Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

To i pochwalę się tu.Jak w nim ustawić godzinę??? Odciągnięcie koronki obraca środkowy talerzyk???

 

13319967_192544114477987_773069978152348


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciągnąć mocniej koronkę spróbuj.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałem się że wyrwę koronkę jak już zrobiłem kiedyś kwarcowi Łucza. I jeszcze czy budzik powinien być taki cichy?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichy to pojęcie względne. W dzień słychać słabo, ale jak mi kiedyś w gablotce w nocy zaczął dzwonić to był dobrze słyszalny  :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dopiero jak się mocno przyłoży do ucha to słychać ciche pikanie. :unsure:


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za cicho. mój jest słyszalny bez przykładania do ucha. Zobacz czy sprężynka (lub blaszka) od modułu dotyka do głośnika od wewnętrznej strony dekla.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgiąłem ją do dekla i już jest lepiej słyszalny ale też jest za cicho


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to możesz mieć uszkodzony głośniczek. Szukaj w okolicy kogoś kto ma takiego samego i podmień dekle. Chyba że będziesz w Białymstoku to zapraszam  :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam na bazarach.W Białymstoku nie będę,ale w niedziele u nas jest bazar może się coś znajdzie


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy (a jezeli tak to gdzie) mogę się podpiąć bezpośrednio bateryjka by sprawdzić silnik w slavie 3056A? chyba że potrzebny jest generator? Nie mogę przez włożenie bateryjki bo cewka jest zniszczona a nie wiem co z silnikiem :/

Edytowane przez pyza1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cewka w tym modelu to serce silnika a dokładniej rzecz ujmując najważniejsza jego część - jeśłi nie masz cewki to nie masz do czego przykładać napięcia ! cewka wytwarza pole elektromagnetyczne które to porusza ruchomym rotorem silnika. Więc pozostaje szukać sprawnej cewki co nie powinno być trudne za parę złotych można trafić na Alle sławę z działającymi bebechami.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-75106-0-41886900-1465294995.jpg

cewka w tym modelu to serce silnika a dokładniej rzecz ujmując najważniejsza jego część - jeśłi nie masz cewki to nie masz do czego przykładać napięcia ! cewka wytwarza pole elektromagnetyczne które to porusza ruchomym rotorem silnika. Więc pozostaje szukać sprawnej cewki co nie powinno być trudne za parę złotych można trafić na Alle sławę z działającymi bebechami.

Piszemy o tym samym? Czerwony element na zdjeciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tym samym . Cewka to jedyna elektryczna część silnika, więc nie ma cewki nie na pola elektromagnetycznego, no i nie ma co sprawdzać. Mierzyłeś cewkę czy ma przejście ?? sprawdzałeś styki pomiędzy płytką a cewką ?? nie są zaśniedziałe. 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tym samym . Cewka to jedyna elektryczna część silnika, więc nie ma cewki nie na pola elektromagnetycznego, no i nie ma co sprawdzać. Mierzyłeś cewkę czy ma przejście ?? sprawdzałeś styki pomiędzy płytką a cewką ?? nie są zaśniedziałe. 

sprawdzilem cewke i rezystancja ma niekończoność. Styki ok, luty tez. Pozostaje szukanie sprawnego mechanizmu, ew. sprawnej cewki (zaleznie co pierwsze sie uda). Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odłączyć cewkę od całości i zmierzyć ją miernikiem. Jak nie wykazuje żądnego oporu to lupka w oko i penetracja zwojów. Druty cewki są niezwykle kruche i lubią się łamać przy lutach. U mnie tak kiedyś miałem i udało mi się zlutować go ponownie do płytki i jest OK. Powiększyłem to zdjęcie i nie podoba mi się ten czerwony drucik, który odchodzi na prawo, a wydaje mi się, że powinien iść do pola lutowniczego przy tej śrubce trzymającej płytkę. Sprawdziłbym to. Pozostaje jeszcze brak kontaktu pomiędzy płytką cewki a resztą układu może coś tam jednak nie łączy albo jest jakiś problem w wyłączniku przy koronce. Jeżeli tam będą zaśniedziałe łącza to nie będzie podawać prądu na resztę układu i całość też nie będzie działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odłączyć cewkę od całości i zmierzyć ją miernikiem. Jak nie wykazuje żądnego oporu to lupka w oko i penetracja zwojów. Druty cewki są niezwykle kruche i lubią się łamać przy lutach. U mnie tak kiedyś miałem i udało mi się zlutować go ponownie do płytki i jest OK. Powiększyłem to zdjęcie i nie podoba mi się ten czerwony drucik, który odchodzi na prawo, a wydaje mi się, że powinien iść do pola lutowniczego przy tej śrubce trzymającej płytkę. Sprawdziłbym to. Pozostaje jeszcze brak kontaktu pomiędzy płytką cewki a resztą układu może coś tam jednak nie łączy albo jest jakiś problem w wyłączniku przy koronce. Jeżeli tam będą zaśniedziałe łącza to nie będzie podawać prądu na resztę układu i całość też nie będzie działać. 

Dzieki za info., sprawdze moze u mnie bedzie podobnie.

Zdjecie z neta bo nie mialem jak zrobic swojemu a chodzilo mi o upewnienie sie czy z kol. Goral35 piszemy o tym samym.

