Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    Nucky Thompson

Dziś widziałem kwarcoka przed duże k. Średnica prawie jak talerzyk pod filiżankę, jedna trzy normalne wskazówki i kilka małych. Narysowanych :d

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Czy kinetic ma sens?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#41 grizz

grizz
  • Użytkownik
  • 520 postów

Napisano 27 październik 2011 - 18:46

Bez przesady...Słońca wystarczy dla każdego solara ,wystarczy 10 minut w słońcu i zegarek jest naładowany na 16miesięcy

I to z takiej małej tarczki, dlaczego jeszcze nei montują tego do samochodów!

:(
  • 0

#42 akism

akism
  • Użytkownik
  • 3008 postów

Napisano 27 październik 2011 - 19:17

Zapotrzebowanie na energię w samochodach jest nieco większe..
  • 0

#43 sergserg

sergserg

High-End Quartz user

• Użytkownik
  • 3628 postów

Napisano 27 październik 2011 - 20:23

Bez przesady...Słońca wystarczy dla każdego solara ,wystarczy 10 minut w słońcu i zegarek jest naładowany na 16miesięcy chodu...Ekologia?Wymieniamy fotoogniwo raz na 20 lat...

5 minut w słońcu to energia na JEDEN dzień pracy. Na 16 miesięcy musiałbyś go ładować 40 godzin, czyli dobry tydzień w letnie dni.
W zimie jest dużo gorzej, najlepsze jest, kiedy zegarek nie traci dużo energii codziennie (bo raczej ciężko naładować go na plus). Najlepiej, kiedy po lecie jest naładowany na max.
I tutaj warto docenić zalety Kinetic'a (którego ograniczeniem jest to, że powinien być noszony).
  • 0

#44 akism

akism
  • Użytkownik
  • 3008 postów

Napisano 27 październik 2011 - 21:21

Ok.zawsze można położyć zegarek na parapecie i się ładuje,nie muszę biegać jak w kineticu , o dokładności tego drugiego nie wspomnę...Moja mechaniczna omega na 2500 jest dokładniejsza :(
  • 0

#45 sergserg

sergserg

High-End Quartz user

• Użytkownik
  • 3628 postów

Napisano 28 październik 2011 - 00:24

Ok.zawsze można położyć zegarek na parapecie i się ładuje,nie muszę biegać jak w kineticu , o dokładności tego drugiego nie wspomnę...Moja mechaniczna omega na 2500 jest dokładniejsza :rolleyes:

Ładowanie słońcem przez szybę, to już kilkukrotne wydłużenie czasu ładowania.
A co do dokładności - napęd kinetyczny nie ma nic wspólnego z wyliczaniem czasu przez zegarek, odpowiada wyłącznie za dostarczanie energii, z której potem zasilane są elementy zegarka (także te odpowiedzialne za liczenie czasu).

Polityka Seiko odnośnie kalibrów jest taka, że wszystkie znane mi kalibry HEQ (bardzo wysokiej dokładności) mają zwykłe zasilanie bateryjne. Napędy kinetyczne i solarne są stosowane w zegarkach o zwykłej kwarcowej dokładności.
Citizen owszem, używa napędu Eco-Drive także w kalibrach klasy HEQ, ale Citizen wiele lat temu odpuścił napędy kinetyczne - stąd ciężko to porównać.
  • 0

#46 tarant

tarant

[LX]CDII

• Moderator
  • 8215 postów

Napisano 28 październik 2011 - 01:05

Bez przesady...Słońca wystarczy dla każdego solara ,wystarczy 10 minut w słońcu i zegarek jest naładowany na 16miesięcy chodu...Ekologia?Wymieniamy fotoogniwo raz na 20 lat...

Po co solar ? Wystarczy ręka, 30 sekund i zegarek jest nakręcony na 2 dni, niekiedy dłużej. Ekologia ? Statystycznie siedemdziesiąt kilka lat i ręka wraca do środowiska !
Rzecz czasem w tym, żeby było inaczej. Czy to źle....?
  • 0

#47 sergserg

sergserg

High-End Quartz user

• Użytkownik
  • 3628 postów

Napisano 28 październik 2011 - 01:09

Po co solar ? Wystarczy ręka, 30 sekund i zegarek jest nakręcony na 2 dni, niekiedy dłużej. Ekologia ? Statystycznie siedemdziesiąt kilka lat i ręka wraca do środowiska !
Rzecz czasem w tym, żeby było inaczej. Czy to źle....?

Przy 10 zegarkach to już się robi 5 minut nakręcania. Przy solarach - temat z bani, wystarczy przeszklone pudełko z dostępem do światła dziennego.
  • 0

#48 akism

akism
  • Użytkownik
  • 3008 postów

Napisano 28 październik 2011 - 16:18

Ciekawe dlaczego seiko nie produkuje kineticów z radiową korekcją czasu,za to solary owszem..Coś w tym jest,i choćby dlatego każdy kto chce mieć dokładny czas kupuje solara z "antenką":rolleyes: Ja wszedłem w oceanusa i jestem b.zadowolony-świetny zegarek..
  • 0

#49 Taktic

Taktic

Nie nakręcam po alkoholu

• Użytkownik
  • 5158 postów

Napisano 28 październik 2011 - 16:51

Ciekawe dlaczego seiko nie produkuje kineticów z radiową korekcją czasu,za to solary owszem..

Chyba solar pozostawia więcej przestrzeni do zagospodarowania, dlatego taki układ preferują :rolleyes:

Co do wydajności kinetic vs solar, to trudno powiedzieć. Pewnie jest tak że jak ktoś dużo nosi zegarek, to kinetic daje przewagę, a jak ktoś mało nosi (czytaj ma dużo zegarków) to solar jest wydajniejszy.
Ale i tak obydwa systemy są wystarczające dla normalnego użytkowania.
Jeden z solarów spędził ze mną już dwie zimy i jakoś nigdy nie zanotowałem problemów z przerwami dostawy energii. Nigdy nie stosowałem jakichś "siłowych" kombinacji z naświetlaniem na parapecie, czy coś... po prostu zegarek gro czasu leży w świetle pokojowym/dziennym, i to mu wystarcza.
Nigdy też nie kontrolowałem w szczegółowy sposób stan naładowania, w zależności od pór roku, bo po prostu nie mam takiego wskaźnika w zegarku (chyba że mam, ale nie wiem jak odczytać:)
  • 0

#50 zygmac

zygmac
  • Użytkownik
  • 578 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 22:10

Ta dyskusja przypomina dywagacje na temat wyższości świąt X nad Y.:rolleyes:
Myślę,że obie konstrukcje są dobre i godne nabycia(za w sumie niewielkie pieniądze.;))
Dokładność ich jest podobna(moje Seiko kinetic perpetual-Arctura)= 8 sekund+/m-c.Nawet odłożony na dłużej niż 24 godziny,
kiedy to zatrzymuje się,bo oszczędza energie,ponownie założony na rękę-sam ustawia godzinę z dokładnością co do sekundy.:)
I to mi się podpoba.:)
Zgadzam się w zupełności z kolegą,który nabył ten model(zamieścił fotkę),że gdyby ten zega-
rek robiły śwajcary-kosztowałby wielokrotnie więcej.(dla jasności-mam kilka śwajcarów, więc nie przemawia przeze mnie zawiść.:))
Seiko- to jest to.:))
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych