Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Na chrono kupiłem jeden zegarek i niestety nie obyło się bez problemów. Problem po stronie towaru, nie chrono. Gdybym kupił go poza portalem to obawiam się, że nie udałoby mi się go tak sprawnie rozwiązać.

Ostatnio też jeden zegarek sprzedałem i nawet po uwzględnieniu kosztów prowizji i wysyłki zagranicznej, zrobiłem dobry deal. Także drożej jest na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Londek napisał(-a):

 🙈

Faktycznie dobrze leży 👍

Może zrobisz sobie prezent na święta?😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Londek napisał(-a):

I teraz jak go sobie z głowy wybić 🙈

Jak ten zegarek pięknie siadł… ahhh. 

IMG_2008.jpeg

Kupuj kupuj 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2023 o 16:03, Londek napisał(-a):

I teraz jak go sobie z głowy wybić 🙈

Jak ten zegarek pięknie siadł… ahhh. 


Bo to jest świetny zegarek ale - i teraz lincz się może zacząć - nie wart ceny, którą obecnie za niego wołają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cordi7 napisał(-a):


Bo to jest świetny zegarek ale - i teraz lincz się może zacząć - nie wart ceny, którą obecnie za niego wołają.

 

 

Oczywiście, że tak. To cecha tzw. dóbr luksusowych, która wynika z ich definicji: 

"Dobro luksusowe - rodzaj dobra konsumpcyjnego o wysokiej cenie, wysokiej jakości, symbolicznej marce oraz wysokiej niepowtarzalności, którego użyteczność funkcjonalna w porównaniu do ceny jest bardzo niska."

Edytowane przez ireo

- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ireo napisał(-a):

 

Oczywiście, że tak. To cecha tzw. dóbr luksusowych, która wynika z ich definicji: 


A to nim się nie mierzy czasu pracy boostera by wrócić w atmosferę ziemską? To ja luksusowo podziękuję tym bardziej za niego. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cordi7 napisał(-a):


A to nim się nie mierzy czasu pracy boostera by wrócić w atmosferę ziemską? To ja luksusowo podziękuję tym bardziej za niego. ;)

 

 

Można i pracę boostera, jeśli ktoś już zmierzył czas gotowania jajek na miękko, czas oczekiwania w kolejce do kasy w Lidlu, czas powrotu z biura w Warszawie do domu w piątkowe popołudnie, czas jednego okrążenia placu zabaw przez swojego West Highland Terriera, i został mu jeszcze tylko ten booster na orbicie.

Ja bym może też mógł podziękować gdyby znalazł się ktoś, kto chciałby mi zaoferować moonwatcha, ale niestety nikogo takiego nie widzę w pobliżu. Musiałbym sam sobie kupić, i wyłącznie z tego powodu na razie podziękuję.


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ireo napisał(-a):

 

Można i pracę boostera, jeśli ktoś już zmierzył czas gotowania jajek na miękko, czas oczekiwania w kolejce do kasy w Lidlu, czas powrotu z biura w Warszawie do domu w piątkowe popołudnie, czas jednego okrążenia placu zabaw przez swojego West Highland Terriera, i został mu jeszcze tylko ten booster na orbicie.

Ja bym może też mógł podziękować gdyby znalazł się ktoś, kto chciałby mi zaoferować moonwatcha, ale niestety nikogo takiego nie widzę w pobliżu. Musiałbym sam sobie kupić, i wyłącznie z tego powodu na razie podziękuję.


Póki co jak już będziesz chciał kupić to jeszcze możesz (bez zapisywania) ale spiesz się - znajomy AD twierdzi, że po nowym roku kolejne podwyżki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jak w tym kawale:

- Chciałbym jeszcze raz pojechać do Paryża.

- To już tam byłeś?
- Nie byłem, ale już raz chciałem.

 

Podwyżki będą na pewno, nie tylko zegarków. Niektórzy zapowiadają wielki kryzys ekonomiczny, w którym ceny zegarków mogą się okazać najmniejszym problemem. Z punktu widzenia nas, kolekcjonerów i entuzjastów, podwyżki nie są takie złe, bo nadal można będzie sprzedać inną omegę albo dwie i kupić sobie moonwatcha. A jeśli ktoś akurat nie ma omegi albo innego dobrego zegarka na sprzedaż, zawsze może sprzedać coś niepotrzebnego i kupić sobie moonswatcha, jeszcze bardziej niepotrzebnego.

 

Znacznie gorszy byłby gwałtowny spadek cen, bo wtedy musielibyśmy patrzeć jak wartość naszych kolekcji leci na łeb, na szyję. Wszystko jedno czy to speedmastery czy g-shocki. 

