Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio przymierzyłem Atlantica Worldmastera Valjoux, Tissota PRC 516, Certinę DS Action, Tissota T-Race Nascar, Tissota Le Locle i Citizena Promastera. T-Race zawiódł mnie niesamowicie, pozostałe trzymały poziom jaki zakładałem lub lepszy jak Atlantic.Będę pomału o nich pisał, na razie opisałem Citizena, który jest naprawdę bardzo przyzwoitym zegarkiem, dużo fajniejszym niż by cena wskazywała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatni piątek przymierzałem Orisa Swiss Hunter Team PS Edition.

Muszę przyznać, że bardzo spodobał mi się ten model, na żywo prezentuje się bardzo korzystnie. Do jakości wykonania nie można się przyczepić, mimo 44mm koperty dobrze leżał na nadgarstku. Wydawał się przy tym bardzo lekki, wogóle nie czułem go na ręku, ale to może chwilowe wrażenie po zdjęciu "cegły", czyli PAM-a. :)

Zastrzeżenia miałem właściwie dwa - zmieniłbym w nim od razu pasek, który zwyczajnie mi się nie podoba, i zastapił go jakimś bardziej rasowym lotnikiem, po drugie - patrząc od strony dekla mechanizm wydawał się dość mały w stosunku do wielkości koperty.

Ogólnie jednak zegarek robi bardzo pozytywne wrażenie.

 

oris2a.jpg

 

oris3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłam okazję przymierzać Rolexa Milgauss GV, przy okazji testów nadgarstkowych Omegi PO 45,5mm.

Poszedłem do nowego salonu w Silesia, wiedząc iż i tak nie kupię (budżet ponad 2 krotnie wyższy niz PO) jednak obejrzeć wykonanie warto.

 

Mimo iż zegarek ma 40mm prezentuje się niezwykle oryginalnie, szczególnie wersja z zielonym szkłem szafirowym.

Spasowanie ogniw bransolety mnie rozłożyło na łopatki, najwyższa jakość dopracowania jak i całego systemu zapięcia.

Co do koperty jest w miły, obły sposób wyprofilowana, zaeagarek doskonale leży na ręce co też jest kwestią niedużego rozmiaru.

Wykonanie traczy już bez różnic z jakością Omegi. Na duży plus zaznaczyć należy oklejanie koperty i bransolety, zapobiega to ew otarciom i wgnieceniom przy ew uderzeniom.

Np 2 omegi PO jakie obejrzałem miały ślady jakie imho dyskwalifikowały ich zakup za cenę katalogową (powinni wystartować z rabatem min 20%, abym mógł w ogóle pomyśleć o ich zakupie).

Tak czy inaczej Rolex jest na mojej liście życzeń od tego momentu, dużym plusem jest też bardzo miła i profesjonalna obsługa w tym salonie.

Dzięki niej wiem mam miłą retrospekcję z tej wizyty jaka przybliża mnie do tego zegarka.

Jeśli koperta miałaby 42mm, byłby to mój typ bezwzględny na chwile obecną.

 

Tak czy inaczej wróciłem w realia cenowe omegi PO, jaka jest moim typem w stylu "must have" jednak wybór 42mm czy 45,5 jest dalej nierozstrzygnięty, potrzeba więcej testów.

 

423672d1303150798-wtt-rolex-milgauss-gv-img_0190.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey przymierzałem dzisiaj

post-37321-0-97703000-1320237630_thumb.jpg

 

i chyba się skuszę :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuś baba dziada, warto :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś w końcu salon Rolexa w Katowicach.

Pisałem trochę w wątku o tym salonie ale napiszę i tu : )

 

 

Stary Submariner zupełnie do mnie nie przemówił. Za małe indexy godzinowe (w proporcji do całego zegarka) i brak ceramicznego bezela to dla mnie duże minusy.

SeaDweller też bez szału choć spodziewałem się większej "kobyły" na nadgarstku. Bardzo dobrze się układał na moim małym nadgarstku.

Pozytywnie zaskoczył mnie zielony Submariner z zielonym bezelem. Świetny ten kolor...wcześniej nigdy bym na zielonego nie postawił : )

Na koniec GMT2...zupełna i totalna porażka jak dla mnie. Jakoś dziwnie wszelkie proporcje zachowane.

 

 

Wyszedłem z salonu z jedną konkluzją...za taką kasę to dla mnie szału nie ma i mi chyba już Rolex nie robi tak jak kiedyś.

Może nie jestem obiektywny ale po inspekcji z lupą to wykonanie wskazówek w moim Seiko MarineMaster bardziej mi podchodzi niż w tych Rolkach. Nie, że coś z nimi nie tak ale są po prostu poprawnie wykończone na wysoki połysk...w Seiko matowe + polerowane krawędzie robią dużo lepszą robotę i w końcu się sam przekonałem dlaczego Seiko MarineMaster300m jest tak często porównywany na zagranicznych forach do Rolexa i Omegi PO : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, mógłbyś coś więcej o proporcjach w GMT Master II ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, mógłbyś coś więcej o proporcjach w GMT Master II ?

