Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość macromiak

Zegarek w cenie 600-800 zł (męski)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość macromiak

Ten zegarek to będzie tak czy inaczej prezent :D Znaczy prezent dla mnie 8) Więc przekroczenie o 30zł to nie problem poza tym "sponsor" czyli osoba kupująca prezent mieszka w Stanach, więc zegarek może kupić tam. A znacie jakieś sklepy, które mają ofertę predstawioną w necie ?? Takie dobre sklepy w USA... widzę neuro, że jesteś przekonany do Citizena :D A znasz może jakieś proste Citizeny (podobne do Seiko z serii 5) ?? Chodzi mi o taki prosty zegareczek z datownikiem i niczym więcej :twisted: Aha i widzę, że skłaniasz się ku zegarkom automatycznym... Ja chyba też :D A męcze cię tak bo jakoś cenię sobie twoje zdanie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, jak to ma być w usa kupowane to wypas. Jeśli chodzi o sprzedawców - można spokojnie kupować u "power sellerów" z Singapuru & okolic na e-bayu - mają dobre ceny, ci do których dałem linki (pokemonyu, premierworld) są sprawdzeni. Poza tym możesz sprawdzić ofertę np www.21jewels.com ... jest jeszcze parę sklepów, nie pamiętam teraz adresów, ale w USA nie ma problemu z zakupem fajnego Seiko w dobrej cenie. Także szukaj, porównuj..... miłej zabawy :D

 

Do Citizena jetem przekonany i do Seiko też. Bardziej niż na markę patrz na to czy zegarek Ci się podoba, jakie ma wymiary, jaką wodoszczelność i takie tam. Pod względem jakości i technicznie są to produkty porównywalne


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macromiak

OK no to ostatnia pytanie na które nie odpowiedziałeś: czy TY preferujesz automatyki czy kwarcowe ?? Bo zdaje mi się, że konserwacja zegarka Seiko lub Citizena nie jest zbyt droga, więc chyba lepiej wziąc automatyczny :D Co o tym myślisz ?? I ostatnia rzecz: Jak to jest z gwarancją ?? Jak kupiłbym w Stanach zegarek Citizena lub Seiko to czy Ona "działała" by w Polsce ?? Poza tym raczej nie chce kupować na ebay', tylko w "normalnym" sklepie... Oglądałem trochę te zegarki i co myślisz o tych Seiko seria 5 Superior Automatic ? Są na tej stronce: TUTAJ

Mi się takie podobają, tylko, że lepiej jakby nie było tych cyferek z boku :D

Albo z tej samej strony ten Seiko Criteria Automatic SNZC37K1 za 188 dolców ?? Co o nich sądzisz ?? I pytanie, które kiedyś już zadawałem: nie ma Citizenów podobnych do tych Seiko ?? Takie żeby miały tylko datownik ładne szkiełko i były takie proste :D Klasyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięćsetmilionowy pierwszy z Seiko lub Citizenem :cry: :cry: :cry:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macromiak
Pięćsetmilionowy pierwszy z Seiko lub Citizenem :cry: :cry: :cry:

No raczej tak, ale co mam twoim zdaniem kupić za taką cenę ?? Raczej nic lepszego nie znajde :D A tak poza tym to co sądzicie o serii Eco-Drive Citizena ?? Bo te zegarki bardzo mi się podobają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pięćsetmilionowy pierwszy z Seiko lub Citizenem :cry: :cry: :cry:

No raczej tak, ale co mam twoim zdaniem kupić za taką cenę ?? Raczej nic lepszego nie znajde :D A tak poza tym to co sądzicie o serii Eco-Drive Citizena ?? Bo te zegarki bardzo mi się podobają...

Witam, wcześniej określiłem moje zdanie na ten temat ,natomiast Eco-Driva będą raczej odradzać gdyż nie jest to zegarek z duszą a tutaj chyba wszyscy wolą doradzić nowy automat Seiko niż używany automat Tissota lub Certiny lub nawet kwarca tych, lub innych firm :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pięćsetmilionowy pierwszy z Seiko lub Citizenem :cry: :cry: :cry:

No raczej tak, ale co mam twoim zdaniem kupić za taką cenę ?? Raczej nic lepszego nie znajde :D A tak poza tym to co sądzicie o serii Eco-Drive Citizena ?? Bo te zegarki bardzo mi się podobają...

