Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miller

Czy kinetic ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Długo juz go nosisz? Cóz to za model? Pozdrawiam

 

Drugi miesiąc... A model to SEIKO SKA475 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wygoda...

Mieć eco lub kinetica, perpetual i radio control - czego chcieć więcej.

Po prostu nosisz i cieszysz się użytkowaniem.

Od jakiegoś czasu preferuję takie modele i jestem zadowolony ( citek, seiko ).

Odkładając na półkę, nie martwię się, że za dwa tygodnie będę musiał ustawiać, przestawiać.

Czyste lenistwo i komfort noszenia, ze swej strony polecam.


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co można powiedzieć o dokładności kinetików ? Słyszałem ,że mogą chodzić nawet o sekundę na dobę nie tak .

 

Sekunda to chyba maks, mój chodzi + 20 sek / mies., ale to też nie mało, mogło być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co można powiedzieć o dokładności kinetików ? Słyszałem ,że mogą chodzić nawet o sekundę na dobę nie tak .

 

Kinetic to inny sposób zasilania. Cała reszta (generacja sekundy) jest standardowa. I nie, zwykły kwarc nie zrobi 1s na dobę, standardowa dokładność to max 20s/miesiąc (czasem to 15s/miesiąc) - w ekstremalnym przypadku zegarek może zrobić 1 sekundę na 2 dni.

Im więcej na ręku - tym odchyłka mniejsza. Temperatura ręki stabilizuje oscylator drgający, który jest podstawą generacji sekundy.

 

Fakt co do Kinetic'ków - nie zetknąłem się do tej pory z kalibrem HEQ o takim napędzie. Nawet najwyższo-półkowe Kinetic'ki 7D46/7D48/7D56 mają dokładność do 15s na miesiąc.

 

Rzecz jasna dochodzi jeszcze kwestia jakości wykonania - im tańszy zegarek tym większa szansa na to, że trafi do niego gorszej jakości oscylator (tu precyzja wymiarów ma znaczenie) i nawet na ręku będzie łapał większe odchyłki. Ale to oddzielny temat.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Im więcej na ręku - tym odchyłka mniejsza. Temperatura ręki stabilizuje oscylator drgający, który jest podstawą generacji sekundy.

 

 

Witam,

w moim zegarku (mechanizm 5D44) odchyłka jest stała +9s/m-c > obserwacja od prawie roku, nie zawsze regularnie noszony.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzymaj zegarek i nie sprzedawaj, a przynajmniej nie za jakieś małe pieniądze. Masz bowiem rzadki okaz, w którym nie działają prawa fizyki :)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzymaj zegarek i nie sprzedawaj, a przynajmniej nie za jakieś małe pieniądze. Masz bowiem rzadki okaz, w którym nie działają prawa fizyki :)

 

Mam jeszcze jeden taki :) - Certina DS, nosiłem go przez 20 lat i też ma stałą odchyłkę ... nie sprzedaję :).

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bohush, co powiesz o tym zegarku jeśli chodzi o jakość wykonania. Nie ukrywam, że podoba mi się żółta wersja, a cena jest przystępna.

 

Jeśli mogę się wtrącić to tylko powiem, że BFKjest naprawdę świetnie wykonany, wszystkie płaszczyzny, przejścia, wykończone na tip top, nie ma żadnych niedoróbek zarówno na samym zegarku, jak i na bransolecie itp. Mimo dość upływu czasu bezel i koronka pracują bezbłędnie, nic nie przecieka, nie trzeszczy, nie zgrzyta itp.

 

Weź go może jednak przymierz przed kupnem i zastanów się jak się będziesz czuł z zegarkiem o tej wadze. Kilku moich znajomych miało duże obiekcje do BFK na tym punkcie.

 

Troche na temat BFK napisałem TU

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma sens?? Technologia Kinetic to rewelacja, a Seiko moim zdaniem to zegarki majace najlepszy strosunek jakosci do ceny na rynku.

