Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy AP - lekki i całkiem wygodny. Tarcza jest trochę ciemniejsza niż ta ze starszej wersji. JLC mocno blink blink. Vacheron ciekawy, ale bez efektu wow.

5b750806d630ac9d73bb5d6fb6449f6c.jpg2337f0aec29fbe467e9284467437c767.jpgb2ddc24405d5436736bc1bb8a6f4a168.jpg0ddc3f4dbd963bf6ed40395675ea6fb0.jpg6e5cb235c813b3fee7343c2aab55170a.jpg14513c5e742195735af00127b8711462.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2023 o 15:59, beniowski napisał(-a):

Fajny zegarek.

 

 

IMG_1954.jpeg

IMG_1953.jpeg

IMG_1955.jpeg

 

On ma taki niewycentrowany datownik, czy kwestia zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

 

On ma taki niewycentrowany datownik, czy kwestia zdjęć?

Nie wiem. Musiałbyś znaleźć w sieci inne zdjęcie z datą ustawioną na 12 i wtedy miałbyś porównanie. Jeśli jeszcze kiedyś będę przymierzać ten zegarek, to będę pamiętać aby data była na 12😄.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W planach pierwszy powazniejszy szwajcar, wiec rozpoczete przymiarki:

 

Tak jak ludzie mowili, ze siedzi jak wiecej niz 41 i bransa nie robi rewelacyjnego wrazenia. Tak czy inaczej spodobal sie duzo bardziej niz PRX automat.

 

Zastanawiam sie co jeszcze na bransie do 5k szwajcarskiego moglbym zobaczyc…

IMG_2698.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vcf napisał(-a):

Zastanawiam sie co jeszcze na bransie do 5k szwajcarskiego moglbym zobaczyc…


Szwajcar na bransolecie w tym budżecie pachnie Certiną, Mido, Tissotem albo Hamiltonem.

Jak powiesz do czego i na jakie okazje ma to być zegarek to możemy pokierować cię dalej.


Aha, Serica 4512 to Szwajcar, w budżecie, no a bonklip to technicznie rzecz biorąc bransoleta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W planach pierwszy powazniejszy szwajcar, wiec rozpoczete przymiarki:
 

 
Zastanawiam sie co jeszcze na bransie do 5k szwajcarskiego moglbym zobaczyc…



Tissot Gentleman - zarówno leży, jak i prezentuje się lepiej od tego Longinesa. No i do wyrwania poniżej 4K.

Edit: w Jubitomie na srebrnego promka -30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):


Szwajcar na bransolecie w tym budżecie pachnie Certiną, Mido, Tissotem albo Hamiltonem.

Jak powiesz do czego i na jakie okazje ma to być zegarek to możemy pokierować cię dalej.


Aha, Serica 4512 to Szwajcar, w budżecie, no a bonklip to technicznie rzecz biorąc bransoleta.

 

 

Ogolnie zegarek na co dzien, do biura. Nie diver. Koniecznie bransa, ale z mozliwoscia wrzucenia na pasek zeby jeszcze podniesc elegancje jesli by zaszla taka koniecznosc.

 

Nie mam wymagan co do mechanizmu, rozmiarowo nie wiecej niz 42 bo jak widac na zalaczonym zdjeciu nadgarstek za duzy nie jest. Bardzo by mi tez zalezalo na dacie.

 

W zwiazku z wiekszym budzetem tez by mi zalezalo zeby przymierzyc, ale na razie nie mialem pomyslu na nowe modele do sprawdzenia.

 

*Gentlemana faktycznie zapomnialem wspomniec ze chcialbym zobaczyc, nastepnym razem zerkne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze Balla Fireman Enterprise. Na półce ma cenę powyżej 6k, ale myślę, że dasz radę zbliżyć się w okolice tych 5k. IMHO w tym budżecie nic ciekawszego nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

 

wielkie dzieki za bardzo ciekawe propozycje.

 

Hamiltony bardzo mi sie podobaja, ale z tego co sie orientuje nie do zobaczenia stacjonarnie.

 

Musze zdecydowanie spojrzec w stronie Certiny bo to tej pory raczej ignorowalem ta marke a jest kilka ciekawych projektow, ktore dobrze wpisuja sie w moj pomysl.

 

Poogladam i sie podziele wrazeniem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwań ciąg dalszy... 

DSC_3702.thumb.JPG.9973a915b0c8ae1905ca286090516cf7.JPG

 

DSC_3704.thumb.JPG.9c89e5b5627f25b7befaeec5478ca11e.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy trochę duży, drugi świetny, ale jak na Tudora piekielnie drogi.

efd3eb2431b9cb4d32b6fccb93e9cb54.jpg4451823e5abef95c55e6ba2420b3d1b7.jpg94c20b67b999755f1a1bbd19b9303982.jpg0db37632a145a30dfbaa5ac9c3cc2637.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukiwań ciąg dalszy... 



Wygląda bardzo dobrze.

Dzięki uprzejmości forumowego kolegi, była okazja przymierzyć:


Zegarki świetnie i starannie wykonane. Tarcze wydają mi się ciekawsze niż w Tissotach PRX, ale… jeżeli chodzi o ten model, to chyba zdecydowanie wolałbym tarcze w żywych kolorach np. zieloną albo niebieską. Faktura tarczy powoduje, że tarcza się mini i zmienia wygląd. Z tymi kolorami po pierwsze staje się mało czytelna, bo wskazówki nie są tak kontrastowe na tle tarczy, a po drugie, to są dość stonowane kolory, które poprzez fakturę tarczy robią się dość „krzykliwe”. Chyba z kolorowymi tarczami wyglądać to będzie lepiej. Natomiast koperty 40 mm świetnie leża na nadgarstku 17,5 cm. Do tego wykończenie i detale oraz bransoleta na bardzo dobrym poziomie, jak to u ChW.


Wyglada, jakby układał się lepiej od PRX. Ale te tarcze wyglądają trochę jak dyskoteka. Przynajmniej na zdjęciach.

Muszę toto kiedyś pomacać.

Pierwszy trochę duży, drugi świetny, ale jak na Tudora piekielnie drogi.



Jak złoty, to musi być drogi. Chyba, że to brąziak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafi napisał(-a):

 


Wygląda bardzo dobrze.



Wyglada, jakby układał się lepiej od PRX. Ale te tarcze wyglądają trochę jak dyskoteka. Przynajmniej na zdjęciach.

Muszę toto kiedyś pomacać.



Jak złoty, to musi być drogi. Chyba, że to brąziak?

 

Złoty. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rafi napisał(-a):

Wyglada, jakby układał się lepiej od PRX. Ale te tarcze wyglądają trochę jak dyskoteka. Przynajmniej na zdjęciach.

 

Dokładnie tak. Układa się na nadgarstku bardzo ładnie ale tarcza mieni się jakby miała kryształki Swarovskiego (czy jak się tam te szklane błyskotki nazywają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2023 o 18:47, kaponier napisał(-a):

Pierwszy 🙂

 

23 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Dzięki uprzejmości forumowego kolegi, była okazja przymierzyć:

051baa3a23dba225b95c38d1b12458a8.jpg

ca0d1919822b16e5bc1eedf3d276e2ac.jpg


Zegarki świetnie i starannie wykonane. Tarcze wydają mi się ciekawsze niż w Tissotach PRX, ale… jeżeli chodzi o ten model, to chyba zdecydowanie wolałbym tarcze w żywych kolorach np. zieloną albo niebieską. Faktura tarczy powoduje, że tarcza się mini i zmienia wygląd. Z tymi kolorami po pierwsze staje się mało czytelna, bo wskazówki nie są tak kontrastowe na tle tarczy, a po drugie, to są dość stonowane kolory, które poprzez fakturę tarczy robią się dość „krzykliwe”. Chyba z kolorowymi tarczami wyglądać to będzie lepiej. Natomiast koperty 40 mm świetnie leża na nadgarstku 17,5 cm. Do tego wykończenie i detale oraz bransoleta na bardzo dobrym poziomie, jak to u ChW.

