Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

H. Moser & Cie. vs. Minerva - ZAKOŃCZONY

Argumentuj, głosuj  

41 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ponadto za niesamowity tourbillon (od D. Cabdidu) - na 150-lecie firmy

 

Niesamowity, bo oszczędny w formie, wykonaniu i taki... hmm... lekki :?:

Czy może niesamowity z powodu, z goła niewidocznego? :mrgreen:

 

Moser jeszcze musi poistnieć kilka latek i dorobić się tourbillona...

 

Jak to mogliśmy zaobserwować w przypadku ML'a, 'dorobienie' się tourbillona nie jest takie trudne :roll: :wink:

 

 

Obydwie manufaktury są bardzo dobrze dobrane do pojedynku.

 

W przypadku Minerwy, nieprzerwana historia marki, dzieła zegarmistrzów którym trudno odmówić piękna, duszy i zaawansowania (np.: tourbillon wymieniony przez Maćka).

Widząc Minerwę, większość z nas (IMHO) ma przed oczyma historię marki, jej dokonania (historyczne modele, linie). Przemawia to do nas, no przynajmniej do mnie :wink:, i mniej lub bardziej sympatyzujemy z ową.

Ja jednak bardziej, kiedy widzę dzieła spod znaku H. Moser & Cie. Patrząc na P1, widzę potencjał i innowacyjność (może nie tak bardzo w zaawansowanie, co w wygląd:!:D jakie ze sobą niesie ta manufaktura.

 

Dlatego też jednak H. Moser & Cie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie z nowymi zegarkami Mosera, które umożliwił nam Władek na spotkaniu zostawiło u mnie niezatarte wrażenia. Polecam wszystkim odwiedzenie nowego sklepu Władka w Październiku i przekonanie się na własne oczy jak przepięknie są wykonane te zegarki.

 

I dlatego. pomimo mojej estymy dla Minervy, wybrałem Mosera, chociaż to trudny wybór.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to mogliśmy zaobserwować w przypadku ML'a, 'dorobienie' się tourbillona nie jest takie trudne

Ale nie TAKIEGO tourbillona - zwróć uwagę na jego mostek i klatkę, wykonane jakby z odpowiednio 'zwiniętego' drutu :shock: To jeden z piękniejszych 'przypadków', jakie widziałem (ML się tu chowa).

Dodam ponadto, że Minerva ma dodatkowo o wiele bardziej urozmaiconą i zdecydowanie bogatszą ofertę od raczkującego ciągle jeszcze po reaktywacji H.M&Cie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodam ponadto, że Minerva ma dodatkowo o wiele bardziej urozmaiconą i zdecydowanie bogatszą ofertę od raczkującego ciągle jeszcze po reaktywacji H.M&Cie. :)

 

Firmie Moser trzeba dać trochę czasu. Poczekajmy, zobaczymy co będzie za 10-15 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale ja oceniam stan na dziś. Nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie Moser; wszystko wskazuje, że w b. dobym. Póki co, trudno jednak realnie oceniać strategię marki w tak długiej perspektywie; brak mi do tego jakichkolwiek danych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, ale ja oceniam stan na dziś. Nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie Moser; wszystko wskazuje, że w b. dobym. Póki co, trudno jednak realnie oceniać strategię marki w tak długiej perspektywie; brak mi do tego jakichkolwiek danych...

 

Z ust mi to wyjąłeś, ale zrezygnowałem z pisania posta.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

bede w mniejszości troche... :shock:

 

MINERVA :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jasne, ale ja oceniam stan na dziś. Nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie Moser; wszystko wskazuje, że w b. dobym. Póki co, trudno jednak realnie oceniać strategię marki w tak długiej perspektywie; brak mi do tego jakichkolwiek danych...

 

Dlatego ja nie oceniam, nie uzasadniłem zresztą swojego wyboru. Gdybym jednak miał oceniać stan na dziś, to i tak wygrywa dla mnie Moser, bo ma świetnie dopracowane mechanizmy i piękne zegarki z których niejeden chciałbym mieć. Tourbillon Minervy mnie kompletnie "nie rusza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wolę podziwiać dzieła Christophe Clareta.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja podziwiam i to i to...

 

To świetnie, tym bardziej, że jest co podziwiać. Ale co ja poradzę na to, że Minerva to nie moje klimaty. Żadnego zegarka z kolekcji tej firmy nie chciałem i nie chciałbym mieć. Po prostu nie podobają mi się.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze tegoroczy P1 z czarną tarczą (i pękniętą koronką :lol:):

post-330-0-69425600-1330521381.jpg

c-u-d-o-w-n-y !

- cholerka, teraz sam już nie wiem, czy Minerva, czy też jednak Moser :roll: :) :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minervy prezentowane przez otho są :shock:

Mosera oglądałem na spotkaniu i prezentował się naprawdę świetnie. Ale jak mówicie - ma jeszcze parę latek na dorobek. Tym bardziej, że przedstawiciel zapowiadał wypuszczenie w przyszłości autmatów, pewnie i tourbillon będzie. Reklamowali się też jako najtańszy na rynku perpetual. Mają perspketywy.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

faktycznie te Minervy pokazane przez otho sa :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minerwa! Sa to piekne klasyczne zegarki. Moser blyszczy sie!

pozdrawiam. Borys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireneusz Paluszek

Minerva

 

Moser jest absolutnie, wyjątkowo urzekający (a jaki mechanizm :shock: )........ ale ....... to w końcu to "relaunched brand" więc należałoby poczekać 3-5 lat z oceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na H. Moser & Cie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glos dalem : Minerva :D Nie mam co argumentowac. Podoba mi sie i juz.


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H. Moser & Cie.

 

Zegarki super, ale ten głos jest jakby... na zachętę :D Jeśli wszystko pójdzie tak jak zapowiadaja...


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
H. Moser & Cie.

 

Zegarki super, ale ten głos jest jakby... na zachętę :D Jeśli wszystko pójdzie tak jak zapowiadaja...

 

Twój post mnie zaciekawił. Jeżeli znasz plany firmy Moser na najbliższą przyszłość, to napisz proszę - chętnie poczytam :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spotkaniu przedstawiciel Mosera wspominał, że coś myślą o własnym mechaniźmie automatycznym :D


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ze spotkania planują być drugą firmą oferującą sprężyny włosowe (obok Nivaroxa).


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.