Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tessio

Tissot LeLocle vs Stowa Antea vs Atlantic - ZAKOŃCZONY

argumentuj, głosuj  

67 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Stowa - cóż więcej dodać: klasyczny, maksymalnie prosty, minimalistyczny i czysty design, idealnie okrągła koperta, której nie zakłócają w żaden sposób nawet uszy, data na godz. 6 - wyróżnik Stowy w tym pojedynku.

Tissot był b. blisko, ale jednak Stowa (w Atlanticu troszkę razi mnie feeria barw i napisów - w porównaniu z pozostałymi oczywiście, gdyż to i tak b. 'spokojny' zegarek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede sie czepiał :lol:

 

Jeśli ma być Worldmaster z szafirowym szkiełkiem to powinien być ten:

 

post-269-0-68094700-1330521424.jpg

 

ten wystawiony ma szkiełko minerane :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma wersję na pasku - jak najbardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Tissot Le Locle

cóż więcej dodać: klasyczny, maksymalnie prosty, minimalistyczny i czysty design
:)

Na drugim miejscu Stowa - przegrała bo preferuję indeksy zamiast arabskich cyferek (może wyjątkiem w tym względzie jest Longines Master Collection :oops: )

Na korzyść Tissota przemawia również charakterystyczny i moim zdaniem bardzo ciekawie rozwiązany dekiel. Mam tu na myśli ten z wersji posiadanej przez LukasSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa

Świetne wykonanie, rewelacyjnie zrobione napisy na deklu+śrubki,

niebanalny kształt koperty, bardzo duża tarcza optycznie powiększająca zegarek,

do tego idealnie zadrukowana, ciekawy kształt wskazówek i w ogóle :)

post-357-0-23442300-1330521431.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bede sie czepiał

 

Radek podał referencję, wkleiłem fotkę. Ciężko znaleźć jakieś "ludzkie" zdjęcie Atlantica, jeśli chcecie to zamienię tylko powiedzcie konkretnie na który model albo podeślijcie fotkę. Według tej strony :

 

http://www.e-zegarek.pl/PK4qrX2nAdEgQU3oDU...oDUZdtXcbGKV5FR

 

szkło jest szafirowe, nie mineralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

stowa!! :)

 

za to co zawsze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, fotkę Atlantica namierzyć to jest problem. Szukałem "szafirowej" wersji na pasku i nic. Tak czy owak wydaje się, że A jest tu statystą, a zwycięzca jest z góry ustalony, więc w sumie nie ma co się motać z fotkami :) Niech będzie jak jest.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciezki pojedynek, chcialbym miec wszystkie trzy zegarki. Sa piekne i ponadczasowe. Narazie posiadam w swojej skromnej kolekcji Tissota i na niego tez zaglosuje. Jest najbardziej wysublimowany z nich wszystkich. (czcionka napisu "le locle'' na tarczy, ksztalt wskazowek, pieknie wykonczony dekielek). Stowa rowniez jest urokliwym zegarkiem, mysle, ze idealnym dla inzyniera czy wojskowego. Charakterystyczny ksztalt koperty, datownik, indeksy, a takze niszowosc to jej atuty. Design gwarantuje jej wieksza uniwersalnosc niz konkurentom. Atlantic to klasa sama dla siebie. Dluga historia modelu, a takze rozpoznawalnosc (o ile pamietam jest najbardziej rozpoznawalnym zegarkiem w Polsce). Jednak nie podoba mi sie w tej wersji.

 

t1en4.jpg

 

post-2105-0-73475600-1330521435.jpg

 

t3bd8.jpg

 

werken1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Niech już zostanie, jest dobrze :wink:

 

Gasior tego modelu nie szukałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cała. Ten model, który podałem Pawłowi ma szafir. Jest droższy o jakieś 100 zł od hesalitowych.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie legenda przechodzi do historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie cała. Ten model, który podałem Pawłowi ma szafir. Jest droższy o jakieś 100 zł od hesalitowych.

 

:)

 

Polityka informacyjna nigdy nie należała do mocnych stron tej firmy :wink:

 

A tak w ogóle - po starej znajomości i z sentymentu zagłosowałem na Worldmastera (chociaż Art Deco w porównaniu do klasyków z lat 50 to już bardzo nie to samo)

 

Tak czy owak - obiektywnie rzecz biorąc Stowa w tym pojedynku to faworyt i słusznie - bo to zupełnie inny świat. Manufakturowy klimat, zakupy bezpośrednoio u producenta, możliwość skomponowania własnej wersji (śrubki, wskazówki, certyfikat), stosunkowo mała produkcja.... To jest to, czego brakuje "masowym" rywalom w tym pojedynku. I Stowa to najlepszy produkt w tym stylu jaki można otrzymać za tą kasę


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot.

Najbardziej z całej trójki mi sie podoba.

(Być może ocena nieco nieobiektywna, ponieważ z Anteą nie wykonywałem testu nadgarstkowego)


What's Up, Doc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zegarki mi się podobają jednak wygrywa Stowa (za wzornictwo i jakość wykonania), której też jako jedynej z grupy nie mierzyłem.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, fajny pojedynek i jak prawie zawsze jest "chłopiec do bicia" :wink:

Choć nie przepadam za tą marką to jednak głosuję na Tissota .

Wydaje mi sie ładniejszy od Stowy. Dużo ładniejszy.


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Atlantica (starego, na 17 kamieniach) i Stowę. Tissot LeLocle to obiekt mojego pożądania. Tak więc powinienem wstrzymać sie od głosu, bo sam za bardzo nie wiem. Tym bardziej, że wszystkie trzy zegarki podobają mi sie bardzo. Tak myślałem, że Worldmaster będzie w "ogonie" pojedynku. W klubie zawsze najwięsze szanse ma Stowa. LeLocle broni się dzielnie, ale pewnie ostatecznie polegnie.

Zagłosuję na Atlantica ze względów sentymentalno-symbolicznych (i może dlatego, że patrząc na nowy design Worldmastera w sklepie - stwierdzam zakończenie istnienia legendy - powstał zegarek jakich wiele na rynku, nie nawiązujący linią do swoich wielkich poprzedników, więc ten głos to jakby hołd dla odchodzącej legendy).

Tissot to firma z dużymi tradycjami, LeLocle to oprócz pieknego zegarka wizytówka firmy, stojąca w zawieszeniu pomiędzy jej przeszłością a teraźniejszością. Klasyk, który kiedyś będzie obiektem westchnień kolekcjonerów starych zegarków :)

O Stowie już pisal Michał. Trochę inny, ale bardzo fajny świat. Chociaż Schauer z tymi dopłatami za śrubki i wskazówki to lekko przegina. I nie podpisuje się na rachunku (data na gwanracji pisana ręcznie), co już zauważył kiedyś Filip, to z kolei lekko osłabia ostateczne wrażenie dotyczące tej wyjątkowości. Daje wydruk komputerowy jak faktura za telefon komórkowy :?


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakończenie istnienia legendy

 

eee, czemu zakończenie, chyba nie kończą produkcji Art Deco ???

 

A to że wprowadzają nowe modele to tylko lepiej :)

 

Ogólnie Worldmaster ma już cztery odmiany - Art Deco, "Normalną", Chrono (COSC) i GMT.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się że Atlantic jest w tej grupie chłopcem do bicia.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? U Zibiego weszły nowe Worldmastery zaczęli przeceniać stare :roll: To wygląda jakby wysprzedawali się z resztek kolekcji. A jak jest naprawdę nie wiadomo - jak wspomniał Michał, polityka informacyjna Atlantica jest tak se :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.