 

Michał wiesz tu chodzi o subiektywne odczucia ale wg mnie numery na bezelu jakieś za duże do całego zegarka, wskazówka gmt jakaś taka nieproporcjonalna i wskazówki wyglądają jak spuchnięte i za duże.

Nic ale to absolutnie nic mi w tym zegarku nie "zagrało".

 

Za to zielony miodzio (jeśli chodzi o kolor) i tego bym brał jeśli już z tych dwoch musisz wybrać.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki sobie...cena potężna...

 

harrywinston_image.2194278.jpg

 

kapitalny, ale cena jeszcze bardziej masakrycznie potężna.

 

img_prod2115_0_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mam troszkę odmienne zdanie, wg mnie GMT Master II obija się o ideał zegarka do wszystkiego :)

 

rolexgmtmasterii1167102.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ale rozumiem, że może się nie podobać, każdy ma inne gusta. Dzięki Piotrek za info. Pozdrawiam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał nie ma za co.

Tak jak piszesz...każdy ma inne gusta.

Skoro Tobie się cos podoba to idź za ciosem i kupuj : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Sphinx'em co do HW . Sledze Harryego od kilku juiz lat I musze przyznac ze teraz robia rewelacyjne zegarki , rowniez przymiezalem tego pierwszego . Super

Tak dla ciekawosci pierwszego Opus zrobil dla nich F P Journe


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także obserwuję poczynania HW i im kibicuję, ale jednak daję grubą, wyraźną linię pomiędzy serią Opus czy High Horology (ze wspaniałym modelem Histoire de Tourbillon), a całą resztą- choć i tu występują pojedynczo całkiem ciekawe zegarki. Osobna kwestia to to, czy warto za większość modeli HW płacić tak olbrzymie pieniądze?! Damski, kwarcowy zegareczek za okolice 60k zł z paroma kamyczkami i dodatkiem w postaci naklejki od wewnątrz paska informującej, że w środku tyka bateryjka Energizer... hmmm, na szczęście dla HW gusta są różne :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zasiadłem w salonie Jansena na Pl Piłsudskiego. Bardzo miła Pani (super obsługa) pozwoliła mi "pomacać" co nieco OP. Niestety nie było Base Logo, w zamian za to pośliniłem się trochę nad PAM 112. Chyba już wiem co sobie sprawie pod choinkę - przy sprzyjających wiatrach :)


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mg42_821_og_v01.jpg

 

na żywo tak samo fajniutki jak na zdjęciach...płaska, elegancka koperta, super tarcza, piękny werk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

w weekend mialem przyjemnosc przymierzyc zegarek ROLEX MILGAUS, ciekawy, niestety nie pracuje w CERN wiec chyba mi sie nie przyda :)

 

to co mnie uderzylo to jego grubosc, mam pytanie czy submariner i gmt sa tak samo grube jak milgaus.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał wiesz tu chodzi o subiektywne odczucia ale wg mnie numery na bezelu jakieś za duże do całego zegarka, wskazówka gmt jakaś taka nieproporcjonalna i wskazówki wyglądają jak spuchnięte i za duże.

Nic ale to absolutnie nic mi w tym zegarku nie "zagrało".

Dla mnie właśnie te duże cyfry i ogólnie stylistyka sprawiająca takie.. no nie wiem "toolwatchowe" wrażenie robią mocno na plus. Gdybym teraz kupował Rolka, to byłby ten (bo najładniejszego w ogóle to już mam ;)) GMT-II w ogóle spodobał mi się dopiero, jak zobaczyłem go na ręku u kogoś - wygląda naprawdę świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dzisiaj pierwszy raz Submersible. Linia ta nigdy nie była moją ulubiona linią w zegarkach Panerai, a było to do czasu dzisiejszego :) Zegar na żywo kapitalny ! Zrobił na mnie niemałe wrażenie - surowy, rasowy nuras, taki jakie lubie. Do tego świetnie się układał na nadgarstku, a swoim wyglądem spowodował, że napewno szybko o nim nie zapomne, oj nie. Troche tylko nie pasowała mi ta lupka, ale byłbym w stanie to przełknąć :)

 

00015511.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Moim ideałem byłby 371, gdyby był w rozmiarze 44mm.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję przymierzyć:

 

1) Nową Omegę PO z mechanizmem 8500 i szklanym deklem. Technicznie ciekawsza przede wszystkim za sprawą lepszego mechanizmu od dotychczasowej i ceramicznego bezela, ale wizualnie degradacja. Bezel nijaki, w starej był czarny, ten jest ciemnoszary. Mierzyłem wersję 42mm z kolorowymi cyframi na godz. 3, 6, 9 i 12. Kolor cyfr dziwny, nie podchodzi mi, koperta grubsza od poprzednika, co sprawia, że wydaje się wręcz nienaturalnie gruba przy stosunkowo małej średnicy zegarka. Cena też odrzuca.

