować zakazem, moderacją i usuwaniem postów wykraczających poza formułę forum i klubu.

Rozumiem, że internet i fora społecznościowe pozwalają szybko pozyskać i/lub skonfrontować posiadaną wiedzę na każdy temat, lecz forum KMZiZ nie jest miejscem do tego celu.

Popieram!

Oczywiście można zawsze stosować się do zasady "nie interesuje Cię, to nie czytaj", ALE... tematy w stylu "w co się ubrać/jakie ciuchy nosicie?"; "jak usunąć zapach trupa z lodówki" to już wg mnie przegięcie. Czy chcemy, żeby na forum niedługo zaczęły się pojawiać się tematy w stylu "jaki kolor ścian w pokoju preferujecie", czy "postanowiłem zmienić fryzurę - co proponujecie?"

Oczywiście trochę żartobliwie to ująłem, ale wiecie z pewnością o co chodzi :D

Absolutnie nie atakuję autorów i osób piszących w tego typu tematach, po prostu podzielam cytowaną wypowiedź, aby ukrócić (obecnie obowiązującą) TOTALNĄ DOWOLNOŚĆ, co do wątków w ogóle nie związanych z zegarkami.
  • 0

#23 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9809 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 10:22

;) Kpisz sobie? :) Obecnie w demokracji hołubi się właśnie mniejszości,różnej maści(etniczne,narodowe,seksualne itp. ,itd.).Ponadto forum nie jest własnością forumowiczów a Stowarzyszenia,więc nie pisz tu o demokracji a raczej o autokracji ... kolejny

A kto Tobie nagadał, że obecnie mamy demokrację? Moim zdaniem jest to totalitaryzm jedynie słusznych idei preferowanych przez szowinistyczne mniejszości społeczne. Ale to nie zmienia postaci rzeczy, że demokracja nie ma za zadanie dogodzić wszystkim.

paradoks: Stowarzyszenie jest mniejszością,która chce dogodzic większości Dołączona grafika Czego Wy w sumie chcecie ???

Działać zgodnie ze statutem, a forum ma działać zgodnie z regulaminem i tyle... tylko tyle.

O! Taka wiedza to dopiero by się przydała!Bo to czekanie na możliwośc sprzedaży to okropna jest Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Na razie to wróżyc jedynie pozostaje: kto się zapisał,aby coś sprzedac? Dołączona grafika

Według mnie na forum w ogóle nie powinno być działu do handlowania. Albo handlujemy sobie prywatnie na PW, albo zakładamy aukcje internetową poza forum. Ale to jest tylko moje zdanie.
  • 0

#24 elmiro

elmiro
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 16 październik 2015 - 02:11

I tudzież prwdziwy komunista się wypowiedział, niech żyje Włdimir.

A który za chwilę się dowiecie. Brawo Panie P.R

• 0

#25 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 16190 postów

Napisano 16 październik 2015 - 09:10

Nie chce mi się tego nawet usuwać...

• 0

#26 eryk79

eryk79
  • Nowy Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 20:18

A ja z zupełnie innej beczki:proponuję zmienić zapis w regulaminie i utworzyć dodatkowy dział o nazwie "wycena zegarków ".

Podejrzewam że taki dział byłby bardzo popularny a jednocześnie pomocny forumowiczom.

W internecie jest wiele forów tematycznych.(tak słowo forum posiada liczbę mnogą)na których można wycenić np: dzieła sztuki,starocie ,auta czy inne rzeczy.

Dlaczego regulamin tego forum nie pozwala na to?

Pozdrawiam

• 0

#27 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 20:37

nie da się wiarygodnie wycenić zegarka na podstawie zdjęć, a co dodatkowo można wstawić zdjęcie oryginału- uzyskać wycenę i sprzedawać na tej podstawie podróbkę

Często np niektóre podróbki z zewnątrz na zdjęciu na tyle przypominają oryginały, że takie wyceny chyba nie byłyby zbyt wiarygodne 

• 0

#28 tarant

tarant

• Moderator
  • 16190 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 21:05

Jest taki dział na NAWCC, gdzie wszędzie indziej obowiązuje całkowity zakaz pytania się o wartość. Ale działa on na zasadzie odpłatnych wycen, ze wszelkimi zastrzeżeniami możliwych błędów wynikających ze zdalnej wyceny jak i ze strony wyceniających.

