Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dipsy007

Zegarki USA

Zegarki USA- czy w osobnym dziale ?  

81 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Problem, niejako, rozwiazal sie sam. Kwiestia takiego dzialu jest wg mnie juz nieaktualna.

 

Z całym szacunkiem..

A "dlaczemu"?


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas to pokazal...

 

Mam na mysli oczywiscie propozycje dzialu "zegarki z USA".


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz że to raczej kwestia udzielania się ludzi w tej części forum..?

Dla mnie to też niestety właściwie jedyny wątek w którym się tutaj udzielam / czytam..

 

A co do działu - jak na razie to widzę głosy 5:1 ZA. Więc wniosek wydaje mi się nieco nieuprawniony...

:)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przesadziłem w jedną stronę, ale chodziło mi właśnie o to by wywołać taką jak Twoja Xpovoc reakcja. Możemy w ten sposób zdeprecjonować każdego producenta. Tutaj jest przykład polityki i gospodarki, moglibyśmy jeszcze wziąć pod uwagę ekologię czy poszanowanie praw człowieka i tzw. fair trade.

Ale właśnie o to chodzi, by tego nie robić, poza jakimiś dramatycznie jednoznacznymi negatywnymi przypadkami.

 

Ocena wyższości Ameryki, Szwajcarii, Rosji, Japonii czy Chin dokonywana w oparciu o inne niż jakość i technologia kryteria jest absurdalna i może doprowadzić do tego, że ograniczymy się wyłącznie do zegarków produkowanych... no właśnie, gdzie? we Francji, ale tej na północ od Vichy), Danii, choć rozbicia floty hanzeatyckiej im nie wybaczę :).

 

Zostawmy więc wojny i polityków, bo to nie na temat (sam to zacząłem :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen :)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Xpovoc, zagłosowałem na tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie macie Koledzy obaw ,że ciągłe mnożenie ( absytrahując od zasadności merytorycznej ) działów i subforów powoduje coraz większy czasem chaos , ludzie piszą nie w tych działach , gubia się gdzie i co wstawić etc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy, dlatego ja jestem za, ale o tym czy, jak i gdzie powinni zadecydować moderatorzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ostatnio na forum zrobił się straszny bałagan, ludzie piszą nie w tych działach co trzeba, robi się straszny nieład. Im więcej działów, tym większy będzie z tym problem. Tak czy siak ja nie mam nic przeciwko żeby powstał dział z zegarkami USA, jest mi to obojętne, natomiast Darek wydaje mi się, że ma rację.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku,

 

wiem że pewnym fo'pa jest przytaczac na forum przykłady zaczerpnięte od "tych innych", ale czy zbudowanie tego w podobny sposób naprawdę ruinowałoby porządek..?

 

- Za Wielkim Murem (Ok, forum tematyczne, to jest dla nich priorytet)

+

- Zegarki japońskie

- Zegarki europejskie

- Północna Granica

- Kraje pozostałe


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednak stał się cud!

Dzięki Ci dobry Prezesie biggrin.gif


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak będę miał trochę czasu w weekend wstawię jakąś reckę TIMEXa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Miło! Postuluję przerzucenie tam tematu o amerykańskich kieszonkach z Vintage :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Miło! Postuluję przerzucenie tam tematu o amerykańskich kieszonkach z Vintage :)

 

Nie ma, nie ma . Vintage są ponad podziałami :P.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kłopot, bo znaczna część, a już na pewno >90% ciekawych modeli amerykańćów to Vintage B)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kłopot, bo znaczna część, a już na pewno >90% ciekawych modeli amerykańćów to Vintage B)

 

I w tym właśnie zawiera się pytanie o to, czy współczesnymi zegarkami da się zapełnić to subforum :huh:....


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze nie, tym bardziej, że niestety obecnie prawdziwie amerykańskie to są co najwyżej malutkie manufaktury (jak RGM w Lncaster, PA), ale takiego zegarka to chyba nikt w Polsce nie ma. Timex i Fossil w zasadzie są amerykańskie, ale są stosunkowo mało popularne wśród "maniaków" na tym Forum (co nie znaczy, ze złe). Można by założyć tam temat "nowe nabytki", ale będzie to cholernie monotonne. Ech, może kiedyś prawdziwie amerykańskie zegarki w końcu się odrodzą z popiołów i forum stanie się bardziej przydatne, ale wątpię. To chyba, podobnie jak angliki, zamknięty rozdział historii. Parę lat temu ktoś pisał, ze Timex chce wrócić do dumnej tradycji zegarków "American Made", ale nawet jesli takie plany były, to efektów... cóż - nie widzę :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.