Wszystko inne sprawdzilem, poprawilem/wyczyscilem. Sprawdzalem na odlaczonej cewce dletego wiem ze ona jest neistety uszkodzona. Jedynie nie obejrzalem pod lupką, więc może jej koniec nie jest polaczony z punktami styków. Sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając powyższe posty dotyczące cewek:

 

Cewki w werkach 3056A wymagają dużej ostrożności przy wszelkich czynnościach związanych z demontażem werku - płytka z polami kontaktowymi (tam, gdzie są przylutowane druty) nie zawsze jest mocowana w sposób trwały do metalowego rdzenia. W efekcie, podczas wymontowania cewki i przypadkowego poruszenia tą płytką może dojść do zerwania drucika.

 

Ten ostatni zwój drutu niekiedy jest tak luźny, jak na fotografii w jednym z powyższych postów - wówczas trzeba dodatkowo uważać aby przy konserwacji werku nie zahaczyć i urwać tegoż drucika.

 

Oprócz przerwania obwodu cewki innym rodzajem awarii będzie zwarcie między zwojami - tu skutkiem może być wadliwa praca werku (okresowe przerwy w pracy lub szybkie zużywanie baterii).

 

Generalnie cewki (nie tylko w tych werkach) to ciężki orzech do zgryzienia - kilkukrotnie próbowałem bawić się w przewijanie cewek i tylko raz zakończyło się to powodzeniem. Teraz też czeka mnie przewinięcie cewki w zegarku jednego z naszych Kolegów - ciężko dostać nową cewkę, to zastosuję manewr z pozyskaniem drutu z innej cewki - i tak nie ma nic do stracenia, bo zegarek jest niesprawny.

 

Jako ciekawostkę, bazując na własnych doświadczeniach, mogę dodać, że najbardziej awaryjne są cewki z werków 3056A pochodzących z II MWF (te, w których drut malowany był farbą izolacyjną w kolorze ciemnozielonym). Może to ja miałem takiego pecha, ale nader często właśnie te cewki okazywały się niesprawne.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając powyższe posty dotyczące cewek:

 

....

 

Ten ostatni zwój drutu niekiedy jest tak luźny, jak na fotografii w jednym z powyższych postów - wówczas trzeba dodatkowo uważać aby przy konserwacji werku nie zahaczyć i urwać tegoż drucika.

 

...

ja jak mam taką cewkę delikatnie "podklejam cewkę" delikatnie klejem do plastiku robię wartswę ochronną. a co do zakupu sprawnej cewki to w ostatnich czasach widziałem co najmniej trzy sławy z dzialającymi werkami na OLX w cenach 30/40 zł ! więc na upartego spokojnie może służyć jako dawca :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spradze "naocznie" gdzie jest przerwa.

Niestety jest to cewka pomalowana na zielono.

O przewijaniu nie myslałem (brak dawcy drutu oraz nie wiem jaka powinna być rezystancaj drutu oraz ile zwojów a w związku z tym indukcyjność)

Trzeba będzie szukać na portalach.

Dziekuję wszystkim za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spradze "naocznie" gdzie jest przerwa.

Niestety jest to cewka pomalowana na zielono.

O przewijaniu nie myslałem (brak dawcy drutu oraz nie wiem jaka powinna być rezystancaj drutu oraz ile zwojów a w związku z tym indukcyjność)

Trzeba będzie szukać na portalach.

Dziekuję wszystkim za informacje

tu masz za 5 dyszek ze sprawnym werkiem


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie mam takie. Jaka bateria powinna być zastosowana do Łucza elektromechanicznego takiego jak na zdjęciu niżej? 7ae1e4c714c735c27eee89198b0f455e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie mam takie. Jaka bateria powinna być zastosowana do Łucza elektromechanicznego takiego jak na zdjęciu niżej?

 

Np. L1154, AG13, LR44. Jest jeszcze kilka zamienników pasujących wymiarami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. L1154, AG13, LR44. Jest jeszcze kilka zamienników pasujących wymiarami :)

Super wielkie dzięki a co z napięciem? Bo bardziej słyszałem ze z tym jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wielkie dzięki a co z napięciem? Bo bardziej słyszałem ze z tym jest problem.

 

Najczęściej spotykane są baterie srebrowe (droższe; w oznaczeniu mają "S") i alkaliczne (tańsze, w oznaczeniu "L"). W srebrowych nominalne napięcie wynosi 1,55 V, w alkalicznych 1,50 V, aczkolwiek w praktyce w nowiutkiej alkalicznej baterii często jest 1,55 - 1,60 V. Z doświadczenia wiem, że sprawny werk 3055 potrafi pracować przy napięciu 1,30 V, a niektóre egzemplarze jeszcze przy 1,20 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej spotykane są baterie srebrowe (droższe; w oznaczeniu mają "S") i alkaliczne (tańsze, w oznaczeniu "L"). W srebrowych nominalne napięcie wynosi 1,55 V, w alkalicznych 1,50 V, aczkolwiek w praktyce w nowiutkiej alkalicznej baterii często jest 1,55 - 1,60 V. Z doświadczenia wiem, że sprawny werk 3055 potrafi pracować przy napięciu 1,30 V, a niektóre egzemplarze jeszcze przy 1,20 V.

Super wielkie dzięki raz jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.