• 0

#29 tarant

tarant

• Moderator
  • 16190 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 21:31

FireShot Screen Capture #301 - 'National Association of Watch and Clock Collectors Message Board' - mb_nawcc_org_index_php.jpg

Użytkownik tarant edytował ten post 16 kwiecień 2017 - 21:34

• 0

#30 Ritter

Ritter
  • Użytkownik
  • 1270 postów

Napisano 24 maj 2017 - 21:17

Dotknąłeś podstawowej materii tworzenia rynku, takiego cywilizowanego. Uważam, że wycena powinna być płatna. Wiedza ma wartość, skoro system operacyjny do telefonu kosztuje to dlaczego ma nie kosztować wycena zegarka? Jak ktoś kupuje samochód i jedzie przed negocjacjami do warsztatu by go obejrzeć to płaci w warsztacie czy nie? Bez względu czy kupi czy nie kupi. Występują pewne wady w samochodzie, których nie da się od tak wykryć w warsztacie i dlatego warsztat nie bierze odpowiedzialności prawnej za jakość wyceny. Czas i wiedza kosztuje. Tu nie chodzi o to gdzie trafią pieniądze z wyceny, do wyceniającego czy na inny cel? Chodzi o transakcję.

Jak nie wyceniamy na forum to nie wyceniamy. To też tworzy rynek, ktoś udając się do fachowca ekspertyzy nie otrzymuje za darmo.

Użytkownik Ritter edytował ten post 24 maj 2017 - 21:17

• 0

#31 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9809 postów

Napisano 25 maj 2017 - 06:18

Nigdy nie udało mi się kupić ani sprzedać zegarka vintage za kwotę jaką sobie wyceniłem... to jaki sens miałoby w moim przypadku wycenianie zegarków innym. :D

Rzetelna wycena z obrazka nie istnieje, a nierzetelna wycena jest tylko źródłem pomyłek i pretensji. 

• 0

#32 Ritter

Ritter
  • Użytkownik
  • 1270 postów

Napisano 25 maj 2017 - 21:09

Nigdy nie udało mi się kupić ani sprzedać zegarka vintage za kwotę jaką sobie wyceniłem... to jaki sens miałoby w moim przypadku wycenianie zegarków innym. :D

Rzetelna wycena z obrazka nie istnieje, a nierzetelna wycena jest tylko źródłem pomyłek i pretensji. 

To tym bardziej powinieneś dokonywać wycen innym. Może z czasem będziesz mógł utrafić z wyceną własnego :D .

100. letni złoty zegarek to nie rozrusznik serca. Nikt nie wymaga od niego określonego poziomu niezawodności. Szacunkowa wycena ze zdjęć oraz opisu jest możliwa i o taką metodę oparte są wyceny aukcyjne na znanych portalach. Skoro są zawierane transakcje to znaczy, że to z powodzeniem działa. Przy drogich precjozach certyfikat autentyczności podnosi wartość i ułatwia sprzedaż. Jak go nie ma to cena spada, "podatek od wątpliwości".
Obok grzebania w mechanizmach drugim aspektem, który mnie interesuje jest określenie cen transakcyjnych. Na forum jestem jedynie obserwatorem tych tematów. Wiem ile czasu poświęciłem by dojść do wprawy w szacowaniu widełek oraz tego z czego wynika typowa wycena danego przypadku i uważam, że jeżeli ktoś chce oszacować wartość to może to zrobić zupełnie za darmo, na własne ryzyko i zupełnie samodzielnie. To oczywiście pochłania czas konieczny do zgromadzenia określonej wiedzy i wykształcenia pewnych umiejętności. 

Druga metoda czyli odpłatne oszacowanie wartości jest dla tych, którym się nie chce. Metody pośredniej być nie powinno.

