Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz wiadomość do kolegi sthool, one jest tutaj kwarcowym magikiem :) Może będzie Cię mógł czymś poratować.

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już napisałem ale jak patrzę to jest jakiś bardzo rzadki werk. Fota w załączeniu. 

post-65639-0-05413300-1441390120_thumb.jpg

Edytowane przez waljo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

takie pytanie na szybko jaką baterię włożyć do kwarcowej Slavy? Chodzi o symbol.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten mój egzemplarz to SR 721 i jej zamienniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie bateryjniaki wpadły.

 
luch2.jpg

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne - propagandowe :)

Ja jakoś ostatnio mam mieszane uczucia do kwarców ale te fajne.

Roman, z tym mieszanym uczuciem to mam to samo.... Nawet już myślałem żeby sprzedać te mniej rzadkie ale przygotowałem je, popatrzyłem i... szkoda mi się zrobiło. Więc zostały ze mną.Jednak mają w sobie to coś...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak ze wszystkimi  :D

Ale teraz nie ma zmiłuj, kilka już poszło a jeszcze kilka wystawię na dniach, robię remanent i duble + kilka innych na pewno zmieni środowisko.

A te co zostaną to się na nie nie pogniewam   :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku problemach i wymianie dwóch płytek z elektroniką w końcu sprzęt ruszył. Mam pytanie na zamontowanej płytce nie ma regulatora chodu zegarka czy ma to jakiś wpływ na jego pracę?. Przypominam werk to SU 16853. Zastanawiam się czy podmienić go z innej płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trudnością znalazłem w necie tylko to o nich. Występowały jeszcze w Poljotach się okazuje. Fajna nazwa "Poljoty lunniki". Fajnie by było takiego mieć. Myślę, że albo były kiepskie i zaprzestano produkcji albo były za drogie w produkcji. Z jakością nie wiem ale koleś ma takiego Łucza i mówi że działa do dzisiaj. Te Łucze miały jeszcze czarne tarcze też fajnie wyglądały.

I ciekawostka Philip Persjio - chyba . ciekawe kto na kim się wzorował :D . Zdjęcia poniżej

post-65639-0-45290100-1442150387_thumb.jpg

post-65639-0-56971700-1442150861_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego Łucza jak Gregch powyżej. Leży sobie grzecznie w pudełku i się tak zastanawiam czy zdrowsze dla niego jest, żeby cały czas chodził, czy może lepiej wyciągnąć mu baterię żeby się coś w nim bez sensu nie wyrabiało :) Pytam, bo rozładowała mu się bateria i nie wiem czy jest sens ją wymieniać? Ewentualnie bym ją wyciągnął, żeby się nie wylała albo coś. Wybaczcie może moje głupie dywagacje, ale kwarce to technicznie  nie moja bajka poza tym, że niektóre mi się podobają :rolleyes:   

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego Łucza jak Gregch powyżej. Leży sobie grzecznie w pudełku i się tak zastanawiam czy zdrowsze dla niego jest, żeby cały czas chodził, czy może lepiej wyciągnąć mu baterię żeby się coś w nim bez sensu nie wyrabiało :) Pytam, bo rozładowała mu się bateria i nie wiem czy jest sens ją wymieniać? Ewentualnie bym ją wyciągnął, żeby się nie wylała albo coś. Wybaczcie może moje głupie dywagacje, ale kwarce to technicznie  nie moja bajka poza tym, że niektóre mi się podobają :rolleyes:   

 

Jeśli bateria się rozładowała, to jak najbardziej należy ją wymontować, bo wcześniej czy później może dojść do jej wylania. Skutkiem wylania będzie co najmniej konieczność czyszczenia werku a w skrajnym przypadku zniszczenie zegarka (przede wszystkim korozja elementów stalowych i silne zaśniedzenie płyty i mostka, niekiedy zdarza się nawet zniszczenie lakieru na tarczy).

Bez obaw możesz też założyć nową baterię - nawet jeśli zegarek będzie tylko leżakował. Obciążenia na łożyskach w przekładniach zegarków kwarcowych są dużo mniejsze niż to ma miejsce w "mechanikach". Jako ciekawostkę można dodać, że dla zegarków na werku 2356 żywotność przewidziana przez producenta wynosiła 10 lat (taki zapis pojawiał się w fabrycznych kwitach). Z tym, że jeśli coś ma paść na skutek wieloletniej eksploatacji to w pierwszej kolejności dotyczyć to będzie elektroniki a nie mechaniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sthool, dziękuję za wyjaśnienie tematu, zegarek idzie na wymianę baterii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyc zabawne zachowanie werku Zarii 1956. wyczyscilem przekladnie, zalozylem elektronike (i cewke) z dawcy i ruszyla, tylko ze do tylu.....

To przeszczepilem jeszcze naped wnioskujac ze towarzysze cos pozmieniali na przestrzeni czasu i ... ruszyla do tylu....

Zly jak diabli poskladalem calosc do kupy celem rzucenia do pudelka archiwum X, juz mialem wyjac baterie, nastawilem godizne i ruszyla do przodu!

Po ponownym regulowaniu godziny znowu do tylu... kilka razy wyjalem i wsadzilem walek i ruszyla do przodu i tak idzie juz prawie 12 godzin.

Co moze byc przyczyna?

Dodam, ze styki czyste, werk czysty, cewka ok, elektronika ok... styki nie pozamieniane. Pomysly mnie sie skonczyli....

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiadam sam sobie, pozycja i ulozenie stojanu wzgledem magnesu silnika.

W zarii silnik jest przytrzymywany na stojanie swego rodzaju widelcem. prawdopodobnie przy przeszczepie elektroniki i skaladaniu tego do kupy nie wypozycjonowalem tego poprawnie.

Wszystko wskazuje ze sie juz ulozyl i dziala prawie tydzien bez zajakniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie uruchomiłem , z dwóch mechanizmów złożyłem jeden i chodzi pięknie :) płynąca wskazówka sekundowa robi wrażenie,no i kawałek ładnego zegara :D%C5%82ucz%20quartz.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie uruchomiłem , z dwóch mechanizmów złożyłem jeden i chodzi pięknie :) płynąca wskazówka sekundowa robi wrażenie,no i kawałek ładnego zegara :D

 

Gratulacje :)

Sprawna część elektroniczna tych werków (3055) to tak na prawdę gwarancja uruchomienia zegarka, bo części mechaniczne raczej nie są awaryjne. Ale składanie tych werków nie należy do najłatwiejszych zadań, zwłaszcza w przypadku wersji z dodatkową regulacją kasacji luzu na przekładni. Niebawem postaram się wrzucić fotorelację z montażu takiego werku "krok po kroku", opiszę też najczęstsze przyczyny niesprawności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt że coraz rzadziej się trafia,a już na chodzie to dawno nie widziałem i dla tego się za niego zabrałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej ich na chodzie widzi Sthool :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej ich na chodzie widzi Sthool :)

 

Jak ja zobaczę sprawny egzemplarz, to oznacza dla mnie sukces po długiej walce. Oczywiście walce polegającej na przywracaniu do życia układu elektronicznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.