Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bolanty

polerowanie bransolety w Poznaniu-szukam

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś mi poradzić kto dobrze poleruje bransolety zegarki w Poznaniu /bez załamywania krawędzi/w Poznaniu jaki to jest koszt /bransoleta stan bardzo dobry bez rys satyna - ma być pełen błysk/Gdybym miał sam spróbować ,to po proszę o rady filc polerski czy bawełna jaka pasta zielona czy inna przypominam ,żadnych rys tylko z satyny na błysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi poradzić kto dobrze poleruje bransolety zegarki w Poznaniu /bez załamywania krawędzi/w Poznaniu jaki to jest koszt /bransoleta stan bardzo dobry bez rys satyna - ma być pełen błysk/Gdybym miał sam spróbować ,to po proszę o rady filc polerski czy bawełna jaka pasta zielona czy inna przypominam ,żadnych rys tylko z satyny na błysk

Obecnie cierpię na brak czasu, ale mając dostęp do polerki możesz wykonać to sam. Czy filc czy szmata, zależy od kształtu powierzchni, czyli powierzchnie płaskie o nieskomplikowanym kształcie, to tarcza filcowa, kształty bardziej skomplikowane to tarcza szmaciana. Uwaga, tarcza szmaciana bardziej powoduje zaokrąglanie krawędzi, szczególnie przy braku umiejętności. A pasta polerska to do stali, chromu zielona, a do metali szlachetnych i kolorowych pasta czerwona, to tak najbardziej popularnie, ale obecnie mamy masę rożnych past, których zastosowane jest najczęściej opisane w instrukcji obsługi.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podpowiedzcie jeszcze, bo mam bransoletę bardzo delikatnie szczotkowaną- wymyśliłem sobie, że przepoleruję

jej boki- ponieważ ręcznie to będę robił, to musi być ta miękka pasta, ale jaką najlepiej wziąć gradację-

na jedną robótkę nie będę brał każdego rodzaju pasty, a z drugiej strony jak wezmę za delikatną,

to może się okazać, że będę nad tym siedział cały dzień, a niekoniecznie o to mi chodzi ;)

 

edit: mam też te ściereczki cape cod, ale domyślam się, że nimi taka operacja trwałaby

pewnie ze 2 tygodnie i poszłoby prawdopodobnie całe opakowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ ręcznie to będę robił,

Ręcznie z satyny na wysoki połysk, to raczej zapomnij, bo skończysz na wiosnę. ;) Ręcznie można najwyżej poprawić już istniejący wysoki połysk, który zmatowiał. Praca powinna byc wykonana maszynowo.

Jakby się Tobie nie spieszyło, to zgłoś się do mnie gdzieś tak za miesiąc (powinienem już mieć trochę luzu) to zrobię to Tobie za darmo.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie z satyny na wysoki połysk, to raczej zapomnij, bo skończysz na wiosnę. :) Ręcznie można najwyżej poprawić już istniejący wysoki połysk, który zmatowiał. Praca powinna byc wykonana maszynowo.

Hmmm, to trochę mnie zmartwiłeś, może w takim razie kupię jakąś 600 czy 1000, bo spieszyć w sumie niby mi się nie spieszy, ale jak zawsze- chciałoby się

mieć na już ;) Mając ten miesiąc czasu może się wyrobię z zabawą(pasta kosztuje kilkanaście złotych z transportem, a może przy okazji przetestuję jak to działa i może przyda się przy innych "pracach ręcznych"), a jak w tym czasie się nie uda, to się do Ciebie odezwę(z góry dzięki) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed właściwym polerowaniem używam papiery ścierne o gradacji początkowej zależnej od tego ile porysowanego materiału należy zebrać ( od 200 do 800), po kolei coraz mniejszą, a kończę zawsze papierem 2500, więc pasta nie może mieś większego ziarna. Grubsze stosuje do polerowania wstępnego.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z tych miękkich past są 600, 1000, 1200 i 1500, to spróbuję wziąć

tą najgrubszą i najdrobniejszą czyli 600 i 1500 i zobaczymy jak ta zabawa się skończy-

jak coś dobrego z tego wyjdzie, to pochwalę się efektami :)

Na szczęście to tylko boki bransolety, więc co by nie wyszło, nie da się tego schrzanić na tyle,

aby nie dało się tego poprawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie z satyny na wysoki połysk, to raczej zapomnij, bo skończysz na wiosnę. ;) Ręcznie można najwyżej poprawić już istniejący wysoki połysk, który zmatowiał. Praca powinna byc wykonana maszynowo.

Jakby się Tobie nie spieszyło, to zgłoś się do mnie gdzieś tak za miesiąc (powinienem już mieć trochę luzu) to zrobię to Tobie za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki będę pamiętał i czuł się zobowiązany.Możesz podać mi swojego e -maila to się skontaktuje za miesiąc po za forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki będę pamiętał i czuł się zobowiązany.Możesz podać mi swojego e -maila to się skontaktuje za miesiąc po za forum

[email protected]


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze jak teraz z czasem :) ?

Jak zwykle spory niedoczas, ne mam możliwości obiecać żadnego terminu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle spory niedoczas, ne mam możliwości obiecać żadnego terminu.

A ile życzy Pan sobie za usuługe polerowania bransolety tag heuer carrera . małe elementy są w niej chyba na połysk a większe na satynę

https://sep.yimg.com/ay/movadobaby/tag-heuer-carrera-day-date-steel-bracelet-22mm-ba0796-22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile życzy Pan sobie za usuługe polerowania bransolety tag heuer carrera . małe elementy są w niej chyba na połysk a większe na satynę

https://sep.yimg.com/ay/movadobaby/tag-heuer-carrera-day-date-steel-bracelet-22mm-ba0796-22.jpg

Nie prowadzę zakładu usługowego, mogę to jedynie wykonać w ramach pomocy dla kolegi, cena zależny od tego jaki kolega  :)  i ile czasu muszę na to poswiaęcić. W zasadzie mieszczę się w widełkach od 0,- , gdy roboty niewiele, do - 100,-. gdy np. potrzeba jest rozebrać bransoletę na części.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prowadzę zakładu usługowego, mogę to jedynie wykonać w ramach pomocy dla kolegi, cena zależny od tego jaki kolega  :)  i ile czasu muszę na to poswiaęcić. W zasadzie mieszczę się w widełkach od 0,- , gdy roboty niewiele, do - 100,-. gdy np. potrzeba jest rozebrać bransoletę na części.

Pozwoliłem sobie zapisać Pański adres email. Będę w Poznaniu w okoliach nowego roku, może akurat uda sie Pana namówić oczywiście nie bezpłatnie. Skoro jedne elementy są na lustro a inne satynowe to chyba trzeba by rozebrać bransolete. dziękuję za danie mi nadzieji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zapisać Pański adres email. Będę w Poznaniu w okoliach nowego roku, może akurat uda sie Pana namówić oczywiście nie bezpłatnie. Skoro jedne elementy są na lustro a inne satynowe to chyba trzeba by rozebrać bransolete. dziękuję za danie mi nadzieji :)

OK.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.