Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PiterM

Szyjemy pasek... :D

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, ten miał być XXL gruby, dokładnie tak! Coś a'la grubaski Grega Stevensa. Zresztą, poznaję dopiero warsztat. Mój najcenniejszy kawałek skóry z okresu międzywojennego jeszcze nie został naruszony, najpierw muszę opanować kilka spraw związanych z tą robotą. A to miał być "distressed thick mofo"... no i jest :)

 

A pasek bez szycia wzdłuż? Nie wiem... jakoś szycie wg mnie dodaje nezwykłego uroku paskowi. To niestety również najgorsza część roboty. Ale zobaczymy. To dopiero początek :)


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
A pasek bez szycia wzdłuż? Nie wiem... jakoś szycie wg mnie dodaje nezwykłego uroku paskowi.

 

tez tak myslalem ale...

 

pict0022tb8.jpg

 

:shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ok, to już nie kryjąc... idzie do mnie skóra z fartucha dla spawaczy. Były na wyposarzeniu WP w latach 50tych! Tutaj jedna warstwa, ale grubość ponad 4mm! Chyba się nada :twisted:


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter zacznij zbierać zamówienia, ja bym się pisał na jakiś 22mm :twisted:


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nawet nie myślę o szyciu pod zamówienie... nadal ledwo piszę na klawiaturze, tak mnie łapy po szyciu bolą. No i kilka mocno zaciąganych ściegów przypłaciłem takimi fajnymi nacięciami na palcach, jak mi uciekła dratwa... tnie jak żytetka. Brrrr...


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba warto było pociąć sobie palce w zamian za takie cudo, gratulacje wielkie :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter - gratulacje, kawał dobrej i okazałej roboty. Przyjdzie jeszcze czas, że zwolennicy custom pasków będą z całego świata zamówienia do Ciebie składać :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gartulacje Piotrek, jestem pod wrażeniem i to sporym. Piękny pasek :!:

 

Też sobie cały czas obiecuję że to zrobię, ale coś kiepsko się zbieram :) Zawsze najgorzej jest się zebrać :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard

oczywiste gratulacje

 

 

... i pytanko techniczne - przygotowywałeś dziury pod dratwę czy przebijałeś się w "czasie rzeczywistym"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

A dziury odmierzane cyrklem, trasowane pod linijkę, wiercone pionowo wiertartką stołową z wiertłem 1.5mm (ten sam numer stosuje się w pochwach na noże... stąd generalnie pomysł).


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajka. Czy jest jakaś rzecz której nie zrobiłbyś świetnie?

 

 

PS. Piotr , drodzy koledzy , robi także świetne kydexy tj. " plastikowe" pochwy do noży, a swoją wiatrówkę stuningował na dzieło sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Janek, staram się jak mogę, żeby nie... :)

 

A tu po małych poprawkach natury kosmetycznej (jednak pojedyncze szycie przy uszach, oraz lekko zapolerowane woskiem do skór boki paska). Plus mały "dodatek specjalny", jak to u mnie...

 

post-125-0-59718100-1330523253.jpg

 

mnandi_bb_07.jpg

 

mnandi_bb_06.jpg

 

mnandi_bb_08.jpg

 

mnandi_bb_09.jpg


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

dobieraj brzydsze dodatki bo ten przycmil nieco twoje dzielo :wink:

 

powinni tego zabronic, przez Ciebie znowu mi sie Mnandi zachcialo :x piekny jest! :shock: :)

 

pasek tez niezly :oops: :wink: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiterM!

Ty się nie wygłupiaj, tylko zakładaj manufakturę i sprzedawaj paski w świat!

:)


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pasek własnej roboty.

 

Jakbyś robił jakiegoś mega grubego vintage'a, destroyed'a 22x20 to daj znać. :wink:

Zawsze chciałem mieć jakiś poszarpany, wychamrany pasek. :lol:

 

Chyba sobie coś rozwalę, tak jak neuro swojego liberty. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

świetna robota. brawo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrk jestem pod wrażeniem :shock: :shock: :shock:

paseczek super, tak jak i zegar no i nożyk :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard

PiterM, czym kleiłeś swój pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jakimś klejem tapicerskim chyba. Taki dość płynny białawy był, u teścia w garażu stoi puszka tego, opisane olowkiem "do skóry, płótna i obić" :)

 

Aha, dziś doszła do mnie wspomniana skóra z fartucha spawacza WP. Toż to skarb! Szkoda, że nie starczy na więcej jak 2 może 3 paski. GENIALNA! Mam niestety poparzonego palca, ale może jednak się postaram coś poszyć... :roll:


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja posiadam kawał skóry ze wzmocnień plandeki która przykrywa radziecką rakietę ''Volchov'' na wyrzutni w pozycji transportowej. Skóra jasna, żółta, gruba na jakieś 3-4mm, ale dość miękka i elastyczna. Odnalazłem go niedawno przypadkiem. Leżał sobie w domu od czasów mojej służby w Ludowym Wojsku Polskim. Odprułem go kiedyś od zniszczonej plandeki, która miała iść na śmietnik, bo kawał dobrej skóry zawsze się może przydać. I zastanawiam się, czy robić z niego pasek do zegarka, czy zostawić na co innego. Podwójnie złozony miałby z 8mm grubości i chyba nijak do Mriyi by się założyć nie dał, że o samym zapinaniu na reku takiego pacha nie wspomnę. Myślałem nad połączeniem dwóch rodzajów skór, grubej na pasek główny i cieńszej jakoś ciekawie połączonej z grubą w okolicy teleskopów mocujących. Ale jak na razie niczego mądrego nie wymyśliłem. Może ktoś ma ciekawy pomysł jak pasek z pojedynczej warstwy skóry zamontować do zegarka??


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o takim pocienianiu końca myslałem. Tylko muszę to potrenować na czymś, żeby nie zepsuć właściwego materiału. Ale co z tego, że pasek wyrzeźbię, jak mam tylko jedną sprzączkę, niezbyt okazałą, i to 20mm, która jest załozona do mojego ''paska wojny'' Chciałbym mieć pasek równej szerokości- 22. Znalazłem na Allegro pasek z mocowaniem 24 i sprzączką 22. Kupiłbym dla samej sprzączki, ale ona tez jest taka standartowa- czyli mało masywna. Na sprzączki do panerai niestety mnie nie stać...


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do techniki

 

Małe OT, fajna linijka 8)


E===Antea====>

E===Samurai===>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.