Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4061 odpowiedzi w tym temacie

#41 pablo122

pablo122
  • Użytkownik
  • 3504 postów

Napisano 05 październik 2011 - 09:55

Cena katalogowa na pewno nie jest przyzwoita, za tą kasę wolałbym jednak Rolka :) Na szczęście zegarków nie trzeba kupować w cenie producenta (MSRP) :)

Jest jakiś nowy rolek poniżej 20k? Ale raczej męski :)
  • 0

#42 tomekr89

tomekr89

KIEROWNIK

• Użytkownik
  • 1018 postów

Napisano 05 październik 2011 - 13:08

Przymierzałem Rolka Submarinera BEZ daty. Za płaski, za mały, za lekki. Bransoleta taka delikatna wydawała się.
  • 0

#43 irekm

irekm
  • Użytkownik
  • 4009 postów

Napisano 05 październik 2011 - 15:09

Jest jakiś nowy rolek poniżej 20k? Ale raczej męski :)

MOze nie ponizej 20k ale za 22.5k moge sprzedac nowke GMT master II
  • 0

#44 Moosehead

Moosehead
  • Użytkownik
  • 342 postów

Napisano 05 październik 2011 - 15:25

Mierzyłem sobie ostatnio Hamiltona PanEurop, który już tu się ostatnio pojawiał i wywoływał spory entuzjazm.

Podobał mi się, ale nie wzbudził entuzjazmy, który spodziewałem się poczuć, po pierwszych recenzjach z forum.

Technikalia pominę.

Fajny, ciężki, duży, retro.

Ale jego wykończenie odebrałem jako co najwyżej poprawne, a także zauważyłem dramat: na prawej małej tarczce widziałem "odszczypania" powstałe zapewne w montażu, jakby ktoś podważał tarczkę narzędziem i ją uszkodził... Tarczki są fajnie uniesione nad cyferblatem, ale tym bardziej uszkodzenia te były widoczne.
taka wada w zegarku nowym za tę cenę nie powinna się była zdarzyć...

Ewentualnych nabywców uspokajam: egzemplarz nie w Polsce :)

Łoś (co to mu się Hamiltony generalnie podobały, ale teraz sam już nie wie...)
  • 0

#45 zbyszek

zbyszek
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 06 październik 2011 - 09:45

Przymierzałem Rolka Submarinera BEZ daty. Za płaski, za mały, za lekki. Bransoleta taka delikatna wydawała się.

Cześć
Ja rozważałem kupno tego modelu ale piszesz że jest mały itd .Więc chyba ponownie wracam do deepsea .chociaż rozmiar nadgarstka ok 20 cm
zbyszek
  • 0

#46 carlito1

carlito1
  • Użytkownik
  • 11641 postów

Napisano 06 październik 2011 - 10:00

Zbyszek, w takim razie masz podobny nadgarstek do mojego. Submariner na takiej łapie wygląda na bardzo mały zegarek, tzn. co kto lubi, bo ja przymierzając nie miałem wrażenia, że wygląda zle. Natomiast Deepsea jest jak dla mnie za gruby, i to już wyglądało moim zdaniem średnio.
  • 0

#47 tomekr89

tomekr89

KIEROWNIK

• Użytkownik
  • 1018 postów

Napisano 06 październik 2011 - 19:59

Model z datą jest nieco bardziej masywny, choć niewiele. Sam mam nadgarstek 18cm i Submariner Ceramic jest optymalnych wymiarów; jeśli masz 20mm to będzie za mały. Deep Sea za gruby, ale Sea Dweller 1st gen. to IMO zloty środek - zdjęcie:

Dołączona grafika

Użytkownik tomekr89 edytował ten post 06 październik 2011 - 19:59

• 0

#48 Piotr_T

Piotr_T
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 08 październik 2011 - 22:00

Szanowni Koledzy
dzis mialem okazje poprzymierzac Hamiltony
Dołączona grafika
Viewmatic. Bardzo solidny zegarek na 2824. Sliczna tarcza, srednica 40 mm, klasycznie ladny i spokojny zegarek. Dobrze lezy na rece, ani za gruby, ani za chudy. Bardzo porzadnie wykonany, elegancki i w sumie dosc uniwersalny. Jednak z powodu tej uniwersalnosci ten zegarek jest zbyt popularny. Zbyt czesto go widuje na 'na miescie' i troche mnie to niestety odstrasza. Ale sam zegareczek wart polecenia.

Dołączona grafika
Spirit of liberty
Dwie rzeczy mnie w nim uderzyly. Po pierwsze jest to okropny grubas. Pod mankiet koszuli nie wejdzie. Nawet pod kurtke zimowa nie wejdzie. Po drugie brakuje mi w nim daty. Do tego piekne zdanie wypisane na srodku tarczy.... Samo wykonanie zegareczka bez zastrzezen.

Dołączona grafika
Slim 43mm
No i tu niespodzianka. Zegarek duzy jak na moja reke, ale lezal po prostu doskonala. Ten wlasnie zrobil na mnie najlepsze wrazenie. Jest naprawde plaski, czysta tarcza, sliczny, wypukly szafir, 2892 w srodku. Bede musial poszukac modelu 40mm bo taki rozmiar bedzie chyba jeszcze lepszy. Te zegareczki sa jeszcze sprzedawane na meshu. Mysle, ze to jest najpiekniejsza konstelacja.

Dołączona grafika
Thin-o-matic
Dosc nowy zegarek, dosc klasyczny ale niestety bez szalu. Taki sobie po prostu ... nic szczegolnego. Nie ma tego czegos co przyciaga uwage i powoduje glebszy wdech.
  • 0

#49 Darek-zegarek

Darek-zegarek
  • Zbanowany
  • 935 postów

Napisano 09 październik 2011 - 00:32

Robiłem przymiarkę Glaschutte Senator.
Cudowny zegarek.Myślałem ,że 42mm będzie mało,ale na reku układa się wyśmienicie.
Mechanizm poezja.
Z ceny 7450? w 10 minut opuszczono mi na
Dołączona grafika
bardzo dobra cena ,jak na Europę.
Dołączona grafika

Natomiast w sprawie Seiko ,potraktowali mnie jak turystę.
Myśleli ,że z lotni spadłem :D
Za tego
Dołączona grafika

chcieli 495? :D
Bardzo fajny zegareczek.
  • 0

#50 Moosehead

Moosehead
  • Użytkownik
  • 342 postów

Napisano 13 październik 2011 - 12:28

Się przeszedłem i se pooglądałem:

1/
Junghans Mac Bill Chronoscope:
Przepiękny. Czysta, prosta forma, rzeczywiście 100% Bauhaus. Zegarek jest niewielki, tylko 40mm, ale nawet na mojej dużej ręce nie wyglądał na malutki i prezentował się bardzo szlachetnie. Mocno wypukłe szkiełko z hartowanego plexi nowej generacji z powłoką SICRALAN (whatever), ale zegarek nie sterczy na nadgarstku.
Pełny dekiel. IMHO nie pasuje do niego bransoleta milanaise, na czarnym paseczku super (ale co kto lubi).
Jak na Valjoux 7750 w środku bardzo przyzwoita cena wyjściowa: 1280 ?
Naprawdę śliczny. Chciałbym mieć.
Junghans.jpg

2/
Tudor Advisor z linii Heritage:
Super zegareczek. Pięknie wykonany, do tego z ciekawą komplikacją budzika. W środku jakaś eta, ale nie doszedłem, jaka. Cena zabija: 4,5 k?
tudor.jpg

3/
Marka Raidillon:
Nikt tu jeszcze o niej nie wspominał. Nie dziwię się. Marka BELGIJSKA :)
Nawiązuje do toru wyścigów samochodowych w belgijskim Spa i słynnego wirażu o nazwie Radillon właśnie, na którym idzie się pełną parą pod górę po łuku i nie widać, co jest za zakrętem.
Ponieważ w wyścigach na tym torze startować może tylko 55 samochodów, każda seria zegarków limitowana jest do 55 sztuk, a indeks na godz. 11 ma wartość 55 (a czasami LV ;)) tak jak w rajdach, nie ma też numeru 13 - jest za to numer 0/55 :)
Bardzo fajnie wykończone zegarki o ciekawym designie (o sportowym zacięciu rzecz jasna), absolutnie genialne paski! Mechanizmy eta, reszta robiona we Włoszech, paski belgijskie.
Ceny nie zwalają z nóg, jak za bardzo oryginalny wytwór, limitowany, specyficzny... w okolicach 1500 - 2500 ?
Bardzo podobały, maja charakter, a po właścicielu widać, że robi to, co kocha :)

