Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nostalgia

Wybór zegarka z serii g-shock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

ostatnio bardzo dużo myślalem żeby sobie zrobić taki mały prezent i kupić sobie zegarek. Od 2 lat używałem mechanicznego zegarka fuji ale ta "dusza" zegarków mechanicznych wychodzi mi już bokiem, poznieważ gdy sciągam zegarek na noc i np zapomnę go zalożyć rano to wieczorem po powrocie z pracy muszę go ustawiać od nowa bo się zatrzyma. Kolejnym powodem by kupić zegarek jest brak podświetlenia przez co nie raz się nagimnastykowałem by zlapać jakikolwiek promień światla aby odczytać godzinę z zegarka, czyli wieczorami jest on w ogóle bezużyteczny i muszę korzystać z telefonu komórkowego. Na "komunie" dostałem zegarek casio CASIO F-91, nie wiem z jaka literką przy numerze modelu ale wyglądał identycznie jak ten http://allegro.pl/bestseller-zegarek-casio-toy-jelly-f-91wg-9-sklep-i1823497125.html albo był niebieski, już sam nie wiem ... ten zegarek patrząc na pryznat czasu byl dla mnie idealny, podświetlanie, masa funkcji, niestety jako młody "bojs" nie dbałem zbytnio o niego i ostatecznie musiałem się z nim pożegnać. Zawsze mnie fascynowały zegarni z serii g-shock i chciałbym któregoś zakupić lecz im wiecej czytam o kolejnych modelach tym bardziej nei mogę się zdecydować. Teraz mój nadgarstek patrząc z gory ma 6 cm szerokości i 16 cm obwodu, ile mogę na ten cel poświecić nie wiem do 600 zł max aczkolwiek chciałbym coś ciekawego w niższej cenie. Riseman, GA-100-1A4, GX-56, -9000 to modele ktore przeglądalem i mi się spodobały. Zegarek musi być bardzo precyzyjny jeśli chodzi o pokazywanie czasu, żebym nie musiał nawet mieć wątpliwości czy to mój zegarek źle chodzi czy dekoder znajomego, podświetlenie to dwa, oczywiśćie dobry wygląd wizualny żeby mi się podobał na ręce (wymiary podawałem wcześniej), bateria żeby te 5-10 lat sobie bez problemu pochodził (widziałem też z akumulatorami ale nie wiem jak to działa jak ja np dużo spedzam czasu pracując tylko rpzy lampie biurkowej). Kazdą propozycję dokładnie sprawdzę, proszę o propozycje.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za poświęcony czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając twojego posta, wnioskuje iż przydałby ci się uniwersalny zegarek

z synchronizacją czasu.

Jeżeli ma być na długo to najlepszy byłby G shock z solarem i wavceptorem.

Moje propozycje: klasyka- http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7493,7508,763-0-0-GW_M5600_1ER.html

nowoczesny: http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7493,7508,1102-0-0-GW_6900_1ER.html

cyfrowo-analogowy: http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7493,7508,4136-0-0-AWG_101F_4AER.html

bransoleta: http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7493,7508,4580-0-0-MTG_960DE_2V.html

pogodynka(szczególnie polecam, bo to super G) http://www.zegarkowy.pl/p/pl/425/casio+gw-9200-1cr.html

http://allegro.pl/zegarek-casio-gw-9200-1er-g-shock-nowosc-i1843708709.html

Coś piacho i pyło lubnego: http://allegro.pl/zegarek-casio-gw-9010-1aer-g-shock-nowosc-i1815276051.html

Czołg wśród G( niestety bez (synchronizacji) : http://allegro.pl/zegarek-casio-gx-56-2-kolory-g-shock-wyprzedaz-i1846269335.html

 

Pomyślnych łowów życzę.


Casio Gw 9200 Riseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie najbardziej zalezy mi na synchronizacji czasu, Tough Solar Power, illuminator, reszta to dodatki

 

by ktoś mógł powklejać linki z zegarkami od najtanszego do najdrozszego posiadajace powyższe funkcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że ktoś mógłby powklejać linki, najlepiej gdybyś to była/był Ty. Nostalgia nie przesadzaj to Tobie zależy na zakupie, masz podane konkretne modele, kilka minut z Google i wszystko będziesz wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

jak masz 16cm nadgarstak to daruj sobie GA i GX - no chyba ze lubisz naprawde cos wielkiego na rece i chcesz to ewidentnie wyeksponowac

-na małe nadgarstki to serie 5000/5600,serie GW8XX,MUDY i nawet frog GW200 ale nie GX :) - ale to takie moje tylko

 

TS+WC i dobra cena to GWm5600..ewentualnie GW850 i mu podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie zastanawiam się miedzy

 

GW-9200 Riseman vs G-9300-1ER vs G-9300GB-1 (jakie są roznice miedzy tymi dwoma mudmanami ?)

 

przydałaby się jakaś recenzja tych mudmanów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Mudmany różnią się kolorystyką. Tutaj znajdziesz porównanie tych dwóch wersji na przykładzie GW-9300: LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Mudmany różnią się kolorystyką. Tutaj znajdziesz porównanie tych dwóch wersji na przykładzie GW-9300: LINK.

 

 

tak tylko ten pierwszy w podstawowej wersji nie ma WC (G-9300 -1ER dostępny na allegro http://allegro.pl/zegarek-casio-g-9300-1er-nowosc-g-shock-i1866286126.html ) tej wersji -1dr w polsce chyba nie ma

 

na tym porownaniu co daleś to faktycznie tylko kolorystycznie się różnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem porównanie GW-9300 (czyli wersji z Waveceptorem), ponieważ poza drobnymi detalami wizualnie niczym nie różnią się od G-9300. Wersja na polski rynek dokładnie nazywa się G-9300-1ER, ale poza oznaczeniem nie różni się niczym od -1DR (to po prostu oznaczenie przeznaczenia na konkretny rynek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem porównanie GW-9300 (czyli wersji z Waveceptorem), ponieważ poza drobnymi detalami wizualnie niczym nie różnią się od G-9300. Wersja na polski rynek dokładnie nazywa się G-9300-1ER, ale poza oznaczeniem nie różni się niczym od -1DR (to po prostu oznaczenie przeznaczenia na konkretny rynek).