Patrzę na te foty na Twoim nadgarstku i obawiam się że, na moim będzie prezentował się trochę za duży... Z drugiej strony 36 pewnie byłby za mały 🤦‍♂️

U Ciebie fajnie. Rozumiem że numerek 5 od ChW, będzie numerkiem 12? 😁


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, evilym napisał(-a):

Patrzę na te foty na Twoim nadgarstku i obawiam się że, na moim będzie prezentował się trochę za duży... Z drugiej strony 36 pewnie byłby za mały 🤦‍♂️

U Ciebie fajnie.

 

Nie wydaje mi się, żebym miał większy nadgarstek niż Twój więc pewnie nie byłoby z tym problemu. Mam jakieś 17,5 cm, ale raczej okrągły niż płaski. Noszę też Glycine Combat 6 w rozmiarze 36mm i nie czuję, żeby był za mały. Z wąską lunetą, na ręce wygląda na całkiem spory, a jest super wygodny.

 

16 minut temu, evilym napisał(-a):

Rozumiem że numerek 5 od ChW, będzie numerkiem 12? 😁

 

Raczej nie będzie. Po pierwsze Krzyśków już u mnie dostatek 😉. Po drugie nie przepadam za zintegrowanymi bransoletami i stylem a'la G.Genta. Po prostu trochę nie moja bajka. No i po trzecie, jest jeszcze to uderzające podobieństwo Twelve do Antarctique Czapka. Chyba czułbym się równie nieswojo jak z Subem albo z innym homarem od San Martin. Jak lubię ChW, tak nie będę hipokrytą i nie będę sobie tłumaczył, że im wolno więcej niż Chińczykom i że u nich mi to akurat nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Nie wydaje mi się, żebym miał większy nadgarstek niż Twój więc pewnie nie byłoby z tym problemu. Mam jakieś 17,5 cm, ale raczej okrągły niż płaski. Noszę też Glycine Combat 6 w rozmiarze 36mm i nie czuję, żeby był za mały. Z wąską lunetą, na ręce wygląda na całkiem spory, a jest super wygodny.

 

 

Raczej nie będzie. Po pierwsze Krzyśków już u mnie dostatek 😉. Po drugie nie przepadam za zintegrowanymi bransoletami i stylem a'la G.Genta. Po prostu trochę nie moja bajka. No i po trzecie, jest jeszcze to uderzające podobieństwo Twelve do Antarctique Czapka. Chyba czułbym się równie nieswojo jak z Subem albo z innym homarem od San Martin. Jak lubię ChW, tak nie będę hipokrytą i nie będę sobie tłumaczył, że im wolno więcej niż Chińczykom i że u nich mi to akurat nie przeszkadza.

Ja mam mniejszy jednak. Niecałe 17. Wychodzi na to, że bez przymiarki się nie obejdzie 🙂

 

A w kwestii podobieństw do Czapka... cóż. Ja w tym aspekcie jestem hipokrytą 😁 Nie twierdze, że zegarki nie są bardzo podobne i na siłę nie szukam różnic (tak samo jak w przypadku ML Aikon i AP RO), ale na pewno jest różnica między ChW czy ML a chińczykami którzy klepią kopię 1:1 i tylko zmieniają logo a już nie mówiąc, że w swoim portfolio często nie mają nic oryginalnego (albo nic ciekawego). Nie ukrywam jednak, że cenię sobie oryginalne wzornictwo w zegarkach (na tyle, na ile jest to możliwe).

 

A co do zintegrowanych bransolet... to się po prostu nie znasz 😜 są ekstra!


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, evilym napisał(-a):

A co do zintegrowanych bransolet... to się po prostu nie znasz 😜 są ekstra!

No cóż. Nic nie poradzę, że tak już mam i jednak wolę fajny skórzany pasek od nawet najlepszej bransolety 😜. W szczególności zintegrowanej. 🤪🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2023 o 22:53, cordi7 napisał(-a):

 

IMG_1315.thumb.jpeg.007fbb01e9a74379bc0c05d27ac91bee.jpeg

 

Ten "California dial" fajnie wygląda. Dla lepszego efektu powinien być mocno porysowany, ale to kwestia czasu 🙂

 

 


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.