Oblukajcie sobie całą stronę:
http://www.raidillon-watches.com/
  • 0

#51 KrzychuS

KrzychuS
  • Użytkownik
  • 191 postów

Napisano 13 październik 2011 - 13:21

Tudor Advisor z linii Heritage:

Gdzie go widziałeś?
  • 0

#52 Moosehead

Moosehead
  • Użytkownik
  • 342 postów

Napisano 13 październik 2011 - 18:40

w Brukseli ... ;)
  • 0

#53 PustyRZE

PustyRZE
  • Użytkownik
  • 947 postów

Napisano 17 październik 2011 - 18:22

Dzisiaj przymierzałem dwa zegarki:
1) Maurice Lacroix masterpiece roue carrée seconde
Dołączona grafika
Świetie wykonany i robiący duże wrażenie, niestety też dużo kosztuje.

2) Maurice Lacroix pontos day date
Dołączona grafika
Solidnie wykonany. Wpadł mi w oko i zaczynam o nim myśleć bardzo poważnie.

Użytkownik PustyRZE edytował ten post 17 październik 2011 - 18:23

• 0

#54 mihumor

mihumor
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 17 październik 2011 - 19:47

Z ML-a mierzyłem ostatnio tego
Dołączona grafika

W sumie piękny zegar i ładnie wykonany, bardziej podobał mi się biały, na czarnych ginie dokładność wykonania detalu, która jest dużym atutem tego zegarka. Nie podobała mi się tylko ta mała tarcza sekundnika (przecudowana i wadząca się z ascetyzmem tego chrono), brak przeszklenia dekla i spora grubość jak to w chrono mnie od zakupu powstrzymały, taki sobie pasek ale za to świetna koronka i te dodatkowe świetne "grzybki". Bardzo ciekawy zegar
  • 0

#55 SphinX

SphinX
  • Użytkownik
  • 5295 postów

Napisano 17 październik 2011 - 19:59

Dzisiaj przymierzałem dwa zegarki:
1) Maurice Lacroix masterpiece roue carrée seconde
Dołączona grafika
Świetie wykonany i robiący duże wrażenie, niestety też dużo kosztuje.

Dokładnie to samo mógłbym napisać...
  • 0

#56 jg785

jg785
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Gadu-Gadu: 7140060

Napisano 17 październik 2011 - 20:15

3/
Marka Raidillon:
Nikt tu jeszcze o niej nie wspominał. Nie dziwię się. Marka BELGIJSKA :D
Nawiązuje do toru wyścigów samochodowych w belgijskim Spa i słynnego wirażu o nazwie Radillon właśnie, na którym idzie się pełną parą pod górę po łuku i nie widać, co jest za zakrętem.
Ponieważ w wyścigach na tym torze startować może tylko 55 samochodów, każda seria zegarków limitowana jest do 55 sztuk, a indeks na godz. 11 ma wartość 55 (a czasami LV :)) tak jak w rajdach, nie ma też numeru 13 - jest za to numer 0/55 :)
Bardzo fajnie wykończone zegarki o ciekawym designie (o sportowym zacięciu rzecz jasna), absolutnie genialne paski! Mechanizmy eta, reszta robiona we Włoszech, paski belgijskie.
Ceny nie zwalają z nóg, jak za bardzo oryginalny wytwór, limitowany, specyficzny... w okolicach 1500 - 2500 ?
Bardzo podobały, maja charakter, a po właścicielu widać, że robi to, co kocha :P