 

2) Maurice Lacroix Pontos Chronographe. Chociaż technicznie nie dorównuje Omedze, to jednak wrażenia wizualne jak najbardziej pozytywne. Dobrze dopasowany do nadgarstka, idealny jak dla mnie rozmiar 43mm, bardzo ładna koperta, bardzo elegancki cyferblat, szkoda że taki drogi w oficjalnej dystrybucji.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu odwiedziłem jedną ze stolic europejskich, gdzie po angielsku nie bardzo chcą/potrafią rozmawiać.

 

Zrobiłem sobie mały tour po sklepach z zegarkami.

 

Przemierzałem Sinny, tak z ciekawości, na ręce zagościł również po raz pierwszy Max Bill zarówno ten z czarną i białą tarczą. Cóż fajny zegarek.

Szukałem do przymiarki Kontiki four hands i date. Four hands w wersji z jasną tarczą bardziej do mnie przemawia, czarna tarcza jakoś mi się gryzie w tym modelu. Wersje chrono odpadają.

Jeżeli chodzi o nowy model Kontiki Date to czarna tarcza z pomarańczowymi indeksami to naprawdę świetne połączenie.

 

Kontynuując przechadzkę wstąpiłem do sklepu z zegarkami z wyższej półki.

Breguet pozostał na wystawie bo bałem się go przymierzać ?, natomiast jak usłyszałem że Rolexa mają tylko w kombinacji ze złotem to sobie odpuściłem.

 

Uwieńczeniem wycieczki była przymiarka Vulcaina w tym model Nautical, w związku z pojawieniem się tego zegarka kiedyś i dziś jako propozycji forumowego modelu z wyższej półki.

Ten zegarek na prawdę jest piękny. Zegarmistrz pokazał mi mechanizm z innego modelu jaki był u niego na serwisie. Głos alarmu świetny. Pełny dekiel wydobywa głębię tego dźwięku, choć ja chciałbym oglądać mechanizm przez przeszkolony dekiel (dźwięk już nieco mniej słyszalny).

Tarcze dekompresyjne to ciekawy element, typowe nawiązanie do modelu vintage. Ktoś już pisał że nawet jeżeli ktoś chciałby użyć zegarka zgodnie z jego przeznaczeniem-nurkując, to tarcze by się nie przydały bo są przestarzałe.

 

Świetnie wyprofilowane szafirowe szkło również nawiązujące do modelu vintage. Całokształt zegarka ma u mnie bardzo wysoką ocenę. Zmieniłem całkowicie zdanie po przymiarce, w stosunku do wcześniejszego bazującego na oglądanych zdjęciach. Jest jednak ALE, ten model w mojej ocenie tylko w wersji z szarą tarczą, czarna tarcza to już nie to. Szary pasek z czerwonym przeszyciem to lepszy wybór od gumy.

 

Dziś przelotem przez inną europejską stolicę (trochę chłodnawą) mając nadmiar czasu pozakładałem na nadgarstek zegarki IWC. Big Pilot i Ingenieur najbardziej przypadają mi do gustu.

 

Ot takie wywody z nudów, pora kończyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem okazję przymierzyć i dokładnie obejrzeć Omegę Seamaster Ploprof. Bardzo ekscentryczny zegarek, nietypowy, na pewno zwraca uwagę swoim niecodziennym wyglądem. Jeżeli ktoś lubi się wyróżniać, to będzie to dobry wybór. Jakość wykonania jest w moim odczuciu na bardzo wysokim poziomie, nie sposób dopatrzyć się jakichś niedoróbek czy niedokładnie wykonanych elementów. Ogólny "klimat" zegarka jest ewidentny - nurkowanie, morze, głębiny. Wygląda przy tym bardziej jako prawdziwy przyrząd do nurkowania niż jako zwykły zegarek (choć pewnie najczęściej używany jest jako tzw. "diver biurkowy" :rolleyes:).

Spodziewałem się, że Ploprof będzie większy. Jest to oczywiście duży zegarek, ale na nadgarstku nie sprawia wrażenia ogromnego.

Sposób uruchomienia bezela (trzeba nacisnąć pomarańczowy przycisk) nie jest wygodny i jakoś nie mogłem wykonać tej operacji bez zdejmowania zegarka.

Ciekawy, oryginalny zegarek dla odważnych, doskonale wykonany i wyposażony w bardzo dobry mechanizm. Ja jednak do odważnych nie należę i wolę bardziej stonowane zegarki.

ogcs4c.jpg

ploprofff.jpg

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli chodzi o wykonanie Ploprofa to Omega osiągnęła prawdziwe mistrzostwo. Absolutnie genialny model, czego nie mogę powiedzieć o reszcie kolekcji, ale musicie wybaczyć. Nie przepadam za tą marką :rolleyes:

Tak czy siak to najwyższy poziom. Szczególnie podoba mi się kompozycja tarczy i wskazówek. Szkoda, że datownik trochę to psuje.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.