 

G-9300-1ER nie ma WC

-1DR ma WC

 

jakie maja opóźnienie zegarki bez WC na przestrzeni miesiąca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie się mylisz. :P Te dwie ostatnie literki to tylko oznaczenie rynku, na który zegarek jest przeznaczony, nie mają się nijak do jego wyposażenia. Waveceptor to literka "W" w nazwie modelu, czyli: G-9300 nie ma WC, GW-9300 ma WC. Aha, jeszcze jedna różnica jest pomiędzy nimi - GW-9300 ma pasek wykonany z włókna węglowego.

 

Według Casio dokładność G-9300 to +- 15 sekund w ciągu miesiąca.

 

Sam o nim myślę, ale czekam na czarno-złotą wersję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie się mylisz. :P Te dwie ostatnie literki to tylko oznaczenie rynku, na który zegarek jest przeznaczony, nie mają się nijak do jego wyposażenia. Waveceptor to literka "W" w nazwie modelu, czyli: G-9300 nie ma WC, GW-9300 ma WC. Aha, jeszcze jedna różnica jest pomiędzy nimi - GW-9300 ma pasek wykonany z włókna węglowego.

 

Według Casio dokładność G-9300 to +- 15 sekund w ciągu miesiąca.

 

Sam o nim myślę, ale czekam na czarno-złotą wersję. :)

 

 

no to teraz już chociaż wiem co te literki oznaczają

 

http://img.pcstore.com.tw/~prod/M09299605/G-9300GB-b1.jpg?pimg=static&P=1314787326

 

o taki kolor Ci chodzi ?

 

czyli model G-9300GB-1 też nie ma WC a jest o ~200 zł droższy od G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o tej wersji myślę, ale miałem cichą nadzieję, że ceny będą na podobnym poziomie... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie maja opóźnienie zegarki bez WC na przestrzeni miesiąca ?

 

 

 

Mój G shock bez WC przez miesiąc zrobił +4 sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie maja opóźnienie zegarki bez WC na przestrzeni miesiąca ?

Mój G shock bez WC przez miesiąc zrobił +4 sekundy.

 

Dokładnie nie mierzyłem, ale po różnicy w sygnale pełnej godziny (G-9000 vs. GW-9200) wnioskuję, że 4sek są jak najbardziej w normie.


OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

jakie maja opóźnienie zegarki bez WC na przestrzeni miesiąca ?

 

Wlasnie w tym miesiacu jestem w trakcie takiego testu, jest polowa miesiaca i na chwile obecna przedstawia sie to tak:

 

dw-6300-1a [ +10 sek. ]

 

1024.jpg?md=1316274863000

 

g-5600a-7 [ +1 sek. ]

 

1024.jpg?md=1317214607000

 

dw-6900sb-9 + [ 3sek. ]

 

1024.jpg?md=1318514202000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g-5600a-7 wypada nadzwyczaj dobrze,a Frogman może śpieszy trochę bardziej z racji wieku??liczę na podsumowanie z Twojej strony na koniec miesiąca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Oczywiscie, bedzie koncowy wynik na koniec miesiaca ;)

 

Dodam jeszcze ze dw-6900sb-9, g-5600a-7 od poczatku testu leza sobie w szafie temperatura otoczenia to 20 stopni Celsjusza (max. +3 stopnie C). Natomiast dw-6300-1a byl noszony na reku przez pierwszy tydzien tego miesiaca. No i tak wole gdy zegarek spieszy niz pozni :D

 

 

SEIKO SKA367P2 wygrywa jak dotad jego odchylka wynosi 0 sek.

 

1024.jpg?md=1313904984000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w każdym g-9000 mudmanie jest podświetlane wszystko pod szkiełkiem? na jednym filmiku widziałem jak podświetlała się doslownie cała tarcza a na innym same wyświetlacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wersji kolorystycznych, oraz od tego czy zegarek ma negatywowy wyświetlacz.

Same cyfry podświetlają się w negatywach, a cała tarcza w normalnych wyświetlaczach.


Casio Gw 9200 Riseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się jeszcze CASIO GD-100-1BER ale czy nie będzie wyglądal komicznie na 17 cm nadgarstku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuci ktoś zjęcia jakiegoś dużego zegarka o wymiarach zbliżonych do GD-100 na nadgarstku około 17 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podobny problem i nie chcę zakładać nowego tematu więc podczepię się pod ten i go trochę odświeżę.

Posiadam jeden zegarek i chciałbym kopić drugi, który mógłbym użytkować w różnych warunkach nie przejmując się jego stanem. Zdecydowałem się na G-shocka, dużo czytałem o tych zegarkach i ma już kompletny mętlik w głowie. Główne funkcje jakie musi posiadać to TC i WC. Nie potrzebny mi jest barometr, wysokościomierz, fazy księżyca, pływy. Zastanawiałem się nad mudmanami ale przeczytałem parę opinii o ich parowaniu i się trochę zraziłem. Czekam na jakieś propozycje w rozsądnej cenie (drugie pytanie czy jest możliwy zakup zegarka z takimi funkcjami wydając mniej niż 600zł?).

 

Pozdrawiam

 

P.S. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW9000 solidny mudman z TS i WC, 450zl na allegro. Wg. mnie najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.