Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

viaroma

Drewniany zegar...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczow. Mam do Was pytanie: czy spotkaliscie gdzies w internecie plany lub dokladniejsze strony na temat tego zegara: http://www.flickr.com/ - przeszukalem troche internetu ale planow nie moge znalesc. Jesli ktos moze ma lub gdzies zna strone prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wstawieniu tego posta, znalazlem strone o autorze i cenniku tego zegara..... wierze w uczciwosc...a jakze.

 

Ale znalazlem rowniez kilka planow drewnianych zegarow......za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wstawieniu tego posta, znalazlem strone o autorze i cenniku tego zegara..... wierze w uczciwosc...a jakze.

 

Ale znalazlem rowniez kilka planow drewnianych zegarow......za darmo.

 

 

WITAM Kolegę

 

Jestem zainteresowany tym tematem , Kolega pisze że gdzieś znalazł w internecie darmowe plany . Czy jest możliwość podania strony gdzie to się znajduje? Pozdrawiam i dziękuję Andrzej

 

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....

 

Mam gdzies w kompie ...musze poszukac link..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Gdyby Kolega planował drugi egzemplarz za opłatą... To prosiłbym o jakieś info. Bo to jest naprawdę super.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Gdyby Kolega planował drugi egzemplarz za opłatą... To prosiłbym o jakieś info. Bo to jest naprawdę super.

 

Za oplata, chyba - nie, ale plany i zrobienie tego zegara dalo mi duzo satysfakcji.

 

Dobre na zimowe wieczory --- Warto bylo. Chodzi dosc dokladnie jak na drewno + 1,5 min na 24 godziny, mozna go probowac ustawic dokladniej, ale jeszcze nie bralem sie za to, bo zostaly jeszcze do wykonczenia male detale. Przy dwoch odwaznikach 0,7 kg chodzi 20 i pol godziny, to i tak jest dobrze, bo myslalem ze bedzie chodzil z 5 - 6 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego. I jeszcze to zawieszenie wahadła a'la "knife edge"....


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjec z prac nad zegarem. Narzedzia jakie wykorzystalem to: wiertarka, niby tokarka do wyrobu tulejek dystansowych, szlifierka pionowa - dobra do obrobki zebow, wyrzynarka stolowa - praktycznie caly zegar wyciety zostal za pomoca tej wyrzynarki.

post-34349-0-03314600-1330106207_thumb.jpg

post-34349-0-28050000-1330106207_thumb.jpg

post-34349-0-57841500-1330106207_thumb.jpg

post-34349-0-92650100-1330106207_thumb.jpg

post-34349-0-21339300-1330106208_thumb.jpg

post-34349-0-45518200-1330106208_thumb.jpg

post-34349-0-73699700-1330106208_thumb.jpg

post-34349-0-11612500-1330106209_thumb.jpg

post-34349-0-15821800-1330106210_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, dzieło słuszne. Od dawna planuję wykonanie tego właśnie zegara. Czy kolega udostępni swoje plany, czy pozostaje zakup oryginalnej wersji u Boyera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najwieksza satysfakcja jest zrobienie czegos od poczatku do konca samemu, wiec jesli bede mogl pomoc radami - to sluze. Jestem zadowolony z samego zegara, chociaz myslalem tylko o nim jako o czesci dekoracyjnej sciany w mieszkaniu, ale chodzi nawet dosc dokladnie +- 2 min na dobe i jak to sie mowi lekarstw w/g niego nie biore, a naprawde efekt jest fajny nie tylko dla samego siebie ale i dla gosci. Warto bylo troche wysilku. Czekam na efekty i zycze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem pod wrazeniem, gratuluje zdolnosci, piekna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam maniaków drewna i prostoty!

Cieszy mnie, że że jest tu ktoś również dłubiący w drewnianych zegarach. Niektóre moje prace, niestety dosyć szpetne można obejrzeć na Youtube, wpisując nazwę użytkownika: apuz011

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem pod wrazeniem, gratuluje zdolnosci, piekna rzecz.

 

Witam. Zdolnosci to moze nie, ale wytwalosci - TAK, ale warto bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post do skasowania....jakos kliknelem dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.