Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miller

Czy kinetic ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem zegarka z tą technologia. I stąd moje pytanie. Czy technologia kinetic jest rzeczywiście lepsza od zwykłego kwarcu i warta swojej ceny? Pytanie kieruje do posiadaszy zegarków seiko kinetic. Ile lat pochodzi taki mechanizm bez wymiany kondensatora? Jak się spisuje? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kategoria lepszości, ale wygody. Kinetic jest wygodny, podobnie jak Eco-Drive. No i obydwa są ekologiczne, a to dla coraz większej liczby osób ma znaczenie.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i wg mnie bez sensu. Akumulator wcale IMO nie jest specjalnie ekologiczny i patrząc na cena/ trwałość ekonomiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszy już kwarc.

 

A ekologia? Może ja czegoś nie wiem... Ale śmiech mnie bierze jak słyszę o ekologicznym zegarku.

 

To jest chyba tylko po to aby ekolodzy - maniacy kupowali. No wiecie tacy co to wszystko muszą mieć ekologiczne. Bo dla środowiska to różnica prawie żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekologia tkwi w tym, że zamiast kilku-kilkunastu zużytych ogniw mamy jedno.

Może oświecę kolegów, ale zużytych ogniw nie wyrzuca się na śmietnik, ale oddaje do utylizacji w odpowiednich punktach, bo są dość toksyczne dla środowiska.

 

Ja też miałem kinetic'ki, planuję także mieć w przyszłości. Kinetic czy Eco-Drive nie powinien być powodem wyboru zegarka, ale z dwóch podobnych lepiej wziąć taki z tą technologią.

Kinetic wydaje się lepszy przy ciągłym noszeniu jednego zegarka (będzie się stale ładował, także zasłonięty rękawem).

Eco-Drive ładuje się zarówno na ręce jak i leżąc na półce, ale w zimie przykryty rękawem nie będzie "robił" energii (choć wielkiego znaczenia to nie ma, bo akumulator starcza na pół roku pracy).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kinetica nie dla mechanizmu, ale że mi się ten zegarek podoba, a że w środku kinetic...dla mnie to plus.

Do tematu, gdzieś czytałem, że kondensator wytrzymuje koło 10 lat.

 

post-5960-065059600%201283332656.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu litowo-jonowy akumulator jest nazywany kondensatorem, ale dawniej tracił pojemność po kilku latach (co mogę potwierdzić) a nowe są podobno długowieczne. Co do ekologii to jakbyśny porównali stosik baterii jakie wywalamy (jasne że do pojemników) z bateryjkami do zegarków to argument słabnie. Wg mnie ekologicznie to mieć mechanika i oczywiście bez ceramiki (skład a dokładniej technologia), bez żadnych PVD itp a najlepiej ze złota (które jest naturalne i neutralne dla środowiska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście, że nie zamierzam kupic zegarka dla technologi, tylko ze wzgledu na wygląd. Osobiscie uważam, że jeżeli chodzi o zegarki na prąd, to najlesza jest miyota na 3 voltowej bateri z 10 letnią zywotnością. Ale właśnie ten diverek z postu wyżej mi sie podoba i nad nim rozmyślam. Acha i jeszcze jedno pytanie - ile kosztuje wymiana akumulatora w seiko? W Citku to coś ok 80-100 złotych podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia, w starszych kinetic'kach był faktycznie rodzaj kondensatora, zastąpiony potem akumulatorem.

Te aktualnie dostępne akumulatory to czas życia 20lat+ (praktycznie nie przewiduje się potrzeby wymiany).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co innego. Przeciez mało kto nosi zegarek dłużej niż 6-10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podając za wikipedią:

Some watches made before the year 2000 brought faulty capacitors with a reduced life span in the ESU (Electricity Storage Unit). These capacitors had to be replaced after a few years. Newer models already bring a new titanium lithium ion rechargeable cell. This cell, sometimes called a secondary battery, enables the ESU to store more energy for a longer period of time. With the currently made 5M62/5M63/5M65 movements, the result is reserve power for up to six months. An older Kinetic caliber like the 5M42, only runs for two weeks on its reserve power. Neither the capacitors nor the rechargeable cells have an indefinite life and will eventually require replacement, although Ti-Li-ion cells have been shown to retain 80% of their capacity even after 20 years.

 

Przed rokiem 2000 w Kinetic'kach (oznaczanych wtedy także jako AGS = Automatic Generating System) był używany zespół kondensatorów oznaczonych jako ESU. Energii można było zmagazynować na max 2 tygodnie, poza tym po kilku latach blok ESU nadawał się do wymiany. Takim starszym kalibrem jest np. 5M42.

