Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zakaz123

WaveCeptor a sygnał z UK w Polsce? Jaki zegarek wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

1.

 

Mam pytanie czy ten zegarek:

http://cgi.ebay.com/Casio-WV200DA-1AV-WAVE-CEPTOR-MULTI-LANG-ATOMIC-Watch-/260823866623?pt=Wristwatches&hash=item3cba505cff

 

Model Casio WV200DA-1AV

 

Będzie synchronizował czas w Polsce?

W opisie aukcji jest napisane: "Multi-Band Atomic Timekeeping (US, UK)"

Czyli powinien łapać z UK, ale czy da radę złapać w Polsce sygnał i synchronizować?

 

Około 150PLN z przesyłką za taki zegarek z WaveCeptor'em i wszystkimi podstawowymi funkcjami wygląda naprawdę nieźle, ale jak ma działać jak zwykły kwarcowy to bez sensu...

 

 

 

 

2.

 

Czy może lepiej kupić identyczny model ale z MultiBand5, model Casio WV200DU-1AVER

http://cgi.ebay.com/Casio-WV-200DU-1AVER-Wave-Ceptor-Atomic-NEW-UK-/350464125914?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item51994a2bda

Czy Ten powyższy model w przeliczeniu za 200PLN, ale za to z MultiBand5 będzie działał na terenie polski bez zarzutu?

 

 

 

 

3.

 

A może lepiej kupić identyczny tylko że plastikowy zamiast stali zegarek z niemieckiego eBay'a za około 120PLN w przeliczeniu? (skoro z niemiec to model na europę więc waveceptor będzie działał na 100% tak?)

ten:

http://cgi.ebay.de/Ersatzband-CASIO-Funkarmbanduhr-WV-200E-1AVEF-/370528978662?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&hash=item56453f86e6

lub ten:

http://cgi.ebay.de/Ersatzband-CASIO-Funkarmbanduhr-WV-200E-2AVEF-/310333743227?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&hash=item484155207b

 

 

 

4.

 

Czy może wydać więcej ale kupić G-Shock'a z MultiBand 6, który będzie na 100% działać jako WaveCeptor w Polsce (skoro MultiBand 6) za około 300PLN w przeliczeniu z przesyłką ?

ten:

http://cgi.ebay.com/CASIO-ATOMIC-SOLAR-MULTI-BAND-6-G-SHOCK-WATCH-GWM850-7-/200637226076?pt=Wristwatches&hash=item2eb6e91c5c

 

 

Jaki wybór najlepszy, proszę o odpowiedź na moje wszystkie pytania wynikające z nieobeznania w temacie...

Mam nadzieje że mi pomożecie;)

 

PS: A może znacie jakieś podobne, ale lepsze zegarki? Jeżeli istnieje jakaś lepsza alternatywa to proszę powiedzcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapki Casio pokazują, że oprócz ściany wschodniej sygnał z UK powinien być odbierany.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mieszkam na pomorzu, dokładniej w Gdańsku.

Czyli na 100% model numer jeden będzie się synchronizował poprawnie z UK ?

 

A czy w takim bądź razie model numer jeden to dobry wybór? Czy to dobry zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o WC, to ja bym się nie zastanawiał i skoro masz tak niewielkie różnice w cenie, to kupiłbym z multibandem 6, oczywiście 5 też spokojnie będzie odbierać sygnał w Polsce, ale 6 jest moim zdaniem najsensowniejszym rozwiązaniem tak jak już pisałem przy tak niewielkich rozbieżnościach w cenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ja miałbym kupić to kupiłbym zegarek z numerem 3, tylko z pierwszego linka, na czarnym pasku. numer 4 ma co prawda MultiBanda 6 ale jakoś stylistyka do mnie nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli cena ma znaczenie - kupuj

2. Jeśli masz więcej kasy - kupuj

3. Na aukcji sprzedawane są paski, jeśli wystarczy pasek kupuj

4. Solar fajna sprawa - kupuj

 

A może Casio Protrek albo Oceanus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o WC, to ja bym się nie zastanawiał i skoro masz tak niewielkie różnice w cenie, to kupiłbym z multibandem 6, oczywiście 5 też spokojnie będzie odbierać sygnał w Polsce, ale 6 jest moim zdaniem najsensowniejszym rozwiązaniem tak jak już pisałem przy tak niewielkich rozbieżnościach w cenie.