Z tego co napisałeś to prezent będziesz miał kupowany w Stanach ,ebay us to kopalnia zegarków tylko brać i wybierać ale moje zdanie jest niszowe wobec czego nie zwracaj na nie uwagi .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ macromiak

 

- ja preferuję oczywiście mechaniczne zegarki :) Ale do biegania i na rower zakładam kwarcowego Casio.

 

- Jesli chodzi o koszty utrzymania / konserwacji zegarka - kwarc zawsze będzie tańszy. Mechanika raz na trzy lata należy poddać konserwacji (koszt ok 50 zł minimum) , a w kwarcu wymieniasz baterię za zł 10.

 

- Na gwarancję w Polsce raczej bym nie liczył, ale nie znam się na tym więc ciężko coś stwierdzić. Tak czy owak, to proste mechanizmy i każdy dobry zegarmistrz nie będzie miał z nimi problemu.

 

- Superiory są super (ciężkie :D ) , ich minus to to, że jesteś skazany na bransolete, paska tam nie dopasujesz. Criteria podoba mi się też, tam jest normalne mocowanie i jeśli znudzi Ci się bransoleta to możesz założyć pasek.

 

- Nie wiem czy są takie Citizeny. Szukaj :D

 

@ Staruszek

 

Zamiast ubolewać, zaproponuj coś konkretnego w tej cenie :D . Na razie tylko wspomniałeś o używanym Tissocie czy Certinie - a to produkty własciwie też masowe, więc czym się różnią od japończyków? Poza tym żeby dobrze kupić używkę, to trzeba coś o zegarkach wiedzieć, a kolega tu raczej nie ukrywa że jest kompletnym amatorem.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macromiak
ale moje zdanie jest niszowe wobec czego nie zwracaj na nie uwagi .

 

Nie prawda!! Napisałem, że zdanie neuro mnie interesuje, ale innych też. Mam teraz takie szybkie pytanie :D : Czy warto trochę "dołożyć" i kupić zegarek do 200$ ?? Bo te 2 stówki nie wiem czy coś w wogóle zmienią... Firmy chyba dalej te same do wyboru... Aha i jak mówiłem e-bay odpada, bo

osobnik, który kupuje raczej nie jest do takiego czegoś przyzwyczajony i woli "normalny" sklep. Zegarki używane też odpadają. Więc warto dokładac 2 stówy czy nie ?? Jakieś inne firmy wchodzą w gre ?? I nie słyszałem co sądzicie o eco-drive ?? Bo one sa na światło, więc nie wiem jak się sprawują :?: Sorry, że tyle tych pytań, ale to mój pierwszy "lepszy" zegarek, więc chcę żeby był dobrze wybrany i żeby mi się naprawdę podobał 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macromiak, ja mam dla Ciebie taką radę:

 

poświęć trochę czasu i korzystając z opcji "szukaj" poszukaj na forum interesujących Cię informacji. Na początek proponuję poszukać czegoś o eco drive (bo już było wiele razy)

 

następnie poświęć godzinkę, wejdź w dział "wszystkie inne" i czytaj, czytaj, czytaj......

 

a jeśli informacji będzie wciąż mało - wejdź sobie w "zapytania o wdszystko" i znowu - czytaj, czytaj czytaj.

 

warto :idea:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
macromiak, ja mam dla Ciebie taką radę:

 

poświęć trochę czasu i korzystając z opcji "szukaj" poszukaj na forum interesujących Cię informacji. Na początek proponuję poszukać czegoś o eco drive (bo już było wiele razy)

 

następnie poświęć godzinkę, wejdź w dział "wszystkie inne" i czytaj, czytaj, czytaj......

 

a jeśli informacji będzie wciąż mało - wejdź sobie w "zapytania o wdszystko" i znowu - czytaj, czytaj czytaj.

 

warto :idea:

Zdecydowanie zgadzam się z tą opinią czytanie jest najlepszym wyjściem :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj rozmawiałem z "moim" zegarmistrzem. Powiedział ze te nowe Seiko 5 (za ok 400 zł w sklepie lub na allegro za ok 250) sa słabej jakosci. Zdazało mu sie juz nie raz naprawiac te nowe modele ze szklanym dekielkiem. Nie polecał tego zegarka jak ktoś chce cos "na lata". Natomiast o starych seiko wypowiadał sie w superlatywach. Spadek jakosci był zarzutem dla wielu nowych segarkow (wyłaczajac firmy ktore nie moga sonbie na niego pozwolic jakies Omegi, czy GP, JLC itd.) Mowil ze nowy Atlantic na ETcie 2824-2 pochodzi ok 5 lat i juz bedzie wymagal naprawy. Mowił ze jakosc , wytzrymałosc i niezawodnosc nowych zegarkow spadła znacznie. Stary 30-ltni po dobrej koserwacji, regulacjach itd. dłuzej pochodzi niz nowy. Czy zgadzacie sie z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ macromiak

 

 

 

Mechanika raz na trzy lata należy poddać konserwacji (koszt ok 50 zł minimum)

 

 

.

 

zegarmistrz u ktorego serwisuje zegarki nie zgadza sie z tym pogladem, mówiąc, ze jezeli dobrze chodzi to po co grzebac, rozkrecac, haratać śróbki, skoro koszty serwisu beda zblizone do ewentualnych późniejszych napraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby powiedział "po co wymieniać olej i filtry w samochodzie, skoro dobrze jeździ...." .

 

W jednym zegarku są to 3 lata, w innym 4 - 5... tak czy owak przegląd okresowy to rzecz normalna.

 

Zmień zegarmistrza na takiego co śrubki odkręca a nie harata


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK no to ostatnia pytanie na które nie odpowiedziałeś: czy TY preferujesz automatyki czy kwarcowe ?? Bo zdaje mi się, że konserwacja zegarka Seiko lub Citizena nie jest zbyt droga, więc chyba lepiej wziąc automatyczny :D Co o tym myślisz ??

 

Zegarki kwarcowe sa tansze w kupnie, "eksploatacji", dokladniejsze... Zegarki mechaniczne sa skierowane glownie do miłosnikow, pasjonatów, a nie przecietnego uzytkownika zegarka. Odchyły chodu sa znacznie wieksze, ale mozna sobie popatrzec na mechanizm, podziwiac ta mala sztuke, posłuchac tykania...

 

Co kto lubi.

W przypadku zegarkow za pareset złotych raczej sie nie kupi nowego wiecznego mechanika (niektorym sie wydaje, ze mechaniczne sa "nie do zajechania"). Myslą niektorzy ze jak sie uwolnia od baterii to maja spokój na X lat. Guzik prawda, mechaniczne też padaja, a naprawy sa znacznie drozsze niz wymiana baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tak jakby powiedział "po co wymieniać olej i filtry w samochodzie, skoro dobrze jeździ...." .

 

W jednym zegarku są to 3 lata, w innym 4 - 5... tak czy owak przegląd okresowy to rzecz normalna.

 

Zmień zegarmistrza na takiego co śrubki odkręca a nie harata

a jakie jest Twoje zdanie na temat mojego wczesniejszego posta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego?

 

Przedwczoraj rozmawiałem z "moim" zegarmistrzem. Powiedział ze te nowe Seiko 5 (za ok 400 zł w sklepie lub na allegro za ok 250) sa słabej jakosci. Zdazało mu sie juz nie raz naprawiac te nowe modele ze szklanym dekielkiem. Nie polecał tego zegarka jak ktoś chce cos "na lata". Natomiast o starych seiko wypowiadał sie w superlatywach. Spadek jakosci był zarzutem dla wielu nowych segarkow (wyłaczajac firmy ktore nie moga sonbie na niego pozwolic jakies Omegi, czy GP, JLC itd.) Mowil ze nowy Atlantic na ETcie 2824-2 pochodzi ok 5 lat i juz bedzie wymagal naprawy. Mowił ze jakosc , wytzrymałosc i niezawodnosc nowych zegarkow spadła znacznie. Stary 30-ltni po dobrej koserwacji, regulacjach itd. dłuzej pochodzi niz nowy. Czy zgadzacie sie z tym?

 

nie śmiem dyskutować, za mało wiem. Ale biorąc pod uwagę zdanie tego majstra na temat serwisu zegarków i fakt , że do jednego wora wrzuca Omegę, GP i JLC - podchodziłbym do jego poglądów z niejaką ostrożnością. Delikatnie mówiąc.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego?

 

Przedwczoraj rozmawiałem z "moim" zegarmistrzem. Powiedział ze te nowe Seiko 5 (za ok 400 zł w sklepie lub na allegro za ok 250) sa słabej jakosci. Zdazało mu sie juz nie raz naprawiac te nowe modele ze szklanym dekielkiem. Nie polecał tego zegarka jak ktoś chce cos "na lata". Natomiast o starych seiko wypowiadał sie w superlatywach. Spadek jakosci był zarzutem dla wielu nowych segarkow (wyłaczajac firmy ktore nie moga sonbie na niego pozwolic jakies Omegi, czy GP, JLC itd.) Mowil ze nowy Atlantic na ETcie 2824-2 pochodzi ok 5 lat i juz bedzie wymagal naprawy. Mowił ze jakosc , wytzrymałosc i niezawodnosc nowych zegarkow spadła znacznie. Stary 30-ltni po dobrej koserwacji, regulacjach itd. dłuzej pochodzi niz nowy. Czy zgadzacie sie z tym?

