Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

A nie było czasem tak, że na ten model GP co pokazał @mylof była w Kruku kilka lat temu bardzo solidna obniżka? Chyba jeszcze przed pandemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich chyba jeszcze na Forum nikt nie pokazywał?
Trzywskazówkowiec:

1d9dce75d1d17961880364c3deebe590.jpg&key=ea99f6641a80b90cb0095e2d600c93e225a4de3c6bc8e19434e185c218a0beac

56008c09ba57e9f2fa68799ec288f06a.jpg&key=bdb793c2439821ce6c4024d4424a521255c65149e28004083f26b37750570c2f


I GMT
948b467109a4ee4aa3f818aa882e67f2.jpg&key=9a0a7d7eea7f55ca40b15c009be30ca72fdf9316386b21fef5dd41e27351e689
4bc31973d282b2bc7db2c6b7483a6b36.jpg&key=cad3992c31552a3ade5558a42afeb5b39aa3ab4c56542e61c5b5c663c0ce1fc7

Wykonanie na wysokim poziomie, faktura tarcz w obu bardzo ciekawa. Lupy nie miałem, ale baboli nie widać. Ucha bardzo fajnie wyprofilowane i koperty układają się dzięki temu bardzo dobrze (nawet ten grubas GMT). Bransoleta wizualnie średnio mi podeszła, ale wykonanie na poziomie. Endlinki znacznie krotsze od uch, co wyglada wiadomo jak, ale za to daje dużo wygody.
Cena jak dla mnie dość kosmiczna jak za zegarki młodej, nierozpoznawalne marki, na etach. O rabaty nie pytałem.

Jeszcze profile
f4533a86d03a5e98b6774bd344ea1892.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są zegarki na Etach. Kalibry są określane jako manufakturowe (choć nie są ich, pochodzą ze związanej z Tudorem manufaktury Kenissi). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Filip. To Panie w Jubitomie muszą się dokształcić. To nieco zmienia postać rzeczy w kontekście cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafi napisał(-a):

Dzięki Filip. To Panie w Jubitomie muszą się dokształcić. To nieco zmienia postać rzeczy w kontekście cen.

 

Nadal jeszcze więcej mają w katalogu modeli na ETA niż Kenissi, ale akurat te, które pokazałeś, oba są - jak pisał Filip - na tym drugim.

 

A co do cen... Oni się tak próbują pozycjonować... Biorąc pod uwagę, że chyba głównie skupiają się na rynku amerykańskim i trochę japońskim + egzotyczno-arabskim ;), potencjalnych klientów pewnie aż tak bardzo te ceny nie odstraszają... Chociaż w tym przedziale wybór już, oczywiście, jest dosyć szeroki. Tym niemniej, takiego zaprzysięgłego/wrednego snoba, jak ja :D, stosunkowo mała szansa na spotkanie drugiego Norqaina na upragnionych wakacjach w Chałupach ;) jest poważnym atutem...  No i to biznes chłopaka, którego ojciec, czy wujek, czy ktoś tam, przez lata był, zdaje się, szyszką w Breitlingu i ma mega koneksje w branży - więc dostęp do renomowanych sieci i salonów sprzedaży mieli "w pakiecie na start".  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony (są też w innych kolorach) z powiedzmy 20% rabatem wyjdzie w okolicach 11k. Biorąc pod uwagę, że mechanizm jest z tej samej stajni co w tudorach, to już zaczyna się robić ciekawa propozycja. Tym bardziej biorąc pod uwagę małe otrzaskanie, o którym piszesz [mention]Lincoln Six Echo [/mention]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafi napisał(-a):

Ten zielony (są też w innych kolorach) z powiedzmy 20% rabatem wyjdzie w okolicach 11k. Biorąc pod uwagę, że mechanizm jest z tej samej stajni co w tudorach, to już zaczyna się robić ciekawa propozycja. Tym bardziej biorąc pod uwagę małe otrzaskanie, o którym piszesz [mention]Lincoln Six Echo [/mention]

 

No, w takiej cenie nie byłby zły...  :D

 

Ja się trochę "męczę" od pewnego czasu z Glacierem:

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
No, w takiej cenie nie byłby zły... 
 
