Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Armen_78

Dlaczego mówi się: To "tylko" Seiko?

Rekomendowane odpowiedzi

Sumo jest wg mnie mistrzem swojej kategorii cenowej ale porównywanie go do Omegi to wg mnie przegięcie.

Chyba nie widziałeś obu zegarków na żywo.

 

Chyba zartujesz:) , gdybym nie mial pojecia o tym temacie to bym nie zabieral glosu. Tak sie sklada, ze Sumo posiadam, natomiast co do Omegi (zarowno 300M jak i nawet PO) to przymierzalem sie do zakupu. Stad wielkrotnie mialem obydwa na reku i wyrazilem swoja opinie dotyczaca wykonania Sumo vs. Omega 300M czyli ten starszy Bond.

 

Tak sie sklada, ze przywiozlem nowe Sumo kilka dni temu z Hong Kongu i nie moge sie wprost nadziwic jak zegarek za takie pieniadze sie prezentuje. Teraz widzac Omege za 15 tys. na polce sklepowej usmiecham sie tylko jak dobra decyzje podjalem.

 

Oczywiscie, nie twierdze, ze nie chcialbym miec Omegi, jednak biorac pod uwage cene i porownujac obydwa to Sumo osiaga jakies mistrzostwo swiata. Osobiscie dla mnie 300M jest jednak zbyt malym zegarkiem, do tego po zalozeniu po prostu mi jakos nie lezy. Powiem szczerze, jesli kosztowalby nawet tyle samo co Sumo to wole zdecydowanie japonca. Do takiej decyzji po prostu doroslem.

 

Jedynym zegarkiem Omegi jaki mi sie podoba jest PO w wersji 45 (bez pomaranczowych akcentow ani chronometru) ale sami wiecie ile nowa kosztuje.. Z drugiej strony kupujac Sumo mialem w reku tez Marinemaster, ktora mozna bylo tam kupic za polowe ceny PO ale to juz zegraki z innej polki cenowej wiec nie bede sie nad tym rozwodzil..

 

Stad podsumowujac; jak napisalem wykonanie obydwu zegarkow wg. mnie jest dokladnie na tym samym poziomie, jedynie nie jestrem w stanie porownac mechanizmow, poniewaz takiej wiedzy nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem rozumowania Sumo jest wykonane tak jak Omega.

MM jest 4x droższe od Sumo a różnicy w wykonaniu brak (w stosunku do Sumo które jest wykonane tak jak Omega zresztą).

 

Tak się składa, że mam i Sumo i MM i już przy pierwszym spojrzeniu widać różnicę w jakości wykonania (na korzyść MM oczywiście).

 

 

Też uważam, że Sumo jest rewelacyjne jak na swoją cenę (!) ale dawanie znaku równości między wykonaniem Sumo a Omegą jest nieuzasadnione.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem rozumowania Sumo jest wykonane tak jak Omega.

MM jest 4x droższe od Sumo a różnicy w wykonaniu brak (w stosunku do Sumo które jest wykonane tak jak Omega zresztą).

 

Tak się składa, że mam i Sumo i MM i już przy pierwszym spojrzeniu widać różnicę w jakości wykonania (na korzyść MM oczywiście).

 

 

Też uważam, że Sumo jest rewelacyjne jak na swoją cenę (!) ale dawanie znaku równości między wykonaniem Sumo a Omegą jest nieuzasadnione.

 

 

Napisze wiec raz jeszcze wyraznie bo chyba mnie nie rozumiesz:

 

Pisalem i porownywalem wylacznie Sumo oraz Omege 300M (ten starszy falisty Bond, ktorego wczesniej chcialem kupic) i moje wnioski sa nastepujace:

- wizualnie oraz gabarytowo znacznie bardziej podoba mi sie Sumo i to zdecydowanie - wczesniej nie widzialem go na zywo wiec Sumo dla mnie bylo abstrakcja

- a jesli chodzi o wykonanie zegarkow, ich prezencje oraz jakosc gdy patrzymy na obydwa zegarki z zewnatrz dla mnie sa absolutnie na tym samym poziomie

- jedyna rzecz jakiej nie jestem w stanie porownac to mechanizmy obydwu zegarkow (czy np ktorys jest wyraznie lepszy)

 

Marinemaster vs. PO to byla dygresja oczywiscie; nie da sie ich porownac idealnie, bo wystarczy, ze dla kogos glownym kryterium bedzie ogolny tzw. prestiz badz np. cena nie bedzie miala znaczenia i juz sprawa bedzie wygladac inaczej..nie wpsominajac juz o innych upodobaniach, ktore dla kogos sa najistotniejsze

 

p.s.

tam gdzie kupowalem mieli sumo oraz MM i MM bylo dokladnie x5 drozsze od sumo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.