 

Ostatnio nabylem trzeci juz zegarek z serii Arctura - tym razem dokladnie ten flagowy model:

http://www.automaticwatchreview.com/k/?view=item&id=120730568123&name=SEIKO+SNP029P1+KINETIC+ARCTURA+SAPPHIRE+100M+SNP029

 

Tego typu zegarek (tak wykonany i zaawansowany technologicznie) pochadzacy od ktoregos ze szwajcarskich producentow jak np. Omega kosztowalby pewnie ze 20 tys. PLN..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko uwazam ze seiko kinetic z wiecznym kalendarzem to super inwestycja. Mimo iz nie ma duzej dokladnosci (nie-HEQ) to opcja bez obslugowa i napedzana ruchem dloni rzadzi. Jedyne co to dla porzadku co 2-3 miesiace ustawiasz czas z zegarem DCF


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, to jedna rzecz. Druga to fakt, że są to zegarki technologicznie zaawansowane( kinetic i eco drive), nie są już "zwykłymi kwarcami na baterię" a reprezentują dążenie zegarmistrzostwa do rozwoju i tworzenia nowych, lepszych rozwiązań. Dla mnie ta cecha jest bardzo ważna, większość z nas przecież zachwyca się komplikacjami mechanizmów, co zbliża je za każdym razem do osiągnięcia niepowtarzalnego piękna, funkcjonalność i perfekcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kinetic to nieporozumienie,po co wahlik ,wycierający się napęd kiedy technologia solarna jest na tak wysokim poziomie.Miałem kilka kineticów i raczej nie byłem z nich zadowolony,miałem też sporturę dość drogi model,gdzie wahlik szorował kopertę jak w zegarku za 300zł.Generalnie po co komplikować sobie życie kiedy solar wygrywa w przedbiegach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszym klimacie jest zimno i malo slonca przez 1/2 roku a raczej nikt rozsadny nie bedzie specjalnie naswietlal zegarka lampka zeby sie naladowal.

 

Dlatego kinetic jest lepszy od technologii solarnej (ktora wymaga duzej ilosci substancji szkodliwych dla srodowiska). Wahnik zawsze mozna wymienic na nowy i nasmarowac lozyska natomiast chyba gorzej jest z fotoogniwem i jego ewentualna wymiana.


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady...Słońca wystarczy dla każdego solara ,wystarczy 10 minut w słońcu i zegarek jest naładowany na 16miesięcy chodu...Ekologia?Wymieniamy fotoogniwo raz na 20 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady...Słońca wystarczy dla każdego solara ,wystarczy 10 minut w słońcu i zegarek jest naładowany na 16miesięcy

 

I to z takiej małej tarczki, dlaczego jeszcze nei montują tego do samochodów!

 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie na energię w samochodach jest nieco większe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady...Słońca wystarczy dla każdego solara ,wystarczy 10 minut w słońcu i zegarek jest naładowany na 16miesięcy chodu...Ekologia?Wymieniamy fotoogniwo raz na 20 lat...

 

5 minut w słońcu to energia na JEDEN dzień pracy. Na 16 miesięcy musiałbyś go ładować 40 godzin, czyli dobry tydzień w letnie dni.

W zimie jest dużo gorzej, najlepsze jest, kiedy zegarek nie traci dużo energii codziennie (bo raczej ciężko naładować go na plus). Najlepiej, kiedy po lecie jest naładowany na max.

I tutaj warto docenić zalety Kinetic'a (którego ograniczeniem jest to, że powinien być noszony).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.zawsze można położyć zegarek na parapecie i się ładuje,nie muszę biegać jak w kineticu , o dokładności tego drugiego nie wspomnę...Moja mechaniczna omega na 2500 jest dokładniejsza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.zawsze można położyć zegarek na parapecie i się ładuje,nie muszę biegać jak w kineticu , o dokładności tego drugiego nie wspomnę...Moja mechaniczna omega na 2500 jest dokładniejsza :rolleyes:

 

Ładowanie słońcem przez szybę, to już kilkukrotne wydłużenie czasu ładowania.