Ja się trochę "męczę" od pewnego czasu z Glacierem:
 
 



To jest de facto ten sam zegar, co pokazywany przeze mnie zielony. Tylko z inną, w sumie fajniejszą tarczą. Też go mieli. Myślę, że za ok. 11.5k jest realnie do wyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafi napisał(-a):

To jest de facto ten sam zegar, co pokazywany przeze mnie zielony. Tylko z inną, w sumie fajniejszą tarczą. Też go mieli. Myślę, że za ok. 11.5k jest realnie do wyjęcia.

 

 

Tak, tak - wiem. Ja te Norqainy już od dawna obserwuję i "chodzę wokół nich".  ;) Był moment, że już prawie wziąłem w ich sklepie online, ale.... nagle się wyprzedał. A potem jakoś mój entuzjazm nieco opadł... Teraz może znowu emocje się odrodzą...  :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuxedo ma ładny profil, koperta ewidentnie też zainspirowana kształtami vintage a jednak uszy wydają się nieco długie, koronka zbyt masywna... minimalne zmiany proporcji i było by super.

 

GMT jakby nieczytelny - niebieska wskazówka trochę niknie? A może to tylko kwestia zdjęcia?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu udało mi się "pomacać" zegarki Norqain. Piszę o "zegarkach", bo dzięki uprzejmości sklepu online Jubitom (dziękuję uprzejmie - full profi), przesłano mi do oglądu/przymiarki w galerii CUPRUM ARENA w Lubinie trzy modele: Neverest Glacier, Neverest GMT i Adventure Sport. No i... Mam pewien mętlik w głowie. Kompletnie nie wiem na razie, co o tych zegarkach - po ich obejrzeniu, pomacaniu i poprzymierzaniu - myśleć. No, ok - jedno wiem na 100%: firmowy pasek "Grey Nordura", na którym przysłano model Adventure Sport 42mm (z szarą tarczą, jak na focie poniżej) to nie pasek do zegarka, a wyrafinowane narzędzie do sado-maso dla krasnoludków. Sztywny, jak Pal Azji i przy moim nadgarstku (ok. 19-19,5) PRAWIE normalnie się zapina na ostatniej dziureczce. Mała tragifarsa. Co do reszty - muszę to przemyśleć i jeszcze pooglądać w powiększeniu na ekranie kompa nic i tak nie dające, gówniane w sklepowym świetle zdjęcia - może potem coś napiszę...  ;)

 

 

N1000C03AG101_Grey_Nordura-600x750.png


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze podbijam własny post ale muszę przyznać że złoty reverso absolutnie skradł moją duszę 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skarbonka w ruch;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, parę żałosnych fot ze sklepu. Nadal nie jestem pewien, co o tym wszystkim myśleć... 
 


Ta faktura a la koszyk wiklinowy zdecydowanie lepiej wygląda na żywo niż na zdjęciach. Ale i tak biały najlepszy - zarówno live jak foto.
GMT jak dla mnie trudno noszalny ze względu na grubość. Ale ogólnie te koperty fajnie leżą.


Trochę było mierzone
 


Jak na mój gust tylko DJ i Tissot (tu ze względu na styl) mają akceptowalną wielkość. Pozostałe, w tym Reverso, za duże. Aczkolwiek, szczególnie JLC, piękne. W jakiejś mierze to pewnie kwestia perspektywy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze podbijam własny post ale muszę przyznać że złoty rev

1 godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

No to skarbonka w ruch;) 

 

1 godzinę temu, rafi napisał(-a):

 


Ta faktura a la koszyk wiklinowy zdecydowanie lepiej wygląda na żywo niż na zdjęciach. Ale i tak biały najlepszy - zarówno live jak foto.
GMT jak dla mnie trudno noszalny ze względu na grubość. Ale ogólnie te koperty fajnie leżą.




Jak na mój gust tylko DJ i Tissot (tu ze względu na styl) mają akceptowalną wielkość. Pozostałe, w tym Reverso, za duże. Aczkolwiek, szczególnie JLC, piękne. W jakiejś mierze to pewnie kwestia perspektywy 

 

Jednak wizja blisko 90k pln chłodzi zamiary. Stalowe reverso może aż tak nie porywa ale robi robotę. Natomiast rozmiar to tylko kwestia perspektywy. Na żywo reverso leżało idealnie.

 

Prx chrono o dziwo tez a spodziewałem się czegoś innego (monstrum na  nadgarstku).GO też wspaniałe ale w innych kategoriach - Lange może czuć oddech na karku 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jan napisał(-a):

Trochę było mierzone

 

 

A gdzie te przymiarki robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zurych


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.