Późniejsze Kinetic'ki (kalibry 5M62/5M63/5M65 i wyższe modele) są wyposażone w akumulator tytanowo-litowo-jonowy, którego pojemność wynosi 6 miesięcy aktywnego chodu. Badania laboratoryjne pokazały, że po 20 latach pojemność takiego akumulatora wynosi przynajmniej 80% wartości początkowej (czyli powyżej 4.5 miesiąca rezerwy). Praktycznie nie będzie potrzeby jego wymiany, bo jeśli za kolejne dziesiątki lat pojemność spadnie do 20% wartości początkowej - to nadal jest to ponad miesiąc rezerwy chodu.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prostego Kinetic-a, noszę (używam) go z zadowoleniem. Co tu więcej pisać... Każdy lubi to co ma, lub ma to co lubi (chciał mieć) ;)

 

I ta świadomość, że on żyje (ma prąd) wyłącznie dzięki temu, że ja go noszę - nosiłem... Prawie jak poczciwy automat tylko w nowszym "futurystycznym" i praktyczniejszym wydaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takiego rarytasa, nakręcałem go ponad tydzień, aż pokazał max naładowania ;)

 

IMGP7157b.JPG


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kinetica nie dla mechanizmu, ale że mi się ten zegarek podoba, a że w środku kinetic...dla mnie to plus.

Do tematu, gdzieś czytałem, że kondensator wytrzymuje koło 10 lat.

 

post-5960-065059600%201283332656.jpg

Bohush, co powiesz o tym zegarku jeśli chodzi o jakość wykonania. Nie ukrywam, że podoba mi się żółta wersja, a cena jest przystępna.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się można wtrącić, bo też użytkowałem pare razy już kinetica, w SKA369 czy innej tarczy, zegarek jest wykonany świetnie, jest dość duży i świetnie leży na ręce.

Czarny jest uniwersalny, troszkę bardziej szałowy jest z bezelem pepsi.

No i dla mnie zaleta - guma i branzoleta wymienna z modelem SRP043 ;)

 

pozdr.


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musiałem wymienić capacitor, może to efekt rzadkiego noszenia. Mam SKA367 jest bardzo ciężki, czuć go na ręce. Wykonanie pomiędzy SKX, a Sumo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 14-lat używam Seiko Kinetic -ów . Cal. 5M42 a teraz 7D56 .To wspaniałe zegarki. Mają zasadniczą wadę - można mieć tylko jeden i prowadzić stateczny żywot./ Jakieś extrema , sporty, zawody miłosne, skoki w bok - odpadają /

Ja mam obsesje że odłoże go i się zatrzyma co może rozformować kondensator/ akumulator . Wymiana 160 zł W-wa .Mniejsza o kasę , ale perpetuala / coś genialnego /jak padnie nie ustwię już nigdy - to przekracza moje techniczne możliwości .

Marzę o dobrym kwarcu HEQ z perpetualem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile 5M42 ma w środku kondensator i uważać trzeba, to nie musisz tego samego podejścia przenosić na 7D56. Ten drugi ma już akumulator, który, jeśli w pełni naładowany, podtrzyma zegarek na 4! lata pracy. Skoki w bok jak najbardziej z nim możliwe (i wskazane :D ).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile 5M42 ma w środku kondensator i uważać trzeba, to nie musisz tego samego podejścia przenosić na 7D56. Ten drugi ma już akumulator, który, jeśli w pełni naładowany, podtrzyma zegarek na 4! lata pracy. Skoki w bok jak najbardziej z nim możliwe (i wskazane :D ).

Sergserg, a ten poniżej co ma w środku?

 

post-5960-065059600%201283332656.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie ma 10-ciu+ lat, to akumulator :D


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Zakładam, że te sprzedawane obecnie jako nowe są młodsze niż 10 lat :D


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergserg, a ten poniżej co ma w środku?

 

post-5960-065059600%201283332656.jpg

Niestety 5M42 5M62, wymiana ok 90pln

 

ps. fajna fotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SBCZ011 z lekko innym napisem na tarczy ma 5M62 (akumulator)

s_sbcz011c.jpg

 

W tym z kolekcji międzynarodowej, SKA371 (bez napisu SCUBA), jest ten sam 5M62 (jest to wypisane na dole tarczy małym fontem)

 

Mam kilka swoich fotek wersji japońskiej, zegarek super, ale dla mnie był ciut za ciężki.

 

IMGP5781.jpg

IMGP5787.jpg

IMGP6142.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.