Pewien czas temu postawiłem, jak zwykle nader odważną tezę, że konserwacja zegarka w niedługim czasie będzie kosztem rzędu, nie mniej jak 1/5 jego rynkowej wartości. Wtedy mnie wyśmiewano "mój majster zrobi to za 30 zeta..., a mój za 20 zyla...". Która wersja staje się obecnie rzeczywistością chyba nie muszę tłumaczyć.
Teraz także postawiłem jakże rewolucyjną tezę, że darmowe oszacowanie wartości to błąd, który niszczy rynek, tworzenie go.

Stare zegarki są częścią szerszej grupy jaką jest stara biżuteria, które podlegają mechanizmom jak wszystkie dobra inwestycyjne, o ograniczonej ilościowo podaży, są oderwane od ceny zawartych w nich kruszców. Dlatego nikt normalny nie przetapia złotych kopert od Patka albo nie przeszlifowywuje starych diamentów szlifem różanym.
W Polsce przyjęło się, że wiedza jest za darmo. Ktoś o niczym innym nie marzy jak o tym by cały czas siedzieć i czekać aż przyjdzie łaskawca i zada pytanie np. o wycenę. A jak się nie będzie zgadzała z jego wyimaginowaną to jeszcze nie mniej łaskawie zbeszta. W normalnym świecie ludzie stają się ekspertami często przez ćwierć wieku a bywa, że dłużej i wszystko bardziej oparte jest o dżentelmeńską umowę oraz uścisk ręki jak o certyfikaty. Nie tyle im są potrzebne certyfikaty uwierzytelniające co oni je wystawiają.
Różnica między wyceną kogoś kto ma doświadczenie i pojęcie a ceną rynkową na daną chwilę nie jest czymś niemożliwym. Ktoś kto siedzi w temacie ma wiedzę jedynie o poprzednich cenach i o ile nie używa magicznej kryształowej kuli może przedstawić pewną szacunkową projekcję na daną chwilę nie uwzględniającą przyszłej mody, załamań, wzrostów. Zlecający wycenę sam wybiera rzeczoznawcę, więc w czym problem? Dziwnym trafem, pomimo tych wszystkich ułomności ludzie z pojęciem nie cierpią na brak zajęcia.
Zupełnie mnie nie razi, że na specjalistycznym forum są specjalistyczne usługi. A gdzie mają być, na FB? To przejaw normalnienia i poczucia pewności co do posiadanych umiejętności.

Użytkownik Ritter edytował ten post 25 maj 2017 - 21:16

• 0

#33 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 9937 postów

Napisano 26 maj 2017 - 06:28

Wyceny są jak najbardziej możliwe nawet przez internet oczywiście po dostarczeniu odpowiednio wyraźnych zdjęć - stosunkowo łatwo na ich podstawie określić oryginalność zegarka robimy to non stop na wielu działach.

Wyceny zawsze są przewidywane i zawsze mają widełki od-do nikt nie jest w stanie przewidzieć czy dzisiaj ten konkretny zegarek pójdzie za 1453zł czy za 1825   cenę szacuje się na podstawie obserwacji cen jakie są na serwisach i na podstawie własnego doświadczenia.

Mówicie że nie da się wycenić przez internet a cały czas padają stwierdzenia że za tą cenę się nie opłaca albo "sporo przepłacone" czyli jednak pojęcie jest i ceny są znane

Nie widzę niczego złego w podawaniu orientacyjnej wartości zegarków ale to tylko moje skromne zdanie  

• 0

#34 Gość_Blunio_*

Gość_Blunio_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2017 - 07:50

IMHO najlepsza wycena jest jak wystawisz towar na aukcję. Wtedy wartość = kwocie, za jaką zegarek został sprzedany. Obserwując forum, widzę że 99,99% próśb dotyczy określenia, czy dany egzemplarz jest wart zainteresowania czy nie należy sobie nim głowy zawracać. I osobiście nie widzę przeciwwskazań do udzielenia takiej informacji, która jest wyceną, ale zero-jedynkową. Nie wymaga nadmiernego eksploatowania szarych komórek ani nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. :P
  • 0

