Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość branvan

'swatch i naprawa' oraz 'co to za seiko na allegro'

Rekomendowane odpowiedzi

Gość branvan

witam,

przyznaję-w temacie zegarków jestem 'lajkonikiem' :lol:

dlatego pozwalam sobie na tym forum zadać kilka pytań:

1. mam Swatcha Irony aluminium (zdjęcia mogę podesłać na e-mail). Działał dobrze, teraz coś szwankuje-nowa bateria wytrzymuje kilka, góra kilkanaście dni (sprawdziłem kilka różnych i efekt zawsze ten sam). Zakładam że się zepsuł. Skoro tak, to czy jest jakieś miejsce w Polsce lub gdziekolwiek na świecie :) gdzie można go naprawić ?

2. Na allegro pełno jest m.in. takich ciekawostek:

http://www.allegro.pl/item116757704_seiko_..._see_thru_.html

http://www.allegro.pl/item118162864_seiko_...lko_od_ss_.html

cena za jaką 'został sprzedany' to poniżej 200 zł. Czy to możliwe ? Z tego co się orientuję takie 'automaty' Seiko kosztują znacznie więcej. Czy to są jakieś podróbki ? Czy w ogóle warto kupić w/w model ?

3. Mam jeszcze Delbanę (zdjęć nie mam ale mogę zrobić) i zastanawiam się czy warto ją... odnowić że się tak wyrażę (bo w stanie jest nieciekawym). W sumie zegarek pracuje, ale zdarzyło mi się już dwa razy zerwać spężynę... a dodatkowo chciałbym przywrócić jej dawny blask by wyglądała jak nowa. Czy taki zabieg jest możliwy ? Jakie mogą być orientacyjne koszty całkowitej odnowy takiego zegarka ? (koperta, szkiełko, no i pewnie coś niecoś w mechanizmie).

 

pozdrawiam forumowiczów 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na Swatchach sie nie znam

2. Te Seiko to moim zdaniem oryginały. Ceny w sklepach zegarkowych zawsze są znacznie wyższe niz w sklepach wysyłkowych. Poza tym są często sprowadzane przez prywatnych importerów-handlarzy po niskich kosztach.

Seiko sprzedaje tak dobre zegarki w taki niskich cenach, że chyba nie opłaca się nawet robić podróbek.

3.Renowacja koperty (polerowanie + chromowanie) to ok.. 30zł. Odmalowanie tarczyto ok. 90zł (ulica Złota w Warszawie). Konserwacja mechanizmu (czyszczenie, smarowanie i ewentualne małe naprawy) min. 30zł - w przypadku mechanicznych zegarków i tak trzeba to robić raz na parę lat, więc możesz tego nawet nie wliczać do kosztów renowacji. Opłaca Ci się remontować tą Delbanę jeżeli:

1. chcesz ją nosić

2. jest po ojcu lub dziadku

3. jest ogólnie w ładnym stanie, ale mam mocno zniszczoną kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena za jaką 'został sprzedany' to poniżej 200 zł. Czy to możliwe ? Z tego co się orientuję takie 'automaty' Seiko kosztują znacznie więcej.

 

Albo znacznie mniej. Zależy gdzie się kupuje i jak długo się szuka :).


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość branvan
3.Renowacja koperty (polerowanie + chromowanie) to ok.. 30zł. Odmalowanie tarczyto ok. 90zł (ulica Złota w Warszawie). Konserwacja mechanizmu (czyszczenie, smarowanie i ewentualne małe naprawy) min. 30zł - w przypadku mechanicznych zegarków i tak trzeba to robić raz na parę lat, więc możesz tego nawet nie wliczać do kosztów renowacji.

 

dziękuję za odpowiedź. Jak zwykle pojawiają się kolejne pytania:

1. czy oprócz ul. Złotej w Warszawie są jeszcze jakieś inne godne polecenia miejsca w których można dokonać całkowitej renowacji zegarka ?

2. czy może ktoś inny wie coś na temat Swatchy? gdzieś wyczytałem że są to tzw. 'monoblocki' i w związku z tym nienaprawialne. Troche nie chce mi się w to wierzyć żeby nawet takiego taniego 'szwajcara' nie można było naprawić (choćby poprzez wymianę całego mechanizmu ze środka, skoro jest na baterie...)

 

pozdrawiam

 

ps.

ładna kolekcja zegarków na tej stronie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość branvan
Albo znacznie mniej. Zależy gdzie się kupuje i jak długo się szuka :D.

 

hmm kupić na pewno chciałbym w kraju... na allegro jest pełno sprzedających. Chyba że jest jakiś sklep internetowy gdzie można zakupić taki model Seiko jak w wymienionych linkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czubaka

Poszukaj na www.importercorp.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Zakładam że się zepsuł. Skoro tak, to czy jest jakieś miejsce w Polsce lub gdziekolwiek na świecie gdzie można go naprawić ?

 

było o tym -nawet ostatnio

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.