 

nie śmiem dyskutować, za mało wiem. Ale biorąc pod uwagę zdanie tego majstra na temat serwisu zegarków i fakt , że do jednego wora wrzuca Omegę, GP i JLC - podchodziłbym do jego poglądów z niejaką ostrożnością. Delikatnie mówiąc.

ta omege, GP, JLC dodałem od siebie (sam je włozyłem do jednego wora- bo wydaje mi sie ze jakosciow sa podobne- teraz widze ze zapewne sie myle) :D Sorki. A o jakosc IWC pytałem. Powiedział ze w zasadzie nie moga pozwolic sobie na niedoróbki jakosciowe, a najczesciej ustreki zdarzaja sie z winy uzytkownika- gdzies uderzy itp. Powiedizał ze koszt naprawy IWC ok 1000 zł w zwyż.

 

Jaki zarzut jeszcze stawiał Seiko 5(tych do 400 zł najbardzej popularnym)? Np tansetne barnsolety- ze niby jest napisane stainless steel, a ogniwa sie rozłazą.

 

Co do serwisu takie sa jego słowa. Przytoczylem mu fragment o serwisie co 3-5 lat ze storny Strojnego i opowiedzialem o tym jak to kolegi mama serwisuje w ten sposob Omege co 3 lata za kilkaset złotych - to stwierdził ze sa to zabiegi zbedne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, jeśli do jednego wora tych firm nie wrzucił to OK :D

 

ale co do serwisu - dziwne ma zdanie.

 

Inna sprawa to ceny przeglądów niektórych zegarków w autoryzowanych punktach. Dośc kosmiczne, ale jak są klienci to OK.

 

A co do tych Seiko nieszczesnych... Realna cena rynkowa za jaką można dostać taką piątkę to 50 $$$, a przy odrobinie cierpliwości i za 30 $$$ się ustrzeli. Nie wiem czego on wymaga od zegarków za tą cenę? Jakości Omegi? Moim zdaniem to co prezentują mechaniczne Seiko to piękny kawał zegarka za te pieniądze.

 

Wiesz, ciężko dyskutować mając za podstawę same ogólniki :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no, jeśli do jednego wora tych firm nie wrzucił to OK :D

 

ale co do serwisu - dziwne ma zdanie.

 

Inna sprawa to ceny przeglądów niektórych zegarków w autoryzowanych punktach. Dośc kosmiczne, ale jak są klienci to OK.

 

A co do tych Seiko nieszczesnych... Realna cena rynkowa za jaką można dostać taką piątkę to 50 $$$, a przy odrobinie cierpliwości i za 30 $$$ się ustrzeli. Nie wiem czego on wymaga od zegarków za tą cenę? Jakości Omegi? Moim zdaniem to co prezentują mechaniczne Seiko to piękny kawał zegarka za te pieniądze.

 

Wiesz, ciężko dyskutować mając za podstawę same ogólniki :D

On za ta cene proponuje jakas uzywke, twierdzac ze np 30 letnia certina, albo 30 letnie seiko za te 200-300 zł po konserwacji, wszelkich reglacjach dłuzej pochodzi niz nowy odpowiednik nawet za te 800 zl. Ewentulanie jesli ktos chce przeznaczyc wiecej kasy to warto zainwestowac np w stara, uzywana Omege, bo do 1000 zl wbor juz jest spory. Wczoraj np ta poleciała za 365 zł , sam bym ja wzial tylko sie zawahłem :D Jak rozmaiwalem, własciciela satyfakcjonowało 400 zł. Mowa o:

http://allegro.pl/item117609357_zlocona_om...adny_stan_.html

 

konkretnie ta aukcje polecał mi ten zegarmistrz, mowil ze siedzi tu bardzo dorbry mechanizm, a zegarek wart jest wziecia nawet za 700 zł.

 

Jego zdaniem jesli ktos potrzebuje w tych pieniadzach zegarka na lata, to tylko uzywany, kilkinasto- kilkudziesiecioletni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Czemu nie mozna wrzucic np. Omegi z GP do jednego wora uwzgledniajac TYLKO jakość produktu? Czy ona sie jakos drastycznie rózni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.