#35 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9809 postów

Napisano 26 maj 2017 - 08:56

Fotografie znam od podszewki i wiem jak ona i jej autor potrafią wykreować rzeczywistość,więc się nie zgadzam z powyższymi wypowiedziami. Wycenić cokolwiek z fotografii oczywiście można ale nie jest to wycena rzetelna. W przypadku zegarka wystarczy brak jakiejś niewielkiej części niewidocznej na zdjęciu, pęknięty czop, tarcza przylepiona na smołę itp itd., a całą rzetelność biorę diabli. Jestem cały czas nagabywany prywatnie o podanie chociaz przybliżonej wyceny ze zdjęć, dawnej robiłem to chętnie, ale teraz to nawet bardzo przybliżone wycenianie (typu od 1000,- do 10000,- złotych), mnie nie bawi z powodu kilkakrotnych posadzeń o specjalne zaniżanie ceny w celu zrobienia interesu (chociaz nie było żadnej mowy o kupnie), oraz że się gówno znam, bo nikt nie chce zegarka kupić za cenę którą podałem. Po co mi to? Na dodatek jeszcze za friko.

No a wycena na łamach publicznych, to dopiero rewelacja, jeden wycenia tak, inny inaczej, jeszcze inny się z nimi nie zgadza, czyja wycena ważniejsza?

Na własne potrzeby mam w zasadzie trzy wyceny, polska, niemiecka i amerykańską, która podawać tak w razie czego? :D

PS

Jak ktoś ma ochotę, to mogę mu podsyłać na priv. "pacjentów" z zegarkami do wyceniania. ;)

• 0

#36 kumite

kumite
  • Użytkownik
  • 886 postów

Napisano 26 maj 2017 - 09:16

Testowałem wyceny. Cena polska np 5k, austriacka w tym samym temacie 10k. Wystarczyły zdjęcia

Pozdr.

piotr

• 0

#37 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 26 maj 2017 - 11:41

Dlatego takie wyceny nie mają sensu i dlatego na forum nie wyceniamy zegarków 

• 0

#38 Valygaar

Valygaar
  • Użytkownik
  • 447 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 15:15

Proponuję wprowadzić do regulaminu jakieś dodatkowe regulacje, które jednoznacznie zakazywałyby poruszania tematów, za które można dostać ban lub w najlepszym wypadku posty zostają usunięte. Dotychczasowy zakres jest niewystarczający bo np. wyśmiewanie się (czasem jest to gorzki śmiech) z idiotyzmów robionych/wypowiadanych przez pewne grupy zawodowe w Polsce są na forum niemile widziane. Nie jest to związane z polityką, religią etc. o czym dotychczasowy regulamin mówi.

Ja mam conajmniej dwie takie grupy:

1. Lekarze.

2. Komornicy.

Lista świętych krów na pewno mogłaby być szersza, ja mówię o swoich minach, na które wpadłem.

Może ich ustawowo chronić na forum i nie będzie niepotrzebnego zamieszania?? :wacko:

• 0

#39 qhen

qhen
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 16:05

Mnie tylko zastanawia dlaczego jak chcę wrzucić zdjęcie lepszej jakosci to muszę uzbierac 50 postow.

Zawsze myslałem, że im lepsze foto to lepiej dla oglądających.

Użytkownik qhen edytował ten post 31 marzec 2018 - 16:07

• 0

#40 waldy

waldy
  • Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 05 kwiecień 2018 - 07:17

Wątek pojawiający się wielokrotnie na forum: 50 postów dla możliwości korzystania z BAZARKU. Proponuję wprowadzić kwarantanne czasową ale odpowiednio długą: pół roku-rok /do uzgodnienia/ od momentu zapisu. Wyeliminuje to skutecznie zapis do klubu w celu "mam zegarek ile jest wart" i nabijanie 50 postów w celu sprzedaży na bazarku. Ponadto wprowadziłbym karencje powiedzmy "tydzień-miesiąc" do napisania pierwszego postu; nowy użytkownik może w tym czasie poczyta i zaznajomi się z zasadami panującymi na forum.

Do dyskusji są też tematy "poboczne": wieczne pióra, perfumy i inne po godzinach - są specjalistyczne fora !

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych