Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Taktic

ROLNIX SHOW

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się. Włosi wyspecjalizowali się też np. w produkcji bransolet typu president z litego złota, o jakości zbliżonej/takiej samej jak oryginały od Rolexa.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny Explorer, wersja Tiffany, do wzięcia w rozsądnych pieniądzach.  
Chyba rzeczywiście jest ruch w dół z cenami na wtórnym. 
Chociaż, z drugiej strony, to licytacja, to może jeszcze cena odjechać grubo. 
 

9EE4D99B-2966-47EB-9231-BD3B9465F333.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2022 o 00:41, agremi napisał(-a):

 

Nie trzeba, jak ten głupek, czekać dwa lata na zegareczek😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim. Nie wiem czy dobrze trafilem.

Nigdy nie widzialem oryginalnego Rolex'a nie mowiac o tym, zebym mial jakis w reku.

Przyszedl do mnie kolega z zapytaniem czy nie sprobowalbym uruchomic tych dwoch zegarkow ( zdjecia ponizej )

 

IMG_20230618_152327crop.thumb.jpg.66ad6a5e1ac052442a78ab771d7c2d40.jpgIMG_20230618_152308crop.thumb.jpg.c685417f1917d71344ba83273959840d.jpg

 

 

IMG_20230618_152446crop.thumb.jpg.22569dab94731b5e44f6269718a42b85.jpgIMG_20230618_152432crop.thumb.jpg.c27c3bbb3420166b429ac5d696ef48fd.jpg

 

IMG_20230618_152552crop.thumb.jpg.b23a8fc7f9ab7e64ec673df7bfb9445e.jpgIMG_20230618_152544crop.thumb.jpg.4f14f847279a15a4042c60cd26d3a871.jpg

 

IMG_20230618_152532crop.thumb.jpg.381f75e3c6dbb1ec8d16a167685a7949.jpgIMG_20230618_152522crop.thumb.jpg.4a729a51ca053a52cec5f91e7ebb4dcb.jpg

 

Moje pytania brzmia:

1. Czy mechanizmy tych dwoch zegarkow sa nieudolna kopia mechanizmow Rolex'a czy w ogole nie maja nic z nimi wspolnego ?

2. W zlotym zegarku brakuje posroku czegos. Czy moglibyscie pokazac mi na jakims zdjeciu czego brak i jak to sie nazywa ?

3. Czy mozecie mi cos poradzic ?

 

Dziekuje

 

pozdrawiam

 

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.No nie mają nic wspólnego..

2. W tym który udaje złoty brakuje w porównaniu z seryjnym rotora, choć patrząc głębiej to chyba jednak czegoś innego bo mechanizm dziwny ;)

 

3. Przekaż koledze że w złotym na deklu jest fajna nazwa kraju produkcji -  Gównolandia;) (Shitinerand) 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip

Dziekuje koledze za odpowiedz, czyli

1. Nie wiadomo jaki to kaliber i trudno bedzie to ustalic. A moze kolega wie gdzie szukac?

2. Brakuje wahnika i jego sruby mocujacej. Cos takiego ?

s-l1600crop.thumb.jpg.b124b6d00169162e6f3de8c30e9d6169.jpg1076339721_s-l1600(1)crop.jpg.da026144775c2b1be26d45f32f2d1110.jpg

 

 

3. Ja to swojemu koledze juz mowilem, ale to nie jest porada, ktora pokieruje mnie , gdzie szukac czesci .

 

dziekuje i pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, Andrzej Wachowicz said:

gdzie szukac czesci

W tym przypadku wystarczy śmietnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Andrzej Wachowicz said:

@Londek

" W tym przypadku wystarczy śmietnik ".

Może kolega sprecyzować co ma na myśli ?

 

pozdrawiam


Nie ma problemu, kolega bierze zegarki otwiera śmietnik i wrzuca je tam… można by było jeszcze dać z dwa „młotki” zapodać w każdą sztukę, co jak by ktoś je znalazł w przyszłości nie miał już wątpliwości z czym ma do czynienia😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Londek

Aha rozumiem. Ja na śmietnik nie wyrzucę, bo to nie jest mój zegarek jaki by on nie był.

Ten "zloty" oddam koledze, bo jest niekompletny, a ja nie mam czasu szukać ewentualnych części.

Ten "srebrny" wydaje się kompletny, a wiec spróbuje go uruchomić, bo chyba jak był nowy to.....chodził?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat oryginalności Rolexa ze zdjęć? Wiadomo, że warto by było zobaczyć mechanizm, ale sprzedawca nie chce tego zrobić przed spotkaniem. Dodatkowo, sprzedawca twierdzi, że ma do niego dokumenty i pudełko, ale również nie chce mi wysłać zdjęć przed spotkaniem zakupowym.

Screenshot 2023-07-15 at 14-44-58 Informacje pozakupowe.png

Screenshot 2023-07-15 at 14-44-53 Informacje pozakupowe.png

Screenshot 2023-07-15 at 14-44-48 Informacje pozakupowe.png

Screenshot 2023-07-15 at 14-44-43 Informacje pozakupowe.png

Screenshot 2023-07-15 at 14-44-36 Informacje pozakupowe.png

Screenshot 2023-07-15 at 14-44-30 Informacje pozakupowe.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umów się na wizytę u porządnego zegarmistrza. Przy tej marce, modelu i wartości, to tylko bratu i twardym dowodom był zaufał. 

Kupując przez Chrono masz przykładowo kilka dni na sprawdzenie zegarka i odesłanie. Gwarantują też, że dopiero po tym czasie i weryfikacji dostanie sprzedawca pieniążki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celu weryfikacji zegarka musisz się udać do autoryzowanego serwisu. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2023 o 16:44, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

 

 

W dniu 18.06.2023 o 19:27, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

@Londek

Aha rozumiem. Ja na śmietnik nie wyrzucę, bo to nie jest mój zegarek jaki by on nie był.

Ten "zloty" oddam koledze, bo jest niekompletny, a ja nie mam czasu szukać ewentualnych części.

Ten "srebrny" wydaje się kompletny, a wiec spróbuje go uruchomić, bo chyba jak był nowy to.....chodził?

 

pozdrawiam

 

Kolego, przepraszam, z całym szacunkiem, ale jesteś na Forum od 2014 roku...
Nie męcz się, proszę, z uruchamianiem tego czegoś, bo na kilometr widać, że nie warto... Przecież zupełnie przez przypadek na Forum można się natknąć na zdjęcia Rolexów... i to wielu (!!!) i porównać z tymi paskudnymi podróbami, które chyba ktoś zrobił dla - przepraszam - idiotów. Wystarczy zerknąć na napisy na wewnętrznej stronie dekla... "GELENA", zamiast Genewa i "SHITINERAND", zamiast Switzerland... No przecież to od samego czytania ręce opadają a oczy wypadają...
A to coś, ze środka, czego nie ma w jednym z tych "zegarków" to wahnik.
Jak pisałem bez urazy.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walter_87

 

Nigdy nie miałem do czynienia z podróbkami, a teraz bede miał. Kolega mnie prosił o uruchomienie. Spróbuje. Następne doświadczenie więcej i to wszystko.

 

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie pytanie.Czy jest możliwe że Rolexa podrabiaj się do tego stopnia,że jest karta z numerami,które pokrywają się z zegarkiem? Nie wspominając o książeczkach czy pudełku które można przecież dokupić na bazarach.Jest faktura na zakup w chronext w niemczech.Jest zegarek który na pierwszy rzut oka wygląga ok.p.Doliński powiedział że do niego zajrzy,ale czy rozpozna czy to fake?Czy zegarek może być tak podrobiony,że nawet zegarmistrz może się pomylić?

Screenshot_20230718_075653_WhatsApp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, są zegarki z dokumentami i numerami. No i jak mamy Ci odpowiedzieć na pytanie co rozpozna Doliński? Jedyny autoryzowany serwis który to stwierdza jest w Wwie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Chodzi mi o to czy podrabiają papiery i numery .Czy to już jest praktyka w świecie podrób?

Czy zegarmistrz jest w stanie rozpoznać po częściach czy to fake?

Jeśli jedynie serwis w Wawie jest w stanie rozpoznać orginalność,to ja  odpuszczam bo tam się nie wybiorę,a za duże ryzyko widzę jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Reinhold napisał(-a):

Nurtuje mnie pytanie.Czy jest możliwe że Rolexa podrabiaj się do tego stopnia,że jest karta z numerami,które pokrywają się z zegarkiem? Nie wspominając o książeczkach czy pudełku które można przecież dokupić na bazarach.Jest faktura na zakup w chronext w niemczech.Jest zegarek który na pierwszy rzut oka wygląga ok.p.Doliński powiedział że do niego zajrzy,ale czy rozpozna czy to fake?Czy zegarek może być tak podrobiony,że nawet zegarmistrz może się pomylić?

Screenshot_20230718_075653_WhatsApp.jpg

To już inna oferta niż ta z OLX? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jedynie warszawa wchodzi w grę ale to na pewno sprawdzony adres. Jak znajdziesz jakiegoś zaufanego speca od rolexa bliżej siebie to też możesz spróbować.  Ta marka niestety ma to do siebie, że przyciąga jak magnes i ludzie potrafią złożyć 3 zegarki z jednego, mieszając oryginalne części z podrobionymi.

 

Możesz też, odezwać się do szwajcarskiego Bucherera ale oni (o ile w ogóle udzielą odpowiedzi) mogą jedynie potwierdzić czy sprzedali taki zegarek 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

To już inna oferta niż ta z OLX? 

To ta oferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Reinhold napisał(-a):

Nurtuje mnie pytanie.Czy jest możliwe że Rolexa podrabiaj się do tego stopnia,że jest karta z numerami,które pokrywają się z zegarkiem? Nie wspominając o książeczkach czy pudełku które można przecież dokupić na bazarach.Jest faktura na zakup w chronext w niemczech.Jest zegarek który na pierwszy rzut oka wygląga ok.p.Doliński powiedział że do niego zajrzy,ale czy rozpozna czy to fake?Czy zegarek może być tak podrobiony,że nawet zegarmistrz może się pomylić?

Screenshot_20230718_075653_WhatsApp.jpg

Z tego co widziałem w necie to repliki mogą mieć cały komplet, pewnie wszystkie mają te same numery.

Jak masz pod ręką oryginalny zegarek i dodatki to się może połapiesz, bez tego bardzo trudno.

To jest karta starszego typu, w świetle UV powinien świecić hologram w lewym górnym roku awersu, co jednak też nie oznacza że zegarek jest ok.

Co mnie najbardziej zniechęca to opis/język w ogłoszeniu i to że Starbucks miał zdaje się premierę 1 września 2020 a ta karta jest datowana na 21 lipca - jeszcze zanim ten model pojawił się w salonach.

Doliński pewnie rozpozna fake bo zegarkami z wyższej półki zajmują się od dawna ale czy da Ci na to certyfikat i gwarancję to nie wiem. Naprawdę chce Ci się wyszukiwać jakieś g....a z niewiadomych źródeł zamiast kupić normalny pewny od pierwszego właściciela, trochę drożej ale spać spokojnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bugs napisał(-a):

Z tego co widziałem w necie to repliki mogą mieć cały komplet, pewnie wszystkie mają te same numery.

Jak masz pod ręką oryginalny zegarek i dodatki to się może połapiesz, bez tego bardzo trudno.

To jest karta starszego typu, w świetle UV powinien świecić hologram w lewym górnym roku awersu, co jednak też nie oznacza że zegarek jest ok.

Co mnie najbardziej zniechęca to opis/język w ogłoszeniu i to że Starbucks miał zdaje się premierę 1 września 2020 a ta karta jest datowana na 21 lipca - jeszcze zanim ten model pojawił się w salonach.

Doliński pewnie rozpozna fake bo zegarkami z wyższej półki zajmują się od dawna ale czy da Ci na to certyfikat i gwarancję to nie wiem. Naprawdę chce Ci się wyszukiwać jakieś g....a z niewiadomych źródeł zamiast kupić normalny pewny od pierwszego właściciela, trochę drożej ale spać spokojnie?

Pięknie podsumowane.Gdybym kupił to o tak niemiałbym 100%pewności

i uczucie fejka  a ręku.Mnie jeszcze zastanawiała dość krótka obecność sprzedającego na olx i konto o nazwie zegarkipl. Może jestem zbyt nieufny ale wolę (tak jak napisałeś) kupić z pewnego źródła i spać spokojnie. Ofert na olx już nie przeglądam.

Twoje spostrzeżenie odnośnie dat też może być trafne.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.