 

Na razie widać głównie podwyżki, więc można spać spokojnie, najwyżej się czegoś nie kupi. Bardzo doceniam taki aspekt życia, że zawsze mogę czegoś nie kupić, o ile oczywiście nie jest mi to niezbędne do życia. Internet wprawdzie brzęczy o rzekomym spadku cen roleksów, ale ja tego jakoś nie widzę. Może jeśli ktoś śledzi ceny na rynku wtórnym, zwłaszcza modeli drogich i mało popularnych, to odnotuje jakieś względne spadki. Ja się tym nie przejmuję.

 

Przejmują się ci, którzy uważają, że zegarek może być inwestycją. Teoretycznie Rolex, jako jedyna marka, może być pewnym długoterminowym zabezpieczeniem finansowym ale raczej w sytuacji, kiedy rynek jest stabilny. Co innego próbować szybko sprzedać drogi zegarek, nawet roleksa, w sytuacji załamania rynku. Wtedy jednak wartość pieniądza często spada szybciej niż wartość przedmiotów materialnych, więc nie jest to aż taki problem. Problemem jest czas, który trzeba wówczas mieć, żeby przetrwać do momentu aż znajdzie się zainteresowany nabywca.


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/12/2023 at 7:46 PM, paul221 said:

Może zrobisz sobie prezent na święta?😉

To byłby fajny prezent😜

 

7 hours ago, TomcioMiki said:

Kupuj kupuj 😁😁😁

Milion innych zegarkowych tematów w głowie siedzi, to nie takie łatwe 👀

 

2 hours ago, cordi7 said:

Bo to jest świetny zegarek ale - i teraz lincz się może zacząć - nie wart ceny, którą obecnie za niego wołają.

Ojjjj fajny👍🏻

Cena tak jak historia zegarka… z kosmosu, w tym sklepie £7.8k z metki👀🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina kozak. Kurczę świetny zegarek 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Dzisiaj takie przymiarki. Omega na -30% a Certina na -20%.

979384d0a6f351d4c8ea6692339e8f90.jpg44651113491b75597db29e3e51b961f4.jpg9d658bbcc39ecdbd94a45d9e64818208.jpgd2e40da24fdfc81b7d039849914b3eba.jpg

Mariusz , ale tylko tych modeli, czy na cały asortyment danej marki? I jaka sieć?


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Mariusz , ale tylko tych modeli, czy na cały asortyment danej marki? I jaka sieć?

Ruszyła akcja w Kruku. -20% na wszystko (za wyjątkiem Rolexa, PP i Cartiera). Na wybrane Omegi nawet więcej. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Ruszyła akcja w Kruku. -20% na wszystko (za wyjątkiem Rolexa, PP i Cartiera). Na wybrane Omegi nawet więcej. 

Dzięki za info!


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt z czasów młodości mojego pradziadka

_DSF0327.JPG


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze damski open na bransolecie. Potem wkroczył bambino 36mm w kolorze piasek srebro brąz ..i namieszał. I teraz myślę. Trochę hamuje mineralne wypukłe szkiełko.

A ciekawostką niech będzie że zegarki Błonie są dostępne w sieciowce damskiej - Quiosque. I też oglądałam automaty.

:)

 

IMG_20231125_121243561.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, SPS napisał(-a):

Dzisiaj przymiarka najnowszych Balli  w Jubitomie 😁

 

IMG_5614.thumb.jpeg.c320482d6e782f5dd8644bcbb9579a10.jpeg
 

IMG_5611.thumb.jpeg.ad587d4f8726971cfd697292ec32b7f5.jpeg

Hmm...wybrałabym nr2, choć oba są świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Barop napisał(-a):

Hmm...wybrałabym nr2, choć oba są świetne.

 

Jasne też bym wybrał nr 2 ale już mam w podobnej stylistyce zegarek :P Oba są true GMT, oba w stali 904L, oba posiadają swoje patenty  antywstrząsowe i antymagnetyczne...

Dlatego Roadmaster Marine w Tytanie ze zwężaną bransoletą bardziej się do mnie uśmiecha. :) 

 

407b4da0-52b9-4147-b83c-034afd2dc316.thumb.jpg.25893fd557384af0ce1a899abe505828.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, SPS napisał(-a):

 

Jasne też bym wybrał nr 2 ale już mam w podobnej stylistyce zegarek :P Oba są true GMT, oba w stali 904L, oba posiadają swoje patenty  antywstrząsowe i antymagnetyczne...

Dlatego Roadmaster Marine w Tytanie ze zwężaną bransoletą bardziej się do mnie uśmiecha. :) 

 

407b4da0-52b9-4147-b83c-034afd2dc316.thumb.jpg.25893fd557384af0ce1a899abe505828.jpg

 

 

W takim wypadku nr1😁.  Jak patrzę na te dwa zegary( Ball i Explorer) to chyba Balle ładniejszy.  Balle są genialne, trochę ich przymierzałem. Zbieram się z zamiarem napisania ogłoszenia odnośnie wymianki. Chce Orisa 65 wymienić w przyszłości albo na marvelighta, albo na pointera. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Tak wgl to masz genialna kolekcję. Zazdroszczę.😁

Edytowane przez Barop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.