A co do dokładności - napęd kinetyczny nie ma nic wspólnego z wyliczaniem czasu przez zegarek, odpowiada wyłącznie za dostarczanie energii, z której potem zasilane są elementy zegarka (także te odpowiedzialne za liczenie czasu).

 

Polityka Seiko odnośnie kalibrów jest taka, że wszystkie znane mi kalibry HEQ (bardzo wysokiej dokładności) mają zwykłe zasilanie bateryjne. Napędy kinetyczne i solarne są stosowane w zegarkach o zwykłej kwarcowej dokładności.

Citizen owszem, używa napędu Eco-Drive także w kalibrach klasy HEQ, ale Citizen wiele lat temu odpuścił napędy kinetyczne - stąd ciężko to porównać.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady...Słońca wystarczy dla każdego solara ,wystarczy 10 minut w słońcu i zegarek jest naładowany na 16miesięcy chodu...Ekologia?Wymieniamy fotoogniwo raz na 20 lat...

 

Po co solar ? Wystarczy ręka, 30 sekund i zegarek jest nakręcony na 2 dni, niekiedy dłużej. Ekologia ? Statystycznie siedemdziesiąt kilka lat i ręka wraca do środowiska !

Rzecz czasem w tym, żeby było inaczej. Czy to źle....?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co solar ? Wystarczy ręka, 30 sekund i zegarek jest nakręcony na 2 dni, niekiedy dłużej. Ekologia ? Statystycznie siedemdziesiąt kilka lat i ręka wraca do środowiska !

Rzecz czasem w tym, żeby było inaczej. Czy to źle....?

 

Przy 10 zegarkach to już się robi 5 minut nakręcania. Przy solarach - temat z bani, wystarczy przeszklone pudełko z dostępem do światła dziennego.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego seiko nie produkuje kineticów z radiową korekcją czasu,za to solary owszem..Coś w tym jest,i choćby dlatego każdy kto chce mieć dokładny czas kupuje solara z "antenką":rolleyes: Ja wszedłem w oceanusa i jestem b.zadowolony-świetny zegarek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego seiko nie produkuje kineticów z radiową korekcją czasu,za to solary owszem..

Chyba solar pozostawia więcej przestrzeni do zagospodarowania, dlatego taki układ preferują :rolleyes:

 

Co do wydajności kinetic vs solar, to trudno powiedzieć. Pewnie jest tak że jak ktoś dużo nosi zegarek, to kinetic daje przewagę, a jak ktoś mało nosi (czytaj ma dużo zegarków) to solar jest wydajniejszy.

Ale i tak obydwa systemy są wystarczające dla normalnego użytkowania.

Jeden z solarów spędził ze mną już dwie zimy i jakoś nigdy nie zanotowałem problemów z przerwami dostawy energii. Nigdy nie stosowałem jakichś "siłowych" kombinacji z naświetlaniem na parapecie, czy coś... po prostu zegarek gro czasu leży w świetle pokojowym/dziennym, i to mu wystarcza.

Nigdy też nie kontrolowałem w szczegółowy sposób stan naładowania, w zależności od pór roku, bo po prostu nie mam takiego wskaźnika w zegarku (chyba że mam, ale nie wiem jak odczytać:)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Ta dyskusja przypomina dywagacje na temat wyższości świąt X nad Y.:rolleyes:

Myślę,że obie konstrukcje są dobre i godne nabycia(za w sumie niewielkie pieniądze.;))

Dokładność ich jest podobna(moje Seiko kinetic perpetual-Arctura)= 8 sekund+/m-c.Nawet odłożony na dłużej niż 24 godziny,

kiedy to zatrzymuje się,bo oszczędza energie,ponownie założony na rękę-sam ustawia godzinę z dokładnością co do sekundy.:)

I to mi się podpoba.:)

Zgadzam się w zupełności z kolegą,który nabył ten model(zamieścił fotkę),że gdyby ten zega-

rek robiły śwajcary-kosztowałby wielokrotnie więcej.(dla jasności-mam kilka śwajcarów, więc nie przemawia przeze mnie zawiść.:))

Seiko- to jest to.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.