Oblukajcie sobie całą stronę:
http://www.raidillon-watches.com/

Bardzo ładne zegarki szczególnie te:
http://www.raidillon...ntent/automatic
http://www.raidillon...-date-display-8
http://www.raidillon...-date-display-9
i cały górny rząd
http://www.raidillon....com/watches/18
dla mojego niewyrobionego oka oczywiście (przepraszam za ot)
  • 0

#57 sir_cassius

sir_cassius
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 17 październik 2011 - 20:45

hej,

ja wczoraj mierzyłem:

http://www.iwc.com/e...intage/IW5445/#

1/IWC vintage portuguese (stal) - piękny, cudownie leży na nadgarstku. Niestety za duży dla mnie...wygląda jak patelnia na moim 16,5 cm nadgarstku ;(
dekiel przeszklony,fajny mechanizm

http://www.iwc.com/e...uatimer/IW3767/

2/W376708 IWC aquatimer, mechanizm mniej fajny :P w przeciwieństwie do portuguese jakoś słabo się układa na ręce...ciężki

PS widzę, że ktoś kupił Royal Oak'a w Aparcie (Zlote Tarasy), jeśli to ktoś z Forum to gratuluje :D

Pozdrawiam
Dominik
  • 0

#58 dr daniels

dr daniels
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 19 październik 2011 - 14:28

witam,

na wstepie napisze ze bardzo fajny temat.

a teraz do rzeczy, niedawno wrocilem z wysp kanaryjskich a konkretnie z gran canarii, oczywiscie zaszedlem do kilku sklepow z zegarkami obejrzec to i owo.

Wreszcie trafilem do sklepu gdzie mieli PATKI (PATEKI) :)

Przymierzylem dwa modele , a mianowicie nautilus 5711/1a, oraz calatrava 5127 g,

no i.... sie troche rozczarowalem, ze tak powiem czar prysl , a to za sprawa CZCIONKI w dacie , jakas taka niedorobiona.

na poczatku myslalem ze podroba ale sprawdzilem sklep na stronie patka i faktycznie widnieje, ceny tez byly odpowiednie 20.000 euro.

drodzy koledzy, posiadacze patkow, ta czcionka daty naprawde jest taka dziwna ?

oczywiscie o gustach sie nie dyskutuje ale musicie na zywo sami zobaczyc.

A propos odczuc co do zegarkow, niesamowicie plaskie i lekkie, mialem tez mozliwosc wyjscia z zegarkiem na reku przed sklep zeby zobaczyc w swietle slonecznym refleksy, nautilus prezentuje sie swietnie, branzoleta uklada sie idealnie na reku.ale znowu ta czcionka...

zapytalem jaki rabat sa w stanie udzielic , ale powiedzieli ze 5 % max bo taka polityka firmy i wiecej nie ma mowy.

Obsluga z najwyzszej polki, mozna bylo naprawde porozmawiac o zegarkach, na poczatku rozmowy zapytal mnie sprzedawca z jakiego kraju pochodze, jak powiedzialem ze z Polski to od razu sie usmiechnal i powiedzial ze teraz juz wie dlaczego wlasnie Patek.

Posmialismy sie tez z tego, ze w Polsce nie ma zadnego oficjalnego dystrybutora, o czym tez wiedzial sprzedawca i byl takze bardzo zdziwiony tym faktem.

pozdrawiam

Użytkownik dr daniels edytował ten post 21 październik 2011 - 22:59

• 0

#59 carlito1

carlito1
  • Użytkownik
  • 11641 postów

Napisano 23 październik 2011 - 20:08

Po dzisiejszej przymiarce.

Uważacie że za mały? Wszak na tych zdjeciach te zegarki wygladają na dość duże ;)

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

• 0

#60 Hendrix89

Hendrix89
  • Użytkownik
  • 804 postów
  • Gadu-Gadu: 7398872

Napisano 23 październik 2011 - 20:20

Jak już pisałem, choćby na blogu Submariner gigantem nie jest, bo ma tylko 40 mm, ale wygląda na dużo większy ;)
Jak dla mnie jest to rozmiar idealny i w sumie to chcę go coraz bardziej :D

Użytkownik Hendrix89 edytował ten post 23 październik 2011 - 20:25

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych