Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PiterM

Szyjemy pasek... :D

Rekomendowane odpowiedzi

No to decyzja zapadła. Idzie do mnie 40-sto letnia wojskowa skóra. Igły, szydło i siodlarską dratwę mam. Rękawica bosmańska do szycia też jest, dziurkacz kaletniczy także. Mam też gruba skóre cielęcą "nubuk" 2.5mm grubości. Idzie też kilka klamer Pre-Vendome do wszycia. Co to oznacza? Ano chce uszyć kilka sztuk, w końcu kiedyś skóre już szyłem :)

 

(wątek powstał w celu tzw. samodyscypliny i pilnowania postępów w pracy, nic poza tym :twisted: )


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotoreportaż z postępów / etapów pracy mile widziany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie znajdzie się coś 21mm pod "motylka" :?: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 24/24, innych nie będzie :)


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
tylko 24/24, innych nie będzie :lol:

 

to ja sie juz zapisuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja też, ale nie na pierwszy :twisted:


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-125-0-54617900-1330521593.jpg

Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis doszły do mnie klamerki. Niestety, tylko kilka sztuk. Ale JAKIE! Pre-Vendome Logo Buckle, takie jak w starych dobrych Dirkach! Tanie nie były, ale warto :lol:


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak nieśmiało i po cichutku:

 

JA JA JA JA - SIĘ PISZĘ !!!!! :lol:


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Oczywiście tak nieśmiało i po cichutku:

 

JA JA JA JA - SIĘ PISZĘ !!!!! :lol:

 

zapisy to juz byly! :twisted:

 

taka klamerke to ktos oferowal na Paneristi:

 

IMG_1177_s.jpg

 

Original Pre-Vendome 24 mm big logo buckle on custom made Dirk strap

These buckles are absolutely impossible to find. Beautiful worn patina. It came from a 5218-202/A Marina Militare or a 5218-203/A Luminor Marina PVD. The strap is Cognac vero cuoio that turned vintage brown and was made to exact pre-Vendome specifications by Dirk's strapmaker. 80% condition - 115 x 85. 425 euro

 

pasek gratis :wink: :shock:

 

a ta za marne 350 euro:

 

IMG_1154_s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, te co pokazałeś to są rarytasy absolutnie nie do dostania... aż tak dobrze to nie jest. Te pierwsze, z cienko grawerowanym logo to ideał. Ale są też klamry bite jak ta druga, ale ze "zwyklym" układem. I takie mam w ilości kilka sztuk... na szczęście nie stoją aż tak wysoko :roll:

 

post-125-0-83333500-1330522656.jpg


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

Piter a moze pokarzesz nam ten kawalek skory ktory chcesz wykorzystac?

 

ja na urlopie widzialem niesamowita skore i az mnie reke swiezbila... chodzi mi o skore jaka oprawione bylo kolo sterowe na jachcie, kilka lat na sloncu i slonej wodzie- to bylo dopiero prawdziwe cudo :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie skóry już mam, czekam na trzecią. Fotki później może, na razie zrobiłem klamrę.

 

A to koło trzeba było oskalpować oczywiście! :lol:


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ta za marne 350 euro:

IMG_1154_s.jpg

 

Zboczenie... :?

Czy nikt nie widzi smiesznosci takich inwestycji?

Procol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Zboczenie... :?

 

zboczenie... ale sa tez duzo gorsze przypadki :lol: powiedzmy sobie szczerze, ze juz sam zakup Panerai'a wymaga odrobiny szalenstwa, w szczegolnosci takiego na ETA'cie :oops: :lol: ale kazde hobby zakrawa o granice absurdu- a to nalezy traktowac w tych kategoriach! czy rozumiesz na przyklad zakup starej karty telefonicznej za 200zl albo znaczka pocztowego za 30tys USD? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaczka pocztowego za 30tys USD? :lol:

Znaczki pocztowe to zupełnie inna sprawa są robione na zamówienie oficjalne danego kraju,republiki itp. są drukowane w drukarniach państwowych albo ściśle kontrolowane , co do pasków i klamerek to jest sprawa uznania firmy w danej branży jakości itp. Nie mieszajmy ze sobą dwóch różnych systemów walutowych nie bądżmy pewexsami -cytat "Miś"


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, tak, Paneroholizm to ciężka choroba, rzekłbym nieuleczalna. Wiesz, ja nie widzę takiej klamry jako "inwestycji", ale jako własną rozkosz posiadania. Z resztą swojego PAMka noszę wyłącznie dla mojej własnej przyjemności. W zasadzie z osób, które spotykam na codzień, to tylko moja żona wie co tyo jest Panerai. I tylko dla tego, że jej to poiwiedziałem. Owszem, zdarzyło mi się spotkać innych wariatów, np. właściciel pewnej restauracji (włoskiej, a jak!) w Holandii i ich najlepszy kelner (też Włoch), z którym przegadaliśmy niejeden wieczór przy świetnych supertoskanach rozprawiając o zegarkach, paskach i winie właśnie. WIele się od niego nauczyłem w tym temacie. Tak więc owszem, są z nas wariaci, ale tzw. nieszkodliwi. A na codzień zapewniam, że większy "szpan" w biurze zadałbnym wypasioną Festiną. Bo to na prawdę przyjemność dla mnie samego...

 

A klamra jest za***ista mówiąc "językiem współczesnej sceny". Tylko nie mam wolnego tysiączka niestety... jeszcze nie teraz.


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę czy to Ty ale twoją chorobą :wink: są też noże przynajmniej tak twierdzi mój siostrzeniec z forum nożowego nawet o ile to Ty , kupił jeden za 480zł jakieś 1.5 tyg temu jak oglądał zdjęcia Panerai to twierdził że to Ty ale mogę się mylić.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to pewnie właśnie ja :lol:

 

pam_benza_3.jpg


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Piotrze :shock: :shock: :shock:

Szacunek. Jestem pod wrażeniem. Zapowiada się bardzo zacny pasek.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda gotowy... żeglarska dratwa, gruba cielęca skóra, przy klamrze i przy osiach mocujących podwójnie szyty, ciasno spasowany kawał pacha. No i mój :twisted:

 

pam_strap_07.jpg

 

pam_strap_05.jpg

 

pam_strap_06.jpg

 

pam_strap_08.jpg

 

i jeszcze na łapie:

 

pam_strap_10.jpg

 

pam_strap_09.jpg

 

jakość fot może taka sobie, ale już nie miałem cierpliwości czekać do jutra z sesją foto 8)


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to oficjalnie gratuluję, czekam na wrażenia - jak się nosi . Piter - the Strap Master :)

 

Nie myślałeś o zrobieniu pojedynczej grubości paska bez w stylu Grega lum BigB WWII Ammo Strap?

 

http://www.oldskooltrack.com/stuff/bigb.html

 

http://www.watches24seven.com/gallery2/mai...p;g2_itemId=565


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

fantastyczny!

masz chlopie fach w rekach! :) jak tak wyglada twoj pierwszy pasek, to ciezko mi sobie wyobrazic co by bylo gdybys zaczal robic ich wiecej :shock: zaluje strasznie tylko, ze nie moge go teraz wzias do reki i pomacac, strasznie ciekawy jestem jaki jest w dotyku i jak sie nosi :wink: nie jest troche za gruby?

 

mam nadzieje, ze to tylko pierwszy z serii i zrobisz tez podobne dla kolegow, co? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Nie myślałeś o zrobieniu pojedynczej grubości paska bez w stylu Grega lum BigB WWII Ammo Strap?

 

i jeszcze zeby moze byl to taki zupelny prosciuch bez przeszyc :roll: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.