 

Pozdrawiam

 

Jeżeli masz zamiar zwiedzać w najbliższym czasie mur chiński, to rzeczywiście multiband 6 będzie jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie może 6 to za dużo, ale jak już kupować to czemu nie z 6 skoro ma okazje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mieszkam na pomorzu, dokładniej w Gdańsku.

Czyli na 100% model numer jeden będzie się synchronizował poprawnie z UK ?

 

A czy w takim bądź razie model numer jeden to dobry wybór? Czy to dobry zegarek?

 

Mam ten model ( niebieski ) http://cgi.ebay.de/Ersatzband-CASIO-Funkarmbanduhr-WV-200E-2AVEF-/310333743227?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&hash=item484155207b, tak w przypływie " szaleństwa " i powrotu do młodości kupiłem sobie na lato ;-) ,

i tez mieszkam w Gdańsku , zegarek bez problemu łapie sygnał ( synchronizuje się ) o 3.00 nad ranem , jednak musi być położony na parapecie okna , na regale przy książkach nie łapie już sygnału .

Powiem więcej w czasie urlopu byłem na samej ścianie wschodniej u rodziców ( konkretnie Włodawa nad samą granicą z Białorusią ) , zegarek synchronizował się bez problemów , ale też był położony na parapecie okna ( mieszkanie w bloku ) .

A czy się synchronizuje na nadajnik w Anglii czy w Niemczech to nie wiem , nawet nie wiem czy w tym modelu można to sprawdzić , ale to już mnie oblatuje ... Pozrd.

 

 

a dodam jeszcze , że mam również innego casio waveceptor-a model WVQ-141E f9af5f25239b35bcm.jpg, stary model ( bez multibandów ) i tez spokojnie łapie sygnał w Gdańsku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kod miasta masz ustawiony na BER to synchronizuje się z niemieckim zegarem atomowym DCF77 w Mainflingen na częstotliwości 77,5 kHz.

 

 

Pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kod miasta masz ustawiony na BER to synchronizuje się z niemieckim zegarem atomowym DCF77 w Mainflingen na częstotliwości 77,5 kHz.

 

 

Pzdro

 

dzięki za podpowiedź , ale w moim casio WV-200E-2AVEF jest prosty moduł ( 3139 ) , miałem ustawione na Madryt :lol: , więc wg instrukcji będzie łapał sygnał z nadajników Anthorn ( Anglia ) lub Mainflingen ( Niemcy ) , ale z którego złapał sygnał to już chyba przy tym module mi nie podaje , ale to dla mnie nie ważne , pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam ten zegarek http://cgi.ebay.de/E...=item56453f86e6 przywiozłem go sobie z Anglii a obecnie mieszkam w Przemyślu to 10 km od granicy z Ukrainą ma ustawione na BER to synchronizuje się z niemieckim zegarem atomowym DCF77 w Mainflingen na częstotliwości 77,5 kHz. I jest ok Polecam super zegarek nie ma problemu z falami .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GIEZ (GS-1100) to przedziwny przypadek - synchronizuje się tylko i wyłącznie wtedy, gdy trzymam go w ręku. :angry: Nie muszę nawet stać przy oknie. Jeśli tego nie zrobię, nie łapie w ogóle sygnału (wskazówka nie przechodzi z "ready" na "work"), nawet jeśli leży na parapecie okna skierowanego na zachód. Również mieszkam na wschodzie Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie w Giez'ach jest mniejszy odbiornik i dlatego słabiej odbiera, moje Giez'y też słabo łapią sygnał, Riseman bez problemu łapie sygnał będąc w pudełku, a Giezy na parapecie czasami :angry: może jak masz go na ręku to jakoś wzmacnia się odbiór sygnału :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania mój GXW 56 lepiej łapał sygnał od Protreka.I nie ma znaczenia czy był produkowany w Chinach czy Japonii bo akurat u mnie się tak złożyło że ten z Chin lepiej łapał sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbieramy potrzebne wpisy na bazarek ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I same wykopaliska;)


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Jeszcze jedno kopanie a dostanie od administracji złotą łopatę  :D

pre